Povilas Bartušis: „Geras treneris pirmiausia turi būti geras žmogus“
Įkelta:
2021-04-25
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Triatlonas – sportininko hobis, kuriam skiria tikrai nemažai laiko. P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas Bartušis sako, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga. Asmeninio archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Aprašymas

P. Bartušio feisbuko nuotrauka

Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.

Žinia buvo džiaugsminga

Trenerio darbą pastaraisiais metais dirbantis 27-erių Povilas pasakojo, kad žinia apie paskyrimą treniruoti šalies badmintono jaunimą jam buvo džiaugsminga, bet kartu užgriūva ir atsakomybės jausmas. Vyras pats savo laiku atstovavo šių grupių rinktinėms, tad pats gerai žino jausmą, ką reiškia atstovauti šaliai tarptautinėse varžybose.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus.

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose. Noriu padėti jaunimui tobulėti, taip pat sukurti gerą atmosferą rinktinėse, kad kiekvienas rinktinės narys jaustųsi svarbia komandos dalimi. Taip pat mano didžiausias siekis yra tas, kad kiekvienas sportininkas išmoktų ir gebėtų prisiimti atsakomybę už savo tobulėjimą, kadangi pagrindinis rinktinės narių darbas vyksta klubuose. Atsakingai ruošdamiesi svarbiausiems startams, treniruočių metu atlikdami visus reikiamus pratimus bei treniruodamiesi papildomai, sportininkai turnyrų metu bus užtikrinti, kad padarė viską, kas nuo jų priklauso, todėl turės didesnį pasitikėjimą savo jėgomis. Manau, kad nieko nėra blogiau, jeigu į startą eini su dvejonėmis galvoje, jog galbūt treniruotėse ne viską padarei ar tam skyrei ne visas pastangas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo P. Bartušis.

Nuteikia pozityviai

Rinktinės sportininkai ir treneriai balandžio 5–10 d jau buvo susirinkę į sporto stovyklą  Druskininkuose. Stovykloje rinktinė susipažino, keitėsi patirtimi, diskutavo apie būsimus darbus. Keliami aukšti reikalavimai tiek treneriams, tiek sportininkams. Pirmi įspūdžiai trenerį nuteikia pozityviai.

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Visų pirma noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos badmintono bendruomenė pasitiki manimi ir palaikė mano kandidatūrą tapti jaunių ir jaunimo rinktinių treneriu. Paauglystėje pats žaidžiau šių amžiaus grupių rinktinėse, todėl puikiai žinau, koks geras jausmas yra atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose, Europos ar Pasaulio čempionatuose.

– Dirbau kartu su suaugusiųjų rinktinės treneriu Donatu Narvilu, jaunučių treneriu Sergejumi Leonovičiumi ir Trenerių tarybos pirmininku Kęstučiu Navickus. Mano nuomone, esame puiki komanda, kurioje kiekvienas treneris dalijasi savo patirtimi, bei gebame rasti sprendimus, diskutuoti. Žaidėjų lygis šiuo metu nėra tarptautinis, tačiau mūsų siekis yra ten atsidurti. Patys mažiausi sportininkai šiuo metu tikrai nuteikia pozityviai ir, manau, ateityje tikrai turėsime skambių pergalių. Didžiausias dėmesys ateinančiais metais bus skiriamas sportininkų tobulėjimui bei lygio kėlimui. Stovykloje turėjome dvi paskaitas, kurias vedė lektoriai. Viena buvo apie teisingą socialinių tinklų naudojimą, o kita – apie sveiką mitybą. Manau, tokios paskaitos sportininkams suteikia reikalingų žinių, kadangi badmintonas apima ne vien žaidimą aikštelėje. Sportininkams svarbu ieškoti rėmėjų, didinti sporto šakos populiarumą, sveikai maitintis bei po sunkių treniruočių kokybiškai atsistatyti, – teigė treneris.

Žino pergalės skonį

Pašnekovas pats yra iškovojęs titulų, žino pergalės skonį. Povilas yra daugkartinis Lietuvos čempionas, iškovojęs auksą visose kategorijose: tiek vienetų, tiek dvejetų, tiek mišrių dvejetų susitikimuose. Tad stengsis šią patirtį perduoti savo auklėtiniams.

– Turiu tarptautinės badmintono patirties. Kad visa tai pasiekčiau, teko atiduoti visą savo gyvenimą. Kasdienės treniruotės, rutina, mažai laiko su draugais bei artimaisiais ir panašūs dalykai yra kaina, kurią turi sumokėti, jeigu nori pasiekimų bet kurioje srityje. Tačiau tai yra investicija į save, kuri ilgainiui atsiperka. Sportas suformavo mane kaip žmogų. Visi sportininko įpročiai mane lydi iki šiol. Anksti keliuosi, planuoju laiką, esu disciplinuotas, todėl net ir turėdamas daug darbo viską suspėju. Kai žmogus pasako, jog neturi laiko tam tikriems svarbiems dalykams, manau, kad jis tiesiog nemoka planuoti laiko, – įsitikinęs pašnekovas.

