Mokytoja Nanija Bekerienė: „Visad didžiuojuosi savo mokinių pasiekimais“
Įkelta:
2021-10-05
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

Mokytojas – ypatinga profesija. Jis savo mintimis, darbu, užsidegimu gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Linkėdami visiems mokytojams stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje rastumėte raktą į mokinio sąmoningumą, ir neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytoją Naniją Bekerienę. Beje, netrukus ją pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštas.

– Įprasta manyti, kad tiksliųjų disciplinų mokytojai būna „sausi“, domisi tik savo dėstomu dalyku, tačiau jūs, kiek žinau, laužote stereotipus – esate visai kitoks žmogus. Kuo, be matematikos ir informatikos, domitės?

– Manau, kad bet koks stereotipinis mąstymas ar išankstinės nuostatos riboja paties žmogaus proto laisvę. Nė vienos profesijos žmogus nėra jos „vergas“, nes kiekvienas turime daugybę interesų ir savirealizacijos sričių. Mokytojo darbas man yra patrauklus savo įvairiapusiškumu. Juk čia niekad nėra monotonijos, kiekviena diena skirtinga, kupina bendravimo, įvairiausių situacijų, įvykių. Pomėgiai padeda man atsipalaiduoti ir viską apmąstyti. Patinka kūrybiniai darbai — modeliuoti ir siūti drabužius, kuriais siekiu atskleisti artimų moterų asmenybes, piešti. Mėgstu gamtą, buvimą ir ilgus pasivaikščiojimus joje. Nuo pat vaikystės, įkvėpta mamos ir tėčio, domiuosi augalais, sodininkauju, stebiu paukščius. Mėgstu ir knygas, biografinius filmus, keliones.   

– Kaip gimsta kūrybinės idėjos? Papasakokite, kurie jūsų darbai mieliausi jums pačiai, kas paskatino juos sukurti?

– Negalėčiau išskirti mieliausių kūrinių, pats kūrimo procesas mane „veža“, ar tai būtų mokomosios medžiagos kūrimas, ar užduoties mokiniams, ar drabužio modeliavimas. Visad motyvuoja grįžtamasis ryšys – mokinių susidomėjimas, jų kūrybiškumo sužadinimas, įdėtos pastangos. Smagu, kai galiu kurti savitą, netradicinį, išskirtinį modelį ir kai moteris yra drąsi tokį dėvėti arba kaip tik kai mano kūrinys padeda žmogui atsiskleisti ir pasijusti ypatingam. O idėjos dažniausiai gimsta bendraujant, geriau pažįstant žmones. 

– Kodėl, būdama tokios meniškos prigimties, pasirinkote tiksliuosius mokslus? O kas pastūmėjo į pedagogo kelią? Ar buvote kada suabejojusi savo pasirinkimu?

– Visą laiką mane domino daugybė dalykų, mokslai puikiai sekėsi, tad baigusi mokyklą niekaip negalėjau apsispręsti, kuo noriu tapti. Į tiksliuosius mokslus mane pastūmėjo mama, o aš jau pirmajame studijų kurse supratau – esu „savo vietoje“. Jau tada supratau, kad matematika sausas mokslas atrodo tiems, kurie su ja tik paviršutiniškai susipažinę ir, kaip sakė vienas mano dėstytojas, „poetu tampa tas, kam pritrūko fantazijos matematikai“. 

– Kiek metų dirbate „Šaltinyje“? Kuo gera būtent ši mokykla?

– „Šaltinyje“ dirbu 23 metus, tad čia „užaugau“ kaip mokytoja. Čia mane visada supo ir supa nuoširdūs, palaikantys, rūpestingi kolegos, su kuriais dalinamės idėjomis, patirtimi. „Šaltinis“ niekada neplaukia pasroviui, turi savo veidą, nuolat kuria vedančią pirmyn strategiją. Čia kiekvienas gali kelti sau profesinius tikslus ir sulaukti palaikymo. 

– Koks, jūsų manymu, turėtų būti mokytojas? Gal kažkada pati turėjote tokį mokytoją?

– Visi žmonės – tiek vaikai, tiek suaugusieji, yra skirtingi, tad manau, kad kiekvienam mokiniui yra svarbu sutikti bent vieną jam ypatingą Mokytoją. Dar ir dabar prisimenu charizmatiškus savo mokytojus, jų pamokas, tik jiems būdingus posakius, pokalbius po pamokų. Ačiū auklėtojai, lietuvių kalbos mokytojai Mortai Pocienei už skatinimą ir palaikymą kurti, matematikos mokytojai Reginai Gerčienei ir IT bei braižybos mokytojui Vytautui Turkui už tvirtas dalykines žinias, išmoktą kantrybės ir valios pamoką, rusų kalbos mokytojai Valerijai Girdžienei, asmeniniu pavyzdžiu atskleidusiai visapusę Mokytojo asmenybę. Manau, kad kiekvienas mano turėtas mokytojas turėjo įtakos tam tikrų savybių, gebėjimų formavimuisi.

– Kaip sekasi įtikinti mokinius, kad matematika – tai ne vien sausi skaičiai, bet įdomus ir įtraukiantis dalykas?

– Manau, kad turiu savitą mokymo stilių, ir man nereikia įtikinėti savo mokinių – aš juos tiesiog įtraukiu į mokymosi procesą, lyg į kokį žaidimą su tam tikromis taisyklėmis. O kam gi nepatinka žaisti ar laimėti?  

– Dažnai pasakoma, esą šiuolaikiniai vaikai ne tokie kaip anksčiau – jie nesuvaldomi, nenori mokytis. Ką jūs manote apie šiuolaikinius mokinius?

– Nestebiu to, mokiniai mokosi pagal savo galimybes, o ir savidrausmės, pagarbos aplinkai irgi išmokstama. Manau, kad dirbti mokytojui šiuolaikinėse klasėse yra sunkiau tik dėl didelių mokinių gebėjimų ir galimybių mokytis bei išmokti skirtumų. Svarbu ir galimybėms adekvatūs lūkesčiai, tikslo išsikėlimas bei siekimas, svarbus ir tėvelių pozityvus rūpinimasis.

– Turbūt esate turėjusi ar dabar turite mokinių, kuriais didžiuojatės? 

– Visad didžiuojuosi savo mokinių pasiekimais — tiek aukščiausiais, tiek ir mažutėliais, bet jiems labai svarbiais. Džiaugiuosi jų pastangomis, kantrybe, valia, aktyvumu, sumanumu, priimamais iššūkiais, kūrybiškumu ir daugybe kitų nuostabių savybių, kurias juose pastebiu.

– Mokytojo profesiją dabar renkasi nedažnas jaunas žmogus, mokytojų jau ir dabar trūksta. Kaip manote, ką reiktų padaryti, kad ši profesija taptų patraukli?

– Manau, kad apie mokytojo profesiją yra susiformavusių ir nuolat girdimų neteisingų stereotipų, išankstinių nuostatų, mitų, o tai neskatina jaunimo iš esmės domėtis šiuo darbu. O juk buvimas  Mokytoju – ne šiaip darbas, o ypatingas gyvenimo būdas, kupinas idėjų, naujovių, kaitos, santykių, nuotykių, grįžtamojo ryšio čia ir dabar. Mokytojas turi nuolatinę galimybę bendrauti bei įtakoti ateities kūrėjus. 

– Pandemija tapo iššūkiu visiems, o jums, ko gero, dar labiau nei kitiems, nes dirbti nuotoliu teko mokyti ne tik vaikus, bet ir kolegas. Kaip sekėsi susidoroti? 

– Nuotolinis mokymas man nebuvo visiškai naujas dalykas, su juo jau buvau susipažinusi prieš 5–6 metus dalyvaudama atviruose nuotoliniuose kursuose. Jaučiau, kad anksčiau ar vėliau ir mokykloje naudosimės šiuo būdu. Pandemija tiesiog tai paankstino. Nuotolinis mokymas padeda atrasti vis naujų mokymo metodų, įgalina kiekvieną mokytoją tapti savo virtualios pamokos kūrėju. Tai nėra lengva, bet aš džiaugiuosi mūsų visų noru mokytis ir tobulėti.

– Ar tikrai mokymasis nuotoliniu būdu kur kas mažiau vertingas už kontaktinį? Ar pastebite, kad ne tik mokinių žinios prastesnės, bet neigiamai juos veikia ir bendravimo trūkumas? 

– Mums visiems gyvas bendravimas yra nepakeičiamas. Manau, kad nuotolinis mokymas yra tinkamas vaikams tik trumpam laikui. Pastebėjau, kad dauguma mokinių neturi nuolatiniam nuotoliniam mokymuisi tinkamų įgūdžių, stokoja savikontrolės. Daliai mokinių trūksta savimonės. O ištisinis skaitmeninių įrenginių naudojimas kenkia tiek mokinių, tiek mokytojų sveikatai.  

– – Ką jums reiškia Mokytojo diena, kaip paprastai ją minite ir kaip ketinate paminėti šiemet? 

– Man Mokytojo diena yra viena iš pačių maloniausių metų švenčių. Myliu savo darbą ir net po 25 mokytojavimo metų manau, kad niekuo kitu būti nenorėčiau. O Mokytojo dieną išties smagu ne tik sulaukti mokinių sveikinimų, prisiminti savo buvusius mokytojus, bet ir pasidžiaugti šventine nuotaika savo mielų kolegų rate. Šiemet su kolegomis šventinę popietę lankysimės Zyplių dvare.

– Ko Mokytojo dienos proga palinkėtumėt savo kolegoms?

– Linkiu visiems sveikatos – jei jos turėsime, tai visko ir pasieksime.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.