Talentais apdovanota Kornelija Mikalauskaitė: „Mėgstu tiesiog būti“
Įkelta:
2018-12-28
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tauragės muzikos mokykloje neseniai atidaryta piešinių paroda. Stulbinančių realistiškumu, preciziškai atliktų darbų autorė – Kornelija Mikalauskaitė, kuriai netrukus sukaks 16 metų. Muzikos mokykloje ji jau penkerius metus mokosi groti smuiku ir pati kuria muziką. Ir tai dar ne visi Žalgirių gimnazijos pirmokės talentai – mergina parašė knygą. O paklausta, kaip viską suspėja, tik šypsosi: o juk dar yra ir mokslai, ir jie – pirmoje vietoje...

Aukščiausias įvertinimas – reperio „like“

Kalbėjomės po piešinių parodos atidarymo, taigi pirmieji klausimai – apie piešimą. Kornelija pasakoja piešianti nuo mažumės, įvairiomis technikomis, tačiau jai visada norėjosi piešti kuo realistiškiau – taip, kaip, pasak jos, daug prasimokę menininkai.

– „Atradusi“ pieštukus supratau, kad ši technika mano. Pieštukais, manau, išeina realistiškiau nupiešti, kitomis technikomis dar taip nemoku, – aiškina mergina.

Kornelija pripažįsta – kantrybės jai netrūksta. Nupiešti vieną piešinį kartais užtrunka pusę metų, tiesa, kartais vienu metu piešia kelis piešinius.

Paroda Muzikos mokykloje – antroji. Pirmąją surengti pasiūlė Martyno Mažvydo progimnazijos piešimo mokytoja Jolita Petkuvienė, pamačiusi Kornelijos darbus, kai ši dar ten mokėsi.

Kol kas aukščiausiu savo piešinių įvertinimu jaunoji dailininkė laiko... patiktuką „Instagram“ – kai ji įkėlė pagal reperio Mad Money dainą „Drugio efektas“ nupieštą piešinį, reperis jį „palaikino“. Kornelijai prisipažįsta – tai išties pradžiugino.

Paklausta, gal ketina susieti savo gyvenimą su daile, ji sako dar nežinanti. Laiko apsispręsti dar daug, jai tik penkiolika, be to, ir kitų talentų netrūksta.

Nuotrauka

Sapnuodavo, kad groja smuiku

Pasakodama apie savo muzikinį kelią, Kornelija sako visada labai norėjusi išmokti groti smuiku, net sapnuodavo, kad juo groja. Svajonė išsipildė prieš penkerius metus, per šv. Valentino dieną – tada tėvai jai nupirko smuiką.

– Kadangi mokytis pradėjau gana vėlai, įstojau iš karto į antrąją Muzikos mokyklos klasę. Buvo  nelengva, – pripažįsta Kornelija. – Todėl ir kažkokių ypatingų pasiekimų neturiu...

Vis dėlto jai patinka dalyvauti konkursuose, nors laimi juose nedažnai – patinka klausytis, kaip groja kiti. Apskritai be muzikos savo gyvenimo Kornelija neįsivaizduoja: klausosi jos nuolat.

– Klausytis muzikos – tai tiesiog gyventi, nežinau, kaip gyvenčiau be to. Labai myliu Lil Peep‘ą, Lilą ir Innomine, „Mad Money“, „Twenty One Pilots“, „Panic!“ „At the Disco“, – sako mergina.

Pasak jos, kurti ir groti – tai išreikšti save. Kornelija yra sukūrusi 5 ar 6 dainas, jas jau ne kartą grojo ir per koncertus, ir draugams, visiems patiko. Tiesa, jos niekur neužrašytos. Paklausta, kaip gimsta dainos, mergina sako, kad jos tiesiog iš kažkur ateina į galvą.

Pirmoji Kornelijos daina – apie tai, kad galima viską pakeisti, nebūtinai reikia pasirinkti nutraukti gyvenimą.

Ji yra sukūrusi ir pjesių.

Nuotrauka

„Visi skaito, kad pabėgtų nuo realybės, o aš norėjau, kad sugrįžtų į realybę“

Kornelija pasakoja rašanti visą gyvenimą. Kol nemokėjo rašyti – piešdavo komiksus, kurių veikėjai buvo katės, karvutės, jos gelbėdavo pasaulį nuo blogybių.

Ji mėgdavo nuolat užsirašyti savo mintis, paskui kažkaip nejučia ėmė kurti detektyvą, iš kurio išsirutuliojo istorija, o iš jos gimė knyga. Kai mokytoja pasiūlė dalyvauti jaunųjų rašytojų mentorystės konkurse „Mano knyga bus!“, Kornelijos knyga jau ėjo į pabaigą. Konkurse ji dalyvavo kartu su 56 pretendentais ir pateko tarp išrinktųjų – 6 finalininkų. Gruodžio pradžioje paaiškėjo, kad Kornelija tapo nugalėtoja. Jos kūrinys pripažintas geriausiu ir truputį, mentorei Linai Buivydavičiūtei padedant, patobulintas, jaunąją rašytoją ves į rimtesnius konkursus. Vienas iš jų – leidyklos „Alma litera“, kuri svajonę gali paversti realybe: knygą išleisti.

Apie ką gi ta knyga?

– Knyga vadinasi „Rafaelis Morganas 17“. Tai apysaka paaugliams, joje 28 tūkst. žodžių, – atvirauja Kornelija. – Kaip rašoma anonse, tai knyga apie „jo ir jų pasaulį, kai taip skauda gyventi“. Knygoje daug visko: savanaudiškumas, tuštybė, išdavystė, narkotikai, nėštumas, skyrybos, pykčiai namuose ir dar daug visko, ko yra mūsų gyvenime.

Nors rašytoja dar tokia jauna ir daugelį dalykų pažįsta tik teoriškai, tai netrukdo jai įsijausti į aprašomą pasaulį. Medžiagos savo knygai ji sėmėsi iš draugų aplinkos, nugirstų istorijų, o rašydama sako panaudojusi draugų dialogus, posakius, todėl knyga išties atspindi tikrą gyvenimą.

– Žinau, kaip būna, nors pati to ir nepatyriau, – atvirauja Kornelija, – rašydama labai išgyvenau,  buvo liūdna, kad reikėjo nužudyti kelis veikėjus. Ką gali žinoti, gal kada nors ir tęsinys bus...

Dabar lietuvių kalbą jai dėsto mokytoja Rita Marcinkienė, bet su kūryba labai padėjo buvusi mokytoja Aušra Bambalienė.

Nuotrauka

„Ieškau žmonių ir ieškau savęs“

Kornelija gyvena Lomiuose, kiekvieną rytą keliasi šeštą valandą, namo grįžta šeštą vakaro. Laiko lieka tik namų darbams ir labai mažai – kūrybai. Mergina sako net nepamenanti, kada paskutinįsyk su draugais lakstė po miestą.

– Penktadienis – piešiu, rašau, piešiu, mąstau. Šeštadienis – vėl tas pats. O visas kitas laikas – mokslai. Ir nereikia manęs gailėti. Visą mano gyvenimą užima muzika, piešimas, rašymas ir mokslai, o paskirstau jį pagal nuotaiką. Vis dėlto pirmiau mokslai: chemija, fizika, matematika, lietuvių kalba, paskui menai.

Prisistatydama parodos lankytojams ji rašo mėgstanti tiesiog būti, šypsotis, tylėti ar kalbėti be galo daug. „Mėgstu būti išskirtinė – anaiptol ne privalumas, – rašo ji. – Muzika užpildo mane. Piešiu ir rašau klausydamasi mylimų grupių, dainuoju, kuriu dainas, galiausiai groju pianinu ir smuiku. Laisvalaikiu miegu ir valgau. Arba tinginiauju guosdama nuliūdusias drauges. Baisiai nemėgstu piktų žmonių. Džiaugiuosi gyvenimu taip, kaip dar niekada nesidžiaugiau. Pasaulis gražus, mano draugai nuostabūs. Galimybės – visur“.

Paprašyta papasakoti apie savo šeimą, Kornelija pasakoja turinti brolį dvynį Paulių, su kuriuo labai gerai sutaria ir kuris „labai labai gerai mokosi, dalyvauja olimpiadose ir dažniausiai laimi, groja pianinu ir gražiai piešia – kai reikia“, dar ji turi gerokai vyresnius du brolius ir seserį. Tėvai ūkininkauja. Jie, pasak Kornelijos, labai džiaugiasi puikiais pagrandukų dvynių pasiekimais, nors ir nelengva, kai reikia juos visur vežioti.

– Mane mokytis reikia versti, o brolis pats mokosi. Su manim mamai tenka kovoti, kad padaryčiau namų darbus, – atvirauja Kornelija. – Tačiau, kita vertus, būtų liūdna nesimokyti savo noru. Mama tai nepyktų, bet pačiai būtų nesmagu.

Paklausta, ko dar norėtų išmokti, talentais apdovanota mergina šypteli – norėtų mokėti šokti ir skaniai gaminti – nes kol kas moka tik išsivirti „bomžpakį“ arba „mikrobanguoti“...

Nuotrauka

Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.