Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Aretas Ežerskis turi nemažai patirties priešgaisrinio gelbėjimo srityje. Jis siekia geriausių rezultatų, todėl ir pats neretai vyksta į gaisrus, o padėdamas geriau suvokia, ko jo komandoms dar reikėtų pasimokyti ir kur reikėtų pasitempti.
Gaisrai bei nelaimės
Pokalbį su A. Ežerskiu pradėjome aptardami dažniausiai gyventojus ištinkančias nelaimes.
– Jeigu žiūrėtume į sezoniškumą, dabar didžiausi iššūkiai yra pernykštės žolės deginimas, o ypač netoli gyvenamųjų pastatų. Didelė problema yra ir kaminų nepriežiūra. Žmonės prieš šildymo sezoną nelinkę valyti kaminų. Kokios yra to pasekmės, paaiškėja, kai užsidega suodžiai. Tai tokia problema, kurią galima išspręsti – tereikia laiku pasirūpinti išvalyti kaminus. Norėtųsi, kad žmonės nors truputį pagalvotų apie savo saugumą. Į tokias nelaimes dabar vykstame dažniausiai. Na, o kiti iškvietimai prasidės, jei vasara bus karšta ir sausa. Tuomet padaugėja miškų gaisrų.
A. Ežerskis pasakoja, kad ugniagesiai gelbėtojai savo darbe kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, bet kaip vieną didžiausių įvardija vėją:
– Didžiausias iššūkis, kai įsiplieskia gaisras ir tą dieną smarkauja didelis vėjas. Nuo vėjo, žinote, kibirkštys lekia, tad reikia kuo skubiau apsaugoti aplinkinius pastatus. Jeigu ugnis nuo vėjo persimeta į kitus pastatus, tada problemų tik daugėja. Dėl stipraus vėjo galima akimirksniu netekti turto.
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas pasakoja, kad jam teko vykti į begalę įvairiausių iškvietimų. Yra tekę gesinti net ir laivą, tačiau labiausiai įsiminė 2015 m. įvykęs gaisras Švč. Trejybės bažnyčioje. Pasak A. Ežerskio, jis labiausiai įsiminė ne tik dėl to, kad bažnyčios dega tikrai nedažnai, bet ir dėl to, kad gaisras įsiplieskė nemažame aukštyje. Nors labai didelių nuostolių šis gaisras nepadarė, bet nelaimė įsimintina.
– Ne kiekvieną dieną ir ne kiekvienam gaisrininkui tokių gaisrų pasitaiko. Dėl aukščio šiek tiek sudėtingiau buvo sudaryti grandis, lokalizuoti ugnį, naudoti kopėčias taip toliau, – kelerių metų įvykius prisiminė A. Ežerskis.

Į gaisrus Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas sako pagal galimybes stengiasi nuvykti pats:
– Mano manymu, vadovas turi žinoti, kas žmonėms nesiseka, kur reikėtų pasitempti, pasižiūrėti, susitvarkyti. Galbūt kažko trūksta, galbūt kažko nesuprantam, galbūt kažkas neišėjo. Jei nevažiuočiau, nežinočiau, kaip su žmonėmis šnekėti ir kaip jiems padėti, patarti.
Nesėdi rankų sudėję
Pasak A. Ežerskio, šiuo metu tarnybai padeda net 53 savanoriai. Šiemet ypač nemažai ateina žmonių, nedirbusių šioje srityje, tiesiog norėdami savanoriauti, išmokti šios specialybės ir prisijungti prie ugniagesių. Vadovas pasakojo, kad dažniausiai ateina gana jauni vyrai. Jis džiaugiasi, kad norinčių prisidėti prie priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų vis atsiranda.
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas nori paneigti mitus apie ugniagesius:
– Norime, kad visuomenė matytų, kad mes dirbame, o ne tik sėdime. Tikrai nėra taip, kaip kalbama, kad ugniagesiai darbe pramiega 25 valandas. Vyksta įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai atvyksta pravesti mokymų. Tikrai yra darbo, judame po truputį į priekį. Štai pernai Tauragės rajono savivaldybė skyrė pinigų – nupirkome vieną automobilį. Šiemet vėl skirta lėšų, už kurias planuojame pirkti dar vieną automobilį ir po truputį atnaujinti autoparką. Na, o iššūkių turime visada. Jei nebėra iššūkių – vadinasi, nebegyveni, neegzistuoji.
Priešgaisrinė tarnyba ne tik gesina gaisrus
A. Ežerskis primena ir apie kitus darbus, kuriuos atlieka Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ji bendradarbiauja su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kurios inspektoriai veda mokymus ir informuoja apie visuomenei skirtas akcijas „Nedegink žolės“, „Saugūs namai“.
– Šias akcijas vykdysime visus metus kartu su Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri informuos miesto gyventojus, o mes supažindinsime ir aptarsime šią informaciją su rajono gyventojais. Ugniagesių komandos įsikūrusios kaimo vietovėse ir dauguma dirbančių gaisrinėje yra vietiniai. Galbūt jiems bus ir šiek tiek lengviau nuvažiavus pasikalbėti ir perduoti žinią, kaip saugiai elgtis, – kalbėjo A. Ežerskis, pridūręs, kad tarnybos darbuotojai stengsis vykti ir į mokyklas apie akcijas papasakoti ir vaikams.
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybai priklauso 6 priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos – Gaurės, Kęsčių, Sungailiškių, Dauglaukio, Žygaičių ir Skaudvilės.