Modelio karjera Azijoje: pakerėjo „švelniais“ veido bruožais
Įkelta:
2018-08-02
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Devyniolikmetė tauragiškė Dovilė Butvydaitė penkerius metus vyksta dirbti, kartu ir keliauti į Aziją. Šiemet baigusi „Versmės“ gimnaziją mergina susikrovė lagaminą ir išvyko į Kiniją, kur tęsia savo modelio karjerą. Dovilė „Tauragės žinioms“ prisipažino, kad į mados industriją pateko visiškai netikėtai. Aukštą, išskirtinių veido bruožų merginą „Maximoje“ pastebėjo modelių agentūros vadovė. Dovilė dirba „Zaros“ ir garsių Japonijos dizainerių kurtų rūbų modeliu. Azija tapo tauragiškės sėkmės tramplinu, mat raudonplaukės, švelnių veido bruožų merginos Kinijoje ir Pietų Korėjoje tikrų tikriausia egzotika.

– Dovile, neseniai baigei „Versmės“ gimnaziją. Kaip sekėsi egzaminų sesija, kokį dalyką labiausiai mėgsti?

– Mokslai mūsų šeimoje yra vienas svarbiausių dalykų. Nuo pirmų mokymosi metų gimnazijoje (keturiolikos, – red. past.) pradėjau dirbti modelio darbą, todėl buvo pakankamai sunku gauti aukščiausius mokymosi įvertinimus. Egzaminų rezultatais nesu patenkinta, tačiau mokydamasi pagal Tarptautinio bakalaureato programą turiu galimybę juos perlaikyti bei gauti geresnius įvertinimus. Mano kryptis – socialiniai mokslai.

– Kuo užsiimdavai po pamokų? Žinau, kad žaidi badmintoną, kaip sekasi aikštelėje su badmintono rakete?

– Badmintonas – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Pirmą kartą mama į treniruotę atvedė, kai buvau dešimties metų. Aštuonerius metus, beveik kiekvieną dieną, treniruodavausi apie dvi valandas. Dalyvaudama varžybose kovojau ne tik dėl aukštų rezultatų, bet ugdžiau savyje kantrybę, komandinio darbo įgūdžius. Nemaža dalis mano draugų yra būtent tie žmonės, su kuriais kartu praleisdavome laiką treniruočių, varžybų metu.

Niekada nebuvau geriausia žaidėja, yra žymiai talentingesnių ir profesionaliau besitreniruojančių žaidėjų. Mano aukščiausi pasiekimai moterų dvejetuose – antrosios arba trečiosios vietos. Teko vieną kartą laimėti moterų vieneto pirmąją vietą turnyre Danijoje. Nors ir ne visuomet turiu galimybę žaisti badmintoną, tačiau grįžusi į Tauragę visuomet stengiuosi nueiti į sporto salę.

Be šios sporto šakos, apie pusę metų lankiau tinklinio treniruotes, tačiau po rimtos bei skausmingos traumos, kelio girnelės dislokacijos, to nebedarau.

– Tai kaip atradai modelio darbą?

– Močiutė visuomet kartodavo, jog užaugusi dirbsiu modelio darbą. Jis buvo mano svajonė, kuri išsipildė. Prieš penkis metus modelių agentūros atstovė sustabdė mane parduotuvėje „Maxima“ ir pasiūlė atvažiuoti. Nepasitikėjau ta agentūra, todėl nusprendžiau susisiekti su „Modilinos“ vadove Jolanta Sadauskiene, kuri mane maloniai priėmė į agentūrą, vėliau suplanavo keliones, darbus ateityje.

Nuotrauka

– Modelio karjerą turbūt labai lemia išskirtiniai fiziniai duomenys. Kokie jie?

– Mano ūgis yra 173 cm, svoris – 46–47 kg. Tai turėjo įtakos, tačiau žinau daug kitų modelių, kurios būdamos net žemesnės už mane, sėkmingai dirba madų sostinėje Niujorke. Pasaulio modelių agentūros reikalauja, jog klubų matmenys būtų iki 90 cm, o liemuo iki 60 cm. Yra ir ūgio reikalavimas, ne mažesnis nei 170 cm.

