2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Šokėja Aistė Survilaitė: „gyvenu savo svajonėje“

  • Įkelta: 2018-03-23
Aistė su partneriu Leonardo ir „Spindulio“ vadovais Brigita ir Mindaugu Baniais. Asmeninio albumo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose vyko 2018 m. Lietuvos sportinių šokių čempionatas, kuriame šokėjų poros varžėsi ne tik dėl šalies geriausiųjų titulo, bet ir dėl galimybės atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose bei taurės varžybose. Lotynų Amerikos šokių grupėje čempionų titulą iškovojo tauragiškė Aistė Survilaitė, kuri su partneriu iš Italijos Leonardo Lini planuoja ne tik pasiruošimą pasaulio čempionatui, bet ir bendrą ateitį.

„Nors niekad nesitikėjau, kad būsiu kartu su savo šokių partneriu, bet turbūt čia tiktų tas posakis –širdžiai neįsakysi,“ – apie permainas savo gyvenime „Tauragės žinioms“ sakė Aistė Survilaitė.

Prieš tai Tauragės „Spindulio“ klubui atstovaujanti tauragiškė ketverius metus šoko kartu su klaipėdiečiu Edvinu. Porai taip pat puikiai sekėsi, o aukščiausius apdovanojimus skynė ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinių varžybų šokių aikštelėse.

„Su dabartiniu partneriu šoku vienerius metus. Nors ne tiek ir daug, tačiau manau, kad mūsų rezultatai geresni nei tikėjomės. Dar praėjusiais metais startavę suaugusių grupėje, kuri buvo nauja patirtis, reitingo varžybose iškart patekome į finalus. Vėliau dalyvavom WDC (pasaulinės šokių tarybos, – red. past.) Europos čempionate iki 19 metų amžiaus grupėje. Užėmėme ketvirtąją vietą,“ – pasakojo tauragiškė.

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose pora jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių grupėje iškovojo čempionų titulą. Suaugusiųjų grupėje buvo iškovotas bronzos medalis. Lietuvos sportinių šokių federacijos nutarimu, pasaulio čempionatuose Lietuvai atstovauja pirmą ir antrą vietą užėmusios poros, o į Europos čempionatą yra siunčiamos pirmos ir trečios vietos laimėtojos.

„Dėl šių laimėjimų esame labai laimingi abu ir dėkingi visiems, nes tai visos komandos darbas. Lietuvos čempionų titulas reiškia įvertinimą, kaip gerai pasiruošėme, kiek pastangų mes ir mūsų komanda įdėjo rezultatui pasiekti. Todėl manau, kad šis rezultatas visų pirmą labai svarbus mūsų šeimoms, treneriams, o mums – didžiulė garbė būti išrinktiems atstovauti šaliai Pasaulio ir Europos čempionatuose,“ – teigė A. Survilaitė.

Tauragiškės draugas Loenardo Lini po čempionato savo „Facebook“ profilyje pasidalino dar jausmingesne žinute: „Tai mano pirmasis Lietuvos čempionatas ir labai džiaugiamės rezultatais ir puikiomis emocijomis. Didžiuojuosi galimybe atstovauti šiai šaliai su savo meile Aiste “.

Po savaitgalį vykusio čempionato tauragiškė išvyko į Italiją. Su mylimuoju Leonardo treniruoja vaikus ir visą dieną praleidžia šokių aikštelėje. Daug laiko užima studijos, darbas, repeticijos, tačiau mergina nesiskundžia.

– Iš tiesų, aš gyvenu savo svajonėje. Viską, apie ką svajojau – gavau. Ir esu už tai dėkinga savo tėvams ir likimui, – teigė tauragiškė.

Po Lietuvos čempionato pora poilsiui laiko nerado, iškart pradėjo pasiruošimą kitoms varžyboms. A. Survilaitė su L. Lini dalyvaus Europos čempionate Vengrijoje bei Pasaulio čempionate Gruzijoje.

„Vertinti savo galimybes Pasaulio čempionate labai sunku, todėl, kad daug porų bus naujų, nepažinosime varžovų, todėl sunku spėti, kokią vietą galime užimti. O šansų visad yra, tik reikia tikėti, žinoma, atiduosime visas jėgas, kad apgintume Lietuvos vardą, nes tai yra labai didelė atsakomybė,“ – teigė A. Survilaitė.

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Tauragė  gali didžiuotis daugybe Lietuvai ir pasauliui nusipelniusių žmonių. Vienus prisimename pakankamai dažnai, tačiau kitus, ypač gyvenimą susiejusius su kitais Lietuvos ar užsienio miestais, minime kur kas rečiau. Pripažinkime, mažai ką žinome apie du brolius, ilgamečius žvejybinių laivų kapitonus, užaugusius Tauragės pakraštyje – Tauruose ir baigusius Pirmąją vidurinę mokyklą (dabar M. Mažvydo progimnaziją). Kviečiu susipažinti su Vygantu ir Žydrūnu Naujokais. Brolių tėvai turėjo namą Šilalės g., už tuometinių barakų netoli senojo stadiono, tačiau per karą namas sunaikintas miestą bombarduojant vokiečiams. Šeima laikinai apsistojo Jatkančiuose pas tėčio mamos mamą, o naują gyvenimą ėmė kurti Tauruose. Martos Treiklerytės ir Andriaus Naujoko šeimoje augo net aštuoni vaikai. Be vyriausių Vyganto ir Žydrūno užaugo Onutė, Eleonora, Andrius, Ema, Ingryta, Aurimas. Įdomu, kad mamos tėtis Frydas Treikleris gyveno Lauksargiuose, o gimė Karaliaučiuje. Šeimos namas prie Tilžės plento vis dar stovi (sovietmečiu šalia stovėjo Tauragės ženklas, „Vinita“).

Tauragės „Versmės“ gimnazijos abiturientė, meniškos sielos, jausminga ir aktyvi mergina – Sofija Eitutytė sako, kad muziką yra įsimylėjusi „iki ausų“. Įvairių konkursų, tarp jų ir projekto „X-faktorius“ dalyvė, šių metų jaunimo apdovanojimų „TAJA“ nominantė neketina pamiršti dainavimo ir po mokyklos baigimo. Daugiau apie Sofijos draugystę su muzika – iš pirmų lūpų. 

Rytinė kava Milane, pietūs Paryžiuje, poilsis Barselonoje, geri pinigai, nesudėtingas darbas, graži uniforma, nuolaidos kelionėms, – tokia daugelio įsivaizdavimu yra skrydžių palydovės kasdienybė. Bet ar tikrai? Daugelis, ypatingai jaunų merginų, žavisi šia specialybe ir vadina svajonių darbu. Šiame straipsnyje pabandysiu sulaužyti keletą egzistuojančių mitų apie skrydžio palydovo darbą bei padėti iš arčiau pažvelgti į šią intriguojančią specialybę.