Vaida Žalandauskienė: tarp gėlių ir dailės
Įkelta:
2018-04-06
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Geresnį laiką kalbėti apie gėles, nei pavasaris, vargiai surasime. Kol mes laukiame išsiskleidžiančių žiedų, gėlių salono „Žiedlapis“ savininkę Vaidą Žalandauskienę gėlės supa kasdien. O kai Vaida sako, jog klientų širdis užkariauja nuoširdumu, tiesiog negali ja netikėti. Jaukioje krautuvėlėje „Prekybos banke“ įsikūrusi Vaida teigia, jog jos verslą gudriau būtų buvę pavadinti dirbtuvėlėmis. Čia užsukę tauragiškiai gali kūrybiškai supakuoti dovaną, įsigyti rankų darbo atviruką ar tapytą šilko skarą, pasigrožėti Vaidos paveikslais. Moteris suvaldo ne tik klientų bei gėlių kaprizus, bet ir teptuką. Jos tapybos darbai buvo eksponuojami jau keliose parodose, puošia jos namų bei salono sienas. Tapyba, kaip hobis, jau yra nugulusi į 50 paveikslų. Pernai Vaida surengė personalinę parodą Mažonuose, du kartus Pilies dailės studijos darbai buvo eksponuojami parodose Kultūros centre.

– Tauragėje gėlių pardavėjų tikrai netrūksta. Kokia tavo sėkmės priežastis? Kaip išsilaikyti, kai tokia perpildyta rinka?

– Pastovūs klientai taip pat atsiranda, o kodėl jie čia ateina, aš nežinau. Vieniems vieta yra patogi, dalis, aišku, yra pažįstamų, dalis yra tokių, kurie ateina palaikyti „jauną verslą“. Iš tikrųjų Tauragėje viskas labai lėtai formuojasi. Tauragėje žmonių labai nedaug palyginus, o parduotuvių daugybė. Ir tai, skaitykim, ketvirtus metus dirbu, o vien šeštadienį buvo trys žmonės, kurie atėjo ir pasakė: „va, pirmą kartą atėjau apsižvalgyti“. Kiek reikia turėti kantrybės, kad sulauktum to savo kliento.

– Bet kai jau sulauki, kaip tu jį „pričiumpi“, kad sugrįžtų?

– Gal.. Nuoširdumu? Kiek išklausyta žmonių gyvenimų, ateina močiutės, pasipasakoti, išklausai. Aišku ir kainas stengiesi mažinti.. Žinau, kiek turi gėlė kainuoti, užsidedi kainą ir vis tiek žmogui sakai mažiau. Bandai laviruoti visaip.

– Taigi, ką pas tave atėjęs žmogus gali gauti? Neturi kiek matau daug gyvų gėlių.

– Tikrai orientuojuosi ne į kiekybę, nes na, yra turgelis, ten vis tiek ta zona, kur viskas orientuota į kiekį. O čia žmogus atėjęs žino, jog gali originaliai dovaną supakuoti, padekoruoti, rankų darbo atvirutę nusipirkti. Ateina, sako, man reikia pasveikinti žmogų. Pradedi mąstyti, daugiau paklausinėji, kuo domisi. Kažką išsirenka – ir dovanėlę, ir gėles, ir stengiesi kiekvienam padaryti kompleksą, kad išeitų patenkintas. Taip išeina, kad daugiau parduodu kūrybinę idėją. Aš galvoju, kad gal iš tikrųjų man reikėjo pasivadinti ne gėlių salonu, o kaip dirbtuvėle ar kažkuo panašaus. Ir tai, dirbu ir galvoju dažnai, ar aš gerai viską darau, ar negerai. Būna savaitę dirbi ir galvoji, kad ir po kovo 8-osios, ai, kaip viskas gerai, bet yra tokių dienų, kad galvoju, kiek aš čia vargsiu, paimsiu ir užsidarysiu. Viskas banguota. O gėlės – tai gendantis produktas. Ir yra žmonių požiūris – perka tris rožytes po 80 ct ir sako, na tai aš daug perku, tu jau man nuleisk. Toks jausmas, kad aš jas už dyką gaunu.

