80-ties sulaukęs Danielius Saukevičius ilsėtis neketina – tęsia prasmingus darbus
Įkelta:
2018-01-10
Nuotrauka

Žemės ūkio inžinieriui, mechanikui, automobilių sporto meistrui, nusipelniusiam šauliui, gimusiam ir užaugusiam Dzūkijoje Danieliui Saukevičiui sausio 1 d. sukako aštuoniasdešimt. Su jubiliatu susėdome jaukiam pokalbiui apie nueitą gyvenimo kelią, meilę Lietuvai, patriotiškumą, aistrą automobiliams bei ateities planus.

Nueitas gyvenimo kelias

Danieliaus Saukevičiaus vaikystė prabėgo Guronių kaime, buvusiame Lazdijų rajone, dabar Druskininkų savivaldybėje.  Augo, jo žodžiais tariant, girių glūdumoje. Būdamas dar visai mažas liko be tėvo. Vienturčio D. Saukevičiaus vaikystė buvo sunki. Našle likusi mama vertėsi kaip pajėgė – turėjo savo ūkelį, gamindavo sviestą, sūrį, produktus parduodavo Druskininkuose. 

D. Saukevičiui baigus Leipalingio vidurinę mokyklą, teko apsispręsti, kur sukti ienas. Anot jo, mama norėjusi sūnų matyti apsirengusį viena iš trijų spalvų: juodai (kunigas), baltai (gydytojas) ar žaliai (miškininkas). Tik likimas lėmė kitą spalvą. D. Saukevičius suprato, kad tokių spalvų drabužius nešioti reikia ne tik žinių, bet ir pašaukimo.

Vyras baigė tuometinės Lietuvos žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mechanizacijos fakultetą, studijuodamas susipažino su būsima žmona Marija, su kuria jau 56 metus petys petin eina gyvenimo keliu.  1961 m. tapo diplomuotu inžinieriumi-mechaniku.

– Mokslai ėjosi, gavau padidintą stipendiją, iš kurios pajėgiau išsilaikyti. Studijuodamas nevengiau ir padirbėti.  Po studijų buvo siūloma pasilikti akademijoje, tačiau iš siūlomo atlygio nebūčiau išgyvenęs, taip 1961 m. atsidūriau Pagėgiuose, o 1963 metais – Tauragėje, – prisiminė pašnekovas.

Atvykęs į Tauragę iki 1990 metų dirbo rajono žemės ūkio valdybos vyriausiuoju inžinieriumi, mechaniku. Panaikinus valdybą, D. Saukevičius įsidarbino Profesinio rengimo centre direktoriaus  pavaduotoju profesiniam mokymui, vėliau teko užsiimti ir pedagogine veikla.

– Į ugdymo įstaigą atėjau ne pačiu lengviausiu laiku – pastatas buvo pastatytas, tačiau kokius specialistus ruošime, nebuvo aišku. Taip ir pradėjome ruošti ūkininkus, namų ūkio ekonomes, traktorininkus, statybininkus. Čia ir pradirbau iki 2001 m. kuomet išėjau į užtarnautą pensiją, tačiau nesiilsiu. Nesinori vien sėdėti prie televizoriaus ir glostyti katiną,  – šmaikštavo D. Saukevičius.

 Užsikrėtė automobiliais

Likimas taip lėmė, kad atvykęs į Tauragę D. Saukevičius apsigyveno tame pačiame name, kaip ir tuometinis vykdomojo komiteto pirmininkas Algirdas Daunoravičius, kuris buvo dar ir sportinių automobilių fanatikas. Šia liga greit užsikrėtė ir D. Saukevičius.

