Muzikantė Anelė planuoja tapti psichologe – nori padėti kitiems
Įkelta:
2021-04-11
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Anelė Matrosovaitė kuria apie žmones ir įvykius, kurie ją paveikia. Juozo Petkevičiaus nuotrauka

 

,
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
anele
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka 

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 

– Devynerių įstojote į Tauragės muzikos mokyklą (šiuo metu Tauragės meno mokykla, - aut. past.). Kas paskatino tai padaryti? Jau tuo metu jautėte smarkią trauką muzikai? 

 – Labai daug mano šeimos narių yra muzikalūs. Močiutė, proseneliai, mama baigė muzikos mokyklą, tėtis groja gitara. Pamenu, kartą vyko vakarėlis, į kurį susirinko mano tėvai ir jų draugai. Jame dalyvavo ir muzikos mokytoja, kuri pagrojo tėčio gitara. Tai man padarė įspūdį. Po to ėmiau mėginti pati groti. 

Vyko priėmimas į muzikos mokyklą, iš vieno muzikos mokytojo sulaukiau pasiūlymo, kad turėčiau pamėginti įstoti. Pavyko. Taip muzika tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi.

– Tačiau kartą esate užsiminusi, kad įstojusi į muzikos mokyklą pajutote, jog muzika atstumia, prislėgė mokymosi sunkumai.

– Tikriausiai nesitikėjau, kad besimokydami grosime vien kūrinius klasikine gitara, galvojau, kad bus ir kitų dalykų – tikėjausi groti akustine, elektrine gitara. 

Nuotrauka
anele

Tad iš pradžių pamaniau, kad man tai ne itin patinka, gal čia ne mano sritis. Tačiau po kurio laiko, ėmusi  groti vis daugiau, atradau meilę ir klasikinės gitaros kūriniams. Kai pradėjau mokytis muzikos mokykloje, nebuvau pratusi prie tokio nuoseklaus mokymosi, rutinos. Per laiką pripratau. Šiuo metu dažniausiai ir groju klasikine gitara. 

– Taigi, jau 12-os metų suvokėte, kad muzika jus lydės tolimesnį gyvenimą, nes be jos nesijaučiate savimi.

– Jau anksčiau rašydavau dainas, bet jų nepritaikydavau gitarai. Būdama 12-os metų pirmąkart tai padariau – pritaikiau kūrinį gitarai. Man labai patiko tas jausmas. Tuo metu pirmą kartą pagrojau dainą prieš klasę. Jaučiau norą pasidalinti savo kūryba ir emocijomis. Supratau, kad aš negaliu paleisti nei muzikos rašymo, nei jos atlikimo – labai tuos dalykus pamėgau. 

– Kiek esate parašiusi muzikos kūrinių? 

– Esu parašiusi labai daug – per 100. Labai dažnai rašau dainas, tiesa, ne visuomet jas išleidžiu. Dainų, kurias paruošiau klausyti kitiems, galima rasti mano jutubo kanale, pavadinimu „Mhyl“.

– Tai jūsų pseudonimas, tiesa?

– Taip. Aš visą laiką žinojau, kad man reikalingas pseudonimas. Šis pavadinimas man labai patinka, nes jeigu jį tęstume su „iu“, tai išeitų žodis, kuris labai panašus į „myliu“

– Apie ką dažniausiai dainuojate, kokias melodijas grojate?

– Apie žmones ir įvykius, kurie  mane paveikia. Dažniausiai tie įvykiai arba žmonės sukelia stiprias emocijas: liūdina arba džiugina. 

– O kokie tai būna žmonės arba įvykiai?

– Žmonės, kurie yra išskirtiniai, apie juos negaliu nustoti galvoti, nes jie kažkuo pasižymi. Jaučiu norą parašyti jiems dainą, kad visa tai nenugrimztų į užmarštį. Kalbant apie įvykius, tai yra tokios situacijos, apie kurias noriu papasakoti pasauliui. Dainose galiu pasikalbėti su kitais ir savimi. 

– Ar turite autoritetų muzikos pasaulyje? O gal pati sau esate autoritetas?

– Tikrai nesakyčiau, kad pati sau esu autoritetas, bet tuo pat metu neturiu ir kitų autoritetų. Pradėjusi kurti turėjau. Tai buvo atlikėja, kuri kurdavo man labai patinkančias dainas. Supratau, kad jos yra labai paprastos, todėl ir aš galiu pamėginti kurti kažką panašaus. Tai buvo atradimas. Dabar kuriu tai, ką jaučiu, ir nesižvalgau į autoritetus.

– Ar karantinas, mokslai netrukdo kūrybai?

– Esu abiturientė, todėl reikia labai daug mokytis, ruoštis egzaminams, kūryba šiek tiek nukenčia, trūksta laiko kūrinius įrašyti, bet anksčiau to nebuvo. Po mokslų, sunkumų aš grįždavau namo ir atsipalaiduodavau kurdama. Beje, karantinas man labai padėjo – būtent jo metu atsirado daugiau laiko. Jį skiriu grojimui.

– Esate muzikos grupės „Neradau“ narė. 

– Taip, susikūrėme tam, kad galėtume pagroti rugsėjo 1-ąją. Grupė liko. Regis, buvau pakviesta į ją, mes pradėjome kurti muziką, aranžuotes kitais instrumentais. Tiesa, karantino metu negalime susitikti. Bet planuojame pasirodyti menų festivaliuose. 

– Ar esate apsisprendusi, ką studijuosite baigusi mokyklą?

– Taip, manau, kad stosiu į psichologiją, tačiau tikrai nenustosiu kurti muzikos studijuodama. Tiesa, jeigu nepavyks įstoti į psichologiją, toliau dirbsiu muzikos srityje. 

– O kodėl būtent psichologija?

– Manau, kad tai pats įdomiausias dalykas, kurį atradau. Norisi kartu padėti ir kitiems žmonėms, nes ir šiuo metu kurdama muziką noriu, kad jiems kiltų gražių emocijų. Noriu, kad žmonės žinotų, jog jie ne vieni.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.