Neįgaliuosius ir jų artimuosius kviečia besikurianti „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė
Įkelta:
2020-10-12
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Indros Uginčienės feisbuko paskyros nuotraukos

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.

„Tikėjimo ir Šviesos“ judėjimas įsikūrė 1971 m., per Velykas, piligrimystės į Lurdą metu, trokštant padėti proto negalią turintiems asmenims, jų tėvams, broliams ir seserims atrasti savo vietą bažnyčioje ir visuomenėje ir tapo pasauliniu bendruomeniniu judėjimu. Šiuo metu pasaulyje yra apie 1500 „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenių 80-yje valstybių.

Paklausta, kaip kilo mintis įkurti „Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenę Tauragėje, Indra Uginčienė pasakoja:

– Mūsų bendruomenė „Tauragės Viltis“ egzistuoja seniai, jai vadovauja Rasa Skerniškienė. Ilgą laiką buvau šalia, padėdama organizuoti veiklas. Judėjom, darėm, kūrėm. Bet vis dar kažko trūko, ypač kai imdavome kalbėtis apie tikėjimą, Dievą, bažnyčią. Ilgą laiką jautėmės čia svetimi. Požiūris pamažu ėmė keistis atėjus klebonui Vytautui, o jį pakeitęs Marius Venskus atėjo drąsiai ir užtikrintai žinodamas, kad neįgalieji jam nėra stabdis ar dinozauras. Jis ir pasiūlė mūsų vaikams sakramentus – komunijos, sutvirtinimo. Apie metus lankėmės pamokėlėse, net atskiros Mišios būdavo mums sekmadieniais, kartą per mėnesį, turėdavome tokią šventę. Po Mišių eidavome pabendrauti į parapijos namus. Mus lydėjo kunigas Donatas. Buvo įdomu stebėti vaikus, kaip jie laisvai bendraudavo bažnytėlėje ir vėliau susibėgime. Atsirado savi ritualai, diktuojami pačių vaikų, neįgaliųjų. Šventė – komunijos, sutvirtinimo – buvo fantastiška. Mišias aukojo nuncijus. Tai tokia priešistorė. Po Komunijos porą mėnesių pabuvome kiek ramiau ir nulėkėm pas kleboną – mums dar reik tų Mišių, tų susiėjimų po jų. Paskyrė trečiadienį, mėnesio pradžioje.

Nuotrauka

Apie „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenę ji buvo girdėjusi seniai, dar 2010 metais, „Vilties“ stovykloje Šventojoje, ir pasak jos, buvo smalsu. Kaskart, jai nuvykus į sostinę konferencijose ar ataskaitiniam susirinkime, mamos kalbėdavo ir vis kurstė tą smalsumą. Kalbėdavo ir su Rasa, ji juokais kažkada pasakė – „Nori – užsiimk! Aš su „Viltim“ turiu darbo užtektinai. Padėsiu, kartu pabėdavosim!“

Pirmasis susitikimas, kaip pasakoja ji, buvo graži šventė, kuri prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis, nuoširdžiu ir širdis visiems palietusiu pamokslu, ir vėliau tęsėsi parapijos namuose. Tauragėje besikuriančiai bendruomenei aktyviai padėjo svečiai iš Kauno, kur ši bendruomenė gyvuoja jau 30 metų.

Pasak I. Uginčienės, bendruomenės ašis – neįgalus, proto negalią turintis asmuo, jo šeimos nariai ir, žinoma, draugas, kuris lydi, draugauja. Į pirmąjį sutikimą susirinko per 30 žmonių.

– Džiugu, kad žmonės taip jautriai atsiliepė į kvietimą ateiti į pačią bendruomenę ir prisijungti draugystei. Nudžiugino atėję visiškai nauji veidai. Parama – jautrus reikalas. Šiuo metu, ką sugebame, darome patys, didesnius darbus, pvz., išvykas, parėmė klebonas. Taip vykome ir į Telšius, kur vasario pradžioje vyko visos šalies „Tikėjimo ir Šviesos“ renginys. Mes vykome svečio teisėmis. Grįžom euforijoje, iš arti pamatę tai, link ko ėjome. Tokio betarpiško bendravimo, tiek šypsenų, bendrystės sunku sutikti neįgaliam žmogui kaip tuomet. Buvom pakrauti pozityvumo! Vaikai išbučiavo, išglėbesčiavo, išglostė, iščiupinėjo ir vyskupus, ir kardinolus, ir visi bendravome kaip viena šeima, kaip seniai pažįstami, nors prieit prie kardinolo ar vyskupo, kasdienybėje, sutikit, nėra taip parasta. O čia ėjom ir kalbėjom, jie šnekino vaikus vardais, domėjosi jų pomėgiais, o kuriam pavargus ir suirzus nesibodėjo juos užimti, pašnekinti, apkabinti, – pirmojo susitikimo įspūdžiais dalijosi Indra.

Pasak jos, bendruomenė rinksis kartą per mėnesį, nors išpuls ir neplanuotų susitikimų. Esą planuoti daug neišeina, nes kas suserga, kam darbai sutrukdo, bet dažnai daug veiklos padaroma ir spontaniškai.

Nuotrauka

– Esame vis dar atviri draugams, jų dar trūksta. Kiekvieną mėnesio trečiadienį organizuojamos šv. Mišios už sergančius, ligonius ir neįgaliuosius. Į šias pamaldas kviečiami ir laukiami visi žmonės, po šv. Mišių kviečiame susitikti parapijos namuose arbatai, pokalbiui, pasibuvimui. Nereikia užsisklęsti skausme vienam, liga visus paliečia, o šilta bendrystė padeda ištverti, – kviečia neįgaliųjų bendruomenę burianti moteris.

Paklausta, kaip neįgalieji jaučia Dievą, Indra sako:

– Labai opus ir jautrus klausimas. Pabandysiu pateikti kelis pavyzdžius. Mūsų „Vilties“ stovykla vasarą. Jau antri metai kiekvieną valgymą pradedame maldele „Tėve mūsų“. Susikibę. Reikėtų tai pamatyti... Ne kiekvienas mūsų vaikutis moka kalbėti. Bet suėję prie stalo visi vieningai imasi už rankučių, kam kaip išeina  daro kryžiaus ženklą ir kalba poteriukus. Tai suartinantis ritualas, tai vaikų laikas, jie net atsakingi už tai. Ir jie tuo didžiuodavosi. Net jei išeina tik „Tėve mano“, pasako su tokiu išdidumu! O kitas pavyzdys – Adomėlis. Jis turi bažnytėlėje savo vietą per Mišias. Prie klausyklos. Mūsų parapijos kunigai labai tolerantiškai į tai žiūri, net pajuokauja, kad jis padėjėjas. O palinkėdamas ramybės, jis apeina būrį žmonių, paduodamas ranką, pasakydamas savo kalba „Ramybė tau“, ir viskas paprastai, nuoširdžiai, savo tempu, savo kalba.

I. Uginčienė įsitikinusi, kad ir visuomenės požiūris į neįgaliuosius keičiasi:

– Visuomenė šviesėja, kaip juokiamės kartais – „blaivėja“ nuo negatyvo, baimės, neteisybės, kai sovietmečiu nebuvo jokios negalios arba visos buvo sumaltos į viena – jei neįgalus, tai žudikas, prievartautojas, recidyvas, kuris papjaus...

 

 

Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo.