Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
„MALTIEČIŲ SRIUBA“ KVIEČIA AUKOTI
Akcija „Maltiečių sriuba“ kviečia prisidėti auka prie pagalbos seneliams, kad būtų galima juos ir toliau lankyti, maitinti, globoti. Maltiečiai žada taupyti kiekvieną paaukotą eurą ir kartu ieškoti galimybių, kaip padėti pagalbos laukiantiems žilagalviams, kol jie su mumis. Akcija vyksta iki 2021 m. sausio 10 d.
Gruodžio 20-ąją koncerto metu savo dainomis atverti gerumui širdis ir aukoti kvietė žymiausi Lietuvos atlikėjai. Šiandieninis švenčių laukimo laikotarpis kitoks nei kasmet. Nėra tradicinio šurmulio, pirkinių karštinės ir renginių gausos, tačiau koncerto metu raginta rasti laiko gerumui – jam karantinas nepaskelbtas, ir prisiminti tuos, kurie galbūt vieniši, ligoti, kuriems trūksta mūsų dėmesio ir pagarbos. „Fantastika! Stebuklas įvyko! Šiemet paramos koncerto metu surinkome didesnę sumą! Ir skaičiai dar kinta – aukojimas „Maltiečių sriubai“ dar vyksta. Vadinasi, kitais metais dėl senelių su Jūsų pagalba galėsime padaryti dar daugiau! Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kam Jūs ir aukojote, – seneliams. Ačiū už Jūsų gerumą!“ – taip, pasibaigus labdaros koncertui, feisbuke rašė Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams.
Maltiečiai šiuo metu globoja 2600 senų ir neįgalių žmonių 43 Lietuvos vietovėse. Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – surinkti lėšų, kad ir ateinančiais metais su maisto lauknešėliais galėtų lankyti savo globotinius.
Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.
GERIAUSIAS ŠALYJE
Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumas dar šių metų birželį Sauliui Oželiui suteikė metų maltiečio vardą – jis pripažintas geriausiu Lietuvoje. Šį apdovanojimą, liepos mėnesį jam įteiktą Trakuose, Saulius vadina visos Tauragės grupės nuopelnu ir nesutinka su tuo, kad tai asmeninis įvertinimas.
Pernai Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumo sprendimu Tauragės maltiečiams įteikta Metų maltiečių grupės nominacija. Skiriant nominaciją įvertinama veiklos visuma: žmonėms suteikta pagalba, sugebėjimas pritraukti lėšų akcijų metu, savanorių gretų gausinimas, projektų kiekio pateikimas savivaldybei ir ministerijoms. Šiuo apdovanojimu tauragiškių iniciatyvinė grupė pagerbta jau antrą kartą.
SISTEMA VEIKIA PUIKIAI
Pradėdamas maltiečių labdaringą veiklą, Saulius darbavosi kartu su seserimi Lina. Ji ir iki šiol rengia daugumą projektų. Dabar jie jau yra sukūrę labdaringos maltiečių organizacijos struktūrą: kiekviena savanorių grupė dirba savarankiškai – vežioja maistą, dirba su vaikais, teikia socialines ir pavėžėjimo paslaugas, leidžia informacinį leidinį, rašo projektus. Tauragės maltiečių branduoliui belieka koordinuoti šių savanoriškų grupių darbą.
Pasak S. Oželio, visos veiklos kryptys, kuriomis dirba Maltos organizacija, vykdomos ir Tauragėje. Naują idėją pirmiausia jis pats išbando maltiečių vadovas, paskui perduoda savanoriams.
Pirmieji maltiečių pagalbininkai buvo „Šaltinio“ progimnazija. Policija, kaip grupė, prisijungė paskutinioji, bet yra labai aktyvi. S. Oželis patikino, kad daug pagalbos sulaukiama ir iš pavienių gyventojų.
„SAVANORIUS SKAIČIUOJAME DEŠIMTIMIS“
Nors Saulius nuolat skuba, „Tauragės žinioms“ pavyko jį pakalbinti. Kaip visada – kelyje. Kaip visada – jo atsakymai trumpi ir konkretūs.
Birutė Slavinskienė: Kiek senjorų šiuo metu lankote?
Saulius Oželis: 2020 m. projekte ,,Maistas ant ratų“ turime 60 globojamų senjorų, kuriems tris kartus per savaitę vežame karštą maistą (po dvi maltietiškos sriubos porcijas). Vykdome savivaldybės finansuojamą projektą ,,Asmeninė pagalba senjorams“ Tauragės rajone. Globojame ne tik senjorus, bet ir nepasiturinčias šeimas, kurioms padedame produktais ir kitomis jiems reikalingomis priemonėmis. Taip pat turime Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei savivaldybės lėšomis finansuojamą Tauragės maltiečių vaikų dienos centrą, kurį lanko 15 vaikų.
B. S.: Kaip karantinas paveikė jūsų veiklą?
S. O.: Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.
B. S.: O koks savanorių ratas? Ar jis plečiasi? Ir apskritai – kokie tai žmonės?
S. O.: Turime stiprią savanorių komandą. Savanorius skaičiuojame nebe vienetais, bet dešimtimis. Dalis savanorių darbuojasi nuolat, jiems patikėti konkretūs darbai, kuriuos jie atsakingai ir nuoširdžiai atlieka. Taip pat turime savanorių, kurie mums padeda įvairių akcijų metu, kitaip tariant, turime pastiprinimo komandą. Naudodamasis proga, visiems savanoriams nuoširdžiai dėkoju už jų indėlį į bendrą maltietišką veiklą.
Klausiate, kokie tai žmonės? Tai žmonės, kurie jau suprato, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – taip, esi apdovanojamas šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
B. S.: Pernai Tauragės maltiečiams suteikta Metų maltiečių grupės nominacija, o šiemet jūs pats pripažintas geriausiu šalies maltiečiu. Vis dėlto turbūt kažkuo išsiskiriate iš kitų. Kaip manote, kuo? Kaip vertinate tokius apdovanojimus?
S. O.: Ne vieną kartą esu sakęs, kad apdovanojimų nesureikšminu, bet savotiškai smagu, kai tavo indėlis į bendrą organizacijos veiklą yra pripažįstamas. Taip pat pasikartosiu sakydamas, kad tai visų Tauragės maltiečių pasiekimai, todėl lenkiu galvą prieš visą Tauragės maltiečių komandą, kuri dirba kaip šveicariškas laikrodis.
B. S.: O tas supratimas, kad reikia padėti silpnesniam, iš kur jis? Gal tėvai įskiepijo?
S. O.: Negaliu atsakyti, nes nežinau, kažkaip tai gaunasi labai natūraliai. Gal jūs ir teisi, tikriausiai atjautą silpnesniam įskiepijo artimiausi žmonės – tėvai, seneliai.
B. S.: Kokių žmonių daugiau – gerų ar blogų?
S. O.: Džiaugiuosi, kad aš susitinku daugiau gerų žmonių nei blogų.
B. S.: Kas labiau sujaudina – geri ar blogi dalykai?
S. O.: Sujaudina tiek geri, tiek ir blogi dalykai, bet emocijos visiškai skirtingos. Geros emocijos skatina kūrybai ir veiklai. Nors veiklai gali pastūmėti ir blogi dalykai, kai veiki, norėdamas atsverti...
B. S.: Kas jus įkvepia daryti gerus darbus?
S. O.: Kaip ir kitus žmones, taip ir mane, daryti gerus darbus gali įkvėpti įvairūs įvykiai ar sutikti žmonės, jų pavyzdys, o dažniausiai – vidinis poreikis.
B. S.: Esame įpratę matyti jus nuolat besišypsantį, linksmą, juokaujantį. Ar tikrai visada toks esate?
S. O.: Jei sakyčiau, kad visada šypsausi – meluočiau. Būnu visoks: ir linksmas, ir liūdnas, ir pavargęs ir t.t.
B. S.: Ar būna dienų, kai svyra rankos? Kas tada suteikia jėgų?
S. O.: Būna, bet tada kaltinu dieną. Manau, kad visiems pasitaiko dienų, kai tarsi kas specialiai trukdytų. O jėgų tokiomis dienomis suteikia atsakomybė ir žinojimas, kad kita diena bus geresnė.
B. S.: Aktyviausi savanoriai?
S. O.: Atsiprašau, bet išskirti atskirų savanorių negaliu, kad neįžeisčiau tų, kurių nepaminėsiu. Kiekvieno jų darbas yra vertingas ir vertinamas.
B. S.: Ką dažniausiai aukoja tauragiškiai? Ir ar tik turtingi žmonės aukoja?
S. O.: Dažniausiai tauragiškiai aukoja įvairius maisto produktus. Kartais aukojama pinigais. Visiems aukotojams esame labai dėkingi, nes tik jų remiami galime seneliams patiekti kokybišką sriubą. Negaliu pasakyti, kad aukoja tik turtingi žmonės, aukotojai labai įvairūs žmonės. Ačiū jiems.
B. S.: O kuo verčiatės pats? Ar lieka tam laiko?
S. O.: Ūkininkauju, puoselėju bityną ir auginu arklius (man jie Žirgai). O laiko visada trūksta, bet yra pasakyta, kad laiko per daug yra tam, kuris neturi fantazijos ir idėjų.
B. S.: Gal papasakotumėt labiausiai širdį palietusią istoriją...
S. O.: Prieš porą metų kartu su žmona Renata Naujuosius metus sutikome Tauragės nakvynės namuose kartu su tų namų gyventojais. Praėjus dvejiems metams sužinojau, kad dar šiandien nakvynės namų gyventojai mūsų apsilankymą ir Naujųjų metų sutikimą drauge prisimena kaip išskirtinį įvykį. Tai mane labai sujaudino, supratau – žmonėms užtenka nedidelio dėmesio, kad jie pasijaustų matomi ir pastebėti.
B. S.: Ko, kad galėtumėte padėti kitiems, dažniausiai trūksta?
S. O.: Visi sriubai tinkami produktai mums yra vertybė. Aukos pinigais taip pat reikalingos, nes veiklai vykdyti nepakanka vien produktų, reikia ir priemonių įsigijimui bei išlaikymui (automobilių priežiūra, kuras).
B. S.: Kokios veiklos ketinate imtis ateityje? Esate užsiminęs, kad ketinate išeiti iš Maltos ordino.
S. O.: Iš maltiečių gretų neketinu trauktis (šiek tiek ne taip buvo perfrazuoti mano žodžiai). Kalbėdamas norėjau atkreipti dėmesį, kad Tauragės maltiečių komanda dirba taip sklandžiai, kad ir šiandien pasitraukus iš jų būrio, veikla nenutrūktų, t.y. tas šveicariškas laikrodukas sėkmingai dirbtų toliau.
Akimirka iš pernykštės „Maltiečių sriubos“ akcijos Pilies aikštėje
2020 metais pirmosios Lietuvoje į funkcinę zoną „Tauragė+“ susijungusios Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybėms iš Europos Sąjungos paramos lėšų gavo 18,8 mln. eurų. Nemaža dalis šių pinigų buvo atseikėta mobilaus judumo sistemai sukurti, kuri turėjo sudaryti ekonomiškai silpno regi
Tauragėje, Gedimino g., prie įvažiavimo į aplinkkelį esantys šviesoforai jau veikia! Siekiant optimaliai sureguliuoti šviesoforų veikimo laikus ir trukmę, šiuo metu stebimas automobilių srautas. Atsiprašome už galimus laikinus nepatogumus ir gyventojų prašome supratingumo bei kantrybės. Taip pat Tauragės rajono
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktinius vaikų sveikatos patikrinimus. Ši kasmetinė procedūra yra būtina ne tik tam, kad vaikas ar paauglys galėtų lankyti ugdymo įstaigą: lopšelį-darželį, darželį, mokyklą. Mokinio sveikatos pažymėjimo reikia ir pla
Pasakyti „ne“ sūriui – tikrai sunki užduotis. Rytą pradedame su riekele jo ant duonos, priešpiečiams valgome salotas su mocarela, užkandžiaujame kietuoju ir gurmaniškais pelėsiniais, jis palaimingai tįsta ant picos ar su makaronais... Daugeliui vieni skaniausių patiekalų yra būtent su sūriu, todėl jis paprastai yra b
2025 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai atskleidžia, kad Tauragės rajono abiturientai pasiekė išties puikių rezultatų. Šiemet jie ne tik gerai pasirodė daugelyje dalykų, bet ir surinko nemažai aukščiausių – 100 balų – įvertinimų. 100 balų įvertinimus pelnė mūsų rajono abiturientai įvairiuose egzaminu
Manoma, kad suaugusiam žmogui reikia 7-9 valandų miego. Tačiau vaiko ar paauglio organizmas reiklesnis ir miego jam gali reikėti gerokai daugiau. Kodėl augančiam ir bręstančiam organizmui svarbus kokybiškas miegas ir kaip jį užtikrinti sukurti kokybiško poilsio rutiną, pasakoja vaiko teisių gynėja Giedrė Salickienė. Vaiko teisių gynė
Vaikų vasaros atostogos gali būti ne tik linksmos, bet ir labai prasmingos – šiemet biblioteka ir vėl kvietė 7–8 metų vaikus dalyvauti stovykloje „Pozityvumo tiltas“. Čia pagrindinis dėmesys skiriamas emociniam intelektui, pasitikėjimui savimi ir kūrybiškumui ugdyti. Stovyklos išskirtinumas – ne ti
Liepos 16 d. Telšių vyskupijos kurijos paskelbti paskyrimai palies ir Tauragės Švč. Trejybės parapiją. Tikintieji atsisveikins su parapijoje tarnavusiais vikarais – kun. Roku Maziliauskiu ir kun. Sigitu Valauskiu. Telšių vyskupijos kurija išplatino pranešimą, kad kun. R. Maziliauskis atleistas
Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė Inesa Ašmantaitė, kuriai buvo įteiktas Garbės ambasadoriaus ženklelis. Inesa Ašmantaitė su šeima gyvena Čekijoje, yra Lietuvos garbės konsulė Čekijos Respublikoje, atstovauja Lietuvai Moravijos ir Pietų Bohemijos regionuose. Ji su dideliu džiaugsmu ir pagarba nori prisidėti prie
Skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“, vasaros pradžioje pakvietęs visus – nuo knygų mylėtojų iki tik retkarčiais knygą atsiverčiančių skaitytojų – leistis į skaitymo kelionę, jau įpusėjo ir fiksuoja puikius rezultatus: iššūkį jau priėmė per 19 000 dalyvių, iš jų – daugiau nei
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje per pastarąją parą registruoti keli reikšmingi įvykiai, susiję su fizinio skausmo sukėlimu, grasinimais bei svetimo turto pagrobimu. Sveikatos sutrikdymaiLiepos 15 d. apie 20.20 val. Tauragėje, M. K. Čiurlionio gatvėje, namuose, neblaivus (2,60 prom.) vyras, gim
Liepos 10–13 dienomis Tauragės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Bytove (Lenkija), kur vyko 679-ųjų miesto teisių suteikimo metinių šventė. Tauragės ir Bytovo partnerystė puoselėjama nuo 2017 metų. Per šį laikotarpį įgyvendinti bendri projektai, dalintasi patirtimi kultūros, sporto bei užsieniečių socialinės integr