Renaldas Šileris: „Be senelio indėlio Lietuvos badmintonas atrodytų kitaip“
Įkelta:
2022-02-16
Nuotrauka
sileris
Aprašymas

Asmeninio archyvo nuotraukos

 

,
Nuotrauka
sileris
Aprašymas

Iš dešinės Renaldas Šileris ir Jonas Šileris

Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.

Prisiminimai apie senelį

Renaldas sako, kad artėjant turnyrui ir per patį turnyrą daug žmonių dalijosi prisiminimais apie Joną Šilerį, bet pačiam Renaldui buvo sunku išskirti vieną ar kitą prisiminimą – jų tiek daug.

– Galvojau, kad galbūt dar ne laikas, viskas per daug šviežia, per daug skirtingų minčių ir emocijų, – prisipažįsta pašnekovas.

Tačiau gerai permąstęs prisiminimus ir sulaukęs mūsų klausimo – koks Jonas Šileris buvo kaip treneris, sportininkas, senelis, žmogus, – Renaldas sako, kad jo senelis buvo labai rūpestingas, atsakingas, kuklus, ganėtinai griežtas.

– Bet visada teisingas. Itin mėgstantis punktualumą. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad turėjo ir puikų humoro jausmą, kur kartais išgirdus vieną ar kitą jo pasakytą juokelį, tiek pačiam, tiek kitiems akių nebūdavo kur dėti, – juokiasi pašnekovas.

Renaldas pasakoja, kad Jonas Šileris buvo aukštos kvalifikacijos, moralės ir žmogiškųjų vertybių kupinas treneris, kuris savo auklėtinius mokė ne tik sportinės technikos, mokė žymiai daugiau.

– Jis puikiai mokėjo sudėlioti mums visiems pas jį sportavusiems vaikams, kokios savybės gyvenime yra svarbiausios ir kuriomis turėtumėme vadovautis. Jis visada mokė siekti tikslų dedant visas pastangas, mokė pagarbos kiekvienoje situacijoje (nesvarbu, ar treniruotėje, ar mokykloje, ar pralaimėjus svarbiausią gyvenime mačą), skiepijo idėją, kad itin daug priklauso nuo mūsų pačių, – kaip trenerį Joną Šilerį prisimena jo anūkas.

Prisiminimuose iškyla Joninės, kurių šventė vykdavo pas senelį sode. 

Apdovanotas treneris 

Jonas Šileris buvo įvertintas ne tik kaip sportininkas, treneris, bet ir kaip asmenybė. Jis buvo žurnalistas, susidomėjo badmintonu ir ėmė jį populiarinti Tauragėje dar aštuntajame dešimtmetyje. 1996 m. įkūrė asociaciją badmintono klubą „Volanas“, buvo ilgametis klubo prezidentas. Sporto paslaptimis dalijosi su jaunimu iki pat paskutinių dienų.

Trenerio auklėtiniai ne vienas žaidė Lietuvos badmintono rinktinėje, tarptautinėse varžybose atstovavo Lietuvai. Jo treniruoti auklėtiniai tapo Lietuvos jaunimo ir vyresnių amžiaus grupių čempionais: Rimas Lavrukaitis, Antanas Mizgiris, Akvilė Stapušaitytė, Povilas Bartušis ir daugelis kitų. Pekino ir Londono olimpietės Akvilės Stapušaitytės pirmasis treneris – Jonas Šileris.

2013 m. pelnė Metų sporto žmogus titulą Tauragės metų žmogaus rinkimuose. 2018 m. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė 70-mečio proga J. Šilerį, kaip olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusį žmogų, apdovanojo prizu „Citius. Altius. Fortius“.

– Ne paslaptis, kad senelis labai daug apdovanojimų yra gavęs ne tik badmintono aikštelėje, o dauguma šių apdovanojimų atsiimti lydėdavau jį ir aš kartu, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus ir pastangas, – sako Renaldas. – Taip pat norėtųsi išskirti jo posakį, kurį jis sakydavo visą gyvenimą, kiek pamenu, ir jau girdėjau tai ne iš vieno jį pažinojusio žmogaus – „sunku treniruotėse, lengva varžybose“. Manau, kad gerai pagalvojus, šiuo posakiu galime vadovautis kiekvienas ir tikrai ne tik sporte. 

Padėjo pamatus

Jonas Šileris – vienas iš badmintono pradininkų Tauragėje, padėjęs pamatus šio sporto bendruomenei. Jo įkurtas klubas „Volanas“ pernai atšventė 25-metį. Pradėtą veiklą tęsia stipri bendruomenė, jaunimą ir vyresnius treniruoja du jauni, bet jau patyrę treneriai – Dovydas Razas ir Ugnė Sakalauskaitė. Renaldas sako, kad senelis paliko puikius pamatus šiai sporto šakai plėtoti.

– Dauguma žmonių badmintono bendruomenėje jau ir dabar tęsia senelio pradėtus darbus, toliau veda badmintono treniruotes, organizuoja turnyrus, stovyklas, plečia „Volano“ klubo veiklą. Nereikėtų pamiršti ir to, kad šiuo metu jau ne vienas senelio auklėtinis pats yra treneris ne tik Tauragės badmintono klube, bet ir kituose, didžiausiuose Vilniaus ir Kauno badmintono klubuose. Manau, kad be senelio indėlio Lietuvos badmintonas šiuo metu atrodytų visai kitaip, – sako Renaldas.