– Žvelgiant į populiariausius, geriausiai apmokamus pasaulio modelius, atrodo, kad jie visi yra kažkuo panašūs.

– Nebūtinai turi būti visiškai išsiskirianti, sunkus bei nuoširdus darbas gali turėti žymiai daugiau įtakos sėkmingai karjerai. Dažniausiai čia dirbančios merginos turi ryškius skruostikaulius, ryškias dideles akis ar vešlius antakius. Tačiau kiekviena jų skirtinga, pažvelgus į brangiausiai apmokamų modelių, Gisele Bundchen (30 mln. dolerių per metus), Adriana Lima (10 mln.), Kendall Jenner (10 mln.) išvaizdą – tai akivaizdu.

Manau, kad asmenybė yra lygiai taip pat svarbi, kaip ir išvaizda.

– Atrodai išskirtinė, prisipažinsiu, pamaniau, kad esi jaunesnė, dėl veido bruožų. Ar dėl to dirbi rytų mados rinkoje?

– Azijoje didelė mielų veido bruožų paklausa. Kadangi atrodau labai jauna, kaip penkiolikos, nemažai ten dirbu. Taip pat, jiems yra neįprasta mano plaukų spalva.

Manau, per artėjančius metus dažniau pradėsiu dirbti Europos šalyse.

– Kur teko tau keliauti, kokie didžiausi karjeros pasiekimai?

– Per penkerius metus teko dirbti Taivane, Pietų Korėjoje, Kinijoje, tris kartus Japonijoje bei keliose Europos šalyse – Ispanijoje bei Vokietijoje. Šiuo metu mano didžiausi pasiekimai yra darbas su „Zara“ drabužių parduotuve bei vienu žymiausių Japonijos dizainerių Issey Miyake. 

– Ką veiki šiuo metu Kinijoje?

– Kinijoje dabar dirbu, kontrakto trukmė – du mėnesiai. Darbotvarkė labai įtempta: darbas dažniausiai prasideda aštuntą valandą ryto, tenka dirbti nuo šešių iki net dvylikos valandų per parą. Kartą į savaitę turime laisvą dieną, dažniausiai šeštadienį. Jei neturime darbų kiekvienai dienai, turime kastingus – susitikimus su klientais. Laisvomis dienomis visuomet stengiuosi aplankyti žymias miesto vietas. Nemažai pamatau darbo reikalais keliaujant po miestus.

Nuotrauka

– Ar patartum jaunoms merginom save išbandyti mados rinkoje?

– Modelio darbas nėra lengvas, tačiau tai puiki galimybė pamatyti pasaulį, pažinti kitas kultūras, susipažinti su daug nuostabių žmonių bei užsidirbti pinigėlių.

– Ne paslaptis, kad modeliai susiduria su įvairiomis pagundomis: alkoholis, narkotikai. Kaip nuo to atsiriboti?

– Manau, tai priklauso nuo žmogaus asmenybės. Žinoma, galima pasilinksminti, bet kai kurioms merginoms vakarėliai tampa antru darbu – jos gauna pinigus už tai, jog būna klube bei linksminasi su vietiniais žmonėmis. Alkoholis bei narkotikai labai rimta problema šioje industrijoje. Kartais net jaunos merginos – keturiolikos metų yra įtraukiamos į šias pinkles. Daug jų, dėl šios priežasties, praranda darbus ir klientus. Šioje industrijoje dirbantys žmonės turi išmokti kontroliuoti, sustabdyti save nuo pagundų, net nuo siūlomos nemokamos prabangos.

– Kokie tavo ateities planai? Planuoji studijuoti, ar kol kas modelio darbas diktuoja sąlygas?

– Kol kas koncentruojuosi į darbą. Yra keli egzaminai, kuriuos pavasarį norėsiu perlaikyti, tačiau didžiąją dalį praleisiu dirbdama, keliaudama. Rugsėjo mėnesį keliausiu dviems mėnesiams į Pietų Korėją, tada į Japoniją – Tokiją – trims. Dėl tolimesnių planų dar neaišku, bet ateityje ketinu studijuoti.

Dėkojame už pokalbį

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.