– Prie Pilies anuomet veikė mokyklos dirbtuvėlės, kuriose Algirdas ir auksinių rankų meistrai Ogintai iš „Pobėdos“ sukonstravo sportinę mašiną – nupjovė stogą. Toks savotiškas kabrioletas 1964 metų rudenį startavo „Nemuno žiede“. Vėliau varžybose pradėjau dalyvauti ir aš. Tiesa, ne už vairo, o šalia jo – buvau šturmanas. Pirmos varžybos, kuriose dalyvavau su Jurgiu Čėsna  buvo „Kauno ralis“. Raliuose mums sekėsi. Prizinių vietų pavykdavo iškovoti. Gražiausios pergalės nuskintos važiuojant su Pranu Dirginčiumi.  1972 metais jungtinėje „Žigulių“ ir „Zaporožiečių“, klasėje tapome čempionais, o 1974-aisiais su „Moskvičiumi“ tapome absoliučiais Lietuvos automobilių ralio čempionais. Yra tekę dalyvauti net sunkvežimių  ralyje. Anuomet ilgos distancijos būdavo, jokios navigacijos – tik žemėlapis. Tačiau man tas patikdavo, kaip vienas žymus lenktynininkas yra pasakęs – jeigu tu įkvėpi benzino garų, tai visam gyvenimui, taip nutiko ir man, – šypsojosi pašnekovas.

D. Saukevičiui yra tekę šturmanauti  Romualdo Brakausko pilotuojamam automobiliui ralyje „Aplink Lietuvą“ . Yra važiavęs su Gediminu Maškausku, Romualdu Ščiuckumi.

Pomėgiu automobiliams užsikrėtė ir vienintelis D. Saukevičiaus sūnus Merkys, kuriam yra pavykę iškovoti nemažai aukštų apdovanojimų.  2013 metais tėvo ir sūnaus duetas dalyvavo automobilių varžybose Druskininkuose.

Pasiteiravus, kaip į tokį ekstremalų pomėgį reaguodavo jo žmona, ar nepykdavo, D. Saukevičius šypsodamasis atsakė, kad tai būtų beprasmiška – šauksmas tyruose.

Per gyvenimą D. Saukevičius ne tik pats dalyvaudavo varžybose, bet ir jas organizuodavo. Jam yra tekę organizuoti ir komentuoti tuometines TSRS tautų spartakiados autoralio finalo varžybas. Buvo Lietuvos automobilių ir motociklų sporto teisėjų sąjungos pirmininko pavaduotoju, Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentu.

Nuveikti darbai ir indėlis į automobilių sportą neliko nepastebėtas. „Tauragės žinių“ duomenimis, Danielių Saukevičių rengiamasi apdovanoti Lietuvos automobilių sporto federacijos atminimo medaliu, padėkos diplomu. Apdovanojimus jam artimiausiu metu ketina įteikti pats Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Romas Austinskas.

Šaulio žvaigždė

1994 metais D. Saukevičius įstojo į šaulių sąjungą, paskui tapo Tauragės apskrities atkurtos šaulių rinktinės vadu, vėliau  – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio septintosios Tauragės apskrities šaulių rinktinės vado pavaduotoju. Šaulių sąjungos veikloje D. Saukevičius dalyvauja ir šiandien. Sukakties proga sulaukė ir rinktinės vado Kęstučio Baužos sveikinimų. O šią vasarą, liepos 6-ąją  per  Valstybės dienos minėjimą Kaune, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis D. Saukevičiui įteikė Šaulio žvaigždės medalį.

– Man tai buvo labai netikėta. Tai labai aukštas apdovanojimas. Jis įteiktas už patriotinį jaunimo ugdymą. Matot, dirbant Profesinio rengimo centre paskutiniais metais turėjau auklėtinius. Kartą jie mane pamatė vilkint šaulio uniformą ir taip susižavėjo šauliška veikla, kad iš 25 vaikinų, keturiolika tapo šauliais,  – prisiminė.

Anot D. Saukevičiaus, šauliai – patriotinė organizacija, kurios viena iš pagrindinių veiklų – kultūrinis gyvenimas. Esą buvo laikas, kai visas Lietuvos  kultūrinis gyvenimas sukosi per šaulius. O 1933 metais šaulių ir visuomenės lėšomis pastatyti šaulių rūmai Tauragėje, buvo patys moderniausi Lietuvoje.