Nuotrauka

– Šiemet berods po kovo 8-osios gėlininkai skundėsi, jog mažiau pardavė.

– Nežinau, bet Tauragėj visur pritrūko tulpių. Aš ne tik tulpes, bet ir visas kitas gėles išpardaviau praktiškai iki nulio. Net žmogus atėjęs, vieną tulpę radęs, su mažu pumpuriuku, ir tą nupirko. Bet visiems norisi kažko daugiau, tai ir tie skundai atsiranda.

– Kokios yra gėlių mados? Skintos gėlės, dėžutės su gėlėmis?

– Labai buvo populiarios dėžutės. Dabar lyg jau ir atsibodę. Anksčiau buvo populiarios rožės ilgais kotais, kaip prabangos dalykas. Aš bandau „atmušti“ žmones nuo ilgų kotų. Nes grožis yra ne kote, bet pačiam žiede gėlės. Ilgi kotai pavagia vandenį iš žiedo. Tai yra trumpiau laikanti gėlė. Viskas šiaip paprastėja. Rūbuose vyrauja paprastesni siluetai, taip pat ir su gėlėmis. Aš floristikos dizaino mokiausi, tai, pavyzdžiui, sudėtingų kompozicijų aš nepanaudoju beveik. Nes žmonės nori paprasčiau, pigiau. Visuomenė yra visko tiek persisotinusi, kad paprastumas, nuoširdumas vėl tampa vertybe. Yra tokių žmonių, kurie ieško ir nežino ko. Bet atranda – konservuotą rožę, bet vis tiek tik vieną, atrodo, paprastą žiedelį.

– Kaip tu pasukai į floristiką? Tikriausiai reikia turėti švelnią prigimtį, kad trauktų gėlės?

 – Aš manau. Prieš tai dirbau apskaitininke, finansininke, ir baigusi esu vadybą su finansais, viešuoju administravimu. Dirbau tą darbą, bet ne savo rogėse jaučiausi. Kažkaip dusinama. O su tomis gėlėmis, aš nežinau iš kur. Mano klasiokės pasakoja, kad aš jaunystėje kalbėdavau, jog norėčiau turėti savo gėlių saloną, bet aš šito neatsimenu. Bet aš iš tikrųjų augau oranžerijoje nuo mažens, mano mama dirbo su gėlėmis, gėlių šiltnamiuose. Matyt kažkas užkoduota jau buvo viduj. O paskui sudėjau vadybines žinias, finansines, floristikos dizainą pasistudijavau kursuose Kaune, ir gavosi. Nes vis tiek turiu tą menišką prigimtį, taip ir taikau. Anksčiau skareles piešiau – prekyboje yra pas mane.

– Būna tik darbas, grįžta žmogus namo tuščia galva. O kaip su gėlėmis? Ar parsineši namo, ar gyvena tai tavo mintyse, širdyje?

– Tikrąja to žodžio prasme parsinešu, būna kaimynai prašo – man parnešk gėlių, ir man. Namuose puokščių šiaip nesivežu daryti.

– Žinome, jog tapai. Štai salone kabo keletas paveikslų. Koks tavo santykis su daile?

– Na dailei, turbūt, kaip ir dauguma mergaičių, turėjau polinkį, mokykloje dailės egzaminus laikiau. Žadėjau stoti į Šiaulių universitetą, buvo labai populiaru dizainas tais laikais. Nuvažiavau nepasiruošus stojamiesiems, nežinojau, kad jie bus, ir neįstojau. Ir po to daug metų nebuvau pasiėmusi teptuko į rankas. Bet galvojau gal ir gerai, kad aš dailės nepaverčiau profesija. Prieš ketverius metus Tauragėje pradėjau lankyti Pilies suaugusiųjų dailės studiją.  Ten smagu nueiti. Kartais atrodo, neturiu mūzos šiandien, neturiu noro piešti,  bet vis tiek eini, nes labai smagus kolektyvas yra susirinkęs. Mes kiekvieną pavasarį kokį plenerą susiorganizuojam, ar kažkokią kelionę. Bet ten nė viena nesam profesionalės – viena siuvėja, kita policininkė, administracijos darbuotoja, kita kirpėja. Visoms tai yra kaip hobis.

– Ar pavadintum save dailininke?

– Kad taptum dailininku, tai jau turi tapti gyvenimo būdu. Aš namuose susikraunu tų paveikslų tiek, kad dalis nebaigtų, žiūri ir nesugalvoji, kaip pabaigti. Bet taip turbūt visi menininkai, per televiziją jei pagauni kokį pamatyti, kas ten pas juos darosi (juokiasi, – red. past.). Aš galvoju, kad nenorėčiau taip namų apsikrauti, dažais, paletėm, drobėmis. Tapymui namuose, kai dirbu čia šešias dienas per savaitę, nebeužtenka laiko. Taip gaunasi, kad dabar ta mano dailė yra dvi valandos per savaitę.

Nuotrauka

– Bet esi jau nutapiusi per 50 paveikslų, Mažonuose buvo atidaryta tavo personalinė paroda. Daug sulaukei lankytojų?

– Daug, iš tikrųjų buvau nustebusi, labai iškilmingą atidarymą surengė bendruomenė. Kaimo bendruomenės būna labai šiltos. Pakvietė Mažonų bibliotekininkė – atėjo pas mane į saloną, pamatė ant sienos paveikslą ir paklausė, kieno čia paveikslas? Sako, mums reikia parodos. Taip ir susitarėm.

– Ar galima tavo paveikslų įsigyti?

– Na, yra darbų, kuriuos man gaila būtų parduoti. Bet keletas kabo pas mane salone, tik kainų nesu uždėjusi. Būna, klausia kokio čia dailininko paveikslas, sakau, Vaidos Žalandauskienės, ir žiūriu, kaip reaguos (juokiasi, – red. past.).

Dėkojame už pokalbį.

Nuotrauka
nomeda
Įkelta:
2021-05-04
„Lietuva yra nuostabi, mūsų potencialas – milžiniškas. Man labai smagu, kad esame maža šalis. Nes jeigu esi mažas, nereiškia, kad nesi vertingas“, – kalbėjo populiari laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuotame virtualiame susitikime N. Marčėnaite bendravo su tauragiškiais ir kalbėjo apie kultūros svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atskleidė ir darbo televizijoje užkulisius. 
Nuotrauka
Bartušio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-25
Lietuvos badmintono U-17 ir U-19 rinktinę treniruoti išrinktas Povilas Bartušis sako, kad laukia didžiulis iššūkis. Kas geriau už daugkartinį šalies čempioną žino pergalės skonį bei kaip pasiekti rezultatų? Juo labiau, kai šio sporto meistriškumo sėmėsi iš vieno geriausių trenerių – šviesaus atminimo Jono Šilerio. Tad apie tai ir pasikalbėjome su iš Tauragės kilusiu pašnekovu.
Nuotrauka
juozas
Įkelta:
2021-04-13
Tauragėje gyvenantis ir kuriantis fotografas Juozas Petkevičius įsitikinęs – Lietuvos regionuose menininkai neretai yra gniuždomi, nes jų siekių ir svajonių aplinkiniai tiesiog nesuvokia ir netiki. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ įsikūrusioje fotografijos galerijoje tauragiškis neseniai pristatė kelias savo fotografijas iš serijos „Incognito“, kurioje vaizduojami regionų kūrėjai. Nuotraukos darytos senuoju būdu – jas ryškinant laboratorijoje. Tiesa, ši meno sritis – brangus malonumas.
Nuotrauka
anele
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.