„Instagram“ žvaigžde padėjo tapti pusbrolis Naglis
Įkelta:
2018-08-06
Nuotrauka
Aprašymas

Rugilės Sudeikytės asmeninio archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Žygaitiškę Rugilę Sudeikytę galima vadinti socialinio tinklo „Instagram“ žvaigžde. Sparčiai populiarėjančios nuotraukų ir video peržiūrų platformos nare ji tapo tik praėjusiais metais. Po šėlionių su garsiuoju savo pusbroliu Naglimantu (Naglis Bierancas), 29 metų merginą pradėjo sekti tūkstančiai žmonių. Šiandien ji bene daugiausiai followerių (sekėjų) turinti tauragiškė, kuri savo asmeninio gyvenimo detalėmis sutiko pasidalinti ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

„Facebook“ iškeitė į „Instagram“

Sparčiai populiarėjantis „Instagram“ socialinis tinklas vis dažniau skelbia didėjančią vartotojų statistiką. Skaičiuojama, jog šiuo metu pasaulyje prie šio tinklo prisijungę yra apie 800 mln. žmonių, iš kurių 500 mln. prisijungia kiekvieną dieną. Pastaruoju metu itin populiariomis tampa „Instagram stories“, kuriose vartotojai gali pasidalinti savo pomėgiais: foto akimirkomis ir video įrašais.

„Instagram“ naudoja ir nemažas būrys tauragiškių: moksleivių, verslininkų ir net politikų. Tiesa, tokio populiarumo, kokį yra pasiekusi „Tauragės žinių“ kalbinama herojė, neturi niekas. Žygaičiuose gimusi Rugilė Sudeikytė šiuo metu turi daugiau nei 26 tūkst. sekėjų. Linksmai nusiteikusi 29 metų mergina teigia, kad „Instagram“ vartotojus sudomino šmaikščiais juokeliais ir nekasdieniškais, tačiau matytais vaizdeliais iš Lietuvos kaimo gyvenimo.

Mergina teigia, kad populiarumo niekad nesiekė, o socialiniame tinkle „Facebook“ apskritai, praleidžia labai nedaug laiko. Visa tai dėl to, kad „Instagram“ – patogus, labai lengvai naudojamas socialinis tinklas. Anot R. Sudeikytės, „Facebook“ yra pardavimo, pirkimo ir kitokių grupių susibūrimo vieta.

Pusbrolis Naglimantas 

Tiesa, tiems „Instagram“ vartotojams, kurie R. Sudeikytės dar nepažįsta, siūlome apsilankyti jos profilyje pseudonimu „giliukassss“. Jame nesunku pastebėti tauragiškės ir jos pusbrolio Naglio Bieranco bendrų video projektų „24 valandos“.

Iki 5 klasės mokyklą Žygaičiuose lankęs N. Bierancas (Naglimantas), šiuo metu turi 142 tūkst. gerbėjų armiją. Vėliau persikraustė į Vilnių, o šiuo metu yra žinomas kaip fotografas, šokėjas ir bene sparčiausiai išpopuliarėjusi socialinių tinklų žvaigždė.

Nuotrauka

R. Sudeikytė „Instagram“ šturmavo beveik prieš metus, Naglis – seniau. Kartą pusbrolio ir pusseserės šėlionės su telefono kamera virto tikrų tikriausia interneto „bomba“. Jų personažų kalbą pradėjo mėgdžioti ne vienas interneto vartotojas, o vienas iš terminų „skanei“ (reiškiantis skaniai, skanu) tapo kone kultinis, ar neatsiejamas nuo bendrinio lietuvių kalbos žodyno. Ironizuodamas ir pamėgdžiodamas  LNK laidos „24 valandos“ herojus, šis giminaičių tandemas susilaukė milžiniško peržiūrų skaičiaus.

Pirmasis „24 valandų“ video buvo sukurtas ir patalpintas praėjusią žiemą. Išplatintas kituose socialiniuose tinkluose jis sulaukė 500 tūkst. peržiūrų.

– Po šio video ir pradėjo mane followinti, – prisipažino R. Sudeikytė, mananti, kad jos ir Naglio personažai parodo tikrąjį Lietuvos kaimą.

Nuomonės įvairios

Anot R. Sudeikytės, daugelis žmonių „Instagram“ mėgsta parodyti, kas yra gražu, ką valgė. Ji su pusbroliu nusprendė pademonstruoti, kaip gyvena kaimo žmonės.

„Instagram stories“ reportažuose surežisuotos ir įamžintos kasdieniškos situacijos, kuriose netrūksta keiksmažodžių ir absurdiškų įvykių.

– Mes auditorijos nepasirenkame. Tėvai patys turi kontroliuoti, ką žiūri jų vaikai, – paklausta, ar necenzūrinis turinys nedaro žalos jaunimui, teigė pašnekovė.

Linksmo būdo mergina pripažino, kad jos šeima „prie bajerio“. Jie R. Sudeikytę palaiko, tačiau pripažino, kad ne vienas iš artimųjų girdėjo kitų žmonių neigiamų atsiliepimų.

– Mūsų šeimoje niekas nepataikauja, ką galvojame, tą sakome. O aš tik noriu pajuokint, man tai tik laisvalaikio pramoga. „Instagram“ nesistengiu demonstruoti savo kokio tai grožio, kaip tai daro kitos, – tikino pašnekovė.

Norėjo tapti aktore

Žygaitiškė prisipažino, kad mėgsta bendrauti su žmonėmis, mėgsta kompanijas, todėl socialiniai tinklai – puiki galimybė išreikšti save. Tam, kad išlaikytų „Instagram“ sekėjų dėmesį, ji nuolat pildo savo „Stories“ skiltį, kurią kasdien peržiūri dešimtys tūkstančių vartotojų.

– Turiu nuotaikos ir įkeliu kažką. Kartais po 2–3 kartus per dieną, kartais perfilmuoju, kad įrašas būtų kokybiškesnis. O kartais nieko neįdedu ir tris dienas, – teigė R. Sudeikytė.

Esą „Instagram“ daug asmeninio laiko „nepraryja“, nes juo paprasta naudotis.

Nors „Instagram stories“ skiltyje netrūksta linksmų vaizdų, pagrindiniame profilyje puikuojasi nuotraukos, kurioms mergina skiria vis didesnį dėmesį. Dabar didžiausia jos aistra – fotografija, kuriai skiria visą savo laisvalaikį.

– Norėjau būti aktore, tačiau po 12 klasės niekur nestojau. Po metų pasirinkau studijas Aleksandro Stulginskio universitete, Ekologijos specialybę. Mokslus pabaigiau tik dėl to, kad baigčiau, ekologija manęs netraukė, – pasakojo mergina.

Pinigų neuždirba

Mergina dabar dažnai lankosi Norvegijoje, kurioje su draugu keliauja. Jos „Instagram“ profilyje netrūksta gamtos vaizdų, linksmų kasdieniškų nutikimų. R. Sudeikytė prisipažino, kad iš „Instagram“ veiklos pinigų ji neuždirba. Tiesa, nemažai žinomų asmenų iš šio tinklo jau sugeba pasipelnyti.

Surinkusi 25 tūkst. sekėjų ji pastebėjo, kad į ją jau kreipiasi kosmetikos gamintojai su įvairiomis dovanėlėmis. Pastarieji prašo pasidalinti įvairiais grožio ir sveikatinimosi reikmenimis ir taip pareklamuoti vienokį ar kitokį gamintoją.

R. Sudeikytė atskleidė, kad tiesiogiai pinigų nei „Instagram“, nei „Facebook“ savo žinomiems socialinių tinklų vartotojams nemoka. Esą taip dažnai klaidingai galvojama dėl to, kad „Youtube“ išmoka autoriams už jų darbus, jei šie sulaukia tam tikro peržiūrų skaičiaus.

Anot R. Sudeikytės, „Youtube“ reikalauja didesnių laiko sąnaudų, nes video medžiagą reikia įkelti. O „Instagram“ – linksma laisvalaikio pramoga.

– Ko palinkėti tiems, kurie nori tapti žinomi „Instagram“? Reikia geros idėjos, arba reikia būti tikrai talentingu: piešiančiu, šokančiu, dainuojančiu žmogumi, tokiu, kaip pavyzdžiui Naglimantas, – teigė R. Sudeikytė.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.