100 dienų Seime: pradžia nebuvo lengva
Įkelta:
2021-02-26
Nuotrauka
vaitkus
Aprašymas

Romualdas Vaitkus (centre iš kairės). Asmeninio albumo nuotrauka

 

Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.

Pirmosios dienos, pasak R. Vaitkaus, buvo išties sudėtingos. Labai daug skaitymo, domėjimosi, susitikimų. Jam teko net stipresnius akinius nusipirkti. Daugelio Seimo naujokų tomis pirmosiomis savaitėmis, kaip juokauja jis, būna „akys plačios, ausys stačios“: užgriūva galybė informacijos ir tenka viską sugerti į save, įsiminti, analizuoti. 

– Po truputį su visais susipažįsti, įeini į ritmą. Dabar Seime jau tikrai manęs nepaklaidintų, – šypsosi R. Vaitkus.

Užsimena jis ir apie įsikūrimo vargus: iš pradžių Seimo nariai buvo apgyvendinti viename viešbutyje, po kurio laiko jau teko kraustytis į Seimo viešbutį. O tuo metu darbai vijo vienas kitą. 

– Pasaulinei pandemijai diktuojant savo sąlygas pradžia nebuvo lengva, mums visiems teko prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo. Žengėme svarbų žingsnį – pirmą kartą Lietuvos istorijoje Seimas rengė posėdžius nuotoliniu būdu ir Lietuva tapo viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri įsidiegė nuotolinio darbo sistemą ir užtikrino saugią nuotolinio balsavimo galimybę. Buvo patvirtinta Vyriausybė, išsiskirianti savo amžiumi bei lyčių lygybe, priimtas dabartinei situacijai adekvatus 2021 metų biudžetas. Per tą laikotarpį Seimo nariai kiekvienas susidėliojo darbų prioritetus ir pasiskirstė funkcijas, – pasakoja jis. 

R. Vaitkus tapo Aplinkos apsaugos komiteto nariu, atsakingu už atsinaujinančių energijos šaltinių, efektyvaus energijos naudojimo, vandens telkinių ir Baltijos jūros krantų apsaugos, žemės gelmių išteklių bei hidrometeorologijos sritis. Komitete, pasak jo, sprendžiami klausimai, aktualūs tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, susiję su aplinkos kokybės, darnaus vystymosi, klimato kaitos nagrinėjimu, organizuojami susitikimai ir diskusijos su ekspertais. Tauragiškis priklauso ir Energetikos ir darnios plėtros komisijai, kurioje svarstomi įvairiausi energetinio nepriklausomumo ir žaliosios energetikos vystymosi klausimai, o Daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupėje jam tenka dažnai dalyvauti diskusijose dėl miškų ūkio politikos formavimo klausimų. 

Paprašytas išvardinti konkrečius per šimtadienį atliktus darbus, Seimo narys jau turi ką pasakyti. Anot jo, pirmiausia buvo suformuota patarėjų ir visuomeninių padėjėjų komanda.

– Suburta Tauragės regiono bičiulių grupė, kurios pirmininku esu išrinktas. Ilgai nelaukus buvo suorganizuotas parlamentinės grupės susitikimas su Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių merais. Pirmojo susitikimo metu aptarėme aktualiausius klausimus ir svarbiausius iššūkius Tauragės regione. Atsižvelgiant į grupės narių išsakytas nuomones, buvo priimtas sprendimas susitikimus ateityje rengti įvertinant savivaldybių merų pageidavimus. Viena prioritetinių krypčių tolimesnėje darbo eigoje – savivaldybių projektų finansavimas, todėl numatoma organizuoti susitikimą su Finansų ministerijos atstovais, – pasakoja R. Vaitkus.

Pasak jo, jau spėta surengti nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto akademine bendruomene. Diskusijoje dalyvavo aplinkos apsaugos ekspertai, su kuriais aptartos aktualiausias problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Susitarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo, atsižvelgiant į išryškėjusias spragas aplinkosaugos teisinėje bazėje.

Be to, R. Vaitkus inicijavo susitikimą su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija dėl magistralinio kelio A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, per Tauragės miestą einančios kelio atkarpos apmokestinimo klausimo. Tauragiškiams verslininkams šis klausimas išties yra nemenkas galvos skausmas.

– Džiaugiuosi, kad susisiekimo ministras Marius Skuodis neliko abejingas ir greitai reagavo į kreipimąsi, – sako jis. – Ministerijos atstovai pateikė keletą variantų, galimai padėsiančių išspręsti šią problemą. Tauragės rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos surinkti ir pateikti ministerijos atstovams visą reikalingą informaciją atitinkamiems sprendimams parengti bei priimti.

Pasak R. Vaitkaus, buvo surengtas Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų bei atstovų susitikimas su Lietuvos Respublikos kultūros ministru Simonu Kairiu bei ministerijos atstovais.

– Susitikimo metu aptarėme Tauragės rajono kultūros sektoriaus aktualijas, buvo įsiklausyta į Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų išdėstytas problemas, atsakyta į pateiktus klausimus ir padėtas pamatas gražiam ir efektyviam bendradarbiavimui ateityje, – teigia jis.

Seimo narys per 100 dienų spėjo kai ką nuveikti ir kitose srityse: parengė ir pateikė siūlymus pavasario sesijai dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo ir kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo straipsnių pakeitimo.

Pasak jo, jau kovo pradžioje bus surengtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų susitikimas su Tauragės rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų vadovais.

– Kuo toliau, tuo aiškiau suprantu, kad laukia dar daug kitų susitikimų, nuolatinio mokymosi, analizavimo ir darbo. Esu tam pasiruošęs, nes darbas tikrai įdomus. Džiaugiuosi, kad visuomet galiu gauti vertingų patarimų iš liberalų frakcijos kolegų, – sako jis. – Smagu, kad atsakingai ir kruopščiai dirba patarėjos apygardoje ir Seime. Nors visi esame pasiilgę gyvo bendravimo ir žmogiško artumo, vis dėlto pasistenkime rasti kiek šviesesnę pusę šiame neįprastame, kupiname iššūkių kelyje. Pasitelkę technologijas daugeliu atveju galime kur kas lengviau ir greičiau komunikuoti tarpusavyje ir operatyviai spręsti iškilusias problemas čia ir dabar. Tikiu, kad visų mūsų susitelkimas padės laimėti kovoje su pandemija ir iš lėto grįžti į įprasto gyvenimo vėžes.

 

Užs. Nr. 14

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.