Saulius Oželis: „Daryti gerus darbus skatina vidinis poreikis“
Įkelta:
2021-01-01
Nuotrauka
saulius
Aprašymas

Sauliaus Oželio ir Tauragės maltiečių feisbuko paskyrų nuotraukos

 

,
Nuotrauka
maltieciai
Aprašymas

Sauliaus Oželio ir Tauragės maltiečių feisbuko paskyrų nuotraukos

 

Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.

„MALTIEČIŲ SRIUBA“ KVIEČIA AUKOTI

Akcija „Maltiečių sriuba“ kviečia prisidėti auka prie pagalbos seneliams, kad būtų galima juos ir toliau lankyti, maitinti, globoti. Maltiečiai žada taupyti kiekvieną paaukotą eurą ir kartu ieškoti galimybių, kaip padėti pagalbos laukiantiems žilagalviams, kol jie su mumis. Akcija vyksta iki 2021 m. sausio 10 d.

Nuotrauka
m

Gruodžio 20-ąją koncerto metu savo dainomis atverti gerumui širdis ir aukoti kvietė žymiausi Lietuvos atlikėjai. Šiandieninis švenčių laukimo laikotarpis kitoks nei kasmet. Nėra tradicinio šurmulio, pirkinių karštinės ir renginių gausos, tačiau koncerto metu raginta rasti laiko gerumui – jam karantinas nepaskelbtas, ir prisiminti tuos, kurie galbūt vieniši, ligoti, kuriems trūksta mūsų dėmesio ir pagarbos. „Fantastika! Stebuklas įvyko! Šiemet paramos koncerto metu surinkome didesnę sumą! Ir skaičiai dar kinta – aukojimas „Maltiečių sriubai“ dar vyksta. Vadinasi, kitais metais dėl senelių su Jūsų pagalba galėsime padaryti dar daugiau! Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kam Jūs ir aukojote, – seneliams. Ačiū už Jūsų gerumą!“ – taip, pasibaigus labdaros koncertui, feisbuke rašė Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams.

Maltiečiai šiuo metu globoja 2600 senų ir neįgalių žmonių 43 Lietuvos vietovėse. Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – surinkti lėšų, kad ir ateinančiais metais su maisto lauknešėliais galėtų lankyti savo globotinius. 

Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.

 

GERIAUSIAS ŠALYJE

Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumas dar šių metų birželį Sauliui Oželiui suteikė metų maltiečio vardą – jis pripažintas geriausiu Lietuvoje. Šį apdovanojimą, liepos mėnesį jam įteiktą Trakuose, Saulius vadina visos Tauragės grupės nuopelnu ir nesutinka su tuo, kad tai asmeninis įvertinimas. 

Pernai Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumo sprendimu Tauragės maltiečiams įteikta Metų maltiečių grupės nominacija. Skiriant nominaciją įvertinama veiklos visuma: žmonėms suteikta pagalba, sugebėjimas pritraukti lėšų akcijų metu, savanorių gretų gausinimas, projektų kiekio pateikimas savivaldybei ir ministerijoms.  Šiuo apdovanojimu tauragiškių iniciatyvinė grupė pagerbta jau antrą kartą.

SISTEMA VEIKIA PUIKIAI

Pradėdamas maltiečių labdaringą veiklą, Saulius darbavosi kartu su seserimi Lina. Ji ir iki šiol rengia daugumą projektų. Dabar jie jau yra sukūrę labdaringos maltiečių organizacijos struktūrą: kiekviena savanorių grupė dirba savarankiškai – vežioja maistą, dirba su vaikais, teikia socialines ir pavėžėjimo paslaugas, leidžia informacinį leidinį, rašo projektus. Tauragės maltiečių branduoliui belieka koordinuoti šių savanoriškų grupių darbą.

Nuotrauka
maltieciai

Pasak S. Oželio, visos veiklos kryptys, kuriomis dirba Maltos organizacija, vykdomos ir Tauragėje. Naują idėją pirmiausia jis pats išbando maltiečių vadovas, paskui perduoda savanoriams. 

Pirmieji maltiečių pagalbininkai buvo „Šaltinio“ progimnazija. Policija, kaip grupė, prisijungė paskutinioji, bet yra labai aktyvi. S. Oželis patikino, kad daug pagalbos sulaukiama ir iš pavienių gyventojų. 

„SAVANORIUS SKAIČIUOJAME DEŠIMTIMIS“

Nors Saulius nuolat skuba, „Tauragės žinioms“ pavyko jį pakalbinti. Kaip visada – kelyje. Kaip visada – jo atsakymai trumpi ir konkretūs.

Birutė Slavinskienė: Kiek senjorų šiuo metu lankote?

Saulius Oželis: 2020 m. projekte ,,Maistas ant ratų“ turime 60 globojamų senjorų, kuriems tris kartus per savaitę vežame karštą maistą (po dvi maltietiškos sriubos porcijas). Vykdome savivaldybės finansuojamą projektą ,,Asmeninė pagalba senjorams“ Tauragės rajone. Globojame ne tik senjorus, bet ir nepasiturinčias šeimas, kurioms padedame produktais ir kitomis jiems reikalingomis priemonėmis. Taip pat turime Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei savivaldybės lėšomis finansuojamą Tauragės maltiečių vaikų dienos centrą, kurį lanko 15 vaikų.

B. S.: Kaip karantinas paveikė jūsų veiklą?

S. O.: Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.

B. S.: O koks savanorių ratas? Ar jis plečiasi? Ir apskritai – kokie tai žmonės?

S. O.: Turime stiprią savanorių komandą. Savanorius skaičiuojame nebe vienetais, bet dešimtimis. Dalis savanorių darbuojasi nuolat, jiems patikėti konkretūs darbai, kuriuos jie atsakingai ir nuoširdžiai atlieka. Taip pat turime savanorių, kurie mums padeda įvairių akcijų metu, kitaip tariant, turime pastiprinimo komandą. Naudodamasis proga, visiems savanoriams nuoširdžiai dėkoju už  jų indėlį į bendrą maltietišką veiklą.

Klausiate, kokie tai žmonės? Tai žmonės, kurie jau suprato, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – taip, esi apdovanojamas šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.

Nuotrauka
m

B. S.: Pernai Tauragės maltiečiams suteikta Metų maltiečių grupės nominacija, o šiemet jūs pats pripažintas geriausiu šalies maltiečiu. Vis dėlto turbūt kažkuo išsiskiriate iš kitų. Kaip manote, kuo? Kaip vertinate tokius apdovanojimus?

S. O.: Ne vieną kartą esu sakęs, kad apdovanojimų nesureikšminu, bet savotiškai smagu, kai tavo indėlis į bendrą organizacijos veiklą yra pripažįstamas. Taip pat pasikartosiu sakydamas, kad tai visų Tauragės maltiečių  pasiekimai, todėl lenkiu galvą prieš visą Tauragės maltiečių komandą, kuri dirba kaip šveicariškas laikrodis.

B. S.: O tas supratimas, kad reikia padėti silpnesniam, iš kur jis? Gal tėvai įskiepijo?

S. O.: Negaliu atsakyti, nes nežinau, kažkaip tai gaunasi labai natūraliai. Gal jūs ir teisi, tikriausiai atjautą silpnesniam įskiepijo artimiausi žmonės – tėvai, seneliai. 

B. S.: Kokių žmonių daugiau – gerų ar blogų?

S. O.: Džiaugiuosi, kad aš susitinku daugiau gerų žmonių nei blogų. 

B. S.: Kas labiau sujaudina – geri ar blogi dalykai?

S. O.: Sujaudina tiek geri, tiek ir blogi dalykai, bet emocijos visiškai skirtingos. Geros emocijos skatina kūrybai ir veiklai. Nors veiklai gali pastūmėti ir blogi dalykai, kai veiki, norėdamas atsverti...

B. S.: Kas jus įkvepia daryti gerus darbus?

S. O.: Kaip ir kitus žmones, taip ir mane, daryti gerus darbus gali įkvėpti įvairūs įvykiai ar sutikti žmonės, jų pavyzdys, o dažniausiai – vidinis poreikis.

Nuotrauka
m

 

B. S.: Esame įpratę matyti jus nuolat besišypsantį, linksmą, juokaujantį. Ar tikrai visada toks esate?

S. O.: Jei sakyčiau, kad visada šypsausi – meluočiau. Būnu visoks: ir linksmas, ir liūdnas, ir pavargęs ir t.t.

B. S.: Ar būna dienų, kai svyra rankos? Kas tada suteikia jėgų?

S. O.: Būna, bet tada kaltinu dieną. Manau, kad visiems pasitaiko dienų, kai tarsi kas specialiai trukdytų. O jėgų tokiomis dienomis suteikia atsakomybė ir žinojimas, kad kita diena bus geresnė.

B. S.: Aktyviausi savanoriai?

S. O.: Atsiprašau, bet išskirti atskirų savanorių negaliu, kad neįžeisčiau tų, kurių nepaminėsiu. Kiekvieno jų darbas yra vertingas ir vertinamas.

B. S.: Ką dažniausiai aukoja tauragiškiai? Ir ar tik turtingi žmonės aukoja?

S. O.: Dažniausiai tauragiškiai aukoja įvairius maisto produktus. Kartais aukojama pinigais. Visiems aukotojams esame labai dėkingi, nes tik jų remiami galime seneliams patiekti kokybišką sriubą. Negaliu pasakyti, kad aukoja tik turtingi žmonės, aukotojai labai įvairūs žmonės. Ačiū jiems.

B. S.: O kuo verčiatės pats? Ar lieka tam laiko?

S. O.: Ūkininkauju, puoselėju bityną ir auginu arklius (man jie Žirgai). O laiko visada trūksta, bet yra pasakyta, kad laiko per daug yra tam, kuris neturi fantazijos ir idėjų. 

Nuotrauka
sailius

B. S.: Gal papasakotumėt labiausiai širdį palietusią istoriją...

S. O.: Prieš porą metų kartu su žmona Renata Naujuosius metus sutikome Tauragės nakvynės namuose kartu  su tų namų gyventojais. Praėjus dvejiems metams sužinojau, kad dar šiandien nakvynės namų gyventojai mūsų apsilankymą ir Naujųjų metų sutikimą drauge prisimena kaip išskirtinį įvykį. Tai mane labai sujaudino, supratau – žmonėms užtenka nedidelio dėmesio, kad jie pasijaustų matomi ir pastebėti.

B. S.: Ko, kad galėtumėte padėti kitiems, dažniausiai trūksta?

S. O.: Visi sriubai tinkami produktai mums yra vertybė. Aukos pinigais taip pat reikalingos, nes veiklai vykdyti nepakanka vien produktų, reikia ir priemonių įsigijimui bei išlaikymui (automobilių priežiūra, kuras).

B. S.: Kokios veiklos ketinate imtis ateityje? Esate užsiminęs, kad ketinate išeiti iš Maltos ordino.

S. O.: Iš maltiečių gretų neketinu trauktis (šiek tiek ne taip buvo perfrazuoti mano žodžiai). Kalbėdamas norėjau atkreipti dėmesį, kad Tauragės maltiečių komanda dirba taip sklandžiai, kad ir šiandien pasitraukus iš jų būrio, veikla nenutrūktų, t.y. tas šveicariškas laikrodukas sėkmingai dirbtų toliau.

Akimirka iš pernykštės „Maltiečių sriubos“ akcijos Pilies aikštėje

 

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...