2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Dvynukų besilaukianti Karolina: žodyje „mama“ telpa viskas

  • Įkelta: 2018-05-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šį savaitgalį – gražiausia pavasario šventė, Motinos diena. Apie šiuolaikinį požiūrį į motinystę, aktyvų gyvenimo būdą ir pavydėtiną šeimyninę laimę „Tauragės žinios“ kalbina vizažistę, trenerę Karoliną Zubę, šiuo metu gyvenančią ir dirbančią Palangoje, drauge su savo vyru Tomu. Susilaukusi pirmagimio, Karolina itin greitai atgavo tobulas kūno formas, mat sportas – neatsiejama judviejų su vyru gyvenimo dalis. Trenerė teigia, kad motinystė jos gyvenimo ritmo beveik nepakeitė – malonius rūpesčius su vyru jie dalijasi per pusę, taigi abu tuo pačiu gali gan intensyviai dirbti. Sūpuodami pirmąjį sūnų, netrukus pora vėl sulaukė gandrų bei didžiulės staigmenos – „Tauragės žinioms“ jauna mama atskleidė, kad šią vasarą į jos gyvenimą ateis dar du vyrai – ji laukiasi dvynukų.

Suvedė sportas

Prieš septynerius metus, dar besimokydama Lietuvos sporto universitete, Karolina Tauragėje pradėjo dirbti aerobikos trenere. Tuomet dar jaunutė, vos dvidešimties mergina sugebėjo pavergti tauragiškes savo tvirtu charakteriu, charizma ir pavyzdžiu. Pati intensyviai sportuodama, demonstravo nesuvaldomą energiją ir tobulas kūno formas, todėl greitai subūrė nereikalingų kilogramų norinčių atsikratyti tauragiškių grupę. Taip pat vedė užsiėmimus nėštukėms.

Vėliau mergina Palangoje sutiko savo gyvenimo meilę – Tomą, su kuriuo ją taip pat suvedė sportas. Karolinos vyras dirba asmeniniu treneriu sporto klube. Tuomet ir prasidėjo jos šeimyninės laimės pasaka.

Pažintis su vyru buvo tikrai labai netikėta. Buvo vasara, dirbau padavėja Palangoje, ir kavinės savininkė užsimojo supažindinti mane su savo asmeniniu treneriu. Tiek aš, tiek Tomas, kiek įmanydami, stengėmės išvengti pasimatymo. Tačiau vieną dieną jis visgi atėjo į kavinę pakviestas savo klientės, ir nuo to karto taip ir neišsiskyrėme. Labai greitai supratau, kad tai tas žmogus, su kuriuo noriu sukurti šeimą, susilaukti vaikų ir nugyventi likusį gyvenimą, – savo meilės istorijos pradžią prisiminė Karolina.

Palangoje mergina pradėjo vesti grupines treniruotes. Tomas treneriu dirba jau trejus metus. Karolina pasakoja, jog nors jiedu kartu nedirba, tačiau sportas jų namuose – dažna tema pokalbiams. Pora dalijasi patirtimi,  pratimais ir treniruočių technika, idėjomis.

– Turiu daug planų sporto srityje, ir net neabejoju, kad juos įgyvendinsiu, nes esame puiki komanda! – entuziazmo nestokoja Karolina. 

Tomas greitai jai pasipiršo ir, 2016-aisiais, pažinties metinių proga, pora nutarė susituokti. Neilgai trukus ėmė planuoti šeimos pagausėjimą ir sulaukė savo pirmojo stebuklo – per Kalėdas, gruodžio 25 d., jiems gimė sūnus.

Motinystė – ne kliūtis

Žiūrint į Karoliną tampa akivaizdu, jog motinystė jos gyvenimo nepristabdė, atvirkščiai, suteikia dar daugiau polėkio. Jauna mama toliau dirba trenere, maža to, pasinėrė į naują veiklą – vizažą. Mat kosmetologijos mokėsi dar Tauragės profesinio rengimo centre, tiesa, kaip pati teigia, „dėl savęs“. Taigi, kur sportas, grožis, ten ir ji.

– Iki tol nelabai mėgau dažytis. Mokantis vis labiau krypau būtent į vizažo sritį. Pirmais metais jokių užmojų neturėjau, tačiau bėgant laikui, dalyvaudama konkursuose, pradėjau suprasti, kad man tai patinka. Pradėjau dalyvauti seminaruose ir viskas išsivystė savaime. Šiuo metu tiek treniruotės, tiek vizažas yra mano pagrindinės veiklos, kurias labai lengva suderinti. Makiažų klientėms dažniausiai reikia savaitgaliais, o treniruotes vedu darbo dienomis, vakarais, – paslaptimis, kaip derina dvi skirtingas profesijas, dalijosi Karolina.

Karolina nesutinka, jog vaikai trukdo siekti asmeninių tikslų ar karjeros. Pasak jos, vaikas nėra našta ir netrukdo jokioje situacijoje – pravesti treniruotę su sūnumi jai ne problema. Ir čia jauna mama nuopelnais skuba pasidalyti  su vyru – neslepia, jog judviejų sūnus turi nuostabų tėtį, kuris mielai būna su sūnumi, kol ji dirba, sportuoja, lepinasi grožio procedūromis arba tiesiog leidžia laiką su draugėmis.            

– Būdama nėščia girdėjau iš pažįstamų mamų tokių dalykų, su kuriais niekada nesutikau: „pamatysi, laukia bemiegės naktys“, „vaikas trukdo karjerai“, „nebus tiek laiko sportui“, „tau tik dabar atrodo taip“, „vaikai viską keičia“. Šiandien, kaip ir tada, drąsiai sakau: nesąmonė! Visi ir visada mes turime laiko tiek, kiek norim ir tam, kam norim. Gimus vaikui viską darau kaip ir iki tol, mano veiklos tai tikrai nestabdo, – savo požiūrį į motinystę atskleidė Karolina.

Gyvenimo džiaugsmo ir energijos nestokojanti moteris teigė, jog sportas niekada nebuvo dingęs iš jos gyvenimo – sportavo iki pat gimdymo, po jo taip pat praėjus vos porai savaičių ėmė treniruotis. Sveikos mitybos ir sporto dėka jau po mėnesio ji džiaugėsi tokiomis pat dailiomis formomis, kaip prieš pastodama. Karolina pažėrė ir patarimų jaunoms mamoms, kaip rūpintis savimi ir vaikais.

– Niekada neklausykite, ką sako kiti, vaikas yra jūsų ir tik jūs žinote, kas jam geriausia ir ko jam labiausiai reikia. O kad neapsunkintumėt sau gyvenimo ir nesusirgtumėt depresija, derėtų nepamiršti, kad vaiko dienos režimas –  numeris vienas,  palengvinantis tiek tėvelių, tiek vaikų gyvenimą, – patirtimi dalijosi moteris.

„Turiu viską“

Tačiau labiausiai Karolinos akys blizga kalbant apie šeimą ir motinystės džiaugsmus.

–  Šeima tikrai daug prisideda prie vidinės būsenos, geros savijautos, noro puoselėti ir lepinti save. Kai susitinka du žingeidūs ir valdingi žmonės, tikrai kartais būna sudėtinga, atrodo, netelpa interesai po vienu stogu, tačiau mes labai daug investuojame į santykius, šeimos kūrimą, vaiko auklėjimą ir su kiekviena diena turime vis daugiau patirties, supratimo. Dėl to, tikrai drąsiai galiu sakyti, kad šiandien esu labai laiminga žmona, mama. Turiu viską, apie ką kažkada galėjau tik pasvajoti, – sakė moteris.

Pasak jos, dar prieš planuodami vaikutį, šiuos dalykus su vyru daug kartų aptarė ir jų nuomonės šiuo klausimu sutampa, – vaiko auginimo rūpesčiais ir džiaugsmais vyras ir moteris šeimoje turi dalytis vienodai. Karolina pasakojo, jog Tomas nori kuo daugiau laiko praleisti su vaiku, jie kartu lanko ir Yamaha muzikos mokyklos pamokėles.

Paūgėjus pirmagimiui, pora nusprendė nesnausti ir kviesti į pasaulį dar vieną gyvybę. Tačiau likimas įteikė netikėtą dovaną – pastojusi Karolina sužinojo, kad laukiasi dvynukų.

– Abiem buvo šokas, – paklausta, kaip reagavo į šią naujieną, teigė dar nei dviejų neturintį sūnelį sūpuojanti Karolina. – Tačiau Tomas apsidžiaugė dar labiau, nei sužinojęs, jog laukiuosi pirmą kartą. Sakė, jog laimingesnis nėra buvęs. Vėliau išsiaiškinome, jog mano senelis iš dvynių, matyt paveldėjau genus. Antras nėštumas, kaip ir pirmas, nepadarė jokios įtakos mano dienotvarkei, gyvenu taip pat, kaip ir iki jo. Žinoma, reikia šiek tiek daugiau derintis su vyru, dėliotis planus, nes pirmagimis dar mažas, tačiau tai sunkumų nesukelia. Mes net planuojame savo vaikų neleisti į darželį, nes norisi kuo daugiau laiko praleisti su jais, spėti pasidžiaugti kiekvienos dienos pasiekimais. Norisi investuoti į tą mažą žmogutį visą meilę ir visą rūpestį, parodyti jam kuo daugiau įvairių dalykų, kiek tik įmanoma. Dvynukai (sūnūs) turėtų pas mus ateiti vasarą, birželio – liepos mėnesį.  Galiu drąsiai sakyti – būsiu pagerbta tarp vyrų, – šypsojosi jauna mama.

Karolina neslėpė, jog jos ryšys su mama taip pat ypatingas. O žodis „mama“, jos nuomone, vertas pasididžiavimo ir pagarbos.

– Mamos diena – viena gražiausių švenčių. Savo mamą aplankau kartą į mėnesį, kartais ir rečiau, tačiau mama pati dažnai atvažiuoja pas mus. Su mama tikrai daug bendraujame, nėra dienos, kad nesusirašytume ar nesusiskambintume. Tai vienas artimiausių ir brangiausių žmonių mano gyvenime, todėl su ja tariuosi dėl visų svarbiausių dalykų ir dalinuosi kiekvienos dienos įspūdžiais. Manau, kiekviena mama turėtų didžiuotis šiuo vardu, nes juk ne visoms pasiseka sužinoti, ką reiškia būti mama. Mama – vienas gražiausių, tyriausių žodžių pasaulyje, kuriame telpa, atrodo, viskas.

 

Beveik tris dešimtmečius Tauragės rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja dirbanti Virginija Martutaitienė prisiliečia prie svarbiausių žmogaus gyvenimo etapų įteisinimo – gimimo, santuokos, mirties. Anot pašnekovės, tai nėra vien dokumento išrašymas, reikia išgyventi žmogaus emocijas, įsigilinti į situaciją, išklausyti: „čia visos paslaptys ateina ir pasilieka“. Nuo šių metų liepos mėnesio pareigas paliksianti moteris „Tauragės žinioms“ sutiko papasakoti apie įsimintiniausius savo vykdytos misijos momentus. Bet apie viską nuo pradžių. V. Martutaitienė gimė ir užaugo Tauragės rajone, mažame vos keturias sodybas turėjusiame Balandiškių kaime. Mokėsi Dauglaukio aštuonmetėje, mokslus tęsė tuometinėje antroje vidurinėje (dabar „Versmės“ gimnazija, – red. past.). Atėjus metui pasirinkti studijas, V. Martutaitienė svajojo tapti sinoptike, gėlininke arba režisiere.

Geresnį laiką kalbėti apie gėles, nei pavasaris, vargiai surasime. Kol mes laukiame išsiskleidžiančių žiedų, gėlių salono „Žiedlapis“ savininkę Vaidą Žalandauskienę gėlės supa kasdien. O kai Vaida sako, jog klientų širdis užkariauja nuoširdumu, tiesiog negali ja netikėti. Jaukioje krautuvėlėje „Prekybos banke“ įsikūrusi Vaida teigia, jog jos verslą gudriau būtų buvę pavadinti dirbtuvėlėmis. Čia užsukę tauragiškiai gali kūrybiškai supakuoti dovaną, įsigyti rankų darbo atviruką ar tapytą šilko skarą, pasigrožėti Vaidos paveikslais. Moteris suvaldo ne tik klientų bei gėlių kaprizus, bet ir teptuką. Jos tapybos darbai buvo eksponuojami jau keliose parodose, puošia jos namų bei salono sienas. Tapyba, kaip hobis, jau yra nugulusi į 50 paveikslų. Pernai Vaida surengė personalinę parodą Mažonuose, du kartus Pilies dailės studijos darbai buvo eksponuojami parodose Kultūros centre.

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko 2018 m. Lietuvos sportinių šokių čempionatas, kuriame šokėjų poros varžėsi ne tik dėl šalies geriausiųjų titulo, bet ir dėl galimybės atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose bei taurės varžybose. Lotynų Amerikos šokių grupėje čempionų titulą iškovojo tauragiškė Aistė Survilaitė, kuri su partneriu iš Italijos Leonardo Lini planuoja ne tik pasiruošimą pasaulio čempionatui, bet ir bendrą ateitį.

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Broliai kapitonai Naujokai
  • Įkelta: 2018-01-12

Tauragė  gali didžiuotis daugybe Lietuvai ir pasauliui nusipelniusių žmonių. Vienus prisimename pakankamai dažnai, tačiau kitus, ypač gyvenimą susiejusius su kitais Lietuvos ar užsienio miestais, minime kur kas rečiau. Pripažinkime, mažai ką žinome apie du brolius, ilgamečius žvejybinių laivų kapitonus, užaugusius Tauragės pakraštyje – Tauruose ir baigusius Pirmąją vidurinę mokyklą (dabar M. Mažvydo progimnaziją). Kviečiu susipažinti su Vygantu ir Žydrūnu Naujokais. Brolių tėvai turėjo namą Šilalės g., už tuometinių barakų netoli senojo stadiono, tačiau per karą namas sunaikintas miestą bombarduojant vokiečiams. Šeima laikinai apsistojo Jatkančiuose pas tėčio mamos mamą, o naują gyvenimą ėmė kurti Tauruose. Martos Treiklerytės ir Andriaus Naujoko šeimoje augo net aštuoni vaikai. Be vyriausių Vyganto ir Žydrūno užaugo Onutė, Eleonora, Andrius, Ema, Ingryta, Aurimas. Įdomu, kad mamos tėtis Frydas Treikleris gyveno Lauksargiuose, o gimė Karaliaučiuje. Šeimos namas prie Tilžės plento vis dar stovi (sovietmečiu šalia stovėjo Tauragės ženklas, „Vinita“).