Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Žinia buvo džiaugsminga
Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas pasakojo, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga, bet kartu užgriūva ir atsakomybės jausmas. Vyras pats savo laiku atstovavo šių grupių rinktinėms, tad pats gerai žino jausmą, ką reiškia atstovauti šaliai tarptautinėse varžybose.
– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus.
– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose. Noriu padėti jaunimui tobulėti, taip pat sukurti gerą atmosferą rinktinėse, kad kiekvienas rinktinės narys jaustųsi svarbia komandos dalimi. Taip pat mano didžiausias siekis yra tas, kad kiekvienas sportininkas išmoktų ir gebėtų prisiimti atsakomybę už savo tobulėjimą, kadangi pagrindinis rinktinės narių darbas vyksta klubuose. Atsakingai ruošdamiesi svarbiausiems startams, treniruočių metu atlikdami visus reikiamus pratimus bei treniruodamiesi papildomai, sportininkai turnyrų metu bus užtikrinti, kad padarė viską, kas nuo jų priklauso, todėl turės didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Manau, kad nieko nėra blogiau, jeigu į startą eini su dvejonėmis galvoje, jog galbūt treniruotėse ne viską padarei ar tam skyrei ne visas pastangas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo P. Bartušis.
Nuteikia pozityviai
Rinktinės sportininkai ir treneriai balandžio 5–10 d jau buvo susirinkę į sporto stovyklą Druskininkuose. Stovykloje rinktinė susipažino, keitėsi patirtimi, diskutavo apie būsimus darbus. Keliami aukšti reikalavimai tiek treneriams, tiek sportininkams. Pirmi įspūdžiai trenerį nuteikia pozityviai.
– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose.
– Dirbau kartu su suaugusiųjų rinktinės treneriu Donatu Narvilu, jaunučių treneriu Sergejumi Leonovičiumi ir Trenerių tarybos pirmininku Kęstučiu Navickus. Mano nuomone, esame puiki komanda, kurioje kiekvienas treneris dalijasi savo patirtimi, bei gebame rasti sprendimus, diskutuoti. Žaidėjų lygis šiuo metu nėra tarptautinis, tačiau mūsų siekis yra ten atsidurti. Patys mažiausi sportininkai šiuo metu tikrai nuteikia pozityviai ir, manau, ateityje tikrai turėsime skambių pergalių. Didžiausias dėmesys ateinančiais metais bus skiriamas sportininkų tobulėjimui bei lygio kėlimui. Stovykloje turėjome dvi paskaitas, kurias vedė lektoriai. Viena buvo apie teisingą socialinių tinklų naudojimą, o kita – apie sveiką mitybą. Manau, tokios paskaitos sportininkams suteikia reikalingų žinių, kadangi badmintonas apima ne vien žaidimą aikštelėje. Sportininkams svarbu ieškoti rėmėjų, didinti sporto šakos populiarumą, sveikai maitintis bei po sunkių treniruočių kokybiškai atsistatyti, – teigė treneris.
Žino pergalės skonį
Pašnekovas pats yra iškovojęs titulų, žino pergalės skonį. Povilas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, iškovojęs auksą visose kategorijose: tiek vienetų, tiek dvejetų, tiek mišrių dvejetų susitikimuose. Tad stengsis šią patirtį perduoti savo auklėtiniams.
– Turiu tarptautinės badmintono patirties. Kad visa tai pasiekčiau, teko atiduoti visą savo gyvenimą. Kasdienės treniruotės, rutina, mažai laiko su draugais bei artimaisiais ir panašūs dalykai yra kaina, kurią turi sumokėti, jeigu nori pasiekimų bet kurioje srityje. Tačiau tai yra investicija į save, kuri ilgainiui atsiperka. Sportas suformavo mane kaip žmogų. Visi sportininko įpročiai mane lydi iki šiol. Anksti keliuosi, planuoju laiką, esu disciplinuotas, todėl net ir turėdamas daug darbo viską suspėju. Kai žmogus pasako, jog neturi laiko tam tikriems svarbiems dalykams, manau, kad jis tiesiog nemoka planuoti laiko, – įsitikinęs pašnekovas.
Meistro mokinys
Sportinio meistriškumo Povilas sėmėsi iš šviesaus atminimo badmintono meistro Jono Šilerio. Ši patirtis jam neįkainojama.
– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus. Mano nuomone, gerą trenerį apibūdina ne vien laimėti sportininkų medaliai. Labai svarbu, kad jis būtų geras žmogus, lyderis, kuris apjungia skirtingų asmenybių grupę. Treneris turi mokėti prieiti prie kiekvieno sportininko, mokėti skirtingais būdais perduoti informaciją, patirtį, reikia, kad skatintų sportininkus siekti savo tikslų. Ne kiekvienas sportininkas gali tapti profesionalu, todėl labai svarbu, kad baigę sportuoti jie atsimintų visą nueitą kelią, kiek daug pastangų į tai įdėjo ir koks tai malonus procesas buvo. Žinau nemažai sportininkų, kurie, baigę savo sportines karjeras, prisimena daug negerų dalykų, pykčių su savo treneriais, todėl jiems nueitas sporto kelias nėra toks malonus, – patirtį prisimena pašnekovas.
Atsipučia nuo badmintono
Povilas išbandė jėgas ir triatlone. Sako, kad triatlonas – jo hobis, atgaiva nuo badmintono, kuris jau yra tapęs pagrindiniu darbu.
– Triatlonas – mano hobis, kuriam skiriu tikrai nemažai laiko. Kai badmintonas tapo pagrindiniu darbu, badmintono aikštelėse praleidžiu daug laiko, todėl pačiam treniruotis jo nebesinori. Manau, kad triatlonas mane taip įtraukė ir sudomino, kadangi per beveik visas treniruotes sportuodamas būnu gryname ore. Praėjusį sezoną Lietuvos triatlono taurėje galutinėje įskaitoje sprinto distancijoje likau 11-oje vietoje. Iki pat paskutinio etapo Druskininkuose, kur dalyvavau ilgesnėje, olimpinėje distancijoje, buvau dešimtuke. Kaip pirmojo sezono rezultatai tikrai neblogi. Šį sezoną ruošiausi dar rimčiau, atsakingiau ir skyriau dar daugiau laiko. Karantinas prie to labai prisidėjo, kadangi dirbti su visais norinčiais žaisti badmintoną sąlygų nebuvo, treniravau tik aukšto meistriškumo sportininkus. Atsirado daug laisvo laiko, kurį skyriau mokslams VDU universitete, kur studijuoju mokomojo dalyko pedagogiką (fizinį ir sveikatos ugdymą), ir triatlono treniruotėms, – pasakoja pašnekovas.
Kviečia jaunimą
Nors šalyje karaliauja krepšinis, jam nenusileidžia futbolas. Povilas sako, kad ir badmintonas išsiskiria iš kitų sporto šakų ir gali sudominti jaunimą.
– Šiuo metu Lietuvos badmintono federacija labai didelį dėmesį skiria badmintono sporto šakos populiarinimui ir taip siekia pritraukti daugiau vaikų, kurie susidomėtų badmintonu. Tai yra labai patraukli ir iš kitų išsiskirianti sporto šaka. Tam reikia išugdyti greitį, reakciją, gerą ištvermę, turėti stiprų kūną, sprendimus priimti per labai trumpą laiką. Badmintonas yra labai sociali sporto šaka, kurioje kartu treniruojasi tiek berniukai, tiek mergaitės. Žaisdami dvejetus, vaikai ir jaunimas mokosi bendrauti, veikti kaip komanda, o žaisdami vienetus mokosi individualumo, atsakingumo už save. Manau, kad kiekvienas, išbandęs badmintoną sporto salėje, juo susidomėtų, nes tai kur kas sunkesnė sporto šaka nei daugelis įsivaizduoja. Kviečiu kiekvieną norintį ateiti ir išbandyti badmintoną. Pažadu, tikrai nenusivilsite, – sportuoti kvietė P. Bartušis.
2020 metais pirmosios Lietuvoje į funkcinę zoną „Tauragė+“ susijungusios Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybėms iš Europos Sąjungos paramos lėšų gavo 18,8 mln. eurų. Nemaža dalis šių pinigų buvo atseikėta mobilaus judumo sistemai sukurti, kuri turėjo sudaryti ekonomiškai silpno regi
Tauragėje, Gedimino g., prie įvažiavimo į aplinkkelį esantys šviesoforai jau veikia! Siekiant optimaliai sureguliuoti šviesoforų veikimo laikus ir trukmę, šiuo metu stebimas automobilių srautas. Atsiprašome už galimus laikinus nepatogumus ir gyventojų prašome supratingumo bei kantrybės. Taip pat Tauragės rajono
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktinius vaikų sveikatos patikrinimus. Ši kasmetinė procedūra yra būtina ne tik tam, kad vaikas ar paauglys galėtų lankyti ugdymo įstaigą: lopšelį-darželį, darželį, mokyklą. Mokinio sveikatos pažymėjimo reikia ir pla
Pasakyti „ne“ sūriui – tikrai sunki užduotis. Rytą pradedame su riekele jo ant duonos, priešpiečiams valgome salotas su mocarela, užkandžiaujame kietuoju ir gurmaniškais pelėsiniais, jis palaimingai tįsta ant picos ar su makaronais... Daugeliui vieni skaniausių patiekalų yra būtent su sūriu, todėl jis paprastai yra b
2025 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai atskleidžia, kad Tauragės rajono abiturientai pasiekė išties puikių rezultatų. Šiemet jie ne tik gerai pasirodė daugelyje dalykų, bet ir surinko nemažai aukščiausių – 100 balų – įvertinimų. 100 balų įvertinimus pelnė mūsų rajono abiturientai įvairiuose egzaminu
Manoma, kad suaugusiam žmogui reikia 7-9 valandų miego. Tačiau vaiko ar paauglio organizmas reiklesnis ir miego jam gali reikėti gerokai daugiau. Kodėl augančiam ir bręstančiam organizmui svarbus kokybiškas miegas ir kaip jį užtikrinti sukurti kokybiško poilsio rutiną, pasakoja vaiko teisių gynėja Giedrė Salickienė. Vaiko teisių gynė
Vaikų vasaros atostogos gali būti ne tik linksmos, bet ir labai prasmingos – šiemet biblioteka ir vėl kvietė 7–8 metų vaikus dalyvauti stovykloje „Pozityvumo tiltas“. Čia pagrindinis dėmesys skiriamas emociniam intelektui, pasitikėjimui savimi ir kūrybiškumui ugdyti. Stovyklos išskirtinumas – ne ti
Liepos 16 d. Telšių vyskupijos kurijos paskelbti paskyrimai palies ir Tauragės Švč. Trejybės parapiją. Tikintieji atsisveikins su parapijoje tarnavusiais vikarais – kun. Roku Maziliauskiu ir kun. Sigitu Valauskiu. Telšių vyskupijos kurija išplatino pranešimą, kad kun. R. Maziliauskis atleistas
Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė Inesa Ašmantaitė, kuriai buvo įteiktas Garbės ambasadoriaus ženklelis. Inesa Ašmantaitė su šeima gyvena Čekijoje, yra Lietuvos garbės konsulė Čekijos Respublikoje, atstovauja Lietuvai Moravijos ir Pietų Bohemijos regionuose. Ji su dideliu džiaugsmu ir pagarba nori prisidėti prie
Skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“, vasaros pradžioje pakvietęs visus – nuo knygų mylėtojų iki tik retkarčiais knygą atsiverčiančių skaitytojų – leistis į skaitymo kelionę, jau įpusėjo ir fiksuoja puikius rezultatus: iššūkį jau priėmė per 19 000 dalyvių, iš jų – daugiau nei
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje per pastarąją parą registruoti keli reikšmingi įvykiai, susiję su fizinio skausmo sukėlimu, grasinimais bei svetimo turto pagrobimu. Sveikatos sutrikdymaiLiepos 15 d. apie 20.20 val. Tauragėje, M. K. Čiurlionio gatvėje, namuose, neblaivus (2,60 prom.) vyras, gim
Liepos 10–13 dienomis Tauragės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Bytove (Lenkija), kur vyko 679-ųjų miesto teisių suteikimo metinių šventė. Tauragės ir Bytovo partnerystė puoselėjama nuo 2017 metų. Per šį laikotarpį įgyvendinti bendri projektai, dalintasi patirtimi kultūros, sporto bei užsieniečių socialinės integr