70-metį švenčiantis Tomas Alijošius: „Nėra kito pasirinkimo, tik eiti pirmyn“
Įkelta:
2020-12-12
Nuotrauka
alijosius 2
Aprašymas

Tomas Alijošius. Redakcijos archyvo nuotrauka

Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  

Birutė Slavinskienė: Pasitinkate gražią sukaktį. Su kokiomis mintimis? 

Tomas Alijošius: Sukaktis tikrai graži. Taigi šiandien belieka džiaugtis sulaukus šio gražaus jubiliejaus ir prasmingai nugyventais metais.

B. S.: Apskritai – ar švenčiate gimtadienius? Jei taip, tai kaip? Kokią geriausią dovaną esate gavęs per gimtadienį?

T. A. Gimtadienius visada švenčiu, jaunystėje linksmiau, o dabar šeimos ir artimiausių draugų rate.

B. S. Ar šis gimtadienis kitoks?

T. A.: Deja, šis gimtadienis bus kitoks. Galbūt teks švęsti 70+1, kol pandemijos mastai bus mažesni.

Verslo pradžioje teko dirbti neskaičiuojant darbo valandų ir neplanuojant atostogų, atidedant savo norus vėlesniam laikui. Jau senokai į pagalbą versle atėjo sūnūs Tomas ir Tadas. Jie dar turi įkūrę ir savo įmones. 

B. S. Jau daug metų sukatės versle, tačiau, jei gerai prisimenu, esate dirbęs mokykloje. Ar patiko mokyti vaikus? Kokie prisiminimai išlikę apie tą laikotarpį?

T. A.: 1974 metais baigiau tuometinį Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą ir įgijau fizikos ir elektrotechnikos mokytojo specialybę ir pradėjau dirbti Tauragės II vidurinėje mokykloje fizikos mokytoju. Mokykloje dirbau vienerius metus, vėliau 17 metų Tauragės jaunųjų technikų stoties direktoriumi. Buvo gražus gyvenimo laikotarpis. Šį laikotarpį prisimenu maloniai, dar ir šiandien sutinku daug buvusių mokinių, kolegų.

B. S.: Verslą pradėjote nuo mažos krautuvėlės, dabar „Agava“ – didžiulis prekybos centras, jūs ir jūsų šeima valdo ne vieną sėkmingą verslą. Kokia sėkmės paslaptis? Ko reikia, kad verslas sektųsi?

T. A.: Tauragėje verslą pradėjome vieni iš pirmųjų 1991 metais balandžio mėnesį, beveik prieš 30 metų. Per šiuos metus verslas palaipsniui, nuosekliai augo. Didėjo verslo apimtis, prekybos plotai, darbuotojų skaičius. Tikrai ne visada viskas sekėsi, buvo ir sunkesnių laikotarpių, bet visada atkakliu darbu galima įveikti visus sunkumus. Verslo pradžioje teko dirbti neskaičiuojant darbo valandų ir neplanuojant atostogų, atidedant savo norus vėlesniam laikui. Jau senokai į pagalbą versle atėjo sūnūs Tomas ir Tadas. Jie dar turi įkūrę ir savo įmones.

B. S.: Ar yra buvę momentų, kai norėjosi viską mesti? Papasakokit apie sunkiausius gyvenimo etapus.

T. A.: Kokie sunkūs gyvenimo momentai bebūtų buvę, niekada negalvojome, kad galime viską mesti ir trauktis. Yra įsipareigojimai ir atsakomybė prieš verslo partnerius ir darbuotojus. Yra toks geras pasakymas „Jei kas nors, tai kaip nors“.

B. S.: Kas padeda įveikti kliūtis, nenuleisti rankų, kai nesiseka, – neabejoju, kad nesėkmių irgi pasitaiko, ir visą laiką eiti pirmyn?

T. A.: Nėra kito pasirinkimo, tik eiti pirmyn. Padeda šeimos ir draugų palaikymas.

B. S.: Kaip atsipalaiduojate po darbų, kas suteikia jėgų pavargus?

T. A.: Po darbų smagu pasidarbuoti sode, kad ir vejos žolę nupjauti. Mėgstu važiuoti dviračiu po Tauragės apylinkes. Patinka savaitgaliais pabūti Palangoje. Jūra atgaivina.

B. S. Ar turite pomėgių? Kokie jie?

T. A.: Sportas, kelionės, medžioklė. Mėgstu pabūti, pavaikščioti miške.

B. S.: Būdamas „Agavos“ direktoriumi vadovaujate dideliam kolektyvui. Esu ne kartą girdėjusi gerų atsiliepimų iš pas jus dirbančių žmonių, kad įmonėje rūpinamasi darbuotojais, vyrauja žmogiški, nuoširdūs santykiai. Ne veltui kai kurie darbuotojai dirba pas jus jau daug metų. Kaip to pasiekiate?

T. A.: Darbas su žmonėmis tikrai nėra lengvas Kol darbuotojų kolektyvas buvo mažesnis, ryšiai buvo glaudesni, buvo paprasčiau organizuoti išvykas ar šventes. Dabar tai padaryti daug sunkiau. Darbe visada stengėmės gerbti žmonių darbą, sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas, mokėti kiek įmanomą geresnius atlyginimus.

B. S.: Esate ir rajono savivaldybės tarybos narys. Kokios taryboje sprendžiamos problemos jums artimiausios?

T. A.: Tauragės savivaldybės taryboje sprendžiame daug Tauragės rajonui ir gyventojams aktualių klausimų. Man aktualios švietimo problemos ir apskritai Švietimo sistema Lietuvoje, mokytojų profesinis parengimas, atlyginimai, jų profesijos prestižas.

B. S.: Kas šiuo metu labiausiai džiugina, o kas liūdina?

T. A.: Mane džiugina jauna, neeilinė, profesionali, supratinga mero komanda. Mane kaip tauragiškį labiausiai džiugina, kaip gražėja Tauragės miestas, kaip papuoštas miestas šventėms, kaip gražiai papuošta miesto eglė.

B. S.: Ar turite dar neįgyvendintų svajonių? Kokios jos?

T. A.: Noriu, kad Lietuva taptų dar pažangesne Europos valstybe ir visi žmonės gyventų pasiturinčiai ir laimingai. Norėčiau dar daugiau pakeliauti po Lietuvą, pasaulį.

B. S.: Kas jums svarbiausia gyvenime?

T. A.: Šeima ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.

B. S.: Kas jums yra laimė?  

T. A.: Meilė šeimai, darbui, Tėvynei.


Šiltų žodžių ir prasmingų palinkėjimų Tomo Alijošiui negaili ir jo bendražygiai

Tomas Raulinavičius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Tauragės skyriaus pirmininkas:

Nuotrauka
tomas

– Džiaugiuosi, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi tokią tvirtą nuomonę turintį politiką, kaip Tomas Alijošius. Tai žmogus, kurio gali paprašyti pagalbos, pasitarti ir labai greitai priimti sprendimą. Paprastai tariant, jis – konkretus, mėgstantis bendrauti atvirai, pagal sąžiningo elgesio taisykles. Bet turbūt svarbiausia šio žmogaus savybė – pagarba savo valstybei, istorinei atminčiai. Šiai veiklai jam niekada nepritrūksta laiko. Galiu pajuokauti: ten, kur Lietuvos trispalvė ar Vytis, visada pamatysite Tomą. Gražaus jubiliejaus proga bendražygiui linkiu mėgautis gyvenimu, gražėjančiu Tauragės kraštu, stiprėjančia mūsų valstybe.

 

Giedrė Stulginskienė, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos prezidentė:

Nuotrauka
giedre

– Žmogaus jubiliejus – puikus metas pasakyti, kad Tauragės apskrities verslininkų asociacijos  narys Tomas Alijošius labai svarbus verslininkų bendruomenės istorijoje. Tomas – vienas aktyviausių narių, visuomet palaikantis TAVA iniciatyvas, geranoriškai remiantis socialinius projektus.

Asociacijos vardu dėkojame ir linkime sveikatos, energijos, optimizmo.

 

Šaulys Sigitas Ozgirdas:

Nuotrauka
ozgirdas

– Apie Tomą galiu pasakyti tik gerus žodžius. Tikras Lietuvos patriotas. Jis buvo vienas pirmųjų sąjūdiečių Tauragėje, dalyvaudavo visuose renginiuose, prisidėjo ir atstatant Vlado Pūtvio-Putvinskio paminklą. Ir dabar Tomas yra aktyvus šaulys, jis lygiai su visais baigė bazinį šaulio kursą. Ten 20-ies metų jaunuoliai dalyvauja, o jam – 70! Jis ir tokio garbingo amžiaus sulaukęs nenustygsta vietoje, visur aktyviai dalyvauja, yra ir šaulių sąjungos rėmėjas. Mes gyvenam šalia vienas kito, tad galiu pasakyti, kad Tomas – ir puikus kaimynas, į jį visada atsiremsi, kada beprireiktų. Kad ir naktį gali  ateiti, jis visada padės. Vienu žodžiu – geras žmogus!

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.