Rūta Karmazinaitė: „Ne aš pasirinkau darbą, o jis mane“
Įkelta:
2019-10-30
Nuotrauka
Aprašymas
Eglės Červinskaitės nuotrauka

Rūtą Karmazinaitę Tauragėje pažįsta daugelis – jei ne kaip ryškiaplaukę su plačia šypsena, nuolat atsirandančią įvykių sūkuryje, tai iš televizijos ekrano. Rūta sako labai mėgstanti savo darbą ir yra įsitikinusi, kad kiekvienas žmogus turi ką papasakoti, tereikia mokėti prakalbinti.

Birutė Slavinskienė: Žurnalistikos tu nesimokei...

Rūta Karmazinaitė: Užtat studijavau filosofiją. Vadinas, man tų klausimų visada labai daug kyla. Iš tikrųjų turėjau tokią svajonę. O filosofija – su studijų draugais juokdavomės, kaip universalus valiklis – tinka viskam, bet realiai netinka niekam. Todėl magistro studijoms pasirinkau žemiškesnę specialybę – socialinį darbą. Bet kai pradėjo vežioti po neįgalių vaikų ligonines ir panašiai, supratau, kad man tai „per arti žemės“. Supratau, kad tai ne man. Paskui 5 metus auginau sūnų, nes jis sirgo astma, negalėjo eiti į darželį. Paskui ieškojau darbo, ir kaip tik TVK reikėjo vadybininko. Daug kas sako, kad į savo vėžes pataikiau...

B.S. Tauragės kabelinėje televizijoje tu jau septinti metai, penkerius iš jų – reporterė. Kodėl pasirinkai tokį darbą, ar jis tau patinka?

R.K. Gal tiksliau būtų sakyti, kad ne aš pasirinkau darbą, o jis mane. Labai mėgstu savo darbą, nes man patinka bendrauti. Patinka viskas: tempas, bendravimas, žmonės, kolektyvas, komandinis darbas.

B.S. Pirmasis interviu. Prisimeni jį? O nesėkmes?

R.K. Pirmasis interviu, prisimenu, buvo apie sportą. Visai nesijaudinau, nes sportas yra ta tema, kuria galiu kalbėti laisvai – visą gyvenimą juo domiuosi. Šiek tiek jauduliuko, žinoma, buvo. 

Būna tų kliauzų... Nesėkme gal pavadinčiau interviu su atominės energetikos profesoriumi. Jis kalba, kažkokius rutuliukus piešia, o aš suprantu, kad nieko nesuprantu... Prieš interviu visada ruošiuosi, bet juk negali žinoti visko... Juokiuosi, kad klaidų negali daryti tik mokytojas ir gydytojas, visas kitas klaidas galima ištaisyti. Sunkiausia būna, kai žmonės prieš kameras išsigąsta. Kartą kalbinau vaikinukus, kurie pasakojo apie keliones. Prieš įjungiant kameras jie bendravo labai laisvai, bet vos jas įjungėm, jie tarsi užsiblokavo, nė žodžio nebegalėjau ipešti. Niekaip nebegalėjau prakalbinti, ir išėjo taip, kad vos ne pati klausiu, pati atsakau.

B.S. Ar yra temų, kurių nemėgsti?

R.K. Gal mažiau darome kritinių, probleminių reportažų. Tokioms temoms reikia labai daug laiko. Tai žmogiškieji resursai. Aš apskritai manau, kad pas mus yra labai daug negatyvo. Galvoju, kad reikia kuo daugiau pozityvo. Juk visos žinios prasideda nuo blogų naujienų: avarija, nelaimė ir t.t. Bet tokių temų, kurių nemėgčiau, kaip ir nėra. Visada gali prieš interviu pasiskaityti. Tai dar vienas darbo smagumas – kad esi priverstas daug kuo domėtis.

B.S. Kartais pokalbis su žmogumi kažko išmoko. Ar yra taip buvę?

R.K. Darėm reportažą apie mamą, kuri augina neįgalią dukrą. Prieš reportažą labai ilgai galvojau, nusiteikinėjau, ko ir kaip klausti, kad neužgaučiau. Įsivaizdavau, kad ateis pavargusi, liūdna, nelaiminga moteris. Bet kai ji atėjo, pamačiau, kad tai labai graži moteris, besišypsanti, pozityvi, tiesiog spinduliuojanti gerą energiją. Tada pagalvojau, kaip dažnai mes bambam, mums viskas negerai, o štai žmogus, kuris turi tikrai sunkų išbandymą, bet užuojautos jai nereikia. Po to dar ilgai apie ją galvojau...

B.S. Svajonių reportažas. Ką norėtum pakalbinti?

R.K. Žinau, ko nenorėčiau – Sabonio, Jasikevičiaus. Nes jų požiūris į žurnalistus toks, na, maždaug – „kokią nesąmonę čia paklausei“. Neduok Dieve, jei kada gyvenime reiks. Labai bijočiau ir tikrai suklysčiau. Gal Valdą Adamkų norėčiau kada nors pakalbinti. Nes jis man labai patinka.

B.S. Pakalbėkim apie tavo šeimą. Prisimenu tavo senelį Praną Kundrotą. Buvo puikus žmogus...

R.K. Senelis buvo liaudies meistras, mokėjo gražiai kalbėti. Iki šiol prisimenu jo sektas savos kūrybos pasakas. Kūrybingas buvo. Močiutė irgi. Megzti, nerti išmokė močiutė. Ji buvo labai labai kantri. Senelių prisiminimas labai ryškus. Močiutė mirė, kai buvau dvylikos, senelis žuvo, kai buvau 11 klasėj. Jie man davė labai daug – ir mamos tėvai, ir tėvelio tėvai Raseiniuose.   

Buvo labai glaudus ryšys su jais. Prisimenu, žiurkėnas akvariume nuskendo – skambinau seneliams. Mamos tėvai buvo tremtiniai. Tremtis man buvo istorinis faktas. Bet kai paskaičiau senelio atsiminimų knygą, visai kitaip pradėjau žiūrėti. Todėl dabar tai man labai jautri tema.

B.S. Šiek tiek keista matyti jauną žmogų su mezginiu rankose...

R.K. Megzti vaikystėje išmokė močiutė. Mano mama irgi labai kūrybinga: gražiai piešia, siuva, siuvinėja, kuria rankdarbius, papuošalus įvairiausiomis technikomis... Ilgą laiką nemezgiau, o kartą studijų laikais per atostogas padejavau, kad neturiu ką veikti. Mama sako – nusimegzk megztinį. Taip ir prasidėjo. Man mielas pats procesas, tų rūbų net nelabai nešioju. Esu mezgusi ir sūnui, mamai, dabar štai krikšto dukrai šaliką mezgu. Pati sugalvoju modelius, tiesiog iš nieko. Mezgimas man kaip terapija. Gal per skambiai pasakyta, bet tiesiog pati sau pabūnu.

B.S. Dar vienas tavo aistra – krepšinis.

R.K. Galiu pasakyti, kada pradėjau megzti, kokią pirmą knygą perskaičiau) skaityti irgi labai mėgstu!), bet kada mano gyvenime atsirado krepšinis – negaliu. Jis buvo visada! Tėtis ir senelis visada žiūrėdavo krepšinį. Televizorius būdavo nespalvotas, buvau visai mažytė. Jie šaukia – ir aš šaukiu, nors ir nelabai suprantu, kas ten vyksta. Domiuosi visu sportu, bet išmanau labiausiai krepšinį. Nors gal ir ne visai teisinga sakyti – išmanau. Išmanyti visko neįmanoma. Jei ko nesuprantu, tiesiog pasiklausiu. Man sportas pirmiausia yra emocija. Dėl krepšinio man nesunku atsikelti 3 val. nakties. Ir susinervinu, jei nelaimi „saviškiai", net ir verkusi esu...

Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.