Grįžusi emigrantė neatsidžiaugia darbu Skaudvilės kavinėje
Įkelta:
2019-10-21
Nuotrauka
Aprašymas

Neringai Kėdienei darbas kavinėje „Vila Skaudvila“ patinka ir ji tikisi čia dirbti ilgai. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Kavinės „Facebook“ profilio nuotrauka 

Juokais meilės emigrante save vadinanti Neringa Kėdienė sako į užsienį važiavusi trumpam, tačiau grįžo tik po 10 metų. Dabar ji penktus metus gyvena savo gimtinėje – Bijotuose, Šilalės rajone, dirba Skaudvilėje įsikūrusioje kavinėje „Vila Skaudvila“ ir teigia nė minutės nesigailėjusi, kad apsisprendė grįžti.

Apie Neringą išgirdome kiek neįprastai: apie ją papasakojo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinęs gidas iš Kauno, atvežęs į Skaudvilę savo šaknų ieškojusius kanadiečius.

– Jie buvo sužavėti, kad tokiame mažame miestelyje kaip Skaudvilė yra tokia puiki kavinė. Jiems patiko viskas: ir meniu – sakė, tokį net Vilniuje mažai kur rasi, ir patiekalų skonis, ir aptarnavimas. O labiausiai jiems patiko padavėja. Jauna moteris puikiai juos aptarnavo, buvo labai maloni, be priekaištų kalbėjo angliškai, o dar moka ir lenkų kalbą. Pasak jų, tai unikalu, tokios padavėjos – retenybė, – emocingai pasakojo vyriškis.

Jo išgirtą padavėją radome nesunkiai. Pasirodo, tai ilgus metus Anglijoje gyvenusi Neringa, kavinėje ji dirba vos pusmetį.

Paprašyta prisiminti gyvenimą užsienyje, Neringa pasakoja, kad pirmiausia į užsienį išvyko jos draugas Žydrūnas, paskui jį išvyko ir ji. Tuomet manė, kad trumpam. Gyveno jie netoli Londono, Peterbore, – mieste, kuriame daug lietuvių. Dirbo, kaip pati savo, labai nemėgstamą darbą – mėsos fabrike. Nors darbas buvo sunkus, o ir dirbti reikėdavo daug valandų, Neringa ten išdirbo visus dešimt metų.

– Aš esu žmogus, nemėgstantis ką nors keisti, – tokį pasirinkimą aiškina ji. – Man sunku pasiryžti pokyčiams. Yra kaip yra, susitaikau ir nemėgstu mėtytis tiek darbuose, tiek apskritai gyvenime.

Pasak jos, planus grįžti į Lietuvą jie su Žydrūnu vis atidėliojo: iš pradžių vestuvės, paskui – namo statyba, paskui – vaikai. Viskam reikėjo užsidirbti. Susituokė pora gyvendama Anglijoje, tiesa, vestuves atšventė Lietuvoje. Paskui statėsi namą Bijotuose, gimė sūnus. Kai atėjo laikas sūnų leisti į mokyklą, reikėjo apsispręsti – grįžti ar likti ten. Nusvėrė gimtinės ilgesys ir noras vaikus mokyti lietuviškoje mokykloje.

– Nusprendėm, kad ten ne mūsų vieta. Nors buvo gerai, ir pinigai neblogi, bet širdis visada buvo čia. Seneliai, draugai, gamta, žmonės – viskas sava. Žmonės gal ir labiau susiraukę, bet jei pats šypsaisi, ir žmones tau šypsosi. Nors ir Peterbore daug lietuvių, tikrai nenorėčiau ten grįžti, – pasakoja Neringa.

Pasak jos, dauguma ten gyvenančių lietuvių, kol nesukuria šeimų ir neturi vaikų, apie grįžimą paprastai nė negalvoja. Tačiau viskas pasikeičia gimus vaikams. Tada ir ateina supratimas, kaip svarbu gimtinė, seneliai, savas kraštas...

Todėl Neringa su sūnumi Emiliu grįžo, o vyras dar liko ten. Jis ten ėmėsi verslo: turi automobilių pardavimo aikštelę, dirbtuves, tačiau turi galimybę dažnai grįžti: paprastai penkias savaites praleidžia ten, tris čia. Tačiau, pasak Neringos, irgi labai nori grįžti visam laikui.

Neringa sutinka, kad Lietuvoje gyvenant užsidirbti tiek, kiek užsienyje, nepavyks. Tačiau kai jau turi savo namus, kai nebereikia niekam dideliam kaupti, gyventi, pasak jos, galima.

Antrojo sūnaus Neringa susilaukė jau gyvendama Lietuvoje. Iki trejų metukų paauginusi sūnų, ėmė ieškoti darbo. Dabar mažajam sausį sueis ketveri, jis lanko darželį Skaudvilėje.

– Labai patogu: važiuodama į darbą nuvežu sūnų į darželį, grįždama pasiimu, – pasakoja Neringa, – čia netoli, nuo Bijotų iki Skaudvilės – devyni kilometrai. Dabar išpylė kelią, tai išvis gerai. Labai džiaugiuosi, kad sugrįžau. Ir darbas labai patinka. Ir anksčiau svajodavau, kad būtų gerai dirbti su žmonėmis. Pirmą mėnesį, aišku, buvo streso, ar sugebėsiu. Bet reikia tik didelio noro, meilės žmonėms, ir viskas bus gerai, – šypsosi Neringa.

Ji prisipažįsta tiesiog „kaifuojanti“ nuo savo darbo.   

– Tikiuosi, dirbsiu ilgai. Tikrai patinka, – sako ji.

Neringa pasakoja, kad lankytojų kavinėje netrūksta. Jų būna apie 100 per dieną, daugiausia per pietus. Užsuka pavalgyti daug pravažiuojančių, taip pat ir užsieniečių. Tad ir užsienio kalbos praverčia. Kad Neringa puikiai kalba angliškai – suprantama, o kur išmoko lenkiškai? Pasirodo, fabrike, kuriame ji dirbo, dauguma darbininkų buvo lenkai. O jie nelabai linkę kalbėti kitomis kalbomis, tad iš jų ir išmoko.

Paklausta, ką pasakytų svarstantiems apie grįžimą į Lietuvą, Neringa sako:

– Pasakyčiau – klausykit, ką sako širdis. Jei širdis linksta grįžti, tai ir grįžkit. Aš nė minutės nesigailėjau, kad grįžau. Kad pinigų ir mažiau, viską atperka artimieji, gamta, žmonės... Laisvai su visais bendrauji, į tave nežiūri kaip į svetimą. Aišku, išvažiuoti, ypač jaunimui, verta – pažiūrėti kitokio pasaulio, pamatyti, kaip kitur gyvena žmonės, užsidirbti pinigų. Bet aš – už tėvynę.

Nuotrauka

Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.