Saulius Oželis: „Daryti gerus darbus skatina vidinis poreikis“
Įkelta:
2021-01-01
Nuotrauka
saulius
Aprašymas

Sauliaus Oželio ir Tauragės maltiečių feisbuko paskyrų nuotraukos

 

,
Nuotrauka
maltieciai
Aprašymas

Sauliaus Oželio ir Tauragės maltiečių feisbuko paskyrų nuotraukos

 

Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.

„MALTIEČIŲ SRIUBA“ KVIEČIA AUKOTI

Akcija „Maltiečių sriuba“ kviečia prisidėti auka prie pagalbos seneliams, kad būtų galima juos ir toliau lankyti, maitinti, globoti. Maltiečiai žada taupyti kiekvieną paaukotą eurą ir kartu ieškoti galimybių, kaip padėti pagalbos laukiantiems žilagalviams, kol jie su mumis. Akcija vyksta iki 2021 m. sausio 10 d.

Nuotrauka
m

Gruodžio 20-ąją koncerto metu savo dainomis atverti gerumui širdis ir aukoti kvietė žymiausi Lietuvos atlikėjai. Šiandieninis švenčių laukimo laikotarpis kitoks nei kasmet. Nėra tradicinio šurmulio, pirkinių karštinės ir renginių gausos, tačiau koncerto metu raginta rasti laiko gerumui – jam karantinas nepaskelbtas, ir prisiminti tuos, kurie galbūt vieniši, ligoti, kuriems trūksta mūsų dėmesio ir pagarbos. „Fantastika! Stebuklas įvyko! Šiemet paramos koncerto metu surinkome didesnę sumą! Ir skaičiai dar kinta – aukojimas „Maltiečių sriubai“ dar vyksta. Vadinasi, kitais metais dėl senelių su Jūsų pagalba galėsime padaryti dar daugiau! Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kam Jūs ir aukojote, – seneliams. Ačiū už Jūsų gerumą!“ – taip, pasibaigus labdaros koncertui, feisbuke rašė Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams.

Maltiečiai šiuo metu globoja 2600 senų ir neįgalių žmonių 43 Lietuvos vietovėse. Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – surinkti lėšų, kad ir ateinančiais metais su maisto lauknešėliais galėtų lankyti savo globotinius. 

Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.

 

GERIAUSIAS ŠALYJE

Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumas dar šių metų birželį Sauliui Oželiui suteikė metų maltiečio vardą – jis pripažintas geriausiu Lietuvoje. Šį apdovanojimą, liepos mėnesį jam įteiktą Trakuose, Saulius vadina visos Tauragės grupės nuopelnu ir nesutinka su tuo, kad tai asmeninis įvertinimas. 

Pernai Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumo sprendimu Tauragės maltiečiams įteikta Metų maltiečių grupės nominacija. Skiriant nominaciją įvertinama veiklos visuma: žmonėms suteikta pagalba, sugebėjimas pritraukti lėšų akcijų metu, savanorių gretų gausinimas, projektų kiekio pateikimas savivaldybei ir ministerijoms.  Šiuo apdovanojimu tauragiškių iniciatyvinė grupė pagerbta jau antrą kartą.

SISTEMA VEIKIA PUIKIAI

Pradėdamas maltiečių labdaringą veiklą, Saulius darbavosi kartu su seserimi Lina. Ji ir iki šiol rengia daugumą projektų. Dabar jie jau yra sukūrę labdaringos maltiečių organizacijos struktūrą: kiekviena savanorių grupė dirba savarankiškai – vežioja maistą, dirba su vaikais, teikia socialines ir pavėžėjimo paslaugas, leidžia informacinį leidinį, rašo projektus. Tauragės maltiečių branduoliui belieka koordinuoti šių savanoriškų grupių darbą.

Nuotrauka
maltieciai

Pasak S. Oželio, visos veiklos kryptys, kuriomis dirba Maltos organizacija, vykdomos ir Tauragėje. Naują idėją pirmiausia jis pats išbando maltiečių vadovas, paskui perduoda savanoriams. 

Pirmieji maltiečių pagalbininkai buvo „Šaltinio“ progimnazija. Policija, kaip grupė, prisijungė paskutinioji, bet yra labai aktyvi. S. Oželis patikino, kad daug pagalbos sulaukiama ir iš pavienių gyventojų. 

„SAVANORIUS SKAIČIUOJAME DEŠIMTIMIS“

Nors Saulius nuolat skuba, „Tauragės žinioms“ pavyko jį pakalbinti. Kaip visada – kelyje. Kaip visada – jo atsakymai trumpi ir konkretūs.

Birutė Slavinskienė: Kiek senjorų šiuo metu lankote?

Saulius Oželis: 2020 m. projekte ,,Maistas ant ratų“ turime 60 globojamų senjorų, kuriems tris kartus per savaitę vežame karštą maistą (po dvi maltietiškos sriubos porcijas). Vykdome savivaldybės finansuojamą projektą ,,Asmeninė pagalba senjorams“ Tauragės rajone. Globojame ne tik senjorus, bet ir nepasiturinčias šeimas, kurioms padedame produktais ir kitomis jiems reikalingomis priemonėmis. Taip pat turime Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei savivaldybės lėšomis finansuojamą Tauragės maltiečių vaikų dienos centrą, kurį lanko 15 vaikų.

B. S.: Kaip karantinas paveikė jūsų veiklą?

S. O.: Karantino metu, apribojus institucijų veiklą, maltiečių organizacijai darbų tik padaugėja, gyvenimas suintensyvėja. Mūsų globojami žmonės tokiu metu yra dar labiau pažeidžiami nei įprastai, todėl atsiranda įvairesnių paslaugų poreikis. Pagausėja ir kitų žmonių, kurie prašo paramos ar tiesiog trumpalaikės pagalbos.

B. S.: O koks savanorių ratas? Ar jis plečiasi? Ir apskritai – kokie tai žmonės?

S. O.: Turime stiprią savanorių komandą. Savanorius skaičiuojame nebe vienetais, bet dešimtimis. Dalis savanorių darbuojasi nuolat, jiems patikėti konkretūs darbai, kuriuos jie atsakingai ir nuoširdžiai atlieka. Taip pat turime savanorių, kurie mums padeda įvairių akcijų metu, kitaip tariant, turime pastiprinimo komandą. Naudodamasis proga, visiems savanoriams nuoširdžiai dėkoju už  jų indėlį į bendrą maltietišką veiklą.

Klausiate, kokie tai žmonės? Tai žmonės, kurie jau suprato, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – taip, esi apdovanojamas šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.

Nuotrauka
m

B. S.: Pernai Tauragės maltiečiams suteikta Metų maltiečių grupės nominacija, o šiemet jūs pats pripažintas geriausiu šalies maltiečiu. Vis dėlto turbūt kažkuo išsiskiriate iš kitų. Kaip manote, kuo? Kaip vertinate tokius apdovanojimus?

S. O.: Ne vieną kartą esu sakęs, kad apdovanojimų nesureikšminu, bet savotiškai smagu, kai tavo indėlis į bendrą organizacijos veiklą yra pripažįstamas. Taip pat pasikartosiu sakydamas, kad tai visų Tauragės maltiečių  pasiekimai, todėl lenkiu galvą prieš visą Tauragės maltiečių komandą, kuri dirba kaip šveicariškas laikrodis.

B. S.: O tas supratimas, kad reikia padėti silpnesniam, iš kur jis? Gal tėvai įskiepijo?

S. O.: Negaliu atsakyti, nes nežinau, kažkaip tai gaunasi labai natūraliai. Gal jūs ir teisi, tikriausiai atjautą silpnesniam įskiepijo artimiausi žmonės – tėvai, seneliai. 

B. S.: Kokių žmonių daugiau – gerų ar blogų?

S. O.: Džiaugiuosi, kad aš susitinku daugiau gerų žmonių nei blogų. 

B. S.: Kas labiau sujaudina – geri ar blogi dalykai?

S. O.: Sujaudina tiek geri, tiek ir blogi dalykai, bet emocijos visiškai skirtingos. Geros emocijos skatina kūrybai ir veiklai. Nors veiklai gali pastūmėti ir blogi dalykai, kai veiki, norėdamas atsverti...

B. S.: Kas jus įkvepia daryti gerus darbus?

S. O.: Kaip ir kitus žmones, taip ir mane, daryti gerus darbus gali įkvėpti įvairūs įvykiai ar sutikti žmonės, jų pavyzdys, o dažniausiai – vidinis poreikis.

Nuotrauka
m

 

B. S.: Esame įpratę matyti jus nuolat besišypsantį, linksmą, juokaujantį. Ar tikrai visada toks esate?

S. O.: Jei sakyčiau, kad visada šypsausi – meluočiau. Būnu visoks: ir linksmas, ir liūdnas, ir pavargęs ir t.t.

B. S.: Ar būna dienų, kai svyra rankos? Kas tada suteikia jėgų?

S. O.: Būna, bet tada kaltinu dieną. Manau, kad visiems pasitaiko dienų, kai tarsi kas specialiai trukdytų. O jėgų tokiomis dienomis suteikia atsakomybė ir žinojimas, kad kita diena bus geresnė.

B. S.: Aktyviausi savanoriai?

S. O.: Atsiprašau, bet išskirti atskirų savanorių negaliu, kad neįžeisčiau tų, kurių nepaminėsiu. Kiekvieno jų darbas yra vertingas ir vertinamas.

B. S.: Ką dažniausiai aukoja tauragiškiai? Ir ar tik turtingi žmonės aukoja?

S. O.: Dažniausiai tauragiškiai aukoja įvairius maisto produktus. Kartais aukojama pinigais. Visiems aukotojams esame labai dėkingi, nes tik jų remiami galime seneliams patiekti kokybišką sriubą. Negaliu pasakyti, kad aukoja tik turtingi žmonės, aukotojai labai įvairūs žmonės. Ačiū jiems.

B. S.: O kuo verčiatės pats? Ar lieka tam laiko?

S. O.: Ūkininkauju, puoselėju bityną ir auginu arklius (man jie Žirgai). O laiko visada trūksta, bet yra pasakyta, kad laiko per daug yra tam, kuris neturi fantazijos ir idėjų. 

Nuotrauka
sailius

B. S.: Gal papasakotumėt labiausiai širdį palietusią istoriją...

S. O.: Prieš porą metų kartu su žmona Renata Naujuosius metus sutikome Tauragės nakvynės namuose kartu  su tų namų gyventojais. Praėjus dvejiems metams sužinojau, kad dar šiandien nakvynės namų gyventojai mūsų apsilankymą ir Naujųjų metų sutikimą drauge prisimena kaip išskirtinį įvykį. Tai mane labai sujaudino, supratau – žmonėms užtenka nedidelio dėmesio, kad jie pasijaustų matomi ir pastebėti.

B. S.: Ko, kad galėtumėte padėti kitiems, dažniausiai trūksta?

S. O.: Visi sriubai tinkami produktai mums yra vertybė. Aukos pinigais taip pat reikalingos, nes veiklai vykdyti nepakanka vien produktų, reikia ir priemonių įsigijimui bei išlaikymui (automobilių priežiūra, kuras).

B. S.: Kokios veiklos ketinate imtis ateityje? Esate užsiminęs, kad ketinate išeiti iš Maltos ordino.

S. O.: Iš maltiečių gretų neketinu trauktis (šiek tiek ne taip buvo perfrazuoti mano žodžiai). Kalbėdamas norėjau atkreipti dėmesį, kad Tauragės maltiečių komanda dirba taip sklandžiai, kad ir šiandien pasitraukus iš jų būrio, veikla nenutrūktų, t.y. tas šveicariškas laikrodukas sėkmingai dirbtų toliau.

Akimirka iš pernykštės „Maltiečių sriubos“ akcijos Pilies aikštėje

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.