Talentais apdovanota Kornelija Mikalauskaitė: „Mėgstu tiesiog būti“
Įkelta:
2018-12-28
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tauragės muzikos mokykloje neseniai atidaryta piešinių paroda. Stulbinančių realistiškumu, preciziškai atliktų darbų autorė – Kornelija Mikalauskaitė, kuriai netrukus sukaks 16 metų. Muzikos mokykloje ji jau penkerius metus mokosi groti smuiku ir pati kuria muziką. Ir tai dar ne visi Žalgirių gimnazijos pirmokės talentai – mergina parašė knygą. O paklausta, kaip viską suspėja, tik šypsosi: o juk dar yra ir mokslai, ir jie – pirmoje vietoje...

Aukščiausias įvertinimas – reperio „like“

Kalbėjomės po piešinių parodos atidarymo, taigi pirmieji klausimai – apie piešimą. Kornelija pasakoja piešianti nuo mažumės, įvairiomis technikomis, tačiau jai visada norėjosi piešti kuo realistiškiau – taip, kaip, pasak jos, daug prasimokę menininkai.

– „Atradusi“ pieštukus supratau, kad ši technika mano. Pieštukais, manau, išeina realistiškiau nupiešti, kitomis technikomis dar taip nemoku, – aiškina mergina.

Kornelija pripažįsta – kantrybės jai netrūksta. Nupiešti vieną piešinį kartais užtrunka pusę metų, tiesa, kartais vienu metu piešia kelis piešinius.

Paroda Muzikos mokykloje – antroji. Pirmąją surengti pasiūlė Martyno Mažvydo progimnazijos piešimo mokytoja Jolita Petkuvienė, pamačiusi Kornelijos darbus, kai ši dar ten mokėsi.

Kol kas aukščiausiu savo piešinių įvertinimu jaunoji dailininkė laiko... patiktuką „Instagram“ – kai ji įkėlė pagal reperio Mad Money dainą „Drugio efektas“ nupieštą piešinį, reperis jį „palaikino“. Kornelijai prisipažįsta – tai išties pradžiugino.

Paklausta, gal ketina susieti savo gyvenimą su daile, ji sako dar nežinanti. Laiko apsispręsti dar daug, jai tik penkiolika, be to, ir kitų talentų netrūksta.

Nuotrauka

Sapnuodavo, kad groja smuiku

Pasakodama apie savo muzikinį kelią, Kornelija sako visada labai norėjusi išmokti groti smuiku, net sapnuodavo, kad juo groja. Svajonė išsipildė prieš penkerius metus, per šv. Valentino dieną – tada tėvai jai nupirko smuiką.

– Kadangi mokytis pradėjau gana vėlai, įstojau iš karto į antrąją Muzikos mokyklos klasę. Buvo  nelengva, – pripažįsta Kornelija. – Todėl ir kažkokių ypatingų pasiekimų neturiu...

Vis dėlto jai patinka dalyvauti konkursuose, nors laimi juose nedažnai – patinka klausytis, kaip groja kiti. Apskritai be muzikos savo gyvenimo Kornelija neįsivaizduoja: klausosi jos nuolat.

– Klausytis muzikos – tai tiesiog gyventi, nežinau, kaip gyvenčiau be to. Labai myliu Lil Peep‘ą, Lilą ir Innomine, „Mad Money“, „Twenty One Pilots“, „Panic!“ „At the Disco“, – sako mergina.

Pasak jos, kurti ir groti – tai išreikšti save. Kornelija yra sukūrusi 5 ar 6 dainas, jas jau ne kartą grojo ir per koncertus, ir draugams, visiems patiko. Tiesa, jos niekur neužrašytos. Paklausta, kaip gimsta dainos, mergina sako, kad jos tiesiog iš kažkur ateina į galvą.

Pirmoji Kornelijos daina – apie tai, kad galima viską pakeisti, nebūtinai reikia pasirinkti nutraukti gyvenimą.

Ji yra sukūrusi ir pjesių.

Nuotrauka

„Visi skaito, kad pabėgtų nuo realybės, o aš norėjau, kad sugrįžtų į realybę“

Kornelija pasakoja rašanti visą gyvenimą. Kol nemokėjo rašyti – piešdavo komiksus, kurių veikėjai buvo katės, karvutės, jos gelbėdavo pasaulį nuo blogybių.

Ji mėgdavo nuolat užsirašyti savo mintis, paskui kažkaip nejučia ėmė kurti detektyvą, iš kurio išsirutuliojo istorija, o iš jos gimė knyga. Kai mokytoja pasiūlė dalyvauti jaunųjų rašytojų mentorystės konkurse „Mano knyga bus!“, Kornelijos knyga jau ėjo į pabaigą. Konkurse ji dalyvavo kartu su 56 pretendentais ir pateko tarp išrinktųjų – 6 finalininkų. Gruodžio pradžioje paaiškėjo, kad Kornelija tapo nugalėtoja. Jos kūrinys pripažintas geriausiu ir truputį, mentorei Linai Buivydavičiūtei padedant, patobulintas, jaunąją rašytoją ves į rimtesnius konkursus. Vienas iš jų – leidyklos „Alma litera“, kuri svajonę gali paversti realybe: knygą išleisti.

Apie ką gi ta knyga?

– Knyga vadinasi „Rafaelis Morganas 17“. Tai apysaka paaugliams, joje 28 tūkst. žodžių, – atvirauja Kornelija. – Kaip rašoma anonse, tai knyga apie „jo ir jų pasaulį, kai taip skauda gyventi“. Knygoje daug visko: savanaudiškumas, tuštybė, išdavystė, narkotikai, nėštumas, skyrybos, pykčiai namuose ir dar daug visko, ko yra mūsų gyvenime.

Nors rašytoja dar tokia jauna ir daugelį dalykų pažįsta tik teoriškai, tai netrukdo jai įsijausti į aprašomą pasaulį. Medžiagos savo knygai ji sėmėsi iš draugų aplinkos, nugirstų istorijų, o rašydama sako panaudojusi draugų dialogus, posakius, todėl knyga išties atspindi tikrą gyvenimą.

– Žinau, kaip būna, nors pati to ir nepatyriau, – atvirauja Kornelija, – rašydama labai išgyvenau,  buvo liūdna, kad reikėjo nužudyti kelis veikėjus. Ką gali žinoti, gal kada nors ir tęsinys bus...

Dabar lietuvių kalbą jai dėsto mokytoja Rita Marcinkienė, bet su kūryba labai padėjo buvusi mokytoja Aušra Bambalienė.

Nuotrauka

„Ieškau žmonių ir ieškau savęs“

Kornelija gyvena Lomiuose, kiekvieną rytą keliasi šeštą valandą, namo grįžta šeštą vakaro. Laiko lieka tik namų darbams ir labai mažai – kūrybai. Mergina sako net nepamenanti, kada paskutinįsyk su draugais lakstė po miestą.

– Penktadienis – piešiu, rašau, piešiu, mąstau. Šeštadienis – vėl tas pats. O visas kitas laikas – mokslai. Ir nereikia manęs gailėti. Visą mano gyvenimą užima muzika, piešimas, rašymas ir mokslai, o paskirstau jį pagal nuotaiką. Vis dėlto pirmiau mokslai: chemija, fizika, matematika, lietuvių kalba, paskui menai.

Prisistatydama parodos lankytojams ji rašo mėgstanti tiesiog būti, šypsotis, tylėti ar kalbėti be galo daug. „Mėgstu būti išskirtinė – anaiptol ne privalumas, – rašo ji. – Muzika užpildo mane. Piešiu ir rašau klausydamasi mylimų grupių, dainuoju, kuriu dainas, galiausiai groju pianinu ir smuiku. Laisvalaikiu miegu ir valgau. Arba tinginiauju guosdama nuliūdusias drauges. Baisiai nemėgstu piktų žmonių. Džiaugiuosi gyvenimu taip, kaip dar niekada nesidžiaugiau. Pasaulis gražus, mano draugai nuostabūs. Galimybės – visur“.

Paprašyta papasakoti apie savo šeimą, Kornelija pasakoja turinti brolį dvynį Paulių, su kuriuo labai gerai sutaria ir kuris „labai labai gerai mokosi, dalyvauja olimpiadose ir dažniausiai laimi, groja pianinu ir gražiai piešia – kai reikia“, dar ji turi gerokai vyresnius du brolius ir seserį. Tėvai ūkininkauja. Jie, pasak Kornelijos, labai džiaugiasi puikiais pagrandukų dvynių pasiekimais, nors ir nelengva, kai reikia juos visur vežioti.

– Mane mokytis reikia versti, o brolis pats mokosi. Su manim mamai tenka kovoti, kad padaryčiau namų darbus, – atvirauja Kornelija. – Tačiau, kita vertus, būtų liūdna nesimokyti savo noru. Mama tai nepyktų, bet pačiai būtų nesmagu.

Paklausta, ko dar norėtų išmokti, talentais apdovanota mergina šypteli – norėtų mokėti šokti ir skaniai gaminti – nes kol kas moka tik išsivirti „bomžpakį“ arba „mikrobanguoti“...

Nuotrauka

Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-06

Keturioliktąjį gimtadienį šią savaitę atšventusi Raminta Jankauskaitė mažais žingsneliais kopia į automobilių sporto olimpą. Jaunoji lenktynininkė automobilių sportu domisi nuo mažens. Išbandžiusi keletą šakų, Raminta apsistojo prie bagių ir pastaraisiais metais lenktyniauja „Junior 1000“ klasėje. Praėjusį savaitgalį ji startavo Tauragėje pirmą kartą vykusiame „Weekend Grand Race“ čempionato penktajame etape. Galutinėje įskaitoje mergina kol kas tarp lyderių nepatenka, bet motyvacija didžiulė ir ateities siekiai ne visai kuklūs – kovoti dėl pergalių. Potencialo tam, panašu, yra.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-05

Mokytojas – ypatinga profesija. Savo mintimis, darbu, užsidegimu jis gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Atrasti kelią, kaip ne tik suteikti mokiniui žinių, bet ir padėti tapti žmogumi, įkvėpti gerumui, – didžiausia ir sunkiausia mokytojo užduotis. Linkėdami sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų visiems mokytojams, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos anglų kalbos mokytoją Inesą Siutilienę, Mokytojų dieną pasitinkančią jau 18-ą kartą.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Romualdo vardas Tauragėje laikomas kultūros ir fotografijos sinonimu. R. Vaitkui vadovaujant Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ne tik prasiplėtė, bet ir greitai tapo daugiafunkciu krašto muziejumi, kur be tradicinių veiklų vyksta alternatyvus kultūrinis miesto gyvenimas. Romualdas jau trečią dešimtmetį dirba Tauragės muziejuje, garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir užsienyje. Romualdas Vaitkus yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas, už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Už nuopelnus fotografijos menui R. Vaitkus taip pat yra įvertintas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Jis yra Lietuvos spaudos fotografų konkurso „Auksinis kadras“ laimėtojas, „Tauragės metų žmogus“ rinkimuose Romualdui buvo įteikta „Metų ambasadoriaus“ nominacija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Praėjusį antradienį Tauragės kultūros rūmuose nuaidėjo ypatingas koncertas – vakaras, pavadintas „Gyvenimo akordai“, buvo skirtas Tauragės krašto garbės piliečiui, muzikos mokytojui, chorvedžiui Romualdui Eičui, pasitikusiam 80-metį. Jubiliejaus proga nuo scenos skambėjo muzika, dainos, nuoširdūs sveikinimo žodžiai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-01

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginių ciklo „Vainikuotieji“ susitikimas su Liutauru Degėsiu. Autorius 2013 metais įvertintas Vyriausybės premija už poeziją ir filosofinių esė knygas, apdovanotas Kultūros ministerijos premija už eseistiką ir publicistiką (2010, 2017 metais).

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-30

Tauragiškė psichologė, VĮ „Psichologinės gerovės centras“ įkūrėja Ina Kalvanienė, šių metų pradžioje susilaukusi antrosios dukros, mėgaujasi ramiu šeimyniniu gyvenimu. Socialiniuose tinkluose moteris dalijasi žaviomis smulkmenomis, darančiomis gyvenimą gražų. Štai šeima šiltnamyje įsirengė poilsio kambarėlį, išvykos į gamtą metu sutiko lapę, nuotraukose įamžintos jaukios motinystės akimirkos, džiaugsmas vaikščiojant paupiu, hamake žindant kūdikį, stebint žvejojančią septynmetę dukrą, sekmadienį šeimai lankant bažnyčią. Ina sutiko „Tauragės žinioms“ praverti savo šeimos namų duris, interviu susitikome Jovarų mikrorajone esančiuose Kalvanų namuose.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-25

Greičiausiai sudėtinga rasti vieną universalų atsakymą į klausimą, kaip sudominti vaikus privalomosios literatūros ar apskritai knygų skaitymu. Vis dėlto visuomet įdomu ir naudinga, ieškant artimiausių požiūrio kampų, vis iš naujo apsvarstyti, kas gali turėti lemiamos įtakos jaunam žmogui, dvejojančiam, sėsti ar nesėsti prie knygos. Tad šįkart „Tauragės žinios“ pasikvietė tauragiškę jaunosios kartos literatūrologę, Vilniaus universiteto doktorantę Moniką Andrulytę pasikalbėti apie jos pačios skaitymo patirtis, knygų teikiamą naudą ir pasidalyti nuomone, koks turėtų būti moksleivių santykis su privalomąja literatūra mokykloje.