Meistro mokinys

Sportinio meistriškumo Povilas sėmėsi iš šviesaus atminimo badmintono meistro Jono Šilerio. Ši patirtis jam neįkainojama.

– Esu be galo dėkingas treneriui Jonui Šileriui, kuris mane atvedė į sportą ir įskiepijo didžiulę meilę bei aistrą badmintonui. Treneris buvo man pavyzdys, koks norėčiau būti. Per karjerą esu matęs ir treniravęsis su skirtingais treneriais, bet kaip asmenybė Jonas Šileris man paliko didžiausią įspūdį. Visi, kam teko su juo bendrauti, iškart gali pasakyti vieną jį apibūdinančią savybę – geras žmogus. Kad būtum geras treneris, manau, visų pirma turi būti ir geras žmogus. Mano nuomone, gerą trenerį apibūdina ne vien laimėti sportininkų medaliai. Labai svarbu, kad jis būtų geras žmogus, lyderis, kuris apjungia skirtingų asmenybių grupę. Treneris turi mokėti prieiti prie kiekvieno sportininko, mokėti skirtingais būdais perduoti informaciją, patirtį, reikia, kad skatintų sportininkus siekti savo tikslų. Ne kiekvienas sportininkas gali tapti profesionalu, todėl labai svarbu, kad baigę sportuoti jie atsimintų visą nueitą kelią, kiek daug pastangų į tai įdėjo ir koks tai malonus procesas buvo. Žinau nemažai sportininkų, kurie, baigę savo sportines karjeras, prisimena daug negerų dalykų, pykčių su savo treneriais, todėl jiems nueitas sporto kelias nėra toks malonus, – patirtį prisimena pašnekovas.

Atsipučia nuo badmintono

Povilas išbandė jėgas ir triatlone. Sako, kad triatlonas – jo hobis, atgaiva nuo badmintono, kuris jau yra tapęs pagrindiniu darbu. 

Nuotrauka
Bartušio nuotrauka

– Triatlonas – mano hobis, kuriam skiriu tikrai nemažai laiko. Kai badmintonas tapo pagrindiniu darbu, badmintono aikštelėse praleidžiu daug laiko, todėl pačiam treniruotis jo nebesinori. Manau, kad triatlonas mane taip įtraukė ir sudomino, kadangi per beveik visas treniruotes sportuodamas būnu gryname ore. Praėjusį sezoną Lietuvos triatlono taurėje galutinėje įskaitoje sprinto distancijoje likau 11-oje vietoje. Iki pat paskutinio etapo Druskininkuose, kur dalyvavau ilgesnėje, olimpinėje distancijoje, buvau dešimtuke. Kaip pirmojo sezono rezultatai tikrai neblogi. Šį sezoną ruošiausi dar rimčiau, atsakingiau ir skyriau dar daugiau laiko. Karantinas prie to labai prisidėjo, kadangi dirbti su visais norinčiais žaisti badmintoną sąlygų nebuvo, treniravau tik aukšto meistriškumo sportininkus. Atsirado daug laisvo laiko, kurį skyriau mokslams VDU universitete, kur studijuoju mokomojo dalyko pedagogiką (fizinį ir sveikatos ugdymą), ir triatlono treniruotėms, – pasakoja pašnekovas.

Kviečia jaunimą

Nors šalyje karaliauja krepšinis, jam nenusileidžia futbolas. Povilas sako, kad ir badmintonas išsiskiria iš kitų sporto šakų ir gali sudominti jaunimą.

– Šiuo metu Lietuvos badmintono federacija labai didelį dėmesį skiria badmintono sporto šakos populiarinimui ir taip siekia pritraukti daugiau vaikų, kurie susidomėtų badmintonu. Tai yra labai patraukli ir iš kitų išsiskirianti sporto šaka. Tam reikia išugdyti greitį, reakciją, gerą ištvermę, turėti stiprų kūną, sprendimus priimti per labai trumpą laiką. Badmintonas yra labai sociali sporto šaka, kurioje kartu treniruojasi tiek berniukai, tiek mergaitės. Žaisdami dvejetus, vaikai ir jaunimas mokosi bendrauti, veikti kaip komanda, o žaisdami vienetus mokosi individualumo, atsakingumo už save. Manau, kad kiekvienas, išbandęs badmintoną sporto salėje, juo susidomėtų, nes tai kur kas sunkesnė sporto šaka nei daugelis įsivaizduoja. Kviečiu kiekvieną norintį ateiti ir išbandyti badmintoną. Pažadu, tikrai nenusivilsite, – sportuoti kvietė P. Bartušis.

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.