Dvynukų besilaukianti Karolina: žodyje „mama“ telpa viskas
Įkelta:
2018-05-04
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Šį savaitgalį – gražiausia pavasario šventė, Motinos diena. Apie šiuolaikinį požiūrį į motinystę, aktyvų gyvenimo būdą ir pavydėtiną šeimyninę laimę „Tauragės žinios“ kalbina vizažistę, trenerę Karoliną Zubę, šiuo metu gyvenančią ir dirbančią Palangoje, drauge su savo vyru Tomu. Susilaukusi pirmagimio, Karolina itin greitai atgavo tobulas kūno formas, mat sportas – neatsiejama judviejų su vyru gyvenimo dalis. Trenerė teigia, kad motinystė jos gyvenimo ritmo beveik nepakeitė – malonius rūpesčius su vyru jie dalijasi per pusę, taigi abu tuo pačiu gali gan intensyviai dirbti. Sūpuodami pirmąjį sūnų, netrukus pora vėl sulaukė gandrų bei didžiulės staigmenos – „Tauragės žinioms“ jauna mama atskleidė, kad šią vasarą į jos gyvenimą ateis dar du vyrai – ji laukiasi dvynukų.

Suvedė sportas

Prieš septynerius metus, dar besimokydama Lietuvos sporto universitete, Karolina Tauragėje pradėjo dirbti aerobikos trenere. Tuomet dar jaunutė, vos dvidešimties mergina sugebėjo pavergti tauragiškes savo tvirtu charakteriu, charizma ir pavyzdžiu. Pati intensyviai sportuodama, demonstravo nesuvaldomą energiją ir tobulas kūno formas, todėl greitai subūrė nereikalingų kilogramų norinčių atsikratyti tauragiškių grupę. Taip pat vedė užsiėmimus nėštukėms.

Vėliau mergina Palangoje sutiko savo gyvenimo meilę – Tomą, su kuriuo ją taip pat suvedė sportas. Karolinos vyras dirba asmeniniu treneriu sporto klube. Tuomet ir prasidėjo jos šeimyninės laimės pasaka.

Pažintis su vyru buvo tikrai labai netikėta. Buvo vasara, dirbau padavėja Palangoje, ir kavinės savininkė užsimojo supažindinti mane su savo asmeniniu treneriu. Tiek aš, tiek Tomas, kiek įmanydami, stengėmės išvengti pasimatymo. Tačiau vieną dieną jis visgi atėjo į kavinę pakviestas savo klientės, ir nuo to karto taip ir neišsiskyrėme. Labai greitai supratau, kad tai tas žmogus, su kuriuo noriu sukurti šeimą, susilaukti vaikų ir nugyventi likusį gyvenimą, – savo meilės istorijos pradžią prisiminė Karolina.

Nuotrauka

Palangoje mergina pradėjo vesti grupines treniruotes. Tomas treneriu dirba jau trejus metus. Karolina pasakoja, jog nors jiedu kartu nedirba, tačiau sportas jų namuose – dažna tema pokalbiams. Pora dalijasi patirtimi,  pratimais ir treniruočių technika, idėjomis.

– Turiu daug planų sporto srityje, ir net neabejoju, kad juos įgyvendinsiu, nes esame puiki komanda! – entuziazmo nestokoja Karolina. 

Tomas greitai jai pasipiršo ir, 2016-aisiais, pažinties metinių proga, pora nutarė susituokti. Neilgai trukus ėmė planuoti šeimos pagausėjimą ir sulaukė savo pirmojo stebuklo – per Kalėdas, gruodžio 25 d., jiems gimė sūnus.

Motinystė – ne kliūtis

Žiūrint į Karoliną tampa akivaizdu, jog motinystė jos gyvenimo nepristabdė, atvirkščiai, suteikia dar daugiau polėkio. Jauna mama toliau dirba trenere, maža to, pasinėrė į naują veiklą – vizažą. Mat kosmetologijos mokėsi dar Tauragės profesinio rengimo centre, tiesa, kaip pati teigia, „dėl savęs“. Taigi, kur sportas, grožis, ten ir ji.

– Iki tol nelabai mėgau dažytis. Mokantis vis labiau krypau būtent į vizažo sritį. Pirmais metais jokių užmojų neturėjau, tačiau bėgant laikui, dalyvaudama konkursuose, pradėjau suprasti, kad man tai patinka. Pradėjau dalyvauti seminaruose ir viskas išsivystė savaime. Šiuo metu tiek treniruotės, tiek vizažas yra mano pagrindinės veiklos, kurias labai lengva suderinti. Makiažų klientėms dažniausiai reikia savaitgaliais, o treniruotes vedu darbo dienomis, vakarais, – paslaptimis, kaip derina dvi skirtingas profesijas, dalijosi Karolina.

Karolina nesutinka, jog vaikai trukdo siekti asmeninių tikslų ar karjeros. Pasak jos, vaikas nėra našta ir netrukdo jokioje situacijoje – pravesti treniruotę su sūnumi jai ne problema. Ir čia jauna mama nuopelnais skuba pasidalyti  su vyru – neslepia, jog judviejų sūnus turi nuostabų tėtį, kuris mielai būna su sūnumi, kol ji dirba, sportuoja, lepinasi grožio procedūromis arba tiesiog leidžia laiką su draugėmis.            

– Būdama nėščia girdėjau iš pažįstamų mamų tokių dalykų, su kuriais niekada nesutikau: „pamatysi, laukia bemiegės naktys“, „vaikas trukdo karjerai“, „nebus tiek laiko sportui“, „tau tik dabar atrodo taip“, „vaikai viską keičia“. Šiandien, kaip ir tada, drąsiai sakau: nesąmonė! Visi ir visada mes turime laiko tiek, kiek norim ir tam, kam norim. Gimus vaikui viską darau kaip ir iki tol, mano veiklos tai tikrai nestabdo, – savo požiūrį į motinystę atskleidė Karolina.

Gyvenimo džiaugsmo ir energijos nestokojanti moteris teigė, jog sportas niekada nebuvo dingęs iš jos gyvenimo – sportavo iki pat gimdymo, po jo taip pat praėjus vos porai savaičių ėmė treniruotis. Sveikos mitybos ir sporto dėka jau po mėnesio ji džiaugėsi tokiomis pat dailiomis formomis, kaip prieš pastodama. Karolina pažėrė ir patarimų jaunoms mamoms, kaip rūpintis savimi ir vaikais.

– Niekada neklausykite, ką sako kiti, vaikas yra jūsų ir tik jūs žinote, kas jam geriausia ir ko jam labiausiai reikia. O kad neapsunkintumėt sau gyvenimo ir nesusirgtumėt depresija, derėtų nepamiršti, kad vaiko dienos režimas –  numeris vienas,  palengvinantis tiek tėvelių, tiek vaikų gyvenimą, – patirtimi dalijosi moteris.

„Turiu viską“

Tačiau labiausiai Karolinos akys blizga kalbant apie šeimą ir motinystės džiaugsmus.

–  Šeima tikrai daug prisideda prie vidinės būsenos, geros savijautos, noro puoselėti ir lepinti save. Kai susitinka du žingeidūs ir valdingi žmonės, tikrai kartais būna sudėtinga, atrodo, netelpa interesai po vienu stogu, tačiau mes labai daug investuojame į santykius, šeimos kūrimą, vaiko auklėjimą ir su kiekviena diena turime vis daugiau patirties, supratimo. Dėl to, tikrai drąsiai galiu sakyti, kad šiandien esu labai laiminga žmona, mama. Turiu viską, apie ką kažkada galėjau tik pasvajoti, – sakė moteris.

Pasak jos, dar prieš planuodami vaikutį, šiuos dalykus su vyru daug kartų aptarė ir jų nuomonės šiuo klausimu sutampa, – vaiko auginimo rūpesčiais ir džiaugsmais vyras ir moteris šeimoje turi dalytis vienodai. Karolina pasakojo, jog Tomas nori kuo daugiau laiko praleisti su vaiku, jie kartu lanko ir Yamaha muzikos mokyklos pamokėles.

Paūgėjus pirmagimiui, pora nusprendė nesnausti ir kviesti į pasaulį dar vieną gyvybę. Tačiau likimas įteikė netikėtą dovaną – pastojusi Karolina sužinojo, kad laukiasi dvynukų.

– Abiem buvo šokas, – paklausta, kaip reagavo į šią naujieną, teigė dar nei dviejų neturintį sūnelį sūpuojanti Karolina. – Tačiau Tomas apsidžiaugė dar labiau, nei sužinojęs, jog laukiuosi pirmą kartą. Sakė, jog laimingesnis nėra buvęs. Vėliau išsiaiškinome, jog mano senelis iš dvynių, matyt paveldėjau genus. Antras nėštumas, kaip ir pirmas, nepadarė jokios įtakos mano dienotvarkei, gyvenu taip pat, kaip ir iki jo. Žinoma, reikia šiek tiek daugiau derintis su vyru, dėliotis planus, nes pirmagimis dar mažas, tačiau tai sunkumų nesukelia. Mes net planuojame savo vaikų neleisti į darželį, nes norisi kuo daugiau laiko praleisti su jais, spėti pasidžiaugti kiekvienos dienos pasiekimais. Norisi investuoti į tą mažą žmogutį visą meilę ir visą rūpestį, parodyti jam kuo daugiau įvairių dalykų, kiek tik įmanoma. Dvynukai (sūnūs) turėtų pas mus ateiti vasarą, birželio – liepos mėnesį.  Galiu drąsiai sakyti – būsiu pagerbta tarp vyrų, – šypsojosi jauna mama.

Karolina neslėpė, jog jos ryšys su mama taip pat ypatingas. O žodis „mama“, jos nuomone, vertas pasididžiavimo ir pagarbos.

– Mamos diena – viena gražiausių švenčių. Savo mamą aplankau kartą į mėnesį, kartais ir rečiau, tačiau mama pati dažnai atvažiuoja pas mus. Su mama tikrai daug bendraujame, nėra dienos, kad nesusirašytume ar nesusiskambintume. Tai vienas artimiausių ir brangiausių žmonių mano gyvenime, todėl su ja tariuosi dėl visų svarbiausių dalykų ir dalinuosi kiekvienos dienos įspūdžiais. Manau, kiekviena mama turėtų didžiuotis šiuo vardu, nes juk ne visoms pasiseka sužinoti, ką reiškia būti mama. Mama – vienas gražiausių, tyriausių žodžių pasaulyje, kuriame telpa, atrodo, viskas.

 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.