Aretas Ežerskis: „Jei vadovas nedirbs kartu – nežinos, kur reikia tobulėti komandai“
Įkelta:
2022-04-23
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose.

Tarnybos nuotrauka 

,
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Aretas Ežerskis džiaugiasi didėjančiu savanorių būriu.

Autorės nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Aretas Ežerskis turi nemažai patirties priešgaisrinio gelbėjimo srityje. Jis siekia geriausių rezultatų, todėl ir pats neretai vyksta į gaisrus, o padėdamas geriau suvokia, ko jo komandoms dar reikėtų pasimokyti ir kur reikėtų pasitempti.

Gaisrai bei nelaimės

Pokalbį su A. Ežerskiu pradėjome aptardami dažniausiai gyventojus ištinkančias nelaimes. 

– Jeigu žiūrėtume į sezoniškumą, dabar didžiausi iššūkiai yra pernykštės žolės deginimas, o ypač netoli gyvenamųjų pastatų. Didelė problema yra ir kaminų nepriežiūra. Žmonės prieš šildymo sezoną nelinkę valyti kaminų. Kokios yra to pasekmės, paaiškėja, kai užsidega suodžiai. Tai tokia problema, kurią galima išspręsti – tereikia laiku pasirūpinti išvalyti kaminus. Norėtųsi, kad žmonės nors truputį pagalvotų apie savo saugumą. Į tokias nelaimes dabar vykstame dažniausiai. Na, o kiti iškvietimai prasidės, jei vasara bus karšta ir sausa. Tuomet padaugėja miškų gaisrų.

A. Ežerskis pasakoja, kad ugniagesiai gelbėtojai savo darbe kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, bet kaip vieną didžiausių įvardija vėją:

– Didžiausias iššūkis, kai įsiplieskia gaisras ir tą dieną smarkauja didelis vėjas. Nuo vėjo, žinote, kibirkštys lekia, tad reikia kuo skubiau apsaugoti aplinkinius pastatus. Jeigu ugnis nuo vėjo persimeta į kitus pastatus, tada problemų tik daugėja. Dėl stipraus vėjo galima akimirksniu netekti turto. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas pasakoja, kad jam teko vykti į begalę įvairiausių iškvietimų. Yra tekę gesinti net ir laivą, tačiau labiausiai įsiminė 2015 m. įvykęs gaisras Švč. Trejybės bažnyčioje. Pasak A. Ežerskio, jis labiausiai įsiminė ne tik dėl to, kad bažnyčios dega tikrai nedažnai, bet ir dėl to, kad gaisras įsiplieskė nemažame aukštyje. Nors labai didelių nuostolių šis gaisras nepadarė, bet nelaimė įsimintina. 

– Ne kiekvieną dieną ir ne kiekvienam gaisrininkui tokių gaisrų pasitaiko. Dėl aukščio šiek tiek sudėtingiau buvo sudaryti grandis, lokalizuoti ugnį, naudoti kopėčias taip toliau, – kelerių metų įvykius prisiminė A. Ežerskis.

Nuotrauka
ezerskis

Į gaisrus Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas sako pagal galimybes stengiasi nuvykti pats:

– Mano manymu, vadovas turi žinoti, kas žmonėms nesiseka, kur reikėtų pasitempti, pasižiūrėti, susitvarkyti. Galbūt kažko trūksta, galbūt kažko nesuprantam, galbūt kažkas neišėjo. Jei nevažiuočiau, nežinočiau, kaip su žmonėmis šnekėti ir kaip jiems padėti, patarti.

Nesėdi rankų sudėję

Pasak A. Ežerskio, šiuo metu tarnybai padeda net 53 savanoriai. Šiemet ypač nemažai ateina žmonių, nedirbusių šioje srityje, tiesiog norėdami savanoriauti, išmokti šios specialybės ir prisijungti prie ugniagesių. Vadovas pasakojo, kad dažniausiai ateina gana jauni vyrai. Jis džiaugiasi, kad norinčių prisidėti prie priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų vis atsiranda. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas nori paneigti mitus apie ugniagesius:

– Norime, kad visuomenė matytų, kad mes dirbame, o ne tik sėdime. Tikrai nėra taip, kaip  kalbama, kad ugniagesiai darbe pramiega 25 valandas. Vyksta įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai atvyksta pravesti mokymų. Tikrai yra darbo, judame po truputį į priekį. Štai pernai Tauragės rajono savivaldybė skyrė pinigų – nupirkome vieną automobilį. Šiemet vėl skirta lėšų, už kurias planuojame pirkti dar vieną automobilį ir po truputį atnaujinti autoparką. Na, o iššūkių turime visada. Jei nebėra iššūkių – vadinasi, nebegyveni, neegzistuoji.

Priešgaisrinė tarnyba ne tik gesina gaisrus

A. Ežerskis primena ir apie kitus darbus, kuriuos atlieka Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ji bendradarbiauja su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kurios inspektoriai veda mokymus ir informuoja apie visuomenei skirtas akcijas „Nedegink žolės“, „Saugūs namai“. 

– Šias akcijas vykdysime visus metus kartu su Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri informuos miesto gyventojus, o mes supažindinsime ir aptarsime šią informaciją su rajono gyventojais. Ugniagesių komandos įsikūrusios kaimo vietovėse ir dauguma dirbančių gaisrinėje yra vietiniai. Galbūt jiems bus ir šiek tiek lengviau nuvažiavus pasikalbėti ir perduoti žinią, kaip saugiai elgtis, – kalbėjo A. Ežerskis, pridūręs, kad tarnybos darbuotojai stengsis vykti ir į mokyklas apie akcijas papasakoti ir vaikams.

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybai priklauso 6 priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos – Gaurės, Kęsčių, Sungailiškių, Dauglaukio, Žygaičių ir Skaudvilės.

Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku