Mamos svajonė – visavertis sūnaus gyvenimas
Įkelta:
2022-05-01
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutė Zigmantienė svajoja suteikti savo sūnui galimybę girdėti

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutės Zigmantienės atžalos Nojus, Amelija, Matas ir Erikas

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Mažoji Amelija su broliuku Eriku. Raimondos Alysienės nuotraukos

„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.

Ant palangių žaliuoja svogūnai

Daugiabutis Tauragės pakraštyje, butas penktame aukšte. Jame įsikūrusi šešių asmenų šeima, kurios kasdienybėje šurmulio netrūksta: čia auga trys berniukai, iš kurių vyriausiajam Erikui – 10 metų, viduriniajam Nojui – 7, jauniausiam iš broliukų Matukui – 3-eji. Pati mažiausia – 10 mėnesių Amelija, kurią broliai labai myli ir globoja.

Trijų kambarių bute švaru ir tvarkinga, daug erdvės vaikams ir, žinoma, begalė žaislų. O ant palangių vazonėliuose žaliuoja svogūnai ir krapai.

Iš virtuvės sklinda gardūs kvapai – 29-erių Onutė mėgsta suktis aplink puodus, juo labiau, kad tai jai puikiai sekasi.

Paklausta, ar sunku būti mama, Onutė nedvejoja:

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

– Nė kiek. Nors ir pavargstu, bet man tikrai nesunku. Jei jau labai norisi bent trumpam atsikvėpti, nueinu pas draugę, išgeriu kavos, pasikalbam valandėlę. Kol vaikai maži, reikia būti su jais, juos bučiuoti ir myluoti, nes labai greit užaugs ir jiems to nebereikės... 

Ji prisipažįsta – meilės, kurios nepatyrė augdama, dabar su kaupu gauna iš vaikų.

Vaikystė nebuvo lengva

Pagramantyje gimusios ir augusios keturių vaikų mamos Onutės vaikystė nebuvo iš lengvųjų: 

– Iš šešių vaikų buvau jauniausia. Nebuvo lengva. Tėvo nepažįstu, mama gyveno su patėviu. Deja, mama anksti paliko šį pasaulį – ji mirė, kai man buvo 7-eri. Dar į pirmą klasę palydėjo rugsėjo 1-ąją, ir viskas. Jos nebeliko... Buvome 7 vaikai. Aš esu iš dvynukų, tačiau mano brolis dvynys neišgyveno. 

Onutė neslepia – mama mėgo išgerti. Vis dėlto ji prisimena, kad vaikais mama visada rūpinosi. Onutę užaugino vyriausia sesuo. Vos sulaukusi 18-os mergina paliko sesers namus ir ėmė į gyvenimą kabintis pati. Sako nenorėjusi sėdėti sesei ant kupros, nes jai ir pačiai buvo sunku: sesuo dirbo keliuose darbuose, kad galėtų  išlaikyti brolius ir seseris, be to, dar augino savo dukrą. 

Profesinio rengimo centre ji įgijo virėjos specialybę, vėliau dirbo įmonėje „Netmark“, kur ir jos vyras Edmundas.

Diagnozė – lyg žaibas iš giedro dangaus

Besilaukdama Matuko Onutė susirgo gripu. Rekomendavus medikams moteris anksčiau išėjo motinystės atostogų, ligą gydėsi žolelių preparatais. 

– Net nebūčiau pagalvojusi, kad galėtų kas nors panašaus atsitikti, – teigia Onutė.

Matukas šį pasaulį išvydo 2019 metų kovą. Atliekant privalomą naujagimių apžiūrą Klaipėdos medikams niekaip nepavyko patikrinti Onutės sūnelio klausos, tad jie liepė važiuoti į Kauno klinikas ir dėl viso pikto pasitikrinti profilaktiškai. Matukui dar nebuvo nė savaitės, kai jis papuolė į Kauno klinikų gydytojų rankas. 

– Gydytojo žodžiai „jūsų vaikas negirdi“ buvo lyg žaibas iš giedro dangaus, kuris tą akimirką sugriovė visą mūsų pasaulį, – prisimena O. Zigmantienė. – Tada ir prasidėjo mūsų ilgoji kelionė po gydymo įstaigas, begalė tyrimų, testų bei įvairiausių analizių... Kol išgirdome diagnozę ,,neurosensorinis apkurtimas su viena ausyte“ – jis neprigirdi viena ausyte 70 procentų. Tačiau nustačius diagnozę viskas tuo ir baigėsi, nes tokiam mažiukui nėra jokių klausos aparatų ar kitokių gydymo būdų. 

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

Dėl prastos klausos, pasak gydytojų, yra sutrikusi ir vaiko raida, jis nekalba. Mama pasakoja, kad Matukas dažnai serga ir turėjo jau dvi dantų šalinimo operacijas. Dabar jis, kaip ir mažoji sesytė, gali valgyti tik trintą maistą. 

– Kai kalbu su juo, jis turi matyti mano lūpas, kad suprastų, ką noriu jam pasakyti. Kartais prisireikia ir šūktelėti, kad suprastų, ką sakome, – pasakoja O. Zigmantienė. 

Be to, pasak moters, berniukas ne tik neprigirdi viena ausyte, tačiau ir turi raidos sutrikimą: 

– Jis viską puikiai supranta, rodo emocijas, tačiau jo raida ir kalba yra stipriai atsilikusi, pradeda žvairuoti viena akytė. Teko lankytis ir pas psichologę, ji patvirtino, kad Matuko logika atitinka vienerių ar pusantrų metų vaiko logiką.

Visgi jokie sunkumai berniuko energijai netrukdo ir jis džiaugiasi gyvenimu pilnu tempu. Onutė pasakodama juokiasi, kad atrodo, jog šeimoje keturi vaikai, tačiau Matukas savo aktyvumu ir energija atstoja dar tris vaikus. 

Klausos aparatas padeda

Visgi praėjusių metų gruodį įvyko stebuklas, kurio, kaip tikina Onutė, ji be galo laukė. Eilinės patikros Kaune metu gydytojai prasitarė, kad yra galimybė Matukui turėti klausos aparatą, kuris užsideda iš išorės, tad patirti didelio nepatogumo jam netektų.

– Davė mums klinikos vienos kontaktus, kuri turi tą klausos aparatą. Užsiregistravome ir sutartu laiku atvykome pirmajai konsultacijai. Ten sūnui vėl atliko tyrimus ir davė išbandyti klausos juostą „Baha 5“, – pasakoja Onutė.

Kad tikrai įsitikintų, jog toks klausos aparatas yra tinkamas berniukui, šeima jį išsinuomojo. Iš pradžių tą juostą vaikas nešiojo po kelias valandas, vėliau su ja išbūdavo ir visą dieną. Po kelių savaičių vėl nuvyko į Kauną pasitikrinti, ar dėvint klausos aparatą jo klausa pagerėjo. Paaiškėjo, kad ji žymiai pagerėjusi.

Visgi kita naujiena buvo ne tokia maloni: pasirodo, ligonių kasų klausos aparato „Baha 5“ nekompensuoja, o jo kaina – 7 tūkstančiai eurų. 

– Tai mums neįveikiama suma. Man ir mano šeimai tai yra didžiuliai pinigai, nes aš pati tokių pinigų nesu gyvenime mačiusi ar laikiusi rankoje, – atsidūsta O. Zigmantienė. 

Prašo visuomenės pagalbos 

Moteris pasakoja, kad nesiseka gauti ne tik kompensacijos iš valstybės, tačiau ir susitvarkyti vaiko neįgalumo pažymos, kuri, pasak Kauno medicinos specialistų, jam priklauso. 

– Mūsų šeimos gydytoja nusikratė šios dokumentų tvarkymo naštos ir sakė, kad viską sutvarkyti turi Kaunas. Tačiau Kaune mums sako atvirkščiai – kad toks darbas priklauso atlikti šeimos gydytojui. Todėl pakeičiau šeimos gydytoją. Ji sakė tikrai žinanti, kad neįgalumas jam priklauso, tad reikalai juda į priekį.

– Dabar laukiu specialistų atsakymų, ir bus galima tvarkytis neįgalumo dokumentus – jį turėdamas Matukas gautų ir iš ligonių kasų šiokią tokią kompensaciją už klausos aparatą. 

Ji pasakojo nuėjusi ir į savivaldybę, ten sakė galį padėti, bet suma bus tikrai nedidelė – vienkartinė išmoka, kurią šeima galėtų gauti kartą per metus, nė iš tolo nepadengtų visos reikalingos klausos aparatui įsigyti sumos.

Jau turi daugiau nei pusę sumos

Visgi, laimei, yra ir dar vienas sprendimo būdas. Tai – geranoriška neabejingų žmonių pagalba. O. Zigmantienė sukūrė feisbuko grupę „Matuko svajonė išgirsti“, kurioje pasakoja apie savo bėdas ir prašo paremti. 

– Šiuo metu gerų žmonių dėka turime sąskaitoje sukaupę 3602 eurus, PAY-PAL paskyroje – 1019 eurų (kalbėjomės pirmadienį – aut. past.), taigi jau daugiau nei pusę sumos turime, – džiaugiasi ir dėkoja visiems prisidėjusiems Onutė. 

Onutė pasakoja, kad prašydama paaukoti klausos aparatui ji yra sulaukusi ir labai nemalonių replikų – esą, iš tų pinigų ji gyvena ir pan. 

Moteris įsitikinusi – kiekvieno žmogaus prisidėjimas jiems leis žengti vienu žingsniu arčiau svajonės, nesvarbu, ar tai būtų vienas, ar keli eurai. Tad visų gerų valios žmonių ji prašo prisidėti prie Matuko visaverčio gyvenimo. 

– Mums svarbus kiekvienas euras, jums gal vienas ar du eurai nedaug, o mums – žingsnis į priekį svajonės link, – sako Onutė.

Prisidėti prie berniuko svajonės girdėti galite šiais rekvizitais: LT477300010170800690 Erikas Kvietkus, paskirtis: Parama Matukui. 

 

Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų.