Aretas Ežerskis: „Jei vadovas nedirbs kartu – nežinos, kur reikia tobulėti komandai“
Įkelta:
2022-04-23
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose.

Tarnybos nuotrauka 

,
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Aretas Ežerskis džiaugiasi didėjančiu savanorių būriu.

Autorės nuotrauka

 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Aretas Ežerskis turi nemažai patirties priešgaisrinio gelbėjimo srityje. Jis siekia geriausių rezultatų, todėl ir pats neretai vyksta į gaisrus, o padėdamas geriau suvokia, ko jo komandoms dar reikėtų pasimokyti ir kur reikėtų pasitempti.

Gaisrai bei nelaimės

Pokalbį su A. Ežerskiu pradėjome aptardami dažniausiai gyventojus ištinkančias nelaimes. 

– Jeigu žiūrėtume į sezoniškumą, dabar didžiausi iššūkiai yra pernykštės žolės deginimas, o ypač netoli gyvenamųjų pastatų. Didelė problema yra ir kaminų nepriežiūra. Žmonės prieš šildymo sezoną nelinkę valyti kaminų. Kokios yra to pasekmės, paaiškėja, kai užsidega suodžiai. Tai tokia problema, kurią galima išspręsti – tereikia laiku pasirūpinti išvalyti kaminus. Norėtųsi, kad žmonės nors truputį pagalvotų apie savo saugumą. Į tokias nelaimes dabar vykstame dažniausiai. Na, o kiti iškvietimai prasidės, jei vasara bus karšta ir sausa. Tuomet padaugėja miškų gaisrų.

A. Ežerskis pasakoja, kad ugniagesiai gelbėtojai savo darbe kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, bet kaip vieną didžiausių įvardija vėją:

– Didžiausias iššūkis, kai įsiplieskia gaisras ir tą dieną smarkauja didelis vėjas. Nuo vėjo, žinote, kibirkštys lekia, tad reikia kuo skubiau apsaugoti aplinkinius pastatus. Jeigu ugnis nuo vėjo persimeta į kitus pastatus, tada problemų tik daugėja. Dėl stipraus vėjo galima akimirksniu netekti turto. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas pasakoja, kad jam teko vykti į begalę įvairiausių iškvietimų. Yra tekę gesinti net ir laivą, tačiau labiausiai įsiminė 2015 m. įvykęs gaisras Švč. Trejybės bažnyčioje. Pasak A. Ežerskio, jis labiausiai įsiminė ne tik dėl to, kad bažnyčios dega tikrai nedažnai, bet ir dėl to, kad gaisras įsiplieskė nemažame aukštyje. Nors labai didelių nuostolių šis gaisras nepadarė, bet nelaimė įsimintina. 

– Ne kiekvieną dieną ir ne kiekvienam gaisrininkui tokių gaisrų pasitaiko. Dėl aukščio šiek tiek sudėtingiau buvo sudaryti grandis, lokalizuoti ugnį, naudoti kopėčias taip toliau, – kelerių metų įvykius prisiminė A. Ežerskis.

Nuotrauka
ezerskis

Į gaisrus Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas sako pagal galimybes stengiasi nuvykti pats:

– Mano manymu, vadovas turi žinoti, kas žmonėms nesiseka, kur reikėtų pasitempti, pasižiūrėti, susitvarkyti. Galbūt kažko trūksta, galbūt kažko nesuprantam, galbūt kažkas neišėjo. Jei nevažiuočiau, nežinočiau, kaip su žmonėmis šnekėti ir kaip jiems padėti, patarti.

Nesėdi rankų sudėję

Pasak A. Ežerskio, šiuo metu tarnybai padeda net 53 savanoriai. Šiemet ypač nemažai ateina žmonių, nedirbusių šioje srityje, tiesiog norėdami savanoriauti, išmokti šios specialybės ir prisijungti prie ugniagesių. Vadovas pasakojo, kad dažniausiai ateina gana jauni vyrai. Jis džiaugiasi, kad norinčių prisidėti prie priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų vis atsiranda. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas nori paneigti mitus apie ugniagesius:

– Norime, kad visuomenė matytų, kad mes dirbame, o ne tik sėdime. Tikrai nėra taip, kaip  kalbama, kad ugniagesiai darbe pramiega 25 valandas. Vyksta įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai atvyksta pravesti mokymų. Tikrai yra darbo, judame po truputį į priekį. Štai pernai Tauragės rajono savivaldybė skyrė pinigų – nupirkome vieną automobilį. Šiemet vėl skirta lėšų, už kurias planuojame pirkti dar vieną automobilį ir po truputį atnaujinti autoparką. Na, o iššūkių turime visada. Jei nebėra iššūkių – vadinasi, nebegyveni, neegzistuoji.

Priešgaisrinė tarnyba ne tik gesina gaisrus

A. Ežerskis primena ir apie kitus darbus, kuriuos atlieka Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ji bendradarbiauja su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kurios inspektoriai veda mokymus ir informuoja apie visuomenei skirtas akcijas „Nedegink žolės“, „Saugūs namai“. 

– Šias akcijas vykdysime visus metus kartu su Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri informuos miesto gyventojus, o mes supažindinsime ir aptarsime šią informaciją su rajono gyventojais. Ugniagesių komandos įsikūrusios kaimo vietovėse ir dauguma dirbančių gaisrinėje yra vietiniai. Galbūt jiems bus ir šiek tiek lengviau nuvažiavus pasikalbėti ir perduoti žinią, kaip saugiai elgtis, – kalbėjo A. Ežerskis, pridūręs, kad tarnybos darbuotojai stengsis vykti ir į mokyklas apie akcijas papasakoti ir vaikams.

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybai priklauso 6 priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos – Gaurės, Kęsčių, Sungailiškių, Dauglaukio, Žygaičių ir Skaudvilės.

Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų.