Metų treneris G. Cemnalianskis: ne apdovanojimai mane motyvuoja
Įkelta:
2018-02-07
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Svarbiausia – filosofija

Žiūrint kovinius filmus, daugelį žavi kovų meistrų atliekami triukai: į padebesius vikriai kylančios kojos, greiti ir miklūs rankų judesiai atrodo neįmanomi eiliniam žmogui. Tačiau, karate, anot G. Cemnalianskio, nėra vien kojų kilnojimas, esą aukštai pakelti koją gali išmokti kiekvienas, ypač šiais laikais, kai yra visagalis internetas.

Kyokushin, arba kiokušinkai – vienas iš

Geriausio Tauragės 2017 metų trenerio vardas ir apdovanojimas įteiktas daug stiprių sportininkų išugdžiusiam 53 metų kyokushin karate klubo „Taurus“ vadovui ir treneriui Gintarui Cemnalianskiui. Tačiau treneris gautų apdovanojimų nesureikšmina. Jį jau seniai motyvuoja kiti dalykai, tokie kaip aplinkinių supratimas, palaikymas, auklėtinių pasiekimai, tačiau nebūtinai ant tatamio. Svarbiausia treneriui, kad jauni žmonės taptų savo gyvenimo čempionais.

Svarbiausia – filosofija

Žiūrint kovinius filmus, daugelį žavi kovų meistrų atliekami triukai: į padebesius vikriai kylančios kojos, greiti ir miklūs rankų judesiai atrodo neįmanomi eiliniam žmogui. Tačiau, karate, anot G. Cemnalianskio, nėra vien kojų kilnojimas, esą aukštai pakelti koją gali išmokti kiekvienas, ypač šiais laikais, kai yra visagalis internetas.

Nuotrauka

Kyokushin, arba kiokušinkai – vienas iš japonų kovos meno karate stilių, kurį 1964 m. sukūrė Masutatsu Oyama. Tai kontaktinės kovos menas, kuris neatsiejamas nuo dvasinių mokymų. Svarbiausias karate tikslas – ne laimėta kova, o charakterio išvystymas. Plačiąja prasme tai – kovos menas ir filosofija, kurio esmė yra geriausių žmogaus charakterio bruožų ugdymas, nuolatinis tobulėjimas. Tačiau gilesnis šios sporto šakos suvokimas sportuojančiam neateina iš karto. Gintaras Cemnalianskis kovos menais susidomėjo paauglystėje, kai baigęs aštuonias klases išvyko mokytis į Kauną.

– Turbūt buvau vienišas ir silpnas vaikas, norėjau išmokti apsiginti. Žavėjausi stipriais žmonėmis, vienas toks buvo mano kaimynas – gražiai nuaugęs, pasportavęs. Žinoma, imponavo ir tuometiniai filmai – apie kovotoją Bruce Lee, Kung Fu kovų meną, – prisimena pašnekovas.

Tiesa, buvo etapas, kai sovietmečiu užsiimti kovos menais buvo uždrausta – neliko dvasinio, filosofinio pagrindo – tik fiziniai pratimai. O be atsakomybės už pasekmes karate yra tik koviniai judesiai.

Draudimams pasibaigus – 1990 metais pradėjus leisti praktikuoti kovos menus, šalies sporto salės buvo sausakimšos. Karate sportui prijaučiantys žmonės ėmė burtis į grupeles, nuspręsta Tauragėje įkurti federaciją, o 1991 metais R. Cemnalianskio iniciatyva įsteigtas sporto klubas „Taurus“. Čia dabar yra ne tik treniruotėms skirta salė su įvairia įranga, bet ir treniruoklių salė.

Sunkiausia – praeityje

– Pradžia žinoma buvo labai sunki – stigo visko –  neturėjome sportinės bazės,  patalpų. Reikėjo kovoti už erdvę. Juk Lietuvoje žalia šviesa – krepšiniui, futbolui, o apie mus nieks negalvojo. Jeigu tokios pat sąlygos būtų ir karate, nežinia kuri sporto šaka imtų viršų. Tačiau sunkiausius momentus jau išgyvenome, – atviravo kyokushin karate klubo „Taurus“ įkūrėjas.

Apie sugrįžusią karate sporto šlovės valandą liudija tai, kad pagaliau karate įtraukta ir į olimpiados varžybas. Artimiausias startas – 2020 m. Tokijo olimpiadoje. Apie augantį populiarumą byloja ir sporto portalo „Sportas.lt“ rinkimų rezultatai. Portalo lankytojai nusprendė, kad geriausios 2017-ųjų Lietuvos metų sporto šakos vardo verta kyokushin karate. Šios sporto šakos atstovai Lietuvai padovanojo nemažai įsimintinų pergalių, o už ją balsavo net 50,07 proc. portalo lankytojų.

Kova su savo baime

Sporto klube „Taurus“, anot trenerio, šiuo metu renkasi jau trys kartos sportininkų. Veikia karate darželis, su pačiais mažiausiais  smagias treniruotes veda G. Cemnalianskio auklėtinis Aurimas.  Karate užsiėmimai organizuojami ir Šilalėje.  

– Kuo vaikas ankščiau pradės sportuoti, tuo geriau. Treniruotės vaikui padeda tapti koordinuotu žmogumi. Treniruočių metu mokome atsistoti prieš priešininką ir nešnekėti, o kovoti. Nors iš tiesų, didžiausias priešininkas esi tu pats. Kova vyksta su tavo tingėjimu, baime. Dalis tėvų atveda vaikus į karate, nes jie patys nepadaro to darbo, kurį turėtų padaryti. Ir aš kalbu ne apie fizinį aktyvumą, o gyvenimo nuostatas,  – savo nuomonę išsakė treneris.

Nuotrauka

Anot pašnekovo, dirbant su  vaikais, svarbu su kiekvienu jų rasti kalbą  ir tinkamai motyvuoti.

– Skaudu, kai matai, kad iš auklėtinio galima išugdyti čempioną, o sekančią treniruotę jo jau nėra. Tokių pavyzdžių aibė, – teigia jis.
Pasiteiravus apie auklėtinius dabar ir ankščiau, skirtumai, anot trenerio, akivaizdūs. Dabartinė karta negeba koncentruoti dėmesio, esą didžiausias to įrodymas – egzaminai, kurie rengiami norint įvertinti pasiektą karate sportininkų meistriškumo lygį.

– Ankstesniais metais vaikai egzaminus gebėdavo laikyti po trijų mėnesių, o dabar – tik po metų. Vaikai nesugeba koncentruoti dėmesio, jau nekalbant apie fizines galimybes,  – lygina sportininkas.
„Metų trenerio“ nominacijos nugalėtojas džiaugiasi, kad klube sportuoja ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

– Ankščiau su pavydu žiūrėdavau į didžiųjų miestų klubus, kurie turėdavo suaugusių. Dabar tuo galiu ir aš pasidžiaugti, – sakė G. Cemnalianskis.

Ne apdovanojimai motyvuoja

Pasak karate meistro, atsitiko, taip, kad kai kurie buvę trenerio auklėtinai „apsuko ratą“ ir sugrįžę į Tauragę atėjo į klubą. Yra ir naujų žmonių, susidomėjusių karate, kai kurie jų į treniruotes atveda ir savo vaikus. Toks populiarumas – didžiulė paspirtis treneriui dirbti toliau dėl tų, kuriems šis sportas įdomus ir svarbus. O geri darbai anksčiau ar vėliau sulaukia teigiamų įvertinimų. 2017 m. „Tauragės metų trenerio“ titulas atiteko būtent jam, tačiau, anot nominanto, ne apdovanojimai jį motyvuoja.

– Žinoma, malonu būti įvertintam, tai tarsi patvirtinimas, kad esi teisingame kelyje, tačiau ne tai mane motyvuoja. Turiu pilną lentyną taurių, diplomų, padėkos raštų. Pats esu tapęs „World karate organization“ pasaulio lietuvių varžybų čempionu, turiu juodą diržą. Bet ne tai svarbiausia. Apdovanojimai manęs jau seniai nemotyvuoja. Mane motyvuoja tai, kad aplinka, kurioje tu esi, tave supranta. Kad tarkim, nuėjus į savivaldybę su problema, tave supranta, padeda spręsti problemas ar, kaip aš mėgstu sakyti, jei negali padėti, bent netrukdo. Kad ir ta pati sporto strategija, kad kuriama sistema, bandoma atkurti pusiausvyrą, kurios ankščiau nebuvo. Mane motyvuoja auklėtinių pasiekimai – tai įrodymas, kad tavo pastangos, tavo įsivaizdavimas įgavo svorį. Trys mano buvę auklėtiniai – Diana Balsytė, Daiva Žukauskaitė, Aneta Rudytė-Meškauskienė kaunasi ant pasaulio čempionato tatamio ir laimi prizines vietas. Tas pats Aivaras Dadura, kuris dabar dirba karate treneriu ir visi kiti mano augantys auklėtinai, kas žino kas iš jų išaugs? Kita vertus, kas gali įvertinti žmones, kurie tolimesnio gyvenimo nesieja su karate, nėra karate čempionai, tačiau yra geri savo srities specialistai, geri firmų vadovai? Kiek juos, kaip žmones, formavo karate? Ir kas gali dabar pasakyti, tas treneris geras, o tas blogas – kaip tuos dalykus pasvert? Todėl aš tariu didelį ačiū, tiems žmonėms, kas bandė tai išryškinti, kaip seną fotografiją. Tai turbūt nebuvo lengva, – savo pamąstymus išsakė G. Cemnalianskis.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.