Jaunimas ir sportas

Vis dėlto sudominti jaunimą sportu, ne tik badmintonu, darosi vis sunkiau. Sporto bendruomenė tikina, kad tai iš dalies ir pačių tėvų indėlio trūkumas. Renaldas sako, kad priežasčių daug ir įvairių. Jo nuomone, kiekviena auganti karta vis kitokia. Tačiau daug kas priklauso ir nuo pasirinkimų, kurių šiuolaikinis jaunimas turi žymiai daugiau nei prieš dešimt, dvidešimt ar net trisdešimt metų.

– Manyčiau, kad vaikai turi daugiau pasirinkimų, tėvai taip pat supranta, kad ne kiekvienu atveju reikia dėti visas pastangas, kad jų vaikas būtų geriausias mokykloje ar sporte. Vaikai dabar turi daugiau laisvės, kas iš vienos pusės yra gerai, bet iš kitos pusės laisvė gali stabdyti progresą, tobulėjimą, – mano Renaldas.

– Pamenu, kad man dar mokantis mokykloje ir sportuojant itin konkuruodavome tarpusavyje, visą laiką stengdavomės būti geriausiais, todėl žinodavai, kad jeigu patingėsi ir praleisi treniruotę ar nenubėgsi kroso, kurį treneris liepė nubėgti, varžovas bus stipresnis. Mes dėdami visas pastangas, stengdavomės, kad taip neatsitiktų, jog kažkas pasistengtų labiau už tave (juokiasi, – aut. pastaba). Manau, kad šiuo metu trūksta to konkurencingumo tarp vaikų, noro būti geresniais, dabar į sportą žiūrima laisviau, „paprasčiau“, – sako pašnekovas. 

Sportininko nuomone, tėvų indėlis taip pat svarbus.

– Manyčiau, kad tėvų pareiga yra pirmiausia supažindinti su sportu, o vėliau prisidėti skatinant, motyvuojant ir palaikant vaikus, kadangi treneriui vienam tai padaryti yra labai sunku. Žinoma, nekalbu apie vertimą sportuoti ar užsiimti kitokia veikla, tačiau, manau, kad tėvai turėtų aktyviai dalyvauti vaikų pasirinkimuose ir, kai reikia, juos paskatinti bei palaikyti, – įsitikinęs sportininkas.

Daug asmeninių savybių

Badmintoną žaisti Renaldas pradėjo būdamas penkerių ir žaidžia jau dvidešimt metų. Sako, šis sportas padėjo išsiugdyti daug asmeninių savybių, padedančių gyvenime.

– Manau, kad man asmeniškai išugdė itin stiprią discipliną, tikslų siekimą, norą būti geriausiu veikloje, kuria užsiimi. Itin stipriai pamėgau rungtyniauti ir atrodo, kad tas persiduoda ir kitose srityse. Norisi pažymėti, kad sportas yra labai techniškas, ne kontaktinis, juo užsiimant turi būti itin atsidavęs, susikaupęs, susifokusavęs, – vardina pašnekovas. – Nežinau, ar pastebite, bet nevalingai pažymiu psichologinius pliusus, kuriuos šis sportas formuoja. Manau, kad tai ir yra svarbiausia, ką šis sportas duoda. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad šis sportas yra labai fiziškas, aktyvus, staigus ir greitas, tad itin stiprina visą kūną, ištvermę, reakciją.

Sportuoja aktyviai

Jau kurį laiką Renaldas dirba advokato padėjėju, badmintonas, sako, labiau hobis. Prie to prisidėjo ir senelio mirtis. Pats žaidimas kelia labai daug prisiminimų.

– Netekus senelio buvo laikotarpis, kai norėjosi atsiriboti nuo šios veiklos, matyt, tuo metu buvo per sunku ja užsiimti, kėlė per daug prisiminimų. Pastaruoju metu pradėjau kartais treniruotis pats bei vesti treniruotes norintiems patobulėti Vilniuje, – pasakoja Renaldas. – Jaučiu, kad noras žaisti vėl pradeda stiprėti, pradėjau daugiau dalyvauti turnyruose. Taip pat nesinori nusileisti jaunesniems sportininkams, o tai skatina ir toliau palaikyti formą, tad jaučiu, kad badmintonas su laiku ir vėl pradės užimti didesnę vietą mano gyvenime, – neabejoja vaikinas.

Be badmintono ir advokato karjeros, Renaldas buvo susidomėjęs koviniu sportu – lankė Muay Thai ir bokso treniruotes. Šiuo metu vis dar užsuka pas kitą tauragiškį Robertą Liorančą į bokso treniruotes. Vasarą žaidžia tenisą. Žiemą išbandė slidinėjimą, kuris tampa nauju hobiu.

Renaldas „Tauragės žinių“ skaitytojams ir sporto bendruomenei siunčia linkėjimus.

– Norėčiau padėkoti už tai, kad pakalbinote ir visiems, kurie vienaip ar kitaip prisimena senelį. Mums, visiems artimiesiems, tai, kad galime prisidėti prisimenant jį, yra labai svarbu. Labai Jums ačiū.

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.