Karščiavimo klinikos gydytoja Jolanta Eičaitė: „Tokios eigos nesitikėjome“
Įkelta:
2020-05-08
Nuotrauka
Aprašymas

Gydytoja Jolanta Eičaitė. Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Į Karščiavimo kliniką būtina atvykti automobiliu

,
Nuotrauka
Aprašymas

Į karščiavimo kliniką patenkama per PSPC šoninį įėjimą

,
Nuotrauka
Aprašymas

Gydytoja Jolanta Eičaitė, už nugaros – kabinetais paverstos buvusios įstaigos konferencijų salės dalis

,
Nuotrauka
Aprašymas

Karščiavimo klinika buvo įrengta per keletą dienų, tad interjeras itin kuklus. Paciento izoliavimosi patalpa

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) administracija, kovo pabaigoje sužinojusi, jog įstaiga privalo įrengti karščiavimo kliniką, paskubomis ėmėsi darbo. Vos per keletą dienų pusrūsyje įrengti kabinetai galimai COVID-19 apsikrėtusiems pacientams priimti. Bendram tikslui susivieniję Tauragės PSPC, „InMedica“ ir „Medicinos namai“ delegavo šiai klinikai savo gydytojus ir slaugytojus. Nusiteikta blogiausiam: karščiuojančiųjų antplūdžiui. Laimei, Tauragėje situacija suvaldyta laiku.

Priėmimas panašus į mobilaus punkto

Sakydama „Tokios pandemijos eigos nesitikėjome“ Jolanta Eičaitė, Tauragės PSCP direktoriaus pavaduotoja ir karščiavimo klinikos gydytoja, išreiškia džiugesį, kad Tauragėje koronavirusas neišplito. Klinikoje su gripą primenančiais simptomais, pvz., didesne nei 37,8 laipsnių temperatūra, per balandį apsilankė vos 11 pacientų.

Laimei, nė vienam jų COVID-19 nebuvo diagnozuotas.

– Pirmiausia viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintis asmuo turi telefonu susisiekti su savo šeimos gydytoja ir nusakyti simptomus. Įvertinusi paciento būklę, jo gydytoja apie pacientą praneša karščiavimo klinikos registratorei, o ši susisiekia su pacientu ir numato jo atvykimo laiką, praneša, jog dėl saugumo jam teks atvykti automobiliu. Numatytu laiku pacientas atvažiuoja į įstaigos kiemelį, sustoja prie šlagbaumo. Viskas vyksta panašiai kaip prie mobilaus punkto. Po priekiniu automobilio stiklu turi būti padėtas A4 formato lapas su paciento telefono numeriu. Karščiavimo klinikos administratorei įleidus asmenį į teritoriją, pacientas išlipa iš automobilio ir per įstaigos šoninį įėjimą patenka į karščiavimo kliniką, kuri įrengta pusrūsyje, – visus formalumus priimant karščiuojančius asmenis išdėstė J. Eičaitė.

Įkurta pusrūsyje

Kaip panekovė pasakoja, balandžio 6-ąją atidaryta karščiavimo klinika buvo įrengta pusrūsyje, konferencijų salės vietoje. Interviu metu gydytoja aprodė šių eilučių autorei patalpas.

Trys karščiavimo klinikos kabinetai atskirti gipso plokštėmis, kiekviename jų stovi po kušetę ligoniui prigulti. Pirmasis kabinetas – paciento izoliavimosi, antrasis – slaugytojos, trečiasis – gydytojo. Atvykusiam pacientui po gydytojo apžiūros atliekami kraujo tyrimai, imamas tepinėlis dėl COVID-19. Taip pat pacientui peršviečiami plaučiai. Pacientas turi pakilti į pirmajame aukšte esantį reantgeno kabinetą. Tiesa, laiptinė ir mažytė dalis pirmojo aukšto (kuriame yra rentgeno kabinetas) yra atskirti nuo likusių PSPC patalpų medinėmis pertvaromis. Nuo pastato izoliuota visa įstaigos šoninio įėjimo laiptinė per visus tris aukštus.

Nuotrauka

Antrajame aukšte medinėje perdangoje išpjautas langelis, per kurį slaugytoja laborantėms perduoda paciento kraujo tyrimą. Taigi, karščiavimo klinikos slaugytojos ir gydytojai kontakto su likusiu PSPC personalu beveik neturi. Kai atliekami visi tyrimai ir įvertinama paciento būklė, jis išleidžiamas namo laukti COVID-19 tepinėlio atsakymo, o jei jo būklė sudėtinga, jam nustatytas plaučių uždegimas, pacientas guldomas į ligoninę. Viskas trunka apie valandą.

Dėvi ketvirto lygio apsaugos priemones

Pacientui išvykus karščiavimo klinikos sanitarė dezinfekuoja patalpas, gydytoja ir slaugytoja kyla PSPC laiptine į trečiąjį aukštą, ten nusivelka ir į specialius konteinerius sudeda specialiąją apsauginę aprangą, dezinfekuoja rankas.

– Karščiavimo klinikoje mes dėvime visą vadinamąją ketvirtojo lygio apsaugą: apsauginį skysčiams atsparų kostiumą, izoliuojantį visą kūną, veido apsaugos priemones – akinius arba veido skydelį, respiratorių, antbačius, kepuraites, pirštines. Išties sudėtinga dirbti taip apsirengus, drėksta rankos, rasoja apsauginiai akiniai, karšta, gi kostiumas nepralaidus orui, – pasakoja gydytoja.

Po kiekvieno paciento apsilankymo, jei per dieną numatomi keli vizitai, personalas apsauginę aprangą turi pakeisti.

Atsakymą dėl COVID-19 pacientas sulaukia telefonu. Rezultatus sužino ir jo šeimos gydytojas. Kaip sako J. Eičaitė, iš 11 Karščiavimo klinikoje apsilankiusių pacientų nė vienam nebuvo nustatytas koronavirusas. Tiesa, į kliniką gali patekti pacientai nuo 18 iki 60 m. Vyresnio amžiaus asmenys yra priskiriami riziko grupei ir jiems būtina skambinti specialiuoju karštosios linijos telefono numeriu, greitoji medicinos pagalba pas juos atvyksta į namus, o karščiuojantys vaikai su tėveliais vyksta į Vaikų ligų skyrių, perkeltą į K. Donelaičio gatvę, buvusias vaikų darželio „Rūtelė“ patalpas. Ten karščiuojantys vaikai taip pat atvyksta į nuo kitų įstaigos patalpų izoliuotą patalpą, kur jiems atliekami tyrimai.

Karščiavimo klinika aptarnauja Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojus. Čia dirba Tauragės PSPC gydytojai J. Eičaitė, Sonata Jančienė, Viktorija Trakšelytė, Sigita Kavaliauskienė, Ignas Sinkevičius, „InMedica“ deleguota gydytoja Monika Ivanauskienė, „Medicinos namų (Pagėgiai) deleguotas gydytojas Gediminas Jancevičius.

„Tauragės žinios“ savo ir skaitytojų vardu gydytojams ir jiems padedančioms slaugytojoms dėkoja už darbą sudėtingomis ir riziką keliančiomis sąlygomis.

 

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.