2019 Lapkričio 14 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Jogos mokytoja Jūratė Ačė: „Esu labai laiminga Tauragėje“

  • Įkelta: 2018-06-22
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jūratę Ačę daugelis tauragiškių turbūt pažįsta, kaip buvusią draudimo agentę, dar anksčiau – fizikos mokytoją ir rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausiąją specialistę. Dabar moteris save išlaiko užsiimdama jai mėgstama veikla ­– jogos mokymu. Prieš porą metų įkūrusi VšĮ „Spindulys begalinės šviesos“, pastaruoju metu visą save atiduoda Bitėnuose įkurto edukacinio centro veiklos plėtojimui.

Kuria edukacinį centrą

VšĮ „Spindulys begalinės šviesos“ (paskyra „Facebook“ „AŠ RAM BEE“) moteris įkūrė prieš porą metų. Įsigijo Bitėnuose esantį šimtametį buvusį mokyklos pastatą, ėmėsi jo remontų. Čia vyksta jogos kursai, meditacijos, meno terapijos užsiėmimai ir įvairūs mokymai. Šiuo metu Jūratė ir jai talkinanti komanda koncentruojasi į žygių po Rambyną ir aplinkines vietoves organizavimą.

­– Judant gaminasi laimės hormonai endorfinai. Mes sukurti judėti, vadinasi būti laimingais, o efektyviausias judėjimas yra gryname ore, –­ pasakoja Jūratė. ­

Centras įkurtas baltų protėvių žemėse, kur anksčiau virė skalvių genčių gyvenimas. Anot Jūratės, lankydamiesi tokiose archajiškose vietose, žmonės paskęsta savo pojūčiuose. Įveikti dvidešimt kilometrų jiems teikia energijos, pasisemiama teigiamų emocijų.

Su joga – dvidešimt metų

Be žygių organizavimo Jūratė taip pat užsiima ir jogos mokymu. Pasak jos, Tauragėje yra daug žmonių, besidominčių savęs sveikatinimu, ieškančių atsakymų į egzistencinius klausimus, ir, žinoma, siekiančių ramybės.

­– Dauguma ieško vidinės ramybės. Atvykdami į mano užsiėmimus, jie ateina ne pas mane, jie ateina pas save. Po užsiėmimo jie jaučiasi pailsėję, pakylėti. Žmonėms to reikia, – sako pašnekovė bei teigia esanti laiminga, galėdama visiškai atsiduoti savo mėgstamai veiklai.

Joga moteris domisi, ją praktikuoja ir jos moko jau dvidešimt metų. Neseniai ji dirbo draudimo bendrovėje, dar anksčiau­ apie dešimt metų dėstė fiziką, tiek pat metų dirbo švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste.

­– Esu labai laiminga Tauragėje. Jaučiu palaikymą. Nežinau mūsų mieste dar vieno žmogaus, kuris kurtų edukacinį centrą, užsiimtų joga ne laisvalaikiu, bet atiduodamas visą 100 procentų savo laiko. Už tai turėčiau dėkoti ne vienam tauragiškiui, padėjusiems man to pasiekti. Dirbdama savivaldybėje, ėjau atsakingas pareigas: vykdžiau švietimo tinklo optimizavimą. Tuo pat metu mokiausi jogos, mano kolegės, vadovai mane palaikė, – teigė Jūratė.

Ne tik verslas

Šiuo metu Jūratės mėgstama veikla yra ir jos pragyvenimo šaltinis. Moteris neslepia, jog kai kurios edukacinio centro veiklos yra mokamos, tačiau teigia, jog svarbiausia tokios veiklos sėkmei – mokytojo atsidavimas.

­– Manantys, jog tai – tik mano verslas, turėtų apsilankyti užsiėmimuose tam, jog susidarytų nuomonę, kiek šioje veikloje verslo, o kas labiau primena misiją. Žinoma, aš su šia misija turiu ir edukacinį centrą pastatyti, turiu suburti veiklas vykdančią komandą, rėmėjus, galinčius padėti mums išsilaikyti, – darbo specifika dalijosi Jūratė.  

Edukacinis centras įkurtas Bitėnų buvusios (iki Antrojo pasaulinio karo) mokyklos patalpose. Pasak Jūratės, 1914 metų statybos namas yra geros būklės, reikia pakeisti langus ir stogą.

Renginiai edukaciniame centre vyksta nuo 2016 metų. Jų dalyviai dažniausiai mokosi savęs pažinimo, sveikos gyvensenos. Artimiausiu metu turėtų įvykti natūralios parfumerijos gamintojos paskaita, kurioje susidomėjusieji mokysis pasigaminti sau kvepalus iš tokių medžiagų, kurias davė motina gamta.

Tauragė turės dar du garbės piliečius. Praėjusią savaitę Taryba pritarė siūlymui Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikti operos solistui Liudui Mikalauskui ir kraštotyrininkui Edmundui Mažrimui. Garbės piliečio regalijas nominantams planuojama įteikti Tauragės miesto šventės metu.

Šį savaitgalį – gražiausia pavasario šventė, Motinos diena. Apie šiuolaikinį požiūrį į motinystę, aktyvų gyvenimo būdą ir pavydėtiną šeimyninę laimę „Tauragės žinios“ kalbina vizažistę, trenerę Karoliną Zubę, šiuo metu gyvenančią ir dirbančią Palangoje, drauge su savo vyru Tomu. Susilaukusi pirmagimio, Karolina itin greitai atgavo tobulas kūno formas, mat sportas – neatsiejama judviejų su vyru gyvenimo dalis. Trenerė teigia, kad motinystė jos gyvenimo ritmo beveik nepakeitė – malonius rūpesčius su vyru jie dalijasi per pusę, taigi abu tuo pačiu gali gan intensyviai dirbti. Sūpuodami pirmąjį sūnų, netrukus pora vėl sulaukė gandrų bei didžiulės staigmenos – „Tauragės žinioms“ jauna mama atskleidė, kad šią vasarą į jos gyvenimą ateis dar du vyrai – ji laukiasi dvynukų.

Beveik tris dešimtmečius Tauragės rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja dirbanti Virginija Martutaitienė prisiliečia prie svarbiausių žmogaus gyvenimo etapų įteisinimo – gimimo, santuokos, mirties. Anot pašnekovės, tai nėra vien dokumento išrašymas, reikia išgyventi žmogaus emocijas, įsigilinti į situaciją, išklausyti: „čia visos paslaptys ateina ir pasilieka“. Nuo šių metų liepos mėnesio pareigas paliksianti moteris „Tauragės žinioms“ sutiko papasakoti apie įsimintiniausius savo vykdytos misijos momentus. Bet apie viską nuo pradžių. V. Martutaitienė gimė ir užaugo Tauragės rajone, mažame vos keturias sodybas turėjusiame Balandiškių kaime. Mokėsi Dauglaukio aštuonmetėje, mokslus tęsė tuometinėje antroje vidurinėje (dabar „Versmės“ gimnazija, – red. past.). Atėjus metui pasirinkti studijas, V. Martutaitienė svajojo tapti sinoptike, gėlininke arba režisiere.

Geresnį laiką kalbėti apie gėles, nei pavasaris, vargiai surasime. Kol mes laukiame išsiskleidžiančių žiedų, gėlių salono „Žiedlapis“ savininkę Vaidą Žalandauskienę gėlės supa kasdien. O kai Vaida sako, jog klientų širdis užkariauja nuoširdumu, tiesiog negali ja netikėti. Jaukioje krautuvėlėje „Prekybos banke“ įsikūrusi Vaida teigia, jog jos verslą gudriau būtų buvę pavadinti dirbtuvėlėmis. Čia užsukę tauragiškiai gali kūrybiškai supakuoti dovaną, įsigyti rankų darbo atviruką ar tapytą šilko skarą, pasigrožėti Vaidos paveikslais. Moteris suvaldo ne tik klientų bei gėlių kaprizus, bet ir teptuką. Jos tapybos darbai buvo eksponuojami jau keliose parodose, puošia jos namų bei salono sienas. Tapyba, kaip hobis, jau yra nugulusi į 50 paveikslų. Pernai Vaida surengė personalinę parodą Mažonuose, du kartus Pilies dailės studijos darbai buvo eksponuojami parodose Kultūros centre.