2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Garbės piliečio regalijos – L. Mikalauskui ir E. Mažrimui

  • Įkelta: 2018-05-23

Tauragė turės dar du garbės piliečius. Praėjusią savaitę Taryba pritarė siūlymui Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikti operos solistui Liudui Mikalauskui ir kraštotyrininkui Edmundui Mažrimui. Garbės piliečio regalijas nominantams planuojama įteikti Tauragės miesto šventės metu.

Tauragės garbės piliečio vardas Tarybos sprendimu suteiktas jau 26 kraštui nusipelniusiems asmenims. Paskutinį kartą šis titulas 2016 m. gegužės 25 d. skirtas iš Tauragės apylinkių kilusiam menininkui Alfonsui Čepauskui.

Šį kartą sudaryta komisija sulaukė  pedagogės Valerijos Bumbulienės siūlymo Tauragės garbės piliečio vardą suteikti operos solistui Liudui Mikalauskui. Apdovanoti Liudą Mikalauską mokytoja siūlė  už jo meilę savo gimtam miestui. Už tai, kad ir gyvendamas ne Tauragėje, nepamiršo savo šaknų ir gimtajam miestui dovanojo daug puikių koncertų,  aktyviai prisideda prie Tauragės kultūrinio gyvenimo.

Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka Garbės piliečio vardą siūlė suteikti Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnybos vadovui, kraštotyrininkui, dailininkui,  ekslibrisų bei knygų apie Tauragės krašto istoriją bei paveldą autoriui Edmundui Mažrimui.

Tauragės kultūros centro prašymu už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę veiklą, puoselėjant Tauragės krašto kultūrą ir jos paveldą 2016 m. jis buvo apdovanotas Garbės ženklu  „Už nuopelnus Tauragės rajonui“.

Pasiūlymams Tauragės garbės piliečio vardą suteikti L. Mikalauskui ir E. Mažrimui praėjusią savaitę pritarė Tauragės rajono savivaldybės taryba.

Sulaukęs „Tauragės žinių“ žurnalistės sveikinimo dėl garbės vardo suteikimo E. Mažrimas neslėpė, kad tai netikėta, tačiau maloni žinia.

– Žinoma, žinojau, kad mano kandidatūra pasiūlyta, tačiau, kad taryba pritarė, dar nežinojau. Tik girdėjau tokias kalbas. Netikėtas dalykas, tačiau malonus. Pats esu ne kartą rengęs pasiūlymus dėl garbės piliečio suteikimo Tauragei nusipelniusiems asmenims. Tačiau, kad kažkada būsiu apdovanotas, nesitikėjau. Džiugu, kad garbės vardas bus suteiktas ir tikram Tauragės miesto patriotui Liudui Mikalauskui. Jis, kad ir gyvendamas kitur, nenusigręžė nuo gimtojo miesto, dovanoja puikių koncertų, – teigė E. Mažrimas.

Deja, susisiekti su L.Mikalausku „Tauragės žinios“ nepavyko. Tauragės rajono garbės piliečio vardą nominantams planuojama įteikti Tauragės miesto šventės metu.

Garbės piliečio vardas suteikiamas Lietuvos Respublikos, taip pat bet kurios užsienio valstybės piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas savo darbais garsinant Tauragės rajono savivaldybės vardą šalyje ir pasaulyje, už aktyvią visuomeninę veiklą bei už išskirtinį indėlį į Tauragės rajono savivaldybės mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitas sritis.

Už minėtus nuopelnus Lietuvos Respublikai, pasaulio bendrijai ar kitoms valstybėms garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas tik Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje gimusiems arba joje gyvenusiems ir dirbusiems Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

Siūlymus suteikti garbės piliečio vardą gali teikti Tarybos nariai, Savivaldybės vykdomosios institucijos, seniūnai, Tauragės rajono savivaldybės įstaigos, įmonės, įregistruotos visuomeninės, kūrybinės, religinės ir kitos juridiškai teisėtos organizacijos, vietos bendruomenės, asmenų grupės (ne mažiau kaip 50 asmenų) ir kiti juridiniai asmenys (institucija).

