Abiturientas iš Tauragės lygina save su Donaldu Trumpu
Įkelta:
2020-12-04
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Aprašymas

Jokūbo Kurlinkaus feisbuko nuotrauka

18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.

Neteko motyvacijos

– Kiekvienas žmogus veikia skirtingai, turi vis kitokių interesų. Aš pats žinau, kad jeigu kažko nedarau, negaliu toliau tobulėti. Noriu judėti į priekį ir mokytis, – apie tai, kaip nusprendė prisidėti prie jaunimo organizacijų veiklų, pasakojo J. Kurlinkus.

Prieš studijas kariuomenėje tarnauti planuojantis Tauragės „Versmės“ gimnazijos abiturientas sakė, kad šiuo metu įvedus nuotolinį mokymą jaunimui trūksta disciplinos, dėl to kyla nerimas, kad daugiau moksleivių galbūt neišlaikys artėjančių egzaminų.

– Mano miego režimas visiškai sutrikęs. Pagrindinis tikslas „numuštas“. Juk mokykla yra tam, kad eitum į ją ir mokytumeisi. Tačiau dabar tai daryti draudžiama. Krenta motyvacija, – sakė dvyliktokas. 

Anot jo, dalis egzaminų baimės nekelia, tačiau matematikos arba lietuvių kalbos egzaminai verčia jaudintis.

– Didžioji dalis jaudinasi prieš šiuos egzaminus. Yra baimės, kad gali nepasisekti. Tačiau reikia susitaikyti. Juk tie egzaminai – tai tik popierius, – sakė J. Kurlinkus.

Būtini pokyčiai

Kartu jaunuolis atskleidė, ką pakeistų švietimo sistemoje, jeigu tai galėtų padaryti. Anot jo, jau 30 metų mūsų šalyje norima keisti šią sistemą, tačiau pokyčių kol kas nematyti.

– Turime apsispręsti, kokia turi būti mokymo sistema. Imame iš visų pavyzdžius, mėginame klijuoti, tačiau niekas neišeina, – apgailestavo abiturientas.

J. Kurlinkus įsitikinęs, kad egzaminai beveik nereikalingi – jeigu būtų jo valia, įvertinimas įvyktų tada, kai mokinys pasiruoštų kalbėti 1 valandą paties pasirinkta tema, paruoštų pranešimą ir tuomet stotų prieš komisiją.

Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus

– Gali pamatyti, kokią sritį mokinys išmano ir kurioje jis nori dirbti, – savo mintis grindė moksleivis.

Studijuos istoriją

Nors egzaminai dar tik prieš akis, jaunuolis tikino jau tvirtai apsisprendęs studijuoti istoriją, nes ši sritis buvo itin gerbiama ir jo šeimoje. Vaikinas aiškino, kad studijuodamas istoriją giliau pažins savo šaknis.

– Istorija yra įdomi. Jeigu ją išmanai, stengiesi nedaryti istorinių klaidų, – savo pasirinkimą aiškino J. Kurlinkus.

Be to, anot moksleivio, išmanydamas istoriją, žmogus iš arčiau gali pažinti ir politiką, filosofiją, geografiją, kadangi istoriniai įvykiai glaudžiai su tokiomis sritimis susiję.

– Geras istorikas turi į viską žvelgti kritiškai, – sakė abiturientas.

Lygina save su D. Trumpu

J. Kurlinkų itin domina ir politikos klausimai. Vaikinas aiškino be galo mylintis Lietuvą, jaučiantis jai pareigą kažką atiduoti, būtent dėl to ir pasirinko prieš studijas tarnauti kariuomenėje. Jis neslėpė, kad jo pažiūros – nacionalistinės. 

– Esu nacionalistas. Tačiau ne iš blogosios prasmės, o gerosios. Blogoji prasmė – jeigu savo pažiūromis konkretini tautybę ar rasę, – aiškino J. Kurlinkus.

Kaip ir Donaldas Trumpas įsitikinęs, kad Amerika pirma, taip aš sakau, kad Lietuva yra pirma

– Bet nejaugi nacionalizmo esmė nėra tokia, kad tik tam tikra tauta yra pati geriausia, o kitos – nelabai? – netikėtai paklausiu pašnekovo. 

– Nacionalizmo esmė yra tokia, kad tu žiūri į savo valstybę kaip į vienintelę. Tu ją gerbi, niekada jos neišduoti. Tavo valstybė – pirma. Tu jai tarnauji, – atsakė vaikinas.

– Visai kaip Donaldas Trumpas, – nusijuokiu.

– Būtent. Kaip ir Donaldas Trumpas įsitikinęs, kad Amerika pirma, taip aš sakau, kad Lietuva yra pirma, – aiškino J. Kurlinkus. 

Yra ir daugiau temų, kuriomis moksleivis reiškia tokias pat mintis, kokias yra išsakęs ir rinkimus pralaimėjęs D. Trumpas. Vaikinas taip pat kritikavo prieš rasizmą pasisakančius „Black lives matter“ protestuotojus, jam nesuprantamas ir jaunimo protestuose „Fridays for future“ reiškiamas noras, kad pasaulis kuo greičiau įžengtų į žaliąją ekonomiką. 

Nuotrauka
Jokūbo Kurlinkaus feisbuko nuotrauka

 Žmogus yra laisvas

Tačiau abiturientą domina ne tik pasaulio politikos ar įvairių judėjimų klausimai, bet ir kūryba. Šį rudenį Tauragėje pasirodė rašytojos Renatos Karvelio redaguojamas kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Jame išspausdintas ir J. Kurlinkaus rašinys „Žmogus“. Vaikinas teigia mėgstantis pasinerti į literatūros pasaulį.

Tačiau ar jam pradėjus tarnauti kariuomenėje, liks laiko kurti?

– Užtenka akimirkos, ir suvoki, kad gali kažką parašyti. Tai įkvėpimas. Eini, pamatai, užfiksuoji. Svarbu laiku užrašyti. Nematau problemos būnant kariuomenėje rašyti ir kurti, – kalbėjo J. Kurlinkus.

Moksleivis įsitikinęs, kad svarbiausia – atrasti save. Šiuos žodžius įprasmina ir jo rašinyje „Žmogus“ parašyta frazė: „Žmogus garbins tą, ką jis panorės. Jis laisvas rinktis, kuo nori būti. Tuo ir ypatingas Žmogus“

 

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.