Įsitraukė į choro veiklą

2002 metais Danutės Petraitienės iniciatyva pradėtas kurti vyrų choras „Mintauja“,  apjungęs šaulių ir savanorių sąjungų dainininkus, vėliau papildytas Tauragės visuomenės nariais.  Nuo pirmųjų choro susikūrimo metų jame dainuoja ir Danielius Saukevičius, kuris anuomet, buvo Tauragės Šaulių rinktinės štabo pavaduotoju, nemažai  prisidėjo ir prie choro kūrimo.

– Suburti vyrų chorą buvo mielos vadovės Danutės Petraitienės svajonė, kuri tapo realybe. Pirmasis koncertas, kurio metu nuskambėjo pirmoji mūsų daina „Po beržyną vaikščiojau“, buvo surengtas  savanorių štabe. Nuo to ir prasidėjo choro veikla.  Choras „Mintauja“ gyvuoja ir šiandien, repetuoja, koncertuoja. O  aktyvios vadovės organizuojamas vyrų chorų festivalis „Užtraukim vyrai dainą“ iš respublikinio 2017 metais tapo tarptautiniu, – choro veikla džiaugėsi D. Saukevičius.

Prisidėjo prie 27 kryžių atnaujinimo

Sakralinių vertybių – kryžių – restauravimas ir naujų statymas tapo neatskiriama D. Saukevičiaus gyvenimo dalimi. Pirmąjį kryželį D. Saukevičius restauravo 1989 metais. Vėliau įgyvendino tuometinio Leipalingio parapijos klebono Jono Alesiaus sumanymą: nelaimingoje Merkinės plento sankryžoje su Druskininkais suprojektavo ir pastatė beveik 5 metrų granitinį kryžių. Sumanymą padėjo įgyvendinti meistrai iš Tauragės.  Restauravo Guronių kaimo pakraštyje stovėjusį „mėlynąjį kryžių“. D. Saukevičius skaičiuoja, kad jau prisidėjo prie 27 sakralinių vertybių atnaujinimo. Įsimintiniausi paminklai: 2004 metais – paminklas Leipalingio 500 metų jubiliejui bažnyčios šventoriuje ir šv. Kazimiero metams – paminklas Gerdašių bažnyčios šventoriuje, o parapijos 70-mečiui – memorialinė lenta prie bažnyčios sienos. Kartu su buvusiu Druskininkų meru Vytautu Vaikšnoru, Jonu Visocku ir kitais Guronių kaimo žmonėmis, buvo įamžintas didvyrių, kritusių 1918–1923 metų kovose Guronių apylinkėse, atminimas.

Prasmingi darbai nesibaigia ir šiandien. D. Saukevičius visada suranda vienminčių, paslaugių, geranoriškų žmonių.

– Leipalingio kapinių sargas rinko žmonių išmestus senus kalviškus kryžius. Kartą jis man parodė savo turtą ir davė, kad restauruočiau. Tokie restauruoti kryžiai gyvenimą tęsia Leipalingio bažnytėlės šventoriuje. Kai nuvažiuoju į gimtą kraštą visada užsuku, pas sargą pasiteirauju, ar neturi man kokio kryželio, – pasakojo visuomenininkas.   

Kupinas optimizmo

Sveikinimų 80-ojo gimtadienio  proga iš aplinkinių vis dar sulaukiantis D. Saukevičius, atskleidė, kad planų turi ir šiandien. Tačiau po 2016 metais turėto rimto susidūrimo su baltais chalatais, su Aukščiausiuoju ir gyvenimu stengiasi nesipykti ir viliasi, kad greitu laiku daktarams darbo neduos. 

– Planų yra. Nesinori vien sėdėti ant sofos, priešais televizorių ir niurzgėti. Gaila, kad niurzgiančių daugėja, ir netik vyresnio amžiaus, bet ir jaunų – viskas jiems blogai. Norisi paklausti, ar nuo to, kad skųsis, kas nors pasikeis? Turbūt ne, tik kitiems nuotaiką sugadinsi, – svarstė gyvenimiško optimizmo nestokojantis D. Saukevičius. 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.