Tauragės garbės piliečio vardą iki šiol yra pelnę 26 asmenys.

 

Šį savaitgalį – gražiausia pavasario šventė, Motinos diena. Apie šiuolaikinį požiūrį į motinystę, aktyvų gyvenimo būdą ir pavydėtiną šeimyninę laimę „Tauragės žinios“ kalbina vizažistę, trenerę Karoliną Zubę, šiuo metu gyvenančią ir dirbančią Palangoje, drauge su savo vyru Tomu. Susilaukusi pirmagimio, Karolina itin greitai atgavo tobulas kūno formas, mat sportas – neatsiejama judviejų su vyru gyvenimo dalis. Trenerė teigia, kad motinystė jos gyvenimo ritmo beveik nepakeitė – malonius rūpesčius su vyru jie dalijasi per pusę, taigi abu tuo pačiu gali gan intensyviai dirbti. Sūpuodami pirmąjį sūnų, netrukus pora vėl sulaukė gandrų bei didžiulės staigmenos – „Tauragės žinioms“ jauna mama atskleidė, kad šią vasarą į jos gyvenimą ateis dar du vyrai – ji laukiasi dvynukų.

Beveik tris dešimtmečius Tauragės rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja dirbanti Virginija Martutaitienė prisiliečia prie svarbiausių žmogaus gyvenimo etapų įteisinimo – gimimo, santuokos, mirties. Anot pašnekovės, tai nėra vien dokumento išrašymas, reikia išgyventi žmogaus emocijas, įsigilinti į situaciją, išklausyti: „čia visos paslaptys ateina ir pasilieka“. Nuo šių metų liepos mėnesio pareigas paliksianti moteris „Tauragės žinioms“ sutiko papasakoti apie įsimintiniausius savo vykdytos misijos momentus. Bet apie viską nuo pradžių. V. Martutaitienė gimė ir užaugo Tauragės rajone, mažame vos keturias sodybas turėjusiame Balandiškių kaime. Mokėsi Dauglaukio aštuonmetėje, mokslus tęsė tuometinėje antroje vidurinėje (dabar „Versmės“ gimnazija, – red. past.). Atėjus metui pasirinkti studijas, V. Martutaitienė svajojo tapti sinoptike, gėlininke arba režisiere.

Geresnį laiką kalbėti apie gėles, nei pavasaris, vargiai surasime. Kol mes laukiame išsiskleidžiančių žiedų, gėlių salono „Žiedlapis“ savininkę Vaidą Žalandauskienę gėlės supa kasdien. O kai Vaida sako, jog klientų širdis užkariauja nuoširdumu, tiesiog negali ja netikėti. Jaukioje krautuvėlėje „Prekybos banke“ įsikūrusi Vaida teigia, jog jos verslą gudriau būtų buvę pavadinti dirbtuvėlėmis. Čia užsukę tauragiškiai gali kūrybiškai supakuoti dovaną, įsigyti rankų darbo atviruką ar tapytą šilko skarą, pasigrožėti Vaidos paveikslais. Moteris suvaldo ne tik klientų bei gėlių kaprizus, bet ir teptuką. Jos tapybos darbai buvo eksponuojami jau keliose parodose, puošia jos namų bei salono sienas. Tapyba, kaip hobis, jau yra nugulusi į 50 paveikslų. Pernai Vaida surengė personalinę parodą Mažonuose, du kartus Pilies dailės studijos darbai buvo eksponuojami parodose Kultūros centre.

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko 2018 m. Lietuvos sportinių šokių čempionatas, kuriame šokėjų poros varžėsi ne tik dėl šalies geriausiųjų titulo, bet ir dėl galimybės atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose bei taurės varžybose. Lotynų Amerikos šokių grupėje čempionų titulą iškovojo tauragiškė Aistė Survilaitė, kuri su partneriu iš Italijos Leonardo Lini planuoja ne tik pasiruošimą pasaulio čempionatui, bet ir bendrą ateitį.

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.