„Versmės“ gimnazijos prezidentė Meda būsimam švietimo ministrui linki vieno dalyko
Įkelta:
2020-11-05
Nuotrauka
Aprašymas
Meda Pikčiūnaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

– Mokyklos mokinių prezidentės pareigos – išties nemenka atsakomybė. Kaip jaučiatės tapusi prezidente?

– Šis jausmas kol kas nepažįstamas, naujas. Prezidente buvau išrinkta tik praėjusį penktadienį. Gavau labai daug sveikinimų. Jaučiu palaikymą, entuziazmą ir laimę. Kita vertus, suprantu, kokia atsakomybė teko ir kiek daug darbo manęs laukia. Šiuo metu planuoju pradėti savo darbus ir siekti tikslų.

– Kalbant apie tikslus, paprastai žmonės mano, kad situaciją į gerą ar į blogą gali keisti švietimo, mokslo ir sporto ministras, kiek mažiau – mokyklų direktoriai. O ką gali pakeisti ar lemti mokykloje mokinių išrinktas prezidentas? Kokius pagrindinius tikslus išsikėlėte?

– Mūsų gimnazijoje mokinių prezidentas yra žmogus, kuris padeda mokiniams, mokytojams, tėvams ir mokyklos administracijai bendradarbiauti tarpusavyje. Prezidentas užtikrina, kad kilusios problemos būtų sprendžiamos, mokyklos bendruomenė susikalbėtų. Na, o aš kaip vieną iš tikslų turiu tokį – mėginsiu mažinti mokinių spūstis šalia kabyklų. Taip pat yra numatyta rengti šventinius arba filmų vakarus, maratonus. Ir, žinoma, norėčiau, kad paskutinį mėnesio penktadienį visoje mokykloje mokytojai ir mokiniai devėtų kokią nors bendrą aprangos detalę, kuri simbolizuotų vienybę.

– Ar pandemija netrukdys tų tikslų pasiekti?

– Tikrai trukdys, kadangi teks atšaukti renginius. Bet kadangi situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis, labai neaišku, kaip viskas klostysis. Galbūt mokiniai šiais mokslo metais mokyklose praleis daugiau laiko?

– Kalbant apie mokytojus, kaip vertinate jų darbo kokybę savo gimnazijoje?

– Iš pradžių, vos prasidėjus nuotoliniam mokymui, buvo sunku prisitaikyti tiek mokiniams, tiek mokytojams, tačiau jie visi daug dirbo mokymuose, patys savarankiškai. Yra sunkiau dirbti internetu, tačiau mokytojai padarė viską, kad situaciją palengvintų. Mokytojai įdėjo išties daug darbo ir net dabar kylant problemų drąsiai jas sprendžia, aiškinasi su mokiniais situaciją, jeigu kyla neaiškumų.

– Prasidėjus karantinui kovo mėnesį buvo daug kalbama apie tai, kad mokyklos buvo užkluptos visiškai nepasiruošusios nuotoliniam mokymui. Mokslo metai baigėsi, tačiau mokiniai ir mokytojai nuolat skundėsi kilusiu chaosu. Neseniai prabilta, kad po atostogų mokiniai vėl mokysis nuotoliniu būdu. Tad  kokia situacija yra dabar? Ar mokytojai ir mokiniai po atostogų bus pasiruošę nuotolinėms pamokoms?

– Šiuo metu gimnazijoje yra tokia tvarka, kad antrokai ir trečiokai (dešimtokai ir vienuoliktokai – aut. past.) ir šiuo metu vieną savaitę pasimoko gyvai, o kitą – nuotoliniu būdu. Taigi ir šiuo metu susiduriame su nuotoliniu mokymu. Pastebėjau, kad darbas yra pagyvėjęs ir situacija dabar yra geresnė. Jeigu praėjusiais mokslo metais susisiekdavome nuotoliniu būdu tik tam, kad apsitartume, kokias užduotis turime atlikti, šiais mokslo metais nuotoliniu būdu gilinamės į tam tikrus dalykus, išties mokomės ir aiškinamės. Mokytojai stengiasi ir padeda. Darbo kokybė nuo kovo mėnesio tik gerėja.

– Kokius mokinius pasirinkote į mokyklos mokinių tarybą?

– Gimnazijoje yra mokinių parlamentas, kuris kasmet pasipildo naujais nariais – kadangi kai kurie mokiniai išeina, reikia naujų. O aš pati parlamente esu nuo praėjusių metų. Kiekvienais metais skelbiama atranka, mokiniai rašo motyvacinius laiškus. Taigi, mokinių parlamentas pas mus jau yra. Nauji nariai yra priimami aptariant su dabartiniu parlamentu ir mokyklos prezidentu. Dabartinį mokinių parlamentą vertinčiau kaip entuziastingą. Žinoma, kadangi dėl susiklosčiusios situacijos – kilusios pandemijos, dalinio nuotolinio mokymo – veikla stringa, bet esant galimybėms parlamentas noriai dirba.

– Kokiomis savybėmis pasižymi pedagogai ir mokiniai „Versmės“ gimnazijoje?

– Labai smagu, kad mūsų mokykloje žmonės draugiški. Kilus problemų nėra baisu kreiptis į draugus ar mokytojus. Mes visi vienas kitam noriai padedame. Mokydamasi šioje gimnazijoje pastebėjau, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai yra vienas kitam tolerantiški. Pavyzdžiui, kalbant apie aprangą, jeigu į progimnaziją ateitum kažkaip kitaip nei įprasta apsirengęs, gali sulaukti ir tam tikrų pastabų ar įvertinimo. O štai „Versmės“ gimnazijoje tai nėra sureikšminama. Čia gali būti savimi ir vis tiek sulauksi palaikymo bei supratimo.

– Kalbant plačiau apie psichologinę būseną, kaip manote, ar mokyklose užtenka vieno psichologo?

– Praėjusiais metais psichologas pasakė, kad yra tokia galimybė, kad visada, jeigu kažkas nutinka, galime nueiti ir sulaukti pagalbos. Kaip yra dabar – nežinau. Mano duomenimis, „Versmės“ gimnazijoje yra daugiau nei 400 mokinių. Regis, toks skaičius vienam psichologui yra didelis, tačiau man neteko girdėti, kad daug kas kreiptųsi pagalbos. Šiuo atveju vieno psichologo pakanka.

– Minėjote, kad ketinate pasiekti tikslą, jog kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį visi dėvėtų tam tikrą aprangos detalę. Ar šiuo metu jūsų gimnazijoje dėvėti uniformų nėra privaloma?

– Uniformos yra patvirtintos, tačiau jos nėra privalomos. Kai pirmokai pirkosi uniformas, jiems buvo pasakyta, kad tai nėra būtina, bet būtų gerai, jeigu jie turėtų mokyklos džemperį. Pas mus vyrauja laisvė – mokiniai renkasi tokią aprangą, kokia jiems patogi, suteikianti pasitikėjimo.

– Kai kuriose mokyklose uniformos privalomos. Jeigu mokyklos vadovybė imtų svarstyti tokią tvarką, ar pati ją palaikytumėte?

– Dar visai neseniai „Versmės“ gimnazijoje irgi buvo privaloma dėvėti uniformas, tačiau mokinių sprendimu toks reikalavimas galiausiai panaikintas. Mano manymu, progimnazijose uniforma yra geras dalykas – juk apranga, deja, vis dar yra patyčių objektas, o dėvint uniformą visi tampa lygūs. Gimnazijoje mokosi vyresni mokiniai, su tokiomis problemomis nesusiduriama. Mano manymu, laisvai pasirenkama apranga mokiniui gali suteikti pasitikėjimo, jis gali išreikšti save, pomėgius. Manau, kad gimnazijoje privalomo uniformų devėjimo nereikėtų, laisvė yra gerai.  

– O ko palinkėtumėte naujam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus bus patvirtintas išrinkus naują Seimą?

– Rinkimų metu girdėjome tikrai daug pažadų, bet tikiuosi ir realių darbų. Linkiu, kad duoti pažadai išsipildytų, švietimo sistemos problemos būtų sprendžiamos konstruktyviai, einant į dialogą su mokytojais, o ne užtrenkiant jiems duris ir verčiant lipti per langus.

Problemų nemato

LMS Tauragės rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas (MSIC) Martynas Dikšaitis „Tauragės žinioms“ aiškino, kad šiuo metu Tauragės mokyklose dramatiškų problemų nėra kilę, nuotolinis mokymas vyksta pakankamai sklandžiai, gyvenimas toliau juda į priekį. 

Vaikinas teigė, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai yra pasiruošę po atostogų tęsti pamokas nuotoliniu būdu.

„O mokinių prezidentas mokyklose yra moksleivių balsas, todėl svarbu, kad toks žmogus būtų“, – sakė M. Dikšaitis, LMS Tauragės MSIC pirmininko kėdę užimantis jau mėnesį.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.