Rokas Baciuška: „Mano uždavinys ir svajonė – padaryti viską, kad tapčiau čempionu“
Įkelta:
2022-10-20
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška, laimėjęs Maroko ralį, užsitikrino trečiąją vietą Pasaulio ralio čempionate, bet vaikino tikslai aukščiausi – pergalė

 

 

 

,
Nuotrauka
rokas baciuska
Nuotraukos autorius:
Komandos archyvo nuotrauka
Aprašymas

Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal

 

 

 

Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.

Laimėtas svarbus etapas

Rokas Baciuška demonstruoja, kad lenktynininko talentas – ne viešųjų ryšių triukas. Tauragiškis buvo pirmasis lietuvis, kuris šiemet parvežė Dakaro ralio beduino statulėlę. Dabar – pergalė Maroko ralyje T4 klasėje. Tai svarbi pergalė, kadangi yra įskaitinė Pasaulio ralio čempionate, kuriame sumuojami rezultatai Dakaro, Abu Dhabio, Maroko ir Andalūzijos raliuose. Šiuo metu Rokas galutinėje įskaitoje – antras. Net jei nestartuotų paskutiniajame etape Ispanijoje, Rokas vis tiek užimtų prizinę vietą galutinėje įskaitoje. Tačiau jaunojo lenktynių talento ir komandos tikslas – tik pergalė.

– Kaip galima vertinti varžybas, kurias laimėjai? Turbūt labai gerai, – šypsosi Rokas. – Laimėtas labai svarbus etapas, kuris turi lemiamos reikšmės pasirodymui Pasaulio čempionate. Dabar net jeigu man visiškai nepasisektų ir net negalėčiau startuoti paskutiniajame etape Ispanijoje, kuris vyks jau kitą savaitę, vis tiek likčiau trečias Pasaulio čempionate. Bet mūsų tikslas yra pergalė. Iki šiol niekas, nė vienas lietuvis nė viename Pasaulio čempionate, kas susiję su automobilių sportu, nėra stovėjęs ant podiumo. Tai bet kokiu atveju aš jau būsiu pirmas lietuvis. Tik mano uždavinys padaryti viską, kad tapčiau Pasaulio čempionu. Tai mano svajonė, – „Tauragės žinioms“ pasakoja Rokas, besidžiaugdamas gimtojo miesto palaikymu, kuris jam labai svarbus.

Ir priduria:

– Ką man reiškia Tauragės parama, rodo ir mano bagis, ir mano apranga. Tauragės herbas yra visada matomiausioje vietoje. Tai mano mylimiausias gimtasis miestas, kurio paramą jaučiu kasdien.

Iki pirmosios vietos nuo lenko Michal Goczal lenktynininkui trūksta vieno taško. Trečiojoje vietoje važiuojantis 25-metis JAV lenktynininkas Austin Jones atsilieka taip pat vienu tašku. Todėl Ispanijoje laukia įtempta kova.

Karštis ir atsakomybė

Pasak pašnekovo, Maroko ralis buvo pirmas kartas, kai jis nugalėjo Pasaulio čempionato etape. Pergalės visada džiugina. Vis dėlto šis ralis pasižymėjo didžiule įtampa – tiek fizine, tiek emocine. Ant pečių gulė didžiulė atsakomybė.

– Pernai mes Maroko ralyje lenktyniavome be įsipareigojimų, tik kaip treniruotę prieš Dakarą. O šiemet šios lenktynės lėmė, kad užsitikrinau sau podiumo poziciją Pasaulio čempionate. O ir šiaip Maroko ralis yra labai sunkios lenktynės. Jos vyksta senaisiais Dakaro greičio ruožais, kai Dakaras dar vyko Afrikoje, tad, patikėkit, lengva ten tikrai nėra. O Vakarų Sacharoje, kur lenktynės vyko dvi dienas, tvyrojo dar ir milžiniškas karštis, – įspūdžiais dalijosi Rokas.

Naujas šturmanas

Ralyje tauragiškis važiuoja vedamas naujo šturmano iš Ispanijos Oriol Vidal. Net ir geriausi lenktynininkai dėl pergalių kovoja padedami šturmanų. Todėl siekiant aukštų rezultatų poros bendradarbiavimas lenktynių trasoje – itin svarbus. Kol kas dar būna nesusikalbėjimų.

Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka

– Dar tik mokomės susikalbėti ir suprasti vienas kitą. Man iš jo norisi šiek tiek kitokios informacijos negu jis įpratęs su kitais sportininkais, tai kol kas sunkoka. Bet tobulėjame. Pažiūrėsim, kaip bus Ispanijoje. Maroke jį irgi slėgė atsakomybė. Juk aš važiuoju dėl Pasaulio čempionato pirmosios vietos, jis supranta, kaip tai atsakinga, ir labai bijo klysti, – sako Rokas.

Apie Dakarą dar negalvoja

Spalio pabaigoje baigiasi registracija į Dakaro ralį. Rokas sako, kad paraiška jau seniai pateikta, tačiau klausimų, kaip visada, kelia finansai. 

– Trūksta šiek tiek biudžeto. Paraišką galima atsiimti, tad mums vadinamasis „deadline“ spaliu nesibaigia, turėsime dar visą lapkritį apsispręsti galutinai. Tad nesame pasirašę sutarties ir pasižadėję. Kol kas visa koncentracija – į Ispaniją ir dabartinį Pasaulio čempionatą, – teigia Rokas.

Palaiko brolį

Tarp ralio varžybų Rokas išbandė jėgas kartingo varžybose Estijoje, kur lenktyniavo ir jo jaunėlis brolis Simas. Pašnekovas sako, kad šios varžybos buvo tarsi treniruotė prieš Maroko ralį.

– Kartingas, ypač KZ2 klasė, yra, ko gero, pats geriausias treniruoklis bet kokiam automobilių sportui. Jis geriausiai atgamina visus pojūčius, reakciją, o ir fiziškai tai tikrai puikus išbandymas. Baltijos šalių čempionate nekėliau sau jokio tikslo, nebuvo prasmės – juk visai nesitreniravęs atvažiavau. O kad finišavau ketvirtas, tai suprantu, kad įgūdžiai niekur nedingo. Juk prieš mane finišavo tik du estai ir Kajus Šikšnelis, kurie prie kartingo vairo praleidžia labai daug valandų. Tad esu patenkintas. Brolis Simas tik mokosi „OK Junior“ klasės subtilybių, jam tai pirmasis sezonas. Jis kovoja su vyresniais konkurentais, tad jam sunkoka. Bet paskutiniajame Lietuvos kartingo čempionato etape jau lipo ant podiumo, tad, manau, ir jis progresuoja. Labai pergyvenu dėl jo ir džiaugiuosi, kai jam sekasi, – brolio pažangą įvertino Rokas.

Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.