Vienintelis Tauragėje plaukų stilistas vyras: „Čia aš galiu žibėti, didmiestyje dirbdamas kirpėju nieko nenustebinsi“
Įkelta:
2019-12-10
Nuotrauka
Aprašymas
Eglės Červinskaitės darytų nuotraukų koliažas
margarita@taurageszinios.lt
A
A

Visai atsitiktinai, man žingsniuojant Vasario 16-osios gatve, akį patraukė „Šimtmečio“ pastate besidarbuojantis kirpėjas. Plaukų stilistas Vytenis Partikas, save pristatantis prekiniu ženklu VAP (Vytenis Alex Partikas). Pasirodo, vyras – ne tik kirpykloje besilankančių damų favoritas, bet ir televizijos žvaigždė. Vytenis prieš keletą metų dalyvavo projekte „Chorų karai“, pernai pasirodė realybės šou „Kaip Liveta pasakys“. Spaudoje mėgstama aptarinėti jo ir TV3 laidoje „Namas“ išgarsėjusios lietuviškąja Kardašian vadinamos Justinos Globienės santykius. Vyras labai drąsiai kalba apie savo siekius, šou verslo teikiamą naudą ir ragina nebijoti dėmesio.

Margarita Rimkutė: Esate dalyvavęs realybės šou „Kaip Liveta pasakys“. Po to itin dažnai patekdavote į spaudos akiratį. Buvo nagrinėjami net jūsų santykiai su jūsų drauge Justina, kaip spauda ją vadino, lietuviškąja Kardašian. Tai buvo malonios patirtys?

Vytenis Partikas: Mano gyvenimas vyksta etapais. Kartais norisi būti dėmesio centre ir aš jame atsiduriu. Tai ir televizijos projektai, ir didžioji scena, ne paslaptis, jog esu dainuojantis asmuo. Ateina etapas, kai visko tampa per daug. Minint Kazlauskų projektą, projektas pasidarė apskritai skandalingas, be to taip susiklostė, kad aš jame tapau ryškiausias. To dėmesio išties buvo per daug. Kaip ir po projekto: dar pusę metų buvau visiems „matytas žmogus“. Kita vertus, televizija, naujos pažintys visada yra gerai. Be to, esu kirpėjas, stilistas, koloristas. Kiekviena pažintis neša gėrį.

M. R. Viename straipsnių žiniasklaida jums klijavo „narcizo“ etiketę. Kaip reagavote?

V. P. Žurnalistai pasigavo mano pajuokavimą ir panaudojo tai antraštėje. Aš pats save buvau įvardijęs narcizu – daugiau save mylinčiu asmeniu. Nesureikšminu tokių dalykų. Jų nevertinu tiesiogiai. O komentarų išvis nebeskaitau.

M. R. 2016 m. dainavote vaikinų grupėje „Do Di“, dabar, 2019 m., mačiau jūs nusifilmavusį su vaikinų grupe „Jie“. Koks jūsų santykis su muzika? Kokiai grupei dabar priklausote?

V. P. Dabar yra pertrauka nuo scenos. Grupė „Jie“ gimė po Kazlauskų projekto. Mano kolega jame taip pat dalyvavo. Pati Liveta Kazlauskienė suvedė mūs į grupę, nes norėjo, kad mudu kartu dainuotume. O kalbant apskritai apie sceninę veiklą – aš joje nuo 1997 metų. Pradėjau nuo „Laumės juostos“ ir tiesioginio eterio per LRT. Tad patirtis – ne nauja.

M. R. Dalyvavote ir „Chorų karuose“?

V. P. „Chorų karuose“ Tauragei atstovavau dvejus metus su operos solistu Liudu Mikalausku ir grupe „Magnit“. Tuos dvejus metus atidirbau ne tik kaip dainininkas, bet ir kaip stilistas.

M. R. Kaip save pristatote: dainininku ar kirpėju-stilistu?

V. P. Mes kiekvienas save pristatome pagal tai, kokios yra mūsų pareigos. Negaliu savęs pristatyti dainininku, nes duoną valgau iš stilisto darbo. Apibendrintai, pajuokaudamas, galiu save įvardinti dainuojančiu stilistu, kaip mane įvardijo spaudoje. Dainavimas – mano hobis, nuo kurio negaliu atsitraukti. Ir dabar, va, pradėsiu savo solinę karjerą. Vakar gavau žinią, jog gruodžio 16-ąją vyks mano solinės dainos įrašymas.

M. R. Sveikinu! Kada tai išgirsime?

V. P. Manau, iki švenčių turėtume paleisti. Viešinsime.

M. R. Tai, ko gero, spaudos puslapiuose jūsų veidą išvysime dar ne kartą.

V. P. Tikrai taip.

M. R. O kaip jūs atsidūrėte Tauragėje?

V. P. Esu jurbarkiškis. Dirbau Jurbarko rajone, Viešvilėje. Kiekvienas renkamės, kur geriau. Viešvilėje buvau samdomas darbuotojas, o dabar dirbu sau. Taigi ten dirbdamas troškau pradėti dirbti „ant savęs“. Išėjau į Tauragę, nes didelė dalis klientūros, atvažiuojanti į Viešvilę, buvo būtent iš Tauragės. Kaip sakoma, reikia ne kad paskui specialistą lakstytų klientai, o taikstytis prie klientų. Norėjau pakeisti aplinką ir persikrausčiau į Tauragę. Be to, laukia pokyčiai: dirbsiu Tauragėje, o gyvensiu Klaipėdoje.

M. R. Kaip tai?

V. P. Kaip tik klausėte apie lietuviškąją Kardašian, taigi, mes su Justina, kaip mano draugė pati juokauja, metam skudurus, išsinuomojome namą Klaipėdoje. Aš šiuo metu jums duodu interviu, o Justina filmuojasi kino filme.

M. R. Abu esate dėmesio centre. Jūsų pomėgiai panašūs, vienas kitą puikiai suprantate. Kvepia rimtais santykiais.

V. P.: Taip. Kaip minima spaudoje, ketiname ne šiaip gyventi kartu, bet kuriame šeimą. Šeštadienį keliu sparnus ir kartu skrendame į Angliją (Justina ir epizodiškai Vytenis Anglijoje dirba grožio salone, – aut. past.). Atidirbame ten porą savaičių ir grįžtame į Lietuvą. Tai va, dabar jau Klaipėdoje turime savo lizdelį ir galvojame apie vaikus.

M. R. Panašu, kad Tauragėje neužsibūsite…

V. P. Planuoju dar metus dirbti pilna koja Tauragėje. Klientūrą susirinkti yra sudėtinga. O didesniame mieste – didesnė konkurencija. O, kaip aš sakau, Tauragėje aš būsiu žvaigždė, nes vyras kirpėjas esu vienas. O Klaipėdoje kirpėjų vyrų daugiau – nieko nenustebinsi. Net jei darbai ir kokybė kalba už save, bet savęs pateikimas ir klientų pritraukimas reikalauja nemažai pastangų. Ką aš dabar turiu susikūręs – tai mano dešimties metų įdirbis. Tai nuolatinis kvalifikacijos kėlimas, savęs pristatymas visuomenėje. Juk kaip save pristatysi, tokio klientų susidomėjimo ir gali tikėtis. Neužtenka nuotraukų apie savo darbus internete. Reikia ir psichologinio pasirengimo, bendravimo įgūdžiai turi būti geri. Kad klientui būtų įdomu. Be to, vis turi pasiūlyti kažką naujo, kad klientas nepabėgtų.

M. R. Esate ryškus, pastebimas, kaip pats sakote, vienintelis Tauragėje kirpėjas. Kaip Tauragė jus priėmė? Svetingai?

V. P. Taip, aš atkreipiu dėmesį. Ar kavinėje, ar parduotuvėje. Išsiskiriu savo apsirengimu, savo įvaizdžiu. Niekada nesulaukiau piktų pastabų ar priekabių. Juk pasitaiko mažesniuose miestuose ar miesteliuose, patys suprantame, tolerancija kartais būna mažesnė. O dar vyras – kirpėjas. Va, galvoja, kažkoks kitoks, kitaip rengiasi, tai gal nenormalus? Tauragėje draugų neturiu. Čia yra mano darbas. Savaitgaliais aš čia nelieku. O klientai mane priima išskėstomis rankomis.

 

Kalbino Margarita Rimkutė, fotografavo Eglė Červinskaitė

Kava mus vaišina ir jaukią aplinką kuria „Saldumynų namai“ (UAB „Sigitos kepiniai“)

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.