Margarita Rimkutė: negalėčiau apsimesti, kad jie man patinka
Įkelta:
2017-10-26
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Septynerius metus žurnaliste „Tauragės kurjerio“ redakcijoje dirbusi Margarita Rimkutė atrado save naujame amplua – nuo rugsėjo pradėjo dirbti Mažonuose naujai įrengto vaikų lopšelio-darželio auklėtoja bei anglų kalbos mokytoja Pagramančio pagrindinėje mokykloje. Darželyje veiksmo netrūksta – aplink zujant būriui dvimečių pasikalbėti apie naująjį Margaritos pašaukimą, gyvenimo posūkius ir kasdienybę su vaikais buvo nemenkas iššūkis.

Pasuko kitu keliu

„Tauragės žinioms“ moteris pripažino, jog šie pokyčiai nebuvo atsitiktiniai – dar 2011-aisiais ji baigė Vaikystės pedagogikos ir ankstyvojo anglų kalbos mokymo studijas Klaipėdos universitete, tačiau darbo pagal specialybę ieškoti neskubėjo, nes tuