Tauragės žinios logotipas
Jaunoji atlikėja Rugilė Norbutaitė: „Reikia kovoti už vietą po saule“ 

Jaunoji atlikėja Rugilė Norbutaitė: „Reikia kovoti už vietą po saule“ 

Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.

– Rugile, papasakokite apie savo vaikystę.

– Visą vaikystę augau Tauragės mikrorajone, apsupta daugybės žmonių. Dienos buvo spontaniškos, nerūpestingos, visi mano amžiaus žmonės tuo metu dar buvo laisvi, neapriboti pareigų ir kažkokių nuostatų, o tai yra gražiausias dalykas vaiko gyvenime. Gyventi taip, kaip yra dabar, bijoti labai mažų dalykų, kurie tada atrodė didžiausi, visai negalvoti apie rytojų ir neprojektuoti ateities.

– O kaip atradote savo polinkį kurti muziką?

– Visų pirma atradau polinkį groti. Įstojau į muzikos mokyklą, grojau klasikine gitara, ir būtent nuo tada užgimė mano meilė gyvai, tikrai muzikai. Begrodama griežtus, įspraudžiančius į rėmus klasikinius kūrinius pradėjau jausti, jog tame, ką groju, trūksta laisvės, galiausiai trūksta manęs pačios. Kadangi būdama labai jauno amžiaus jau buvau atradus nemažai muzikos atlikėjų, buvau jų įkvėpta, o turėdama reikiamų įgūdžiū galėjau juos laisvai pritaikyti kurdama ir savąją muziką. Visa tai gimė natūraliai, kartais net nesuvokiant, jog tai muzikos kūryba. Atrodo, kad tiesiog atradau dar vieną laisvalaikio, atitrūkimo nuo realybės būdą.

– Kodėl gitara?

– Greičiausiai mano meilė gitarai prasidėjo nuo pat vaikystės. Senelis beveik kiekvieną šeimos susitikimą visus linksmindavo grodamas keliais instrumentais, kurių vienas buvo gitara. Atrodo, jog būtent kažkoks instinktyvus susižavėjimas šiuo instrumentu padarė pradžią ilgai kūrybinei kelionei. Galų gale ir pati norėdama, ir mamos paraginta įstojau į muzikos mokyklą, kurioje galiausiai sąmoningai suvokiau ypatingą tiek muzikos, tiek pačios gitaros reikšmę man pačiai.

– Ar muzikos atlikimo labiau išmokstama, ar tai yra talento dalykas?

– Tai neatsiejama. Manau, kad talento atradimas labai palengvina mokymosi procesą, leidžia labiau įsigyventi į muziką ir ją jausti, tačiau ir talentingiausio žmogaus įgūdžiai gali būti nuslopinti, jei jie nebus puoselėjami.

Pažįstu žmonių, kurie labai gerai suvokia muziką ir ją kuria vien jausdami polėkį ir norą ją kurti, neturėdami jokių teorinių žinių, tačiau įgydami jas praktikoje. Manau, jog muziką atlikti be talento taip pat įmanoma, tačiau greičiausiai viskas vyksta labiau mechaniškai, sutelkiant daugiau dėmesio į techninį atlikimą, tačiau ne į jausmines detales.

– Ar turite kokių nors autoritetų muzikos pasaulyje? Kokios dainos, atlikėjai, grupės jums pačiai labai patinka?

– Klausau labai įvairios muzikos ir ganėtinai sunku atsirinkti tarp gausybės atlikėjų, tačiau visų laikų pačiais mėgstamiausiais atlikėjais galiu laikyti Lietuvoje koncertavusį RYX, James Vincent McMorrow, amerikiečių grupę „Hibou“ ir lietuvius BA.

– Kaip vyksta dainos kūrimo procesas?

– Viskas vyksta labai spontaniškai ir gali vykti nuo vienos dienos iki kelių mėnesių. Dažniausiai eksperimentuodama su gitara randu man artimus ir patinkančius garsus, kuriuos vėliau transformuoju į visą kūrinį.

Būna, jog dainos tekstą jau turiu arba dar tik laukiu, kol ateis diena jam parašyti. O tokia diena gali būti rytoj, po savaitės ar dar vėliau. Niekada nespaudžiu savęs kurti „iš reikalo“, todėl pats procesas labai nepastovus, bet dinamiškas, ir todėl kiekvienas kūrinys man labai artimas, svarbus. O prie kokio nors konkretaus žanro save priskirti būtų dar per sunku, kadangi dar tik eksperimentuoju ir ieškau savo skambesio, kiekvienas sukurtas kūrinys vis kitoks.

– Kokią žinutę siunčiate klausytojams? Ar siekiate dainomis sukelti kokias nors emocijas ar apmąstymus?

– Visų pirma, mano tikslas yra saviraiška. Tiek rašydama ir kurdama dainas, tiek jas atlikdama aš išsilaisvinu, kelioms minutėms panyru į atskirą realybę, kuri man yra atitrūkimas nuo kasdienybės, nuo to, kas vyksta aplink. O klausytojui visad noriu papasakoti tai, ką kažkada patyriau, ir leisti jam manas patirtis išgyventi savaip.

Greičiausiai mano meilė gitarai prasidėjo nuo pat vaikystės. Senelis beveik kiekvieną šeimos susitikimą visus linksmindavo grodamas keliais instrumentais, kurių vienas buvo gitara. Atrodo, jog būtent kažkoks instinktyvus susižavėjimas šiuo instrumentu padarė pradžią ilgai kūrybinei kelionei.

– Ar sulaukiate klausytojų asmeninių laiškų?

– Atsiliepimų sulaukiu, kai įkeliu kažkokį naują kūrinį ar jo fragmentą.

– Kokia yra jūsų auditorija?

– Nebandau pataikyti į tam tikrą auditoriją, tiesiog kuriu tai, kas man pačiai patinka. Bet manau, kad jauno kuriančio žmogaus auditorija dažniausiai ir yra bendraamžiai, kurie tai, ką išgyveni tu, galbūt ir patys išgyvena tuo pačiu metu.

– Prisiminkite savo pirmąjį koncertą. Koks jis buvo?

– Pats pirmasis mano koncertas, kuriame atlikau savo kūrybą, buvo prieš kiek daugiau nei dvejus metus, pakankamai dideliame žmonių būryje, renginyje. Tuo metu labai spontaniškai nusprendžiau nebesislėpti savo kambaryje ir tuo peržengti savo pačios ribas pasidalindama savo kuriama muzika. Jaudulio niekada nemokėjau įveikti, bet ir nenorėčiau, nes man tas jaudulys suteikia dar didesnį norą groti ir leidžia suvokti, jog man tai iš tikrųjų labai svarbu.

– Ką galėtumėte papasakoti apie mokyklą? Ar mokykla padeda talentingiems meniškiems mokiniams, ar vis tik labiau juos spaudžia?

– Šiuo metu paskutinius metus mokausi pagal Tarpautinio bakalaureato programą, kuri iš tikrųjų reikalauja daug pastangų ir laiko, todėl jo mažiau lieka kūrybai. Manau, kad mokykla puoselėja žmogaus talentus, organizuodama įvairius renginius ir įtraukdama į juos menine veikla užsiimančius mokinius, tačiau bent man visad buvo sunku rasti harmoniją tarp kūrybos ir mokslo. Abu dalykus stengiuosi atlikti kokybiškai ir atsakingai, todėl dėl laiko stokos nukenčia kartais vienas, kartais kitas dalykas.

– Ar ketinate ateityje studijuoti meną, muziką?

– Kol kas tvirtai apsisprendus nesu, bet gyvenimą sieti su muziką labai norėčiau, todėl vis dar esu sprendimo priėmimo kelyje.

– Ar Lietuvoje yra pakankamai galimybių jaunam, savo tikslų ir svajonių siekiančiam žmogui? O tokiame mažame miestelyje kaip Tauragė?

– Manau, kad tiek Lietuva, tiek Tauragė suteikia visas galimybes siekti užsibrėžtų tikslų, tačiau neturėtume akcentuoti vien tik miesto ar šalies įtakos svajonių pasiekiamumui. Neretai pasiektos svajonės ir tikslai yra atkaklaus darbo, pastangų ir jėgų rezultatas, nepriklausomai nuo kitų aplinkybių.

Tikiu, kad kiekvienas žmogus, iš tikrųjų kažko nuoširdžiai norėdamas ir dėl to stengdamasis, gali tai pasiekti. Kartais gali tekti brautis, kovoti už vietą po saule, kovojant nusivilti, bet, nepaisant vietos, kiekvienas gali siekti ir pasiekti. Tik, deja, ne kiekvienam lygiai taip pat pasiseka, ir dėl to žmonės neretai pusiaukelėje sustoja ir apsisuka atgal.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Skelbiama apie melagingą informaciją internete – ragina gyventojus išlikti budriems

UAB „Tauragės autobusų parkas“ informuoja visuomenę, kad socialiniuose tinkluose platinamas įrašas, kuriame pateikta melaginga informacija, susijusi su įmonės teikiamomis keleivių pervežimo paslaugomis. Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami būti atsargūs – prašome nespausti jokių įtartinų nuorodų, nekomentuoti ir n

Moterys vadovauja tik trečdaliui verslų: kas stabdo jas nuo nuosavo verslo ir ką dėl to daryti?

Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų, tačiau vos trečdaliui verslų vadovauja moterys, o startuolius jos kuria dar rečiau – Inovacijų agentūros duomenimis, moterys vadovauja vos 14 proc. Lietuvoje veikiančių startuolių. Skirtumus lemia ne vien motyvacija ar įgūdžiai – dažnai jie kyla iš gilesnių, aplinkos nulemtų veiksnių. Kaip &

Eismo ribojimai „Rally Tauragė 2025“ metu

Jau šį savaitgalį Tauragė taps ralio centru! Čia vyks Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) ir Lietuvos Extreme ralio čempionato (LXRČ) trečiasis etapas „Rally Tauragė 2025“.    Dėl vyksiančio ralio liepos 5 d. bus uždaryta: 7.00–22.00 val. Vytauto g. atkarpa nuo „Tauragė Hotel“ iki

„Nuostabūs dalykai nutinka, kai nustoji bijoti“

Tuo įsitikinusi iš Upynos kilusi  ryškaus sopraninio balso savininkė Sandra Lebrikaitė, kurios kelias į didžiausias pasaulio scenas prasidėjo nuo giedojimo gimtojo miestelio bažnyčioje ir nuvedė iki „Dainų dainelės“, o nuo jos – iki operos scenų Europoje, Amerikoje, Azijoje ir netgi Afrikoje. Tokia – kupin

Tauragėje organizuotas jautrus renginys „Mano akims reikia Tavo akių“, minint Vaikų globos savaitę

Birželio 30 d. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jautrus ir prasmingas renginys – fotografijų parodos „Mano akims reikia tavo akių“ atidarymas ir diskusija apie vaikų globą. Šis vakaras tapo emocingu susitikimu, kuriame atskleistos vaikų ir jų globėjų istorijos, išgyv

Aplinkosaugininkai pradeda akciją „Poilsiauk atsakingai“: ką reikia žinoti?

Nuo liepos 1 d. pradedama aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos, rugpjūčio 31 d. Gyventojams primenama, kad ilsėdamiesi gamtoje saugotų vandens telkinius, pakrantes, miškus ir atsakingai elgtųsi saugomose teritorijose.  Mėgaujantis poilsiu ir pramogomis gamtoje, svarbu būti atsakin

Tauragės apskrities policijos suvestinė: smurtas, sukčiavimo atvejai ir narkotinės medžiagos

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pastarąją parą užregistruotus svarbiausius įvykius. Sveikatos sutrikdymasBirželio 30 d. apie 22.30 val. Tauragės r., Dauglaukio k., kieme, kilus konfliktui, neblaivus (3,20 prom.) vyras, gimęs 1965 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,73 prom.) moteriai, gimusiai 1990 m. Įt

Liepos mėnesį bus vykdomos prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones. Liepos 3-5 d. ir liepos 20-22 d. vyks elektrinių mikrojudrumo priemonių, dviračių, elektrinių mopedų, vairuotojų kontrolė. Liepos 7-10 d

Tauragės rajono maudyklų vandens kokybė – tinkama maudynėms

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad  birželio 19 d. atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, jog visuose tirtuose rajono vandens telkiniuose vandens kokybė atitinka higienos normos HN 92:2018 reikalavimus – maudytis galima. Tyrimai buvo atlikti šiose vietose: Jūros upės maudykla Balskų tvenkinys Keramikos

Klaipėdos apygardos teismas nuteisė jaunuolį už pasikėsinimą nužudyti mažametę

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 18-metis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo atimti gyvybę mažametei mergaitei bei fizinio smurto prieš kitą nepilnametę. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Taur

Vagys siautėja kaimiškose vietovėse – pavogti grūdai ir akmenų grilius

Policija tiria du svetimo turto pagrobimo atvejus, įvykusius Šilalės ir Šilutės rajonuose. Šilalės rajone, Vingininkų kaime, laikotarpiu nuo birželio 28 d. 15.00 val. iki birželio 29 d. 10.00 val., iš 1951 m. gimusiai moteriai priklausančio neužrakinto ūkinio pastato buvo pavogti grūdai. Dėl šio įvykio pradėtas i

Paribių Lietuvos adresas: 200 km nuo Vilniaus

Per du dešimtmečius Lietuva tapo šimtaprocentine europietiška šalimi, tačiau vos už kelių šimtų kilometrų nuo sostinės, kurioje sukoncentruotas valstybės valdymas, mokslas ir verslas su gerai  apmokamomis darbo vietomis, europietiškos kultūros šalis vis labiau panašėja į skurdžią pensinin