Pasaulio pilietė Gintarė Jautakaitė: matyti Tauragę išpuoselėtą ir pilną gražaus jaunimo yra nepakartojama!
Įkelta:
2019-11-08
Nuotrauka
Aprašymas

Puslapio „Džiazo dienos Tauragėje“ nuotraukos 

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iš Tauragės kilusi ir jaunystėje į JAV emigravusi garsi dainininkė Gintarė Jautakaitė neseniai lankėsi Lietuvoje. Vizito metu atlikėja atvyko ir į savo gimtąjį miestą, čia susitiko su tauragiškiais, koncertavo. Tauragės rajono tarybos sprendimu jai suteiktas Tauragės rajono garbės ambasadorės vardas. Kompozitorė, pianistė ir poetė negaili šiltų žodžių savo kraštui, jo žmonėms. Koncertinis grafikas labai įtemptas, bet atlikėja rado laiko pasidalinti savo įspūdžiais apie vizitą su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Miestas pilnas jaunimo

Nuo jaunystės daug laiko užsienyje praleidžianti Gintarė Jautakaitė kartais vis grįžta į Lietuvą. Šiemet vizitas neaplenkė ir jos gimtojo miesto – Tauragės, kurioje pasaulyje pripažinta atlikėja užaugo. Pašnekovė sako, kad aplankyti savo jaunystės miestą jai buvo nepaprastai brangu ir svarbu. Čia sutikti žmonės ją įkvėpė.

– Pamatyti Tauragę tokią gražią, išpuoselėtą ir pilną tokio gražaus jaunimo yra nepakartojama! Mane labai sužavėjo Tauragės žmonės, jų entuziazmas dėl savo miesto. Jaučiu jų labai aiškų ir apčiuopiamą domėjimąsi savo istorija, kultūra, – tikina Gintarė.

Šiltas priėmimas

Pašnekovė sako, kad tauragiškiai ją priėmė įsimintinai šiltai: gėlėmis, ekskursijomis po miestą ir kraštą, vaišino medumi. Kaip niekur kitur ji jautėsi kaip namie, artimų bičiulių apsuptyje. Ir jos indėlio garsinant Tauragės miesto vardą įvertinimas – garbės ambasadorės vardas, pasak Gintarės, jai yra garbė ir privilegija bei įpareigojimas.

– Esu giliai sujaudinta, kad buvau pakviesta ir patvirtinta šiai misijai. Buvo malonu susitikti ir pamatyti miesto vadovybę, tiek daug nuostabių moterų su tokiu uždegančiu entuziazmu, tad nenuostabu, kad Tauragė taip klesti. Čia tiek jaunimo, jaunų šeimų ir vaikų, – pastebi atlikėja.

Nuotrauka

Ryškūs prisiminimai

Gintarė iš Lietuvos išvyko 1982 metais. Iki tol gimtojo miesto nebuvo mačiusi ilgai. Tad prisimena ją tokią, kokia ji buvo vaikystėje. Gintarė sako, kad atmintyje įstrigęs kiekvienas kampelis, gatvė, pastatai, turgavietė, bačnyčios, vaikų darželis. Netgi kur gyveno jos vaikystės kavalierius.

– Viską kuo aiškiausiai matau kaip niekada, tarsi nebūtų pasikeitę. Visus savo gydytojus, mokytojus, savo tėvų mokinius. Aiškiai prisimenu. Prisimenu, kaip žaisdavome su draugais ant žvyro krūvos, darydavome akmenų parodas, – prisiminimais dalinasi atlikėja.

Pasaulio pilietė

Gintarė tikina, kad nuo pat jaunystės jautėsi esanti pasaulio piliete. Tai jos prigimtyje, visada gyveno tolimais kraštais. Todėl gyvenimas po geležine uždanga Gintarę skaudino. Ji sako, kad visos jos dainos apie keliavimą debesų laivais, apie dangaus kelius, sparnus ir visokią laisvę.

– Niekada nebuvau sukūrusi dainų apie meilę. Išskyrus Tėvynės meilę. Taip, matyt, tai kažką reiškė. Net nežinau, ką. Juk mes visi iki vieno gerai žinojome, kad tos geležinės uždangos niekas iš mūsų gyvas neperžengs. Bet mano esatis vis tiek skraidė, jau seniai. Ir tebeskraido, – laisvės mintimis dalinasi pašnekovė.

Dviguba pilietybė – nediskutuotina

Dvigubos pilietybės klausimas šiemet buvo iškeltas į viešumą dar kartą, bandant surengti referendumą dėl LR Konstitucijos keitimo. JAV gyvenančiai Gintarei šis klausimas labai svarbus ir nediskutuotinas. Pasak jos, tai yra laisvės klausimas, kiekvieno žmogaus apsisprendimo klausimas. Ir, pasak Gintarės, reikia siekti, kad žmonės, ypač jaunimas, norėtų ir turėtų galimybę pasilikti savo gimtajame krašte.

– Jeigu jaunimas bėga kur geriau, tai reikia padaryti kaip Tauragėje – prikelti savo kraštą iš dulkių, padaryti jį patrauklų, žavingą, puikų, kad žmonės norėtų ir galėtų čia būti, prisidėti, toliau statyti savo gražią vietą sau. Kaip tai daro suomiai, kitos mažos tautos. Problema ne mūsų žmonių pilietybėse – problema šalies biudžeto vagystėse ir visų buvusių vadovybių korupcijoj. Mūsų šalis gali ir jau galėjo būti ta, iš kurios niekas nenorėtų išvažiuoti. Bet gal taip ir bus. O važinėti turi ir privalo kas kur tik nori, tame ir yra kvėpavimas, judėjimas. Žemė yra gyva, – mano Gintarė.

Scenoje džiaugsmas

Pasaulyje iki šiol aktyviai koncertuojanti Gintarė sako, kad jos koncertinė programa Tauragėje buvo panaši kaip ir kitur. Tačiau pasirodymas gimtajame mieste buvo ypatinga akimirka jai pačiai. Atlikėja keitė programą net būdama scenoje. Ir paminėjo istoriją iš dienos metu prieš koncertą įvykusio nuotykio. Tą dieną ji su pussesere Vaida nuvažiavo prie savo namo, kuriame užaugo. Čia jau gyvena kiti žmonės.

– Labai trumpam, paslapčiom, kad niekas nepagalvotų, kas per pamišėliai čia važinėja ir žvalgosi. Ir per koncertą atėjo ponia, atnešė gėlių ir sako, kad ji gyvena mano buvusiame name! Tad aš iš karto pakeičiau vieną dainą į kitą, – prisimena Gintarė.

Prieš žengdama į sceną, atlikėja sako nesijaudinanti. Tik širdis plazda, veržiasi pas žiūrovus. Net jei dėl aukštakulnių parvirstų, Gintarė juokauja, kad padėtį išgebėtų fortepijonas. Sako, būdavo laikų, kai scenoje pasidarydavo silpna, iš baimės sukdavosi galva. Bet su laiku tai dingo, ir dabar ją apima neapsakomas džiaugsmas.

Nušvitimas vaikystėje

Pasaulyje pripažinta atlikėja pasakoja visą gyvenimą jautusi, kad bus žvaigždė. Tačiau tuo pačiu jautė, kiek jėgų ir pastangų tam reikės. Ryškiausias nušvitimas ją aplankė pirmoje klasėje, Rugsėjo 1-osios šventės metu. Tą dieną ją išrinko nešti skambutį. Gintarė sako, kad tiek jaudulio ir siaubo nebuvo patyrusi, tačiau tuo pačiu tai atnešė suvokimą.

– Man, 7 metų pyplei, kažkodėl atrodė garbė būti pastebėtai ir išrinktai nešti skambutį. Visi žiūrėjo ir pavydėjo. Man davė tokį didžiulį sunkų skambalą, dar, atrodo, uždėjo garbės juostą, ir turėjau eiti abiturientų priekyje ir skambinti! Vos nenumiriau! Bet patiko, – prisimena pasaulinio lygio scenose pasirodanti atlikėja.

Po to, kaip prisimena Gintarė, jai atrodė, kad tapo mokyklos įžymybe. Savotiškas krikštas į tai, kas jos laukė ateityje. Tai jai atnešė suvokimą, kad tapęs žinomu kitą dieną negali „išsijungti“ ir pasislėpti nuo visų. Atlikėja prisimena, kad atvykimas į Niujorką jai buvo savotiška pamoka.

– Tada supratau, jei jau vieną kartą esi žinomas, tai panorėjęs kitą dieną, kai atsibosta, negali to žinomumo išjungti. Tai visam laikui, nori to ar nenori. Tenka norėti. Todėl ir Niujorkas man buvo geras „išjungimas“, kai reikėjo. Tik op, ir visų šlovės lempučių kaip nebūta (juokiasi – red. past.), – pasakoja Gintarė.

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.