Kultūrininkai „suskaičiavo viščiukus“
Įkelta:
2019-12-20
Nuotrauka

Sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį – esą, kai paauga, sustiprėja, kai paaiškėja, kiek nunešė vanagas, o kiek išgyveno. Ir į tradicinę kultūros darbuotojų šventę – nominacijų „Metų akimirkos“ įteikimą, savotišką tauragietiškų „Oskarų“ ceremoniją susirinkę tauragiškiai „suskaičiavo viščiukus“: pagerbė kultūrai labiausiai nusipelniusius tauragiškius, tuos savo kolegas, kurių darbai šiais metais buvo ryškiausi. Kartu paminėta ir Pasaulinė muzikos diena, ir Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o ir pradėtas naujasis kultūrinių renginių sezonas. „Dalindami save kitiems, augame ir patys“, – sakė Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, sveikindamas visus susirinkusius Kultūros rūmų salėje.

Tauragėje jau šešerius metus gyvuoja tradicija minint Tarptautinę muzikos dieną pagerbti kūrybingiausius ir darbščiausius kultūros darbuotojus, nuo praėjusių spalio 1-osios iki šių metų spalio 1-osios labiausiai prisidėjusius prie kultūrinio vyksmo.  Tad Tauragės kultūros rūmus antradienio vakarą susirinko visų Tauragės kultūros centro padalinių ir skyrių darbuotojai, svečiai.

Visus atvykusius sveikino, smagaus vakaro linkėjo Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, kiti laureatams apdovanojimus teikę svečiai.

Tauragės kultūros centro apdovanojimų vakaro „Metų akimirkos“ metu paskelbtos septynios nominacijos, o gausiam būriui kultūros darbuotojų, kuriems įteiktos padėkos už ilgametį, aktyvų ir kūrybišką darbą. Grojant Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestrui (vadovas Mikas Karosas, dirigentas Tadas Zakarauskas), skambant Gabrielės Nausėdaitės atliekamoms dainoms, į sceną kviesti laureatai ir ilgamečiai kultūros darbuotojai.

Pirmoji nominacija  – „Už nuopelnus kultūrai“. Ją Kultūros centro direktorius V. Bartušis įteikė Tauragės garbės piliečiui, mišraus choro „Tremtinys“ vadovui, daugybę muzikantų ir dainininkų parengusiam Romualdui Eičui.

„Tremtinio“ chorui Kultūros centre vadovauja R. Eičas  nuo 2002-ųjų. Vadovo pastangomis choro nešama daina matoma ir girdima ne tik Tauragėje. Nuolat dalyvauta respublikinėse Dainų šventėse, respublikinėje tremtinių  šventėje „Leiskit į Tėvynę“ Ariogaloje, chorų šventėse Kaune, Marijampolėje, Klaipėdoje.

Direktorius įteikė ir visą šūsnį padėkų saviveiklininkams už ilgametį aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą mėgėjų meno veikloje.

Šiemet metų kovo 15-ąją Vilniaus rotušėje Tauragės kultūros centrui įteiktas sertifikatas, patvirtinantis, kad muzikavimo bandonijomis tradicija Tauragės krašte yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Į tokį sąvadą yra įtraukiamos iki šiol etnografiniuose regionuose gyvybingos tarmės, papročiai, unikali ūkinė veikla, amatai, muzikavimas ir kitoks tautinis paveldas.

Šia nominacija pagerbti Kultūros centro darbuotojai Salvinija Žemaitienė ir Arūnas Rakevičius – jie ir nuveikė tą didžiulį darbą, kad muzikavimas bandonija būtų matomas, tęsiamas ir perduodamas iš kartos į kartą. Nominantus pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Jis įteikė ir padėkas už Tauragės krašto kultūrinio paveldo tradicijų kūrybingą tęsimą, sukauptos informacijos sklaidą ir perdavimą ateities kartoms Elenai Bazinienei, Rasai Bartkuvienei ir                   Eugenijui Šalčiui.

Nominacija „Kūrybinis aktyvumas ir reikšminga veikla“, skiriama už gebėjimą organizuoti įvairiapusę  kūrybinę veiklą, kūrybinį aktyvumą bendradarbiaujant su partneriais, rėmėjų pritraukimą, iš mero rankų atiteko liaudies teatro režisierei Genovaitei Urmonaitei.

Renginio vedėja Rima Latožienė, pasitikdama nominantę, sakė:

– Reikia be galo mylėti tai, ką darai, ir tada net juodžiausias darbas pakyla iki kūrybos. Ši mintis taikliai nusako Genovaitės asmenybę. Genovaitės veikla matoma ir girdima ne tik Tauragėje, ne tik Lietuvoje, ne tik už Atlanto, o jos vadovaujamas teatras kitąmet minės 60-metį. Genovaitė jau šiandien žino, kokiais  jubiliejaus renginiais ir premjeromis į susitikimą pakvies liaudies teatro gerbėjus.

Būti pastebėtam, suprastam ir įvertintam labai svarbu – tai reiškia, kad tavo darbas ir tavo kūryba pasiekė svarbiausią tikslą – pajudino kitų žmonių jausmus. Nominacija „Ryškiausias kaimo ar miestelio kultūros skleidėjas atiteko Skaudvilės skyriaus režisierei Zitai Jurevičienei, su teatro kolektyvu aktyviai važinėjančiai po visą Lietuvą – per praėjusį sezoną surengta kone 30 išvykų, spektakliai rodyti Šiauliuose, Kėdainiuose, Jonavoje, Priekulėje ir kitur. Septinti metai poezijos ir muzikos mylėtojus Zita suburia į respublikinę poezijos ir muzikos šventę „Žodžio artumas“.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė įteikė padėkas Už nuoširdžią kultūrinę veiklą“ Jurgitai Brazauskienei, Rasai Jakienei, Birutei Kaminskienei, Lijanai Kiltinavičienei, Gražinai Preikšaitienei, Vladui Žičkui ir Iridijai Mockienei.

Nominacija „Profesinis meistriškumas ir atsidavimas darbui“ įteikta  Tauragės kultūros centro choreografei  Almai Rumšienei. Vos prieš dvejus metus Kultūros centre choreografe pradėjusi dirbti Alma per labai trumpą laiką subūrė du naujus kolektyvus – liaudiškų šokių kolektyvą „Spietlius“ ir moterų šokių grupę „Vėtrubė“. Su „Spietliumi“ jau dalyvauta respublikinėje Dainų šventėje, tarptautiniuose festivaliuose Rygoje, Kroatijoje, Italijoje, Ukrainoje. Prieš metus Almai patikėtas ir „ Vėjavos“ šokių kolektyvas, kuris neseniai grįžo iš festivalio Lenkijoje. Alma inicijuoja įvairius šokių projektus, su kolektyvais aktyviai dalyvauja rajono šventėse.   

Kultūros centro padėkos įteiktos ir  ilgamečiams „Vėjavos“ ir  akyviausiems „Spietliaus“ šokėjams.

Nominacija „Aktyvi partnerystė kultūrinėje veikloje“ iš V. Bartušio rankų atiteko Pagramančio regioniniam parkui. Statulėlę atsiėmęs jo vadovas Sigitas Mėlinavičius pasidžiaugė sklandžiu bendradarbiavimu ir sakė besitikįs, kad jis tęsis.

Paskutinė nominacija „Naujai nušvitęs kultūros spindulys“ kasmet skiriama netikėtam, naujam spindulėliui, kuris tarp kitų spindulių buvo kiek ryškesnis. Ji atiteko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro meno vadovei Jolantai Kažukauskienei. Kartu su vadove į sceną pakilo ir visas jos vadovaujamas folkloro ansamblis „Saulėkalnis“, kurį ji subūrė vos per metus ir vien didelių ir mažų norkaitiškių. Linkėta, kad ir ateityje kolektyvas šviestų ir šildytų žiūrovus, o už įvertinimą „Saulėkalnis“ atsidėkojo daina.

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.