Kultūrininkai „suskaičiavo viščiukus“
Įkelta:
2019-12-20
Nuotrauka

Sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį – esą, kai paauga, sustiprėja, kai paaiškėja, kiek nunešė vanagas, o kiek išgyveno. Ir į tradicinę kultūros darbuotojų šventę – nominacijų „Metų akimirkos“ įteikimą, savotišką tauragietiškų „Oskarų“ ceremoniją susirinkę tauragiškiai „suskaičiavo viščiukus“: pagerbė kultūrai labiausiai nusipelniusius tauragiškius, tuos savo kolegas, kurių darbai šiais metais buvo ryškiausi. Kartu paminėta ir Pasaulinė muzikos diena, ir Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o ir pradėtas naujasis kultūrinių renginių sezonas. „Dalindami save kitiems, augame ir patys“, – sakė Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, sveikindamas visus susirinkusius Kultūros rūmų salėje.

Tauragėje jau šešerius metus gyvuoja tradicija minint Tarptautinę muzikos dieną pagerbti kūrybingiausius ir darbščiausius kultūros darbuotojus, nuo praėjusių spalio 1-osios iki šių metų spalio 1-osios labiausiai prisidėjusius prie kultūrinio vyksmo.  Tad Tauragės kultūros rūmus antradienio vakarą susirinko visų Tauragės kultūros centro padalinių ir skyrių darbuotojai, svečiai.

Visus atvykusius sveikino, smagaus vakaro linkėjo Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, kiti laureatams apdovanojimus teikę svečiai.

Tauragės kultūros centro apdovanojimų vakaro „Metų akimirkos“ metu paskelbtos septynios nominacijos, o gausiam būriui kultūros darbuotojų, kuriems įteiktos padėkos už ilgametį, aktyvų ir kūrybišką darbą. Grojant Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestrui (vadovas Mikas Karosas, dirigentas Tadas Zakarauskas), skambant Gabrielės Nausėdaitės atliekamoms dainoms, į sceną kviesti laureatai ir ilgamečiai kultūros darbuotojai.

Pirmoji nominacija  – „Už nuopelnus kultūrai“. Ją Kultūros centro direktorius V. Bartušis įteikė Tauragės garbės piliečiui, mišraus choro „Tremtinys“ vadovui, daugybę muzikantų ir dainininkų parengusiam Romualdui Eičui.

„Tremtinio“ chorui Kultūros centre vadovauja R. Eičas  nuo 2002-ųjų. Vadovo pastangomis choro nešama daina matoma ir girdima ne tik Tauragėje. Nuolat dalyvauta respublikinėse Dainų šventėse, respublikinėje tremtinių  šventėje „Leiskit į Tėvynę“ Ariogaloje, chorų šventėse Kaune, Marijampolėje, Klaipėdoje.

Direktorius įteikė ir visą šūsnį padėkų saviveiklininkams už ilgametį aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą mėgėjų meno veikloje.

Šiemet metų kovo 15-ąją Vilniaus rotušėje Tauragės kultūros centrui įteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad muzikavimo bandonijomis tradicija Tauragės krašte yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Į tokį sąvadą yra įtraukiamos iki šiol etnografiniuose regionuose gyvybingos tarmės, papročiai, unikali ūkinė veikla, amatai, muzikavimas ir kitoks tautinis paveldas.

Šia nominacija pagerbti Kultūros centro darbuotojai Salvinija Žemaitienė ir Arūnas Rakevičius – jie ir nuveikė tą didžiulį darbą, kad muzikavimas bandonija būtų matomas, tęsiamas ir perduodamas iš kartos į kartą. Nominantus pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Jis įteikė ir padėkas už Tauragės krašto kultūrinio paveldo tradicijų kūrybingą tęsimą, sukauptos informacijos sklaidą ir perdavimą ateities kartoms Elenai Bazinienei, Rasai Bartkuvienei ir                   Eugenijui Šalčiui.

Nominacija „Kūrybinis aktyvumas ir reikšminga veikla“, skiriama už gebėjimą organizuoti įvairiapusę  kūrybinę veiklą, kūrybinį aktyvumą bendradarbiaujant su partneriais, rėmėjų pritraukimą, iš mero rankų atiteko liaudies teatro režisierei Genovaitei Urmonaitei.

Renginio vedėja Rima Latožienė, pasitikdama nominantę, sakė:

– Reikia be galo mylėti tai, ką darai, ir tada net juodžiausias darbas pakyla iki kūrybos. Ši mintis taikliai nusako Genovaitės asmenybę. Genovaitės veikla matoma ir girdima ne tik Tauragėje, ne tik Lietuvoje, ne tik už Atlanto, o jos vadovaujamas teatras kitąmet minės 60-metį. Genovaitė jau šiandien žino, kokiais  jubiliejaus renginiais ir premjeromis į susitikimą pakvies liaudies teatro gerbėjus.

Būti pastebėtam, suprastam ir įvertintam labai svarbu – tai reiškia, kad tavo darbas ir tavo kūryba pasiekė svarbiausią tikslą – pajudino kitų žmonių jausmus. Nominacija „Ryškiausias kaimo ar miestelio kultūros skleidėjas atiteko Skaudvilės skyriaus režisierei Zitai Jurevičienei, su teatro kolektyvu aktyviai važinėjančiai po visą Lietuvą – per praėjusį sezoną surengta kone 30 išvykų, spektakliai rodyti Šiauliuose, Kėdainiuose, Jonavoje, Priekulėje ir kitur. Septinti metai poezijos ir muzikos mylėtojus Zita suburia į respublikinę poezijos ir muzikos šventę „Žodžio artumas“.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė įteikė padėkas Už nuoširdžią kultūrinę veiklą“ Jurgitai Brazauskienei, Rasai Jakienei, Birutei Kaminskienei, Lijanai Kiltinavičienei, Gražinai Preikšaitienei, Vladui Žičkui ir Iridijai Mockienei.

Nominacija „Profesinis meistriškumas ir atsidavimas darbui“ įteikta  Tauragės kultūros centro choreografei  Almai Rumšienei. Vos prieš dvejus metus Kultūros centre choreografe pradėjusi dirbti Alma per labai trumpą laiką subūrė du naujus kolektyvus – liaudiškų šokių kolektyvą „Spietlius“ ir moterų šokių grupę „Vėtrubė“. Su „Spietliumi“ jau dalyvauta respublikinėje Dainų šventėje, tarptautiniuose festivaliuose Rygoje, Kroatijoje, Italijoje, Ukrainoje. Prieš metus Almai patikėtas ir „ Vėjavos“ šokių kolektyvas, kuris neseniai grįžo iš festivalio Lenkijoje. Alma inicijuoja įvairius šokių projektus, su kolektyvais aktyviai dalyvauja rajono šventėse.   

Kultūros centro padėkos įteiktos ir  ilgamečiams „Vėjavos“ ir  akyviausiems „Spietliaus“ šokėjams.

Nominacija „Aktyvi partnerystė kultūrinėje veikloje“ iš V. Bartušio rankų atiteko Pagramančio regioniniam parkui. Statulėlę atsiėmęs jo vadovas Sigitas Mėlinavičius pasidžiaugė sklandžiu bendradarbiavimu ir sakė besitikįs, kad jis tęsis.

Paskutinė nominacija „Naujai nušvitęs kultūros spindulys“ kasmet skiriama netikėtam, naujam spindulėliui, kuris tarp kitų spindulių buvo kiek ryškesnis. Ji atiteko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro meno vadovei Jolantai Kažukauskienei. Kartu su vadove į sceną pakilo ir visas jos vadovaujamas folkloro ansamblis „Saulėkalnis“, kurį ji subūrė vos per metus ir vien didelių ir mažų norkaitiškių. Linkėta, kad ir ateityje kolektyvas šviestų ir šildytų žiūrovus, o už įvertinimą „Saulėkalnis“ atsidėkojo daina.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.