Mamos svajonė – visavertis sūnaus gyvenimas
Įkelta:
2022-05-01
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutė Zigmantienė svajoja suteikti savo sūnui galimybę girdėti

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutės Zigmantienės atžalos Nojus, Amelija, Matas ir Erikas

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Mažoji Amelija su broliuku Eriku. Raimondos Alysienės nuotraukos

„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.

Ant palangių žaliuoja svogūnai

Daugiabutis Tauragės pakraštyje, butas penktame aukšte. Jame įsikūrusi šešių asmenų šeima, kurios kasdienybėje šurmulio netrūksta: čia auga trys berniukai, iš kurių vyriausiajam Erikui – 10 metų, viduriniajam Nojui – 7, jauniausiam iš broliukų Matukui – 3-eji. Pati mažiausia – 10 mėnesių Amelija, kurią broliai labai myli ir globoja.

Trijų kambarių bute švaru ir tvarkinga, daug erdvės vaikams ir, žinoma, begalė žaislų. O ant palangių vazonėliuose žaliuoja svogūnai ir krapai.

Iš virtuvės sklinda gardūs kvapai – 29-erių Onutė mėgsta suktis aplink puodus, juo labiau, kad tai jai puikiai sekasi.

Paklausta, ar sunku būti mama, Onutė nedvejoja:

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

– Nė kiek. Nors ir pavargstu, bet man tikrai nesunku. Jei jau labai norisi bent trumpam atsikvėpti, nueinu pas draugę, išgeriu kavos, pasikalbam valandėlę. Kol vaikai maži, reikia būti su jais, juos bučiuoti ir myluoti, nes labai greit užaugs ir jiems to nebereikės... 

Ji prisipažįsta – meilės, kurios nepatyrė augdama, dabar su kaupu gauna iš vaikų.

Vaikystė nebuvo lengva

Pagramantyje gimusios ir augusios keturių vaikų mamos Onutės vaikystė nebuvo iš lengvųjų: 

– Iš šešių vaikų buvau jauniausia. Nebuvo lengva. Tėvo nepažįstu, mama gyveno su patėviu. Deja, mama anksti paliko šį pasaulį – ji mirė, kai man buvo 7-eri. Dar į pirmą klasę palydėjo rugsėjo 1-ąją, ir viskas. Jos nebeliko... Buvome 7 vaikai. Aš esu iš dvynukų, tačiau mano brolis dvynys neišgyveno. 

Onutė neslepia – mama mėgo išgerti. Vis dėlto ji prisimena, kad vaikais mama visada rūpinosi. Onutę užaugino vyriausia sesuo. Vos sulaukusi 18-os mergina paliko sesers namus ir ėmė į gyvenimą kabintis pati. Sako nenorėjusi sėdėti sesei ant kupros, nes jai ir pačiai buvo sunku: sesuo dirbo keliuose darbuose, kad galėtų  išlaikyti brolius ir seseris, be to, dar augino savo dukrą. 

Profesinio rengimo centre ji įgijo virėjos specialybę, vėliau dirbo įmonėje „Netmark“, kur ir jos vyras Edmundas.

Diagnozė – lyg žaibas iš giedro dangaus

Besilaukdama Matuko Onutė susirgo gripu. Rekomendavus medikams moteris anksčiau išėjo motinystės atostogų, ligą gydėsi žolelių preparatais. 

– Net nebūčiau pagalvojusi, kad galėtų kas nors panašaus atsitikti, – teigia Onutė.

Matukas šį pasaulį išvydo 2019 metų kovą. Atliekant privalomą naujagimių apžiūrą Klaipėdos medikams niekaip nepavyko patikrinti Onutės sūnelio klausos, tad jie liepė važiuoti į Kauno klinikas ir dėl viso pikto pasitikrinti profilaktiškai. Matukui dar nebuvo nė savaitės, kai jis papuolė į Kauno klinikų gydytojų rankas. 

– Gydytojo žodžiai „jūsų vaikas negirdi“ buvo lyg žaibas iš giedro dangaus, kuris tą akimirką sugriovė visą mūsų pasaulį, – prisimena O. Zigmantienė. – Tada ir prasidėjo mūsų ilgoji kelionė po gydymo įstaigas, begalė tyrimų, testų bei įvairiausių analizių... Kol išgirdome diagnozę ,,neurosensorinis apkurtimas su viena ausyte“ – jis neprigirdi viena ausyte 70 procentų. Tačiau nustačius diagnozę viskas tuo ir baigėsi, nes tokiam mažiukui nėra jokių klausos aparatų ar kitokių gydymo būdų. 

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

Dėl prastos klausos, pasak gydytojų, yra sutrikusi ir vaiko raida, jis nekalba. Mama pasakoja, kad Matukas dažnai serga ir turėjo jau dvi dantų šalinimo operacijas. Dabar jis, kaip ir mažoji sesytė, gali valgyti tik trintą maistą. 

– Kai kalbu su juo, jis turi matyti mano lūpas, kad suprastų, ką noriu jam pasakyti. Kartais prisireikia ir šūktelėti, kad suprastų, ką sakome, – pasakoja O. Zigmantienė. 

Be to, pasak moters, berniukas ne tik neprigirdi viena ausyte, tačiau ir turi raidos sutrikimą: 

– Jis viską puikiai supranta, rodo emocijas, tačiau jo raida ir kalba yra stipriai atsilikusi, pradeda žvairuoti viena akytė. Teko lankytis ir pas psichologę, ji patvirtino, kad Matuko logika atitinka vienerių ar pusantrų metų vaiko logiką.

Visgi jokie sunkumai berniuko energijai netrukdo ir jis džiaugiasi gyvenimu pilnu tempu. Onutė pasakodama juokiasi, kad atrodo, jog šeimoje keturi vaikai, tačiau Matukas savo aktyvumu ir energija atstoja dar tris vaikus. 

Klausos aparatas padeda

Visgi praėjusių metų gruodį įvyko stebuklas, kurio, kaip tikina Onutė, ji be galo laukė. Eilinės patikros Kaune metu gydytojai prasitarė, kad yra galimybė Matukui turėti klausos aparatą, kuris užsideda iš išorės, tad patirti didelio nepatogumo jam netektų.

– Davė mums klinikos vienos kontaktus, kuri turi tą klausos aparatą. Užsiregistravome ir sutartu laiku atvykome pirmajai konsultacijai. Ten sūnui vėl atliko tyrimus ir davė išbandyti klausos juostą „Baha 5“, – pasakoja Onutė.

Kad tikrai įsitikintų, jog toks klausos aparatas yra tinkamas berniukui, šeima jį išsinuomojo. Iš pradžių tą juostą vaikas nešiojo po kelias valandas, vėliau su ja išbūdavo ir visą dieną. Po kelių savaičių vėl nuvyko į Kauną pasitikrinti, ar dėvint klausos aparatą jo klausa pagerėjo. Paaiškėjo, kad ji žymiai pagerėjusi.

Visgi kita naujiena buvo ne tokia maloni: pasirodo, ligonių kasų klausos aparato „Baha 5“ nekompensuoja, o jo kaina – 7 tūkstančiai eurų. 

– Tai mums neįveikiama suma. Man ir mano šeimai tai yra didžiuliai pinigai, nes aš pati tokių pinigų nesu gyvenime mačiusi ar laikiusi rankoje, – atsidūsta O. Zigmantienė. 

Prašo visuomenės pagalbos 

Moteris pasakoja, kad nesiseka gauti ne tik kompensacijos iš valstybės, tačiau ir susitvarkyti vaiko neįgalumo pažymos, kuri, pasak Kauno medicinos specialistų, jam priklauso. 

– Mūsų šeimos gydytoja nusikratė šios dokumentų tvarkymo naštos ir sakė, kad viską sutvarkyti turi Kaunas. Tačiau Kaune mums sako atvirkščiai – kad toks darbas priklauso atlikti šeimos gydytojui. Todėl pakeičiau šeimos gydytoją. Ji sakė tikrai žinanti, kad neįgalumas jam priklauso, tad reikalai juda į priekį.

– Dabar laukiu specialistų atsakymų, ir bus galima tvarkytis neįgalumo dokumentus – jį turėdamas Matukas gautų ir iš ligonių kasų šiokią tokią kompensaciją už klausos aparatą. 

Ji pasakojo nuėjusi ir į savivaldybę, ten sakė galį padėti, bet suma bus tikrai nedidelė – vienkartinė išmoka, kurią šeima galėtų gauti kartą per metus, nė iš tolo nepadengtų visos reikalingos klausos aparatui įsigyti sumos.

Jau turi daugiau nei pusę sumos

Visgi, laimei, yra ir dar vienas sprendimo būdas. Tai – geranoriška neabejingų žmonių pagalba. O. Zigmantienė sukūrė feisbuko grupę „Matuko svajonė išgirsti“, kurioje pasakoja apie savo bėdas ir prašo paremti. 

– Šiuo metu gerų žmonių dėka turime sąskaitoje sukaupę 3602 eurus, PAY-PAL paskyroje – 1019 eurų (kalbėjomės pirmadienį – aut. past.), taigi jau daugiau nei pusę sumos turime, – džiaugiasi ir dėkoja visiems prisidėjusiems Onutė. 

Onutė pasakoja, kad prašydama paaukoti klausos aparatui ji yra sulaukusi ir labai nemalonių replikų – esą, iš tų pinigų ji gyvena ir pan. 

Moteris įsitikinusi – kiekvieno žmogaus prisidėjimas jiems leis žengti vienu žingsniu arčiau svajonės, nesvarbu, ar tai būtų vienas, ar keli eurai. Tad visų gerų valios žmonių ji prašo prisidėti prie Matuko visaverčio gyvenimo. 

– Mums svarbus kiekvienas euras, jums gal vienas ar du eurai nedaug, o mums – žingsnis į priekį svajonės link, – sako Onutė.

Prisidėti prie berniuko svajonės girdėti galite šiais rekvizitais: LT477300010170800690 Erikas Kvietkus, paskirtis: Parama Matukui. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje.