2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Gintarė Jautakaitė: Negaliu išvykti namo nepakoncertavusi savo gimtajame mieste

  • Įkelta: 2019-09-03
Gintarės Jautakaitės asmeninio albumo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lietuvoje Gintarė vieši jau visą vasarą. Per tą laiką atlikėja ne tik ilsėjosi, bet ir lankė artimuosius, aktyviai koncertavo daugelyje šalyje vykstančių festivalių, rengė solinius koncertus. Savo svarbiausiu koncertu ji laiko savo pasirodymą prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos metu. Netrukus Gintarė išvyksta į JAV, tačiau paskutinių savo koncertų nori surengti savo gimtajame mieste.

Gintarė Jautakaitė – JAV gyvenanti tauragiškė, dainininkė, kompozitorė, pianistė ir poetė. Gintarę Jautakaitę daugelis prisimena kaip pirmąją legendinės dainos „Kregždutės“ atlikėją, kultine tapusios dainos „Viešpaties lelija“ autorę ir atlikėją.

Jaunajai kartai ši pasaulinio garso tauragiškė nėra pakankamai žinoma, gal labiau netgi yra didelis atradimas, tačiau vyresniajai kartai šios atlikėjos pristatinėti nereikia – žiūrovai puikiai atsimena Gintarės deimantinio skaidrumo balsą, jos jautrias ir melodingas dainas, talentą kurti eiles, groti fortepijonu ar... tapyti paveikslus. Muzikoje ji laisva, mėgstanti improvizaciją ir nenuspėjama.

Tai įvairialypis mūsų šalies talentas ir Lietuvos kultūros ambasadorė pasaulyje – jai plojo JAV,  Anglijos, Norvegijos,  Airijos, Austrijos,  Liuksenburgo publika. Gintarė turėjo daugelį koncertų šiose šalyse, ir tai buvo jos albumo „Earthless“, kurį išleido „Sony records“, pristatymas. Tai vienintelis kartas šalies istorijoje, kai Lietuvos atlikėjo solinį albumą išleido pasaulinė leidybos firma.

„Kai mano daina ėmė skambėti Dainuojančios revoliucijos laikais, aš išgyvenau fantastišką nuostabą ir didelį džiaugsmą. Aš pasijutau reikalinga – ne tik kaip dekoracija, suvenyras ar kažkoks dekoratyvinis daiktas, kas būdinga populiariajai kultūrai. Tada pagalvojau – netgi jei parašysiu tik vieną dainą, kuri taps tautos daina, mano gyvenimas gaus didesnę prasmę, negu kada nors galėjau svajoti“, – sako Gintarė.

Organizatoriai kviečia kartu pasimėgauti Gintarės unikalaus grožio balsu, puikiu muzikavimu ir nuoširdžiu bendravimu, nes kol galėsime susitikti su šia charizmatiška atlikėja ir vėl klausytis jos dainų, gali praeiti ilgas laiko tarpas.

Gintarė lauks visų jūsų rugsėjo 3 d. 18 val., koncerte „Dainuoju tau prie Jūros“ Tauragės kultūros rūmuose.

Minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines Tauragės krašto muziejus „Santaka“ prasmingai įamžino Tauragės krašto istoriją – surengė parodą „Tarpukario dvasia“, muziejaus iniciatyva pagaliau šalia pilies stovi miesto simbolis – tauras. Atsirado ir išliekamąją vertę turintis leidinys „Šimtmečio Tauragė 1918–2018. 100 įdomiausių faktų“. Kaip kilo mintis išleisti tokią knygą ir kaip sekėsi tai daryti, „Tauragės žinioms“ papasakojo jos sudarytojas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis. Knyga bus pristatyta visuomenei vasario 13 d., 17 val. Pilies menėse.

Grikšų namuose, kuriuose auga keturios mergaitės, ko gero, niekada nebūna idealios tvarkos ir tylos. Nebent tada, kai visos mergaitės miega. Užtat jie kupini vaikiško klegesio, kūrybiškų idėjų ir harmonijos. Rita Grikšienė įsitikinusi – kad vaikai augtų laimingi ir sėkmingi, svarbu ne daiktai ar  prabanga, o kad jie savo namuose gerai jaustųsi, žinotų esą mylimi ir rastų savo kelią. Ievai, Eglei, Rūtai ir Laurai tai padaryti labai padeda šachmatai.

Tauragės muzikos mokykloje neseniai atidaryta piešinių paroda. Stulbinančių realistiškumu, preciziškai atliktų darbų autorė – Kornelija Mikalauskaitė, kuriai netrukus sukaks 16 metų. Muzikos mokykloje ji jau penkerius metus mokosi groti smuiku ir pati kuria muziką. Ir tai dar ne visi Žalgirių gimnazijos pirmokės talentai – mergina parašė knygą. O paklausta, kaip viską suspėja, tik šypsosi: o juk dar yra ir mokslai, ir jie – pirmoje vietoje...