Spalvoti 2017-ieji. Kas buvo ryškiausi?
Įkelta:
2018-01-03
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Po Naujųjų metų pralėkus keletui dienų, pats laikas apžvelgti kokie gi buvo 2017-ieji Ugninio Gaidžio metai. Leisdami paskutinį šių metų laikraščio numerį, nusprendėme prisiminti svarbiausias Tauragės rajono aktualijas. Šiemet jų netrūko, penkiasdešimt trijuose „Tauragės žinių“ numeriuose į žurnalistų akiratį pateko išskirtiniai asmenys, džiuginantys pasiekimai ir neišvengiami gyvenimo sunkumai. Redakcija sudarė simbolinį nominantų sąrašą, kurie ne kartą mirgėjo spaudos puslapiuose.

Metų vizitas – Dalia Grybauskaitė.

Nuotrauka

Viena ryškiausių šių metų naujienų – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmasis, istorinis vizitas Tauragėje. Lapkričio 13 d. šalies vadovė paskelbė iniciatyvos „Globali Tauragė“ startą, susitiko su iš užsienio grįžusiais tauragiškiais. Tiesa, šiemet tai ne vienintelis stambaus kalibro vizitas mūsų mieste. Pavasarį Tauragėje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, išvydome ir sveikatos apsaugos ministrą  Aurelijų Verygą bei žemės ūkio ministrą Bronių Markauską. Taip pat mieste viešėjo Lietuvos komercijos atašė Izraelyje Raimondas Martinavičius, įvairių politinių partijų lyderiai, žymūs ekonomistai.

Metų proveržis – savivalda.

Nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybė vykdo aktyvią verslo paramos politiką. Ilgą laiką merdėjusį verslą valdantieji gaivinti pradėjo prieš keletą metų. Pradėtos kurti bei tobulinti verslumo skatinimo programos. Mero patarėjo Dovydo Kaminsko iniciatyva Tauragėje buvo surengtas regiono verslo forumas, kuriame dalyvavo Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros vadovas Kęstutis Šetkus, inovatorius, verslininkas Vladas Lašas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

Pastangos nebuvo bevaisės, gruodžio mėnesį VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragės savivaldybę įvertino kaip vieną iš 4 versliausių šalyje, o už nuopelnus ūkio gerovei Lietuvos pramoninkų konfederacija merui S. Mičiuliui skyrė „Profesijos riterio“ apdovanojimą.

Metų fiasko – Sigitas Kancevyčius.

Nuotrauka

Klaipėdos apygardos teismas nepalaikė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos buvusio direktoriaus teisinių pastangų grįžti į buvusią darbovietę ir prisiteisti solidžią kompensaciją. S. Kancevyčius iš darbo buvo atleistas šių metų sausio mėnesį, po „Tauragės žinių“ straipsnio apie bibliotekoje auditorių nustatytus pažeidimus. Savo tiesą vyras teismuose įrodinėjo beveik metus. Nesutikęs taikytis su savivaldybe ir atsisakęs solidžios išeitinės, sau nepalankų Tauragės apylinkės teismo verdiktą jis apskundė aukštesnės instancijos teismui. Galop vėl panoro taikytis, tačiau liko nieko nepešęs.

Metų vairuotojas – Rimvydas Varanavičius.

Nuotrauka

Nors Europos autokroso trasose šiemet karaliavo tauragiškiai Kasparas Navickas ir Rokas Baciuška, „Metų vairuotojo“ nominacijoje jie nusileido žiniasklaidos dėmesį labiau atkreipusiam Batakių vidurinės mokyklos direktoriui Rimvydui Varanavičiui. Už vairavimą apgirtus (2,27 prom.), teismas jam uždraudė pusantrų metų vairuoti automobilį. Pedagogas ne kartą bandė išsukti uodegą, žurnalistams teigdamas, jog nevairavo, o tik iš automobilio norėjo pasiimti piniginę. Vėliau savo kaltę mokyklos vadovas pripažino, jo pasigailėję rajono politikai dėl šių veiksmų R. Varanavičiaus iš darbo neatleido.

Metų įvaizdis.

Nuotrauka

Šią vasarą Tauragės rajono savivaldybė pristatė šviežiai sukurtą Tauragės miesto įvaizdį, kurio pagrindiniai akcentai – progresas ir žalioji vizija. Prekinio ženklo, kurį sudaro nauja pozicionavimo legenda, logotipas ir šūkis, kūrimas mokesčių mokėtojams atsiėjo 15 tūkst. eurų. Ši iniciatyva susilaukė karštų debatų, mat, profesionalų kurtas („McCann“ agentūra) įvaizdis didelio palaikymo nesulaukė. Internautai nevengė pasišaipyti, kad logotipas, kuriame vaizduojamas vėjo malūnėlis, neatitinka kainos ir kokybės santykio. Savivaldos atstovai tikino, jog šis logotipas profesionalus, o grafinis simbolis – jėgainės sparnų alegorija, mat Tauragės regionas – pirmaujantis ekologiškos energetikos srityje.

Metų apgultis – karinės pratybos.

Nuotrauka

Keturias rugsėjo mėnesio dienas Tauragę buvo sukaustę kariškių šūviai ir tankų variklių gaudesys. Pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas. Dalyvavo beveik visos jėgos struktūrų institucijos. Pratybas smalsiai stebėjo ir daugelis tauragiškių: filmavo, fotografavo važiuojančių šarvuočių kolonas, simuliuojamus mūšius, tuščių šovinių gilzes ir aidinčius šūvius.

Metų statybos – „Maxima“.

Nuotrauka

Didieji prekybos centrai beveik kasmet tauragiškius nudžiugina nauja prekybos vieta. Praėjusiais metais duris atvėrė „Lidl“, šiemet – „Maxima“. Tiesa, pastaroji dar ir pakoregavo eismą Prezidento gatvėje. Pakeitus kelio ženklus, dvipusis eismas Prezidento g. atkarpoje tarp Gedimino ir M. Mažvydo gatvių pakeistas į vienpusį eismą. Nors abejota, jog dėl šių pasikeitimų susidarys spūstys prie Martyno Mažvydo progimnazijos, eismo pasikeitimai neigiamų padarinių neturėjo.

Metų „audra stiklinėje“ – „mitingas“ miesto centre.

Nuotrauka

Liepos mėnesį Tauragės rajono savivaldybės administracija gavo raštą dėl planuojamo gyventojų susirinkimo miesto centre, Pilies aikštėje. Saujelė turgaus prekeivių piketuodami bandė išspręsti rašte deklaruotas miesto problemas, nors į savivaldą rūpimais klausimais niekad nesikreipė. Į „mitingą“ susirinko nedidelis būrys tauragiškių, o jį moderavo iš Kauno atvykęs renginio vedėjas. Netrūko ir Tauragės rajono tarybos opozicinės frakcijos atstovų, tiesa, pati organizatorė, turguje prekiaujanti Danguolė Marcinkienė teigė, jog tai ne politinis sambūris, o būdas atkreipti valdžios dėmesį.

Metų direktorius – Liutauras Indriuška.

Nuotrauka

Liepos 1-ąją baigėsi Tauragės ligoninės direktoriaus Irmanto Mockaus kadencija. Paskelbus konkursą, jį laimėjo daugiausiai balų surinkęs šilutiškis Liutauras Indriuška. Tai jau antra L. Indriuškos vadovaujama įstaiga Tauragėje, prieš tai jis užėmė Butų ūkio direktoriaus pareigas, dar anksčiau vadovavo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC), iš kurio buvo atleistas neteisėtai. Praėjusią savaitę Aukščiausias teismas patvirtino, kad Šilutės rajono meras „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis buvo neteisus atšaukdamas liberalą L. Indriušką iš pareigų.

Lapkričio mėnesį vykusiame Šilutės PSPC vadovo konkurse L. Indriuška vėl pateikė savo kandidatūrą. „Tauragės žinių“ duomenimis, dabartinis Tauragės ligoninės vadovas dokumentus pateikė tik dėl politinių motyvų norėdamas paerzinti Šilutės rajono merą.

Metų sporto žmogus – Edvardas Žemgulis.

Nuotrauka

Balandžio mėnesį Regionų krepšinio lygoje žaidusi Tauragės krepšinio komanda pasidabino čempionų medaliais. Pastaruosius penkerius metus galingai rungtyniaujančiai ekipai anksčiau pritrūkdavo vieno žingsnio iki auksinės taurės, tačiau už komandos vairo stojus krepšinio treneriui Edvardui Žemguliui  tikslas buvo pasiektas. Krepšininkai iškovojo teisę rungtyniauti Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse ir kol kas kimba į atlapus net favoritėms. E. Žemgulis sporto visuomenės yra nominuotas kaip geriausias metų treneris. Greta aukštų šių metų sporto pasiekimų pridėti galima ir vieną asmeninį – krepšinio treneris šiemet vedė savo išrinktąją Dovilę Mickutę.

Metų patarėjas – nežinomas politiko Silverijaus Statkaus bendražygis.

Nuotrauka

Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis šiuo metu turi tris patarėjus: Dovydą Kaminską, Artūrą Fetingį ir Sigitą Kiupelienę. Tačiau tokius pavaldinius turi ne tik jis, bet ir Tarybos narys Silverijus Statkus. Bent jau taip šis politikas teigė žurnalistams po to, kai būdamas Anglijoje sugebėjo iššvaistyti su Tarybos nario veikla susijusias išlaidas. Esą 380 Eur sumą išleido jo visuomeninis patarėjas. Kas jis toks, redakcijai išsiaiškinti nepavyko. Vis dėl to S. Statkus mokesčių mokėtojų pinigus grąžino, tai vyras padarė po etikos ir antikorupcijos komisijų tyrimo.

Metų startas – baseino statybos.

Nuotrauka

Praėjusį mėnesį įkasus kapsulę su laišku ateities kartoms, duotas startas Tauragės baseino statyboms. Modernus pramogų centras Vytauto gatvės gale su pirtimis, sūkurine vonia, SPA zona ir 25 metrų ilgio dviejų takelių baseinu duris tauragiškiams turėtų atverti po dviejų metų. Savivaldybės skelbtą viešąjį konkursą statybos darbams atlikti laimėjo UAB „Brosta“, veikianti jungtinės veiklos pagrindu su UAB „Argensta“ ir UAB „Tvarkdarys“. Projekto vertė – 2 mln. 129 tūkst. eurų.

Metų koncertas – Marijono Mikutavičiaus.

Nuotrauka

Triukšmingai 510 gimtadienį šventusi Tauragė šiemet dar kartą nudžiugino miestiečius iš svečius. Renginio pagrindiniu akcentu tapo atlikėjas Marijonas Mikutavičius, kuris šiemet linksmino tūkstantinę minią. „Tauragės žinios“ primena, jog 2016 metų miesto šventės „Tauro ragas“ metu scenoje koncertavo Džordana Butkutė.

Per praėjusius metus Tauragėje netrūko kokybiškos muzikos pasirodymų. Tradiciškai klausytojus džiugino Liudo Mikalausko Tauragės muzikos festivalio atlikėjai, džiazo užtaisą padovanojo „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatoriai. 

Metų neišsipildžiusios viltys – FK „Tauras“.

Nuotrauka

Tvirtinant praėjusių metų savivaldybės biudžetą, paaiškėjo, kad viltis atgaivinti Tauragės futbolą neišblėso. Valdininkai, antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje rungtyniaujančiai komandai, nepagailėjo daugiau nei 50 tūkst. Eur. Klubas prisipirko legionierių iš Ganos, Belgijos ir kitų šalių, samdė vietinius sportininkus, tačiau iš viso to gavosi šnipštas. Viso sezono metu „Tauras“ dreifavo turnyrinės lentelės dugne, o sezoną pabaigė išbarstęs pagrindinius žaidėjus ir taškus, kurie lėmė 13 vietą 15 komandų rikiuotėje. Viltys neišsipildė. Ar išvysime „Taurą“ rungtyniaujantį Lietuvos čempionate, sužinosime tik kitais metais.

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.