Vienintelis Tauragėje plaukų stilistas vyras: „Čia aš galiu žibėti, didmiestyje dirbdamas kirpėju nieko nenustebinsi“
Įkelta:
2019-12-10
Nuotrauka
Aprašymas
Eglės Červinskaitės darytų nuotraukų koliažas

Visai atsitiktinai, man žingsniuojant Vasario 16-osios gatve, akį patraukė „Šimtmečio“ pastate besidarbuojantis kirpėjas. Plaukų stilistas Vytenis Partikas, save pristatantis prekiniu ženklu VAP (Vytenis Alex Partikas). Pasirodo, vyras – ne tik kirpykloje besilankančių damų favoritas, bet ir televizijos žvaigždė. Vytenis prieš keletą metų dalyvavo projekte „Chorų karai“, pernai pasirodė realybės šou „Kaip Liveta pasakys“. Spaudoje mėgstama aptarinėti jo ir TV3 laidoje „Namas“ išgarsėjusios lietuviškąja Kardašian vadinamos Justinos Globienės santykius. Vyras labai drąsiai kalba apie savo siekius, šou verslo teikiamą naudą ir ragina nebijoti dėmesio.

Margarita Rimkutė: Esate dalyvavęs realybės šou „Kaip Liveta pasakys“. Po to itin dažnai patekdavote į spaudos akiratį. Buvo nagrinėjami net jūsų santykiai su jūsų drauge Justina, kaip spauda ją vadino, lietuviškąja Kardašian. Tai buvo malonios patirtys?

Vytenis Partikas: Mano gyvenimas vyksta etapais. Kartais norisi būti dėmesio centre ir aš jame atsiduriu. Tai ir televizijos projektai, ir didžioji scena, ne paslaptis, jog esu dainuojantis asmuo. Ateina etapas, kai visko tampa per daug. Minint Kazlauskų projektą, projektas pasidarė apskritai skandalingas, be to taip susiklostė, kad aš jame tapau ryškiausias. To dėmesio išties buvo per daug. Kaip ir po projekto: dar pusę metų buvau visiems „matytas žmogus“. Kita vertus, televizija, naujos pažintys visada yra gerai. Be to, esu kirpėjas, stilistas, koloristas. Kiekviena pažintis neša gėrį.

M. R. Viename straipsnių žiniasklaida jums klijavo „narcizo“ etiketę. Kaip reagavote?

V. P. Žurnalistai pasigavo mano pajuokavimą ir panaudojo tai antraštėje. Aš pats save buvau įvardijęs narcizu – daugiau save mylinčiu asmeniu. Nesureikšminu tokių dalykų. Jų nevertinu tiesiogiai. O komentarų išvis nebeskaitau.

M. R. 2016 m. dainavote vaikinų grupėje „Do Di“, dabar, 2019 m., mačiau jūs nusifilmavusį su vaikinų grupe „Jie“. Koks jūsų santykis su muzika? Kokiai grupei dabar priklausote?

V. P. Dabar yra pertrauka nuo scenos. Grupė „Jie“ gimė po Kazlauskų projekto. Mano kolega jame taip pat dalyvavo. Pati Liveta Kazlauskienė suvedė mūs į grupę, nes norėjo, kad mudu kartu dainuotume. O kalbant apskritai apie sceninę veiklą – aš joje nuo 1997 metų. Pradėjau nuo „Laumės juostos“ ir tiesioginio eterio per LRT. Tad patirtis – ne nauja.

M. R. Dalyvavote ir „Chorų karuose“?

V. P. „Chorų karuose“ Tauragei atstovavau dvejus metus su operos solistu Liudu Mikalausku ir grupe „Magnit“. Tuos dvejus metus atidirbau ne tik kaip dainininkas, bet ir kaip stilistas.

M. R. Kaip save pristatote: dainininku ar kirpėju-stilistu?

V. P. Mes kiekvienas save pristatome pagal tai, kokios yra mūsų pareigos. Negaliu savęs pristatyti dainininku, nes duoną valgau iš stilisto darbo. Apibendrintai, pajuokaudamas, galiu save įvardinti dainuojančiu stilistu, kaip mane įvardijo spaudoje. Dainavimas – mano hobis, nuo kurio negaliu atsitraukti. Ir dabar, va, pradėsiu savo solinę karjerą. Vakar gavau žinią, jog gruodžio 16-ąją vyks mano solinės dainos įrašymas.

M. R. Sveikinu! Kada tai išgirsime?

V. P. Manau, iki švenčių turėtume paleisti. Viešinsime.

M. R. Tai, ko gero, spaudos puslapiuose jūsų veidą išvysime dar ne kartą.

V. P. Tikrai taip.

M. R. O kaip jūs atsidūrėte Tauragėje?

V. P. Esu jurbarkiškis. Dirbau Jurbarko rajone, Viešvilėje. Kiekvienas renkamės, kur geriau. Viešvilėje buvau samdomas darbuotojas, o dabar dirbu sau. Taigi ten dirbdamas troškau pradėti dirbti „ant savęs“. Išėjau į Tauragę, nes didelė dalis klientūros, atvažiuojanti į Viešvilę, buvo būtent iš Tauragės. Kaip sakoma, reikia ne kad paskui specialistą lakstytų klientai, o taikstytis prie klientų. Norėjau pakeisti aplinką ir persikrausčiau į Tauragę. Be to, laukia pokyčiai: dirbsiu Tauragėje, o gyvensiu Klaipėdoje.

M. R. Kaip tai?

V. P. Kaip tik klausėte apie lietuviškąją Kardašian, taigi, mes su Justina, kaip mano draugė pati juokauja, metam skudurus, išsinuomojome namą Klaipėdoje. Aš šiuo metu jums duodu interviu, o Justina filmuojasi kino filme.

M. R. Abu esate dėmesio centre. Jūsų pomėgiai panašūs, vienas kitą puikiai suprantate. Kvepia rimtais santykiais.

V. P.: Taip. Kaip minima spaudoje, ketiname ne šiaip gyventi kartu, bet kuriame šeimą. Šeštadienį keliu sparnus ir kartu skrendame į Angliją (Justina ir epizodiškai Vytenis Anglijoje dirba grožio salone, – aut. past.). Atidirbame ten porą savaičių ir grįžtame į Lietuvą. Tai va, dabar jau Klaipėdoje turime savo lizdelį ir galvojame apie vaikus.

M. R. Panašu, kad Tauragėje neužsibūsite…

V. P. Planuoju dar metus dirbti pilna koja Tauragėje. Klientūrą susirinkti yra sudėtinga. O didesniame mieste – didesnė konkurencija. O, kaip aš sakau, Tauragėje aš būsiu žvaigždė, nes vyras kirpėjas esu vienas. O Klaipėdoje kirpėjų vyrų daugiau – nieko nenustebinsi. Net jei darbai ir kokybė kalba už save, bet savęs pateikimas ir klientų pritraukimas reikalauja nemažai pastangų. Ką aš dabar turiu susikūręs – tai mano dešimties metų įdirbis. Tai nuolatinis kvalifikacijos kėlimas, savęs pristatymas visuomenėje. Juk kaip save pristatysi, tokio klientų susidomėjimo ir gali tikėtis. Neužtenka nuotraukų apie savo darbus internete. Reikia ir psichologinio pasirengimo, bendravimo įgūdžiai turi būti geri. Kad klientui būtų įdomu. Be to, vis turi pasiūlyti kažką naujo, kad klientas nepabėgtų.

M. R. Esate ryškus, pastebimas, kaip pats sakote, vienintelis Tauragėje kirpėjas. Kaip Tauragė jus priėmė? Svetingai?

V. P. Taip, aš atkreipiu dėmesį. Ar kavinėje, ar parduotuvėje. Išsiskiriu savo apsirengimu, savo įvaizdžiu. Niekada nesulaukiau piktų pastabų ar priekabių. Juk pasitaiko mažesniuose miestuose ar miesteliuose, patys suprantame, tolerancija kartais būna mažesnė. O dar vyras – kirpėjas. Va, galvoja, kažkoks kitoks, kitaip rengiasi, tai gal nenormalus? Tauragėje draugų neturiu. Čia yra mano darbas. Savaitgaliais aš čia nelieku. O klientai mane priima išskėstomis rankomis.

 

Kalbino Margarita Rimkutė, fotografavo Eglė Červinskaitė

Kava mus vaišina ir jaukią aplinką kuria „Saldumynų namai“ (UAB „Sigitos kepiniai“)

Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.