100 dienų Seime: pradžia nebuvo lengva
Įkelta:
2021-02-26
Nuotrauka
vaitkus
Aprašymas

Romualdas Vaitkus (centre iš kairės). Asmeninio albumo nuotrauka

 

Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.

Pirmosios dienos, pasak R. Vaitkaus, buvo išties sudėtingos. Labai daug skaitymo, domėjimosi, susitikimų. Jam teko net stipresnius akinius nusipirkti. Daugelio Seimo naujokų tomis pirmosiomis savaitėmis, kaip juokauja jis, būna „akys plačios, ausys stačios“: užgriūva galybė informacijos ir tenka viską sugerti į save, įsiminti, analizuoti. 

– Po truputį su visais susipažįsti, įeini į ritmą. Dabar Seime jau tikrai manęs nepaklaidintų, – šypsosi R. Vaitkus.

Užsimena jis ir apie įsikūrimo vargus: iš pradžių Seimo nariai buvo apgyvendinti viename viešbutyje, po kurio laiko jau teko kraustytis į Seimo viešbutį. O tuo metu darbai vijo vienas kitą. 

– Pasaulinei pandemijai diktuojant savo sąlygas pradžia nebuvo lengva, mums visiems teko prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo. Žengėme svarbų žingsnį – pirmą kartą Lietuvos istorijoje Seimas rengė posėdžius nuotoliniu būdu ir Lietuva tapo viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri įsidiegė nuotolinio darbo sistemą ir užtikrino saugią nuotolinio balsavimo galimybę. Buvo patvirtinta Vyriausybė, išsiskirianti savo amžiumi bei lyčių lygybe, priimtas dabartinei situacijai adekvatus 2021 metų biudžetas. Per tą laikotarpį Seimo nariai kiekvienas susidėliojo darbų prioritetus ir pasiskirstė funkcijas, – pasakoja jis. 

R. Vaitkus tapo Aplinkos apsaugos komiteto nariu, atsakingu už atsinaujinančių energijos šaltinių, efektyvaus energijos naudojimo, vandens telkinių ir Baltijos jūros krantų apsaugos, žemės gelmių išteklių bei hidrometeorologijos sritis. Komitete, pasak jo, sprendžiami klausimai, aktualūs tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, susiję su aplinkos kokybės, darnaus vystymosi, klimato kaitos nagrinėjimu, organizuojami susitikimai ir diskusijos su ekspertais. Tauragiškis priklauso ir Energetikos ir darnios plėtros komisijai, kurioje svarstomi įvairiausi energetinio nepriklausomumo ir žaliosios energetikos vystymosi klausimai, o Daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupėje jam tenka dažnai dalyvauti diskusijose dėl miškų ūkio politikos formavimo klausimų. 

Paprašytas išvardinti konkrečius per šimtadienį atliktus darbus, Seimo narys jau turi ką pasakyti. Anot jo, pirmiausia buvo suformuota patarėjų ir visuomeninių padėjėjų komanda.

– Suburta Tauragės regiono bičiulių grupė, kurios pirmininku esu išrinktas. Ilgai nelaukus buvo suorganizuotas parlamentinės grupės susitikimas su Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių merais. Pirmojo susitikimo metu aptarėme aktualiausius klausimus ir svarbiausius iššūkius Tauragės regione. Atsižvelgiant į grupės narių išsakytas nuomones, buvo priimtas sprendimas susitikimus ateityje rengti įvertinant savivaldybių merų pageidavimus. Viena prioritetinių krypčių tolimesnėje darbo eigoje – savivaldybių projektų finansavimas, todėl numatoma organizuoti susitikimą su Finansų ministerijos atstovais, – pasakoja R. Vaitkus.

Pasak jo, jau spėta surengti nuotolinį susitikimą su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo instituto akademine bendruomene. Diskusijoje dalyvavo aplinkos apsaugos ekspertai, su kuriais aptartos aktualiausias problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Susitarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo, atsižvelgiant į išryškėjusias spragas aplinkosaugos teisinėje bazėje.

Be to, R. Vaitkus inicijavo susitikimą su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija dėl magistralinio kelio A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, per Tauragės miestą einančios kelio atkarpos apmokestinimo klausimo. Tauragiškiams verslininkams šis klausimas išties yra nemenkas galvos skausmas.

– Džiaugiuosi, kad susisiekimo ministras Marius Skuodis neliko abejingas ir greitai reagavo į kreipimąsi, – sako jis. – Ministerijos atstovai pateikė keletą variantų, galimai padėsiančių išspręsti šią problemą. Tauragės rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos surinkti ir pateikti ministerijos atstovams visą reikalingą informaciją atitinkamiems sprendimams parengti bei priimti.

Pasak R. Vaitkaus, buvo surengtas Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų bei atstovų susitikimas su Lietuvos Respublikos kultūros ministru Simonu Kairiu bei ministerijos atstovais.

– Susitikimo metu aptarėme Tauragės rajono kultūros sektoriaus aktualijas, buvo įsiklausyta į Tauragės rajono savivaldybės ir kultūros įstaigų vadovų išdėstytas problemas, atsakyta į pateiktus klausimus ir padėtas pamatas gražiam ir efektyviam bendradarbiavimui ateityje, – teigia jis.

Seimo narys per 100 dienų spėjo kai ką nuveikti ir kitose srityse: parengė ir pateikė siūlymus pavasario sesijai dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo ir kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo straipsnių pakeitimo.

Pasak jo, jau kovo pradžioje bus surengtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų susitikimas su Tauragės rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų vadovais.

– Kuo toliau, tuo aiškiau suprantu, kad laukia dar daug kitų susitikimų, nuolatinio mokymosi, analizavimo ir darbo. Esu tam pasiruošęs, nes darbas tikrai įdomus. Džiaugiuosi, kad visuomet galiu gauti vertingų patarimų iš liberalų frakcijos kolegų, – sako jis. – Smagu, kad atsakingai ir kruopščiai dirba patarėjos apygardoje ir Seime. Nors visi esame pasiilgę gyvo bendravimo ir žmogiško artumo, vis dėlto pasistenkime rasti kiek šviesesnę pusę šiame neįprastame, kupiname iššūkių kelyje. Pasitelkę technologijas daugeliu atveju galime kur kas lengviau ir greičiau komunikuoti tarpusavyje ir operatyviai spręsti iškilusias problemas čia ir dabar. Tikiu, kad visų mūsų susitelkimas padės laimėti kovoje su pandemija ir iš lėto grįžti į įprasto gyvenimo vėžes.

 

Užs. Nr. 14

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.