Marina Cariova: „Jokiu būdu negali smerkti paauglio. Jam ir taip sunku“
Įkelta:
2020-02-12
Nuotrauka
Aprašymas

Marina Cariova. Margaritos Rimkutės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

„Carioviukais“ vadinami M.Cariovos ugdytiniai taip tapatinasi su savo mokytoja, jog pasigamino juos vienijančią aprangą

,
Nuotrauka
Aprašymas

M. Cariovos vedami jaunieji šauliai aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Asmeninio albumo nuotraukos

Pokalbiui prie kavos puodelio susitikome su „Šaltinio“ progimnazijos kūno kultūros mokytoja Marina Cariova. Praėjusį mėnesį pedagogė Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ surengtuose apdovanojimuose buvo tituluota metų mokytoja, jos ugdomi vaikai Tauragėje turi net specialų statusą, vadinami „carioviukais“. Kas padeda mokytojai rasti kelią į jaunuolių širdis?

Margarita Rimkutė: Vos jus pamačiau, toptelėjo mintis, jog jūs panaši į atlikėją Pink. Jos taip pat trumpi ryškūs plaukai, panašus aprangos stilius.

Marina Cariova: Tas pastebėjimas gan tikslus, tačiau tai, ką matote, – mano pačios sukurtas stilius. Nuo studijų laikų mėgstu ryškų makiažą, mėgstu keisti šukuosenas, gal čia slaviškas kraujas savo daro. Norisi turėti savo šarmo, kaip sakant, savo „razinką“.

M. R.: O buvimas stilinga mokytoja padeda mokykloje?

M.C.: Žinoma, padeda. Vaikams patinka. Štai neseniai vienas aštuntokas, besirinkdamas parduotuvėje batus, atsiuntė patinkančios avalynės nuotraukas, klausė, ką manau. Buvo išsirinkęs tokius blankius, sakiau jam, kad trūksta spalvų...

M.R.: O kas dar padeda kurti ryšį su jaunimu? Juk su paaugliais – nelengva, jie mėgsta ginčytis, įrodinėti savo tiesą.

M.C.: Gal meilė? Ir gamta... Kažkada svajojau savo gyvenimą susieti su grožiu, kosmetika, bet po to, kai įstojau į pirmąją savo aukštąją, planai pasikeitė. Pradėjau dirbti mokytoja. Vykdavome su mokiniais į gamtą. Man labai patiko. Mokiniams – taip pat.

Ryšys su pirmąja mokinių laida išliko iki šiol. Kviečia mane į vestuves,  krikštynas. Susirašome, susitinkame.

M.R.: O kokios savybės jaunimui patinka jumyse?

M.C.: Sugebėjimas saugoti paslaptis. Vaikai gali ateiti pas mane išsipasakoti. Kas negerai šeimoje, su draugais – viskas lieka tarp mūsų. Aišku, kartais jaunimas iškrečia įvairių dalykų, tada mėgini paaiškinti, kokios įtakos tie dalykai gali padaryti jų ateičiai, patarti, kas dera, kas ne. Kad jie suprastų pasekmes. Man patinka Motinos Teresės mintis: „Geri jūsų darbai bus užmiršti rytoj, bet nesiliaukite daryti gerus darbus. Tai, ką jūs kūrėte metais, gali būti sugriauta per trumpą laiką, vis dėl to kurkite atiduodami pasauliui, ką turite, ką geriausio. Žinau, bėga metai, vaikai mane užmirš, užmirš, ką sakiau, bet ta akimirka, kai jie jaučiasi saugūs man išsipasakodami, man yra labai prasminga.

M.R.: Panašu, jog jiems pakanka to, kad jūs juos priimate tokius, kokie jie yra?

M.C.: Taip. Jokiu būdu negali smerkti paauglio. Jam ir taip sunku. Jie jaučiasi nesuprasti. Mes per daug lekiame, skubame ir neišgirstame tų vaikų... Vaikas turėtų nebijoti eiti pas mokytoją. Prisimenu savo mokyklinius laikus, kai vienas mokytojas, neteisingai atsakius į klausimą, imdavo šaipytis, įžeidinėti. Mes bijodavome eiti į pamoką. Bijodavome kalbėti. Paklausti atsistodavome ir tiesiog nieko nesakydavome.

Nuotrauka

M.R.: O kokių mokytojų jaunimas nemėgsta?

M.C.: Galbūt iš mano pusės būtų neetiška apie tai kalbėti. Kiekvienas pats turėtų save analizuoti.

M.R.: Dirbate su jaunaisiais šauliais. Ką veikiate?

M.C.: Ketvirtadienį dirbu su mažaisiais kandidatais į šauliukus, kitomis dienomis – su vyresniaisiais. Su jais jau imamės gynybinių mokymų.

Labiausiai paaugliai trokšta naktinio gyvenimo. Todėl sąskrydžių metu gana dažni naktiniai žygiai. Juos tai veža. Pasisėdėjimai prie laužo. Esame porą kartų rengę naktines orientacines varžybas. Siekdama užtikrinti saugumą, prašau policijos pagalbos, padeda tėvai.

M.R.: O kodėl juos taip traukia naktinės atrakcijos?

M.C.: Tu pati prisimink diskotekas paauglystėje. Užtraukdavome visų langų užuolaidas, reikėdavo privatumo, prieblandos. Gal taip drąsiau.

Norisi tiems šauliukams duoti kuo daugiau. Bandome organizuoti turistines išvykas su tėveliais, planuojame į Švediją vykti.

M.R.: Kažkada teko pastebėti, jog su jaunaisiais šauliukais įsitraukiate ir į labdaringos organizacijos „Caritas“ veiklą.

M.C.: Mes bendradarbiaujame prisidėdami prie jų akcijos „Gerumas mus vienija“. Platiname žvakes. Už jas surinktas lėšas atiduodame „Caritui“. Vitalija Šlepavičienė vadovauja vaikų dienos centrui „Esi laukiamas“, mes su tais vaikais dalyvaujame šeštadieniniuose palaiminimuose (Švc. Trejybės parapijos renginys, – aut. past.). Arba talkiname organizuojant „Carito“ renginius: dalijant maistą, plaunant indus.

M.R.: Ir savaitgaliais?

M.C.: Taip. Kur reikalinga mūsų pagalba, ten ir dalyvaujame. Sausio 13-ios proga dalyvavome bėgime, neseniai – žygyje „Sukilėlių keliais“, artimiausiu metu vyksime į  Kazlų Rūdą, kur rengiamas žygis „Prosenelių takais“. Žygiai dažniausiai vyksta tik savaitgaliais. Būnu su vaikais visą dieną. Yra labai gera, leidi laiką gamtoje.

Pamokų metu visų žmogiškųjų savybių neišugdysi. Kad ir supratingumą, pagarbą, užuojautą, meilę gamtai. Kai kurie kartais nemoka tokių paprasčiausių dalykų, kaip įsisiūti sagą ar po pasinaudojimo išvalyti kriauklę, pasinaudojus tualetu nuleisti vandenį. Kai kurie tuos dalykus išmoksta stovyklose. Juk ne vien matematika reikalinga. Ir etiketas prie stalo.

M.R.: Esate ilgametė mokytoja, tačiau, panašu, entuziazmas visiškai neblėsta. Net gal priešingai – auga?

M.C.: Mano darbo stažas – 30 metų. Supranti, kai sulauki vaikų atsiliepimų, sulauki laiškučio, meilaus žodelio, prieina apkabina ar pabučiuoja, tada pagalvoji, gal tu esi čia, kur reikia būti?

M.R.: O jūs esate laiminga? Ar gerai supratau, jog jaunystėje svajojote būti kosmetologe?

M.C.: Kai yra laiminga šeima, tave supantys mokiniai, su kuriais kas dieną susitinki – ir pats tampi laimingas.

M.R.: Paprasta ta laimė, ar ne?

M.C.: Taip, čia nereikia materializmo kažkokio, nieko. Na... Tiktai dar būtų gerai per metus išvykti į kokias 2–3 keliones (į užsienį, – aut. past.). Tada iš viso palaima būtų (juokiasi).

M.R.: O kaip dažnai dabar keliaujate?

M.C.: Tik kartą per metus. Neskaičiuojant kelionių po Lietuvą.

M.R.: Leiskite, atspėsiu, mėgstate aktyvų poilsį?

M.C.: Ne. Priešingai – poilsis turi būti pasyvesnis, tačiau su galimybe pažinti, patyrinėti ką nors naujo.

M.R.: Tai kur dabar norėtumėte nuvykti, jei pakaktų pinigų?

M.C.: Į Balio salą. Meksiką, Braziliją. Bet jau čia reikia įjungti taupymo režimą. Turiu specialią programėlę, kurioje atlikus tam tikrus nustatymus ji epizodiškai perkelia pinigus į kitą, kelionei skirtą sąskaitą. (rodo telefono programėlę, kurioje yra nurodytas taupymo tikslas – Balio sala)

Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.