Neįgalią anūkę slauganti močiutė ją vadina Dievo dovana
Įkelta:
2020-06-18
Nuotrauka
Aprašymas

Zofija ir Ievutė. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas

Laukdama atvykstančio dėdės Ieva buvo puikios nuotaikos. Autorės nuotrauka

Sakoma, gyvenimo nepasirinksi ir turi dėkoti už jį tokį, koks jis tau duotas. Būtent tokiu dėkingumu ir švelnumu spinduliuoja Zofija Vaitiekienė, slauganti cerebrinio paralyžiaus prie lovos prikaustytą anūkę Ievą. 92 metų močiutė mano, kad tai, jog jai tenka rūpintis savo 28-erių neįgalia anūke,  yra dovana.

Cerebrinis paralyžius

Šių eilučių autorei apsilankius Ievutės ir Zofijos namuose moterys žiūrėjo televiziją. Tiesa, kambaryje kartu sėdėjo ir auklytė. Moteris Zofijai padeda rūpintis anūke. Nuprausia, perrengia, ruošia maistą, padeda tvarkytis. Ievutė nevaikšto, sėdi tik paramstyta pagalvėmis, nekalba. Tačiau, kaip močiutė sako, viską supranta.

– Vakar man telefonu skambino sūnus iš Mažeikių, jos dėdė. Sakė, kad atvažiuos aplankyti. Ji tai išgirdusi kad pradės krykštauti! Va ir dabar visą dieną bruzda, krykštauja. Triukšmo – pilni namai, – žurnalistei paaiškino Zofija.

Ievutė mudviem šnekučiuojantis epizodiškai rikteldavo. Garsiai. Tarsi didelis kūdikis.

Šiemet jai – 28-eri. Pasak močiutės, praėjus keletui mėnesių po gimimo jai buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius. O nespėjus sukakti ketveriems metukams mergaitė neteko mamos. Tuo metu šeimoje augo ir penkeriais metukais vyresnis jos broliukas Vilius. Po šeimą ištikusios tragedijos vaikai liko gyvento pas močiutę, Zofijai paskirta anūkės globa.

– Ievutę galėjau prižiūrėti, ją auklėti iki man sukako aštuoniasdešimt metų. O nuo aštuoniasdešimt metų jau aš negaliu. Dėl amžiaus. Taip vyriausybė nustačiusi. Nepamenu, lyg iš socialinio skyriaus sužinojau. Tada globą paskyriau savo anūkui, jos broliui. Vilius gyvena Tauragėje. Mumis rūpinasi, apiperka, – pasakojo Zofija.

Jai pasakojant Ieva kurį laiką krykštavo, po to susidomėjo ant lovos esančiais žaislais. Įjungė muzikinio žaislo melodiją. Jauna moteris priminė 6 mėnesių kūdikį. Skirtumas tas, jog tokio amžiaus kūdikiai jau apsiverčia ant pilvo, po truputį mėgina šliaužti. Ievutė to nesugebėjo – ji negali valdyti kojų, rankos irgi paveiktos paralyžiaus.

Nuotrauka

Prisiminimuose – dėkingumas

– Ji viską supranta, tik negali atsakyti, – dar kartą priminė močiutė. – Kartais tarsi atitaiko ir atsako „aha“, kai ką nors pasakoju. Mane ji vadina mama, o brolį – „uoga“. Moka pakviesti, kartais man ilgai nepasirodant kambaryje pykteli ir parodo liežuvį.

Močiutei pasakojant Ieva kartais pakartodavo kai kuriuos išgirstus trumpus garsus. Zofija sako, jog jei ne mamos žūtis, gali būti, jog Ieva šiuo metu galbūt ir vaikščiotų, gal daugiau kalbėtų. Iki nelaimės jos motina rūpinosi mergaitės reabilitacija, abi lankydavosi pas kineziterapeutus, dažnai vykdavo į sanatorijas. Kurį laiką ir Zofija su mergaite vykdavo į sanatorijas, tačiau pačiai pasireiškiant įvairioms ligoms, entuziazmas blėso, kilnoti Ievutę tapo vis sunkiau.

Zofija sako anūkę pati iš lovos į neįgaliojo vežimėlį perkeldavusi iki mergaitei sukako šešiolika. Sako, prireikus ir dabar ją be sunkumų apverčianti ant šono. Senjora atrodo tvirta, veidas skaistus.

– Kaip aš sakau, ji – skirta man, aš – jai iš aukščiau, – pirštu į dangų mostelėjo Zofija.

Senjora susigraudino. Ašarose tilpo ir meilė, ir skausmas, ir nerimas dėl ateities.

Moteris prieš trejus metus neteko savo gyvenimo draugo. Zofija su dėkingumu prisiminė, kaip jos mylimas vyras jai padėjo auginti be mamos likusius Ievą ir Vilių. Kartu pragyventa keturiasdešimt metų. Vyras Ievai buvo sukalęs specialią, poreikius atitinkančią lovą, kurioje Zofija galėdavo kartu miegoti su anūke, mat naktį tenka ne kartą ją apversti ant kito šono.

– Kartais jis pasiimdavo Ievutę, įsisodindavo į neįgaliojo vežimėlį ir jiedu apvažiuodavo visą miestą. Sustodavo, pavalgydavo valgykloje. Jis mano vaikais (anūkais – aut. past.) rūpinosi tarsi savais. Tokio gerumo buvo žmogus. Švelnus, mylintis, rūpestingas. Nė musės nenuskriausdavo. Namie rastą vorą paimdavo į delną ir išnešdavo į lauką, – apie savo antrąją pusę su dėkingumu pasakojo moteris.

Svajoja apie specialų neįgaliojo vežimėlį

Ievutė kuriam laikui nurimo ir įdėmiai stebėjo močiutės veidą, kuriuo tai praskriedavo liūdesio debesėlis, tai, rodos, saulė nušvisdavo.

Ant sienos kabo Ievutės brolio Viliaus ir jo šeimos nuotrauka, mamos portretas ir dar keleto giminaičių nuotraukos. Visa, kas šioms moterims brangiausia.

Žurnalistei paprašius leisti jas nufotografuoti merginos sukruto. Zofija ėmė tvarkyti anūkės lovą,  patraukė keletą žaislų ir, kaip ji vadina, „lapės“ pleduką. Ant Ievutei patinkančio pledo išties puikuojasi lapės atvaizdas. Senjora paprašė žurnalistės padėti Ievutę pasodinti. Pasodinimas nebuvo sėkmingas. Jauna moteris – sunkoka. Žurnalistės nerangumas šiek tiek išgąsdino Ievą. Veidas surimtėjo, tačiau fotografuojant kaip mat pasikeitė jai žvilgtelėjus į močiutę.

Ar moterims reikalinga kokia nors pagalba? Zofija svajoja apie specialų neįgaliojo vežimėlį, kuriame anūkė jaustųsi komfortiškai – norisi kuo dažniau ją išvesti į lauką. Tačiau bėda – ilgai gulint ant Ievos kūno atsiranda pragulos. Tada, kaip vėliau žurnalistei aiškino Ievos brolis, bet koks sėdėjimas ant kieto paviršiaus jaunai moteriai kelia skausmą. Kol kas moterys pramogauja žiūrėdamos televiziją, džiaugiasi artimųjų apsilankymais ir viena kitos kompanija.

Nuotrauka
anele
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.