Europos čempionas Rokas Baciuška: „šeima – geriausia palaikymo komanda“
Įkelta:
2018-10-23
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Žalgirių gimnazistas Rokas Baciuška praėjusią savaitę perrašė Lietuvos automobilių sporto istoriją. Aštuoniolikmetis pasiekė tai, ko dar jokiam lietuviui nepavyko. Paskutinio Europos ralikroso čempionato (Euro RX) S1600 klasės etape jis neišvaistė sukaupto pranašumo ir buvo paskelbtas čempionu. 10 metų automobilių sporte nardantis tauragiškis šią savaitę lankėsi „Tauragės žinių“ redakcijoje. Už galimybę siekti aukštų rezultatų jis dėkojo savo šeimai, rėmėjams ir klasės draugams.

Kylanti žvaigždė

„Neturiu žodžių. Sezono pradžia buvo labai sunki ir tikrai buvo sunku tikėtis tokios pergalės. Tačiau dabar mes – Europos čempionai. Nuostabus jausmas ir visų pirma noriu padėkoti nuostabiai komandai, rėmėjams, fanams – tai mūsų visų pergalė,“ – po pergalingo finišo kalbėjo dvyliktokas Rokas Bačiuška.

Paskutinis ralikroso etapas Vokietijoje buvo pats saldžiausias. Nors aršiausiam savo varžovui iš Rusijos R. Baciuška nusileido, bendroje įskaitoje užteko taškų, kad pavyktų iškovoti Europos čempiono titulą.

– Komandos vadovas paprašė prieš finalą „nesidraskyti“, bet aš vis tiek spaudžiau, – redakcijoje kalbėjo sportininkas, pergalingame sezone atstovavęs Prancūzijos komandai.

Tai buvo pirmas R. Baciuškos sezonas Europos ralikroso čempionate. 2017 m. jis išbandė save dviejuose ralikroso etapuose ir viename sugebėjo užimti antrą vietą. Pastebėjus didžiulį sportininko potencialą, kartu su rėmėjais buvo nutarta koncentruotis būtent į šį sportą.

„Euro RX“ čempionatą tauragiškis pradėjo prie „Škoda Fabia“ automobilio vairo, tačiau sezono viduryje persėdo prie technologiškai kiek pažangesnio „Audi A1“. Tauragiškis užsienio komandai atstovauja dėl geresnių techninių galimybių ir aptarnavimo. Tiesa, net ir itin greitas sportinis automobilis be vairuotojo – tik metalo gabalas.

– Šiame sporte 80 proc. sėkmės lemia startas. Būtina greita reakcija, žinoma, svarbūs taktiniai sprendimai ir net sėkmės faktorius, – teigė pašnekovas.

Nuotrauka

Kartingo sportas

Dėl galimybės mėgautis autosportu R. Baciuška dėkoja savo tėčiui. Giedrius Bačiuška – didelės logistikos, automobilių pardavimo ir nuomos bendrovės „GBY“ savininkas. Prieš dešimt metų jis ir nuvedė sūnų į Viešvilės kartodromą, kur gimė aistra šiam sportui.

– Pirmos „gonkės“ (lenktynės, – red. past.) sekėsi, netrukus pasiūlė man važiuoti sportiniu kartingu, – prisiminė Rokas.

Jau po keleto metų tauragiškis, kaip lygus su lygiais, varžėsi su Lietuvos geriausiais kartingo meistrais. 2010 m. R. Baciuška iškovojo ir pirmąjį savo trofėjų, tapo Lietuvos čempionu „Rotax Junior“ klasėje.

Sparčiai tobulėdamas Rokas skynė pergales įvairių kartingų trasose, o būdamas 14-os jis iškovojo Pabaltijo čempiono titulą.

Paklaustas, kaip gi kartingo sportas susijęs su dabartiniais jo pasiekimais ralikroso varžybose, R. Baciuška teigė, jog tai beveik neatsiejamos sritys. Esą nuvertinti kartingo nevertėtų, nes tai daugelio sportininkų pirmoji mokykla. Be to, tai labai galingi bolidai, pasiekiantys 180 km / h greitį. Žaibiškai įsibėgėjantys kartingai reikalauja itin didelės ištvermės ir fizinio pasiruošimo. R. Baciuškos teigimu, raumenų masė šiame sporte nepadeda, netgi priešingai – lenktynininkai būna smulkaus sudėjimo, tačiau itin ištvermingi.

Kartodromas ir dabar yra neatsiejama tauragiškio aistra bei vieta, kuriose jis treniruojasi ir tobulėja.

– Jei su kartingu nebūčiau važiavęs, tokių rezultatų nebūčiau pasiekęs, – teigė pašnekovas, patenkantis geriausių į Europos kartingo meistrų dešimtuką.

Anot Roko, kartingas tapo tramplinu ne vienam „Formulė – 1“ lenktynininkui. Paskutinėse Pasaulio kartingų čempionato varžybose dalyvavo ir legendinė „F-1“ žvaigždė Felipe Masa, šiuo metu vadovaujantis FIA kartingo komisijai.

Tėčio palaikymas

Automobilių sportas Bačiuškų šeimoje visuomet užėmė svarbią vietą. Ne tik dabar, kai vidurinysis sūnus tapo Europos čempionu. Anot Roko, į varžybas jie ne kartą važiavo atostogų metu su kemperiu. Sparčiai pasaulyje populiarėjančios ralikroso varžybos pakerėjo visus.

Praėjusiais metais šeima nusprendė suteikti Rokui galimybę išbandyti jėgas už galingesnio automobilio vairo. Pirmieji važiavimai Miuncheno trasoje nustebino – tauragiškis aplenkė patyrusius varžovus, tad buvo nuspręsta jį registruoti keliems Europos čempionato etapams.

– Automobilių sporte dažnai viskas susiklosto pagal tradicijas. Važiuoja tėtis, vėliau sūnus. Pas mus buvo kitaip, niekas varžybose nedalyvavo, bet šeima įdėjo pirmąjį įnašą, kad galėčiau lenktyniauti, – pirmuosius žingsnius ralikroso varžybose prisiminė R. Baciuška.

Nuotrauka

Ne paslaptis, kad šis sportas itin brangus užsiėmimas, be rėmėjų paramos išgyventi būtų itin sunku. Kiek kainuoja galingas R. Baciuškos „Audi“, vaikinas atsakyti negalėjo. Esą visus finansinius reikalus tvarko tėtis.

Nuo piniginių lėšų priklausys, ar tauragiškis kitais metais dar kartą dalyvaus Europos ralikroso čempionate. Vaikinas tikisi, jog po pergalingo sezono galbūt pavyks pritraukti kitų investuotojų dėmesį. Rokas pripažino, jog dalyvauti norėtų, tačiau Lietuvoje šiam sportui sunku. O gerųjų pavyzdžių net nereikia ieškoti vakarų Europoje, čia pat Latvijoje šiemet vyko pasaulio čempionato vienas iš etapų.

Klasiokų sveikinimai

Su Europos čempiono titulu grįžęs dvyliktokas ypatingo dėmesio gimtojoje Tauragėje nejaučia. Kaip visada, jį pasveikino ištikimiausi draugai ir klasiokai. Po pergalingo finišo jis išgirdo ir pavydžių bendraamžių replikų, tačiau tikina, kad į jas nekreipia dėmesio.

– Šeima – geriausia palaikymo komanda, – teigė gruodžio mėnesį 19-ąjį gimtadienį švęsiantis tauragiškis.

Į kiekvienas varžybas palaikyti Roko atvyksta jo broliai Rytis ir Simas bei, žinoma, tėtis ir mama. Į Latvijoje vykusį ralio etapą susirinko per pusšimtį tauragiškių, toks palaikymas Roką motyvuoja stengtis dar labiau.

– Mano planas A – dalyvauti automobilių sporte. Planas B – baigus gimnaziją studijuoti logistiką, transportą. Reiks padėti tėčiui, – teigė R. Baciuška.

Europos čempionas tikina, kad išskirtinių pomėgių jis daugiau neturi. Vakarais mėgsta pabėgioti, stiprina reakciją ir fizinį pasiruošimą pas trenerį Mindaugą Pocių.

Paklaustas, ar mėgsta paspausti greičio padalą Tauragės gatvėse, vaikinas teigia niekad to nedarantis.

– Vairuotojo pažymėjimą gavau beveik prieš metus, bet esu dar jaunas, manau, kad mieste yra daug geresnių vairuotojų už mane, turinčių didesnę patirtį, kurios lyginti su varžybų patirtimi negalima. Greitį mėgstu tik trasoje, o miesto gatvėse laikausi taisyklių. Man atrodo, kad tauragiškiai vairuoja gerai, tik šeštadieniais, kai vyksta turgus, galima pamatyti nesuprantamų vairavimo pavyzdžių, – šypsojo R. Bačiuška, kylanti Europos ralikroso žvaigždė.

Nuotrauka

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.