Rokas Baciuška: „Mano uždavinys ir svajonė – padaryti viską, kad tapčiau čempionu“
Įkelta:
2022-10-20
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška, laimėjęs Maroko ralį, užsitikrino trečiąją vietą Pasaulio ralio čempionate, bet vaikino tikslai aukščiausi – pergalė

 

 

 

,
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal

 

 

 

Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.

Laimėtas svarbus etapas

Rokas Baciuška demonstruoja, kad lenktynininko talentas – ne viešųjų ryšių triukas. Tauragiškis buvo pirmasis lietuvis, kuris šiemet parvežė Dakaro ralio beduino statulėlę. Dabar – pergalė Maroko ralyje T4 klasėje. Tai svarbi pergalė, kadangi yra įskaitinė Pasaulio ralio čempionate, kuriame sumuojami rezultatai Dakaro, Abu Dhabio, Maroko ir Andalūzijos raliuose. Šiuo metu Rokas galutinėje įskaitoje – antras. Net jei nestartuotų paskutiniajame etape Ispanijoje, Rokas vis tiek užimtų prizinę vietą galutinėje įskaitoje. Tačiau jaunojo lenktynių talento ir komandos tikslas – tik pergalė.

– Kaip galima vertinti varžybas, kurias laimėjai? Turbūt labai gerai, – šypsosi Rokas. – Laimėtas labai svarbus etapas, kuris turi lemiamos reikšmės pasirodymui Pasaulio čempionate. Dabar net jeigu man visiškai nepasisektų ir net negalėčiau startuoti paskutiniajame etape Ispanijoje, kuris vyks jau kitą savaitę, vis tiek likčiau trečias Pasaulio čempionate. Bet mūsų tikslas yra pergalė. Iki šiol niekas, nė vienas lietuvis nė viename Pasaulio čempionate, kas susiję su automobilių sportu, nėra stovėjęs ant podiumo. Tai bet kokiu atveju aš jau būsiu pirmas lietuvis. Tik mano uždavinys padaryti viską, kad tapčiau Pasaulio čempionu. Tai mano svajonė, – „Tauragės žinioms“ pasakoja Rokas, besidžiaugdamas gimtojo miesto palaikymu, kuris jam labai svarbus.

Ir priduria:

– Ką man reiškia Tauragės parama, rodo ir mano bagis, ir mano apranga. Tauragės herbas yra visada matomiausioje vietoje. Tai mano mylimiausias gimtasis miestas, kurio paramą jaučiu kasdien.

Iki pirmosios vietos nuo lenko Michal Goczal lenktynininkui trūksta vieno taško. Trečiojoje vietoje važiuojantis 25-metis JAV lenktynininkas Austin Jones atsilieka taip pat vienu tašku. Todėl Ispanijoje laukia įtempta kova.

Karštis ir atsakomybė

Pasak pašnekovo, Maroko ralis buvo pirmas kartas, kai jis nugalėjo Pasaulio čempionato etape. Pergalės visada džiugina. Vis dėlto šis ralis pasižymėjo didžiule įtampa – tiek fizine, tiek emocine. Ant pečių gulė didžiulė atsakomybė.

– Pernai mes Maroko ralyje lenktyniavome be įsipareigojimų, tik kaip treniruotę prieš Dakarą. O šiemet šios lenktynės lėmė, kad užsitikrinau sau podiumo poziciją Pasaulio čempionate. O ir šiaip Maroko ralis yra labai sunkios lenktynės. Jos vyksta senaisiais Dakaro greičio ruožais, kai Dakaras dar vyko Afrikoje, tad, patikėkit, lengva ten tikrai nėra. O Vakarų Sacharoje, kur lenktynės vyko dvi dienas, tvyrojo dar ir milžiniškas karštis, – įspūdžiais dalijosi Rokas.

Naujas šturmanas

Ralyje tauragiškis važiuoja vedamas naujo šturmano iš Ispanijos Oriol Vidal. Net ir geriausi lenktynininkai dėl pergalių kovoja padedami šturmanų. Todėl siekiant aukštų rezultatų poros bendradarbiavimas lenktynių trasoje – itin svarbus. Kol kas dar būna nesusikalbėjimų.

Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka

– Dar tik mokomės susikalbėti ir suprasti vienas kitą. Man iš jo norisi šiek tiek kitokios informacijos negu jis įpratęs su kitais sportininkais, tai kol kas sunkoka. Bet tobulėjame. Pažiūrėsim, kaip bus Ispanijoje. Maroke jį irgi slėgė atsakomybė. Juk aš važiuoju dėl Pasaulio čempionato pirmosios vietos, jis supranta, kaip tai atsakinga, ir labai bijo klysti, – sako Rokas.

Apie Dakarą dar negalvoja

Spalio pabaigoje baigiasi registracija į Dakaro ralį. Rokas sako, kad paraiška jau seniai pateikta, tačiau klausimų, kaip visada, kelia finansai. 

– Trūksta šiek tiek biudžeto. Paraišką galima atsiimti, tad mums vadinamasis „deadline“ spaliu nesibaigia, turėsime dar visą lapkritį apsispręsti galutinai. Tad nesame pasirašę sutarties ir pasižadėję. Kol kas visa koncentracija – į Ispaniją ir dabartinį Pasaulio čempionatą, – teigia Rokas.

Palaiko brolį

Tarp ralio varžybų Rokas išbandė jėgas kartingo varžybose Estijoje, kur lenktyniavo ir jo jaunėlis brolis Simas. Pašnekovas sako, kad šios varžybos buvo tarsi treniruotė prieš Maroko ralį.

– Kartingas, ypač KZ2 klasė, yra, ko gero, pats geriausias treniruoklis bet kokiam automobilių sportui. Jis geriausiai atgamina visus pojūčius, reakciją, o ir fiziškai tai tikrai puikus išbandymas. Baltijos šalių čempionate nekėliau sau jokio tikslo, nebuvo prasmės – juk visai nesitreniravęs atvažiavau. O kad finišavau ketvirtas, tai suprantu, kad įgūdžiai niekur nedingo. Juk prieš mane finišavo tik du estai ir Kajus Šikšnelis, kurie prie kartingo vairo praleidžia labai daug valandų. Tad esu patenkintas. Brolis Simas tik mokosi „OK Junior“ klasės subtilybių, jam tai pirmasis sezonas. Jis kovoja su vyresniais konkurentais, tad jam sunkoka. Bet paskutiniajame Lietuvos kartingo čempionato etape jau lipo ant podiumo, tad, manau, ir jis progresuoja. Labai pergyvenu dėl jo ir džiaugiuosi, kai jam sekasi, – brolio pažangą įvertino Rokas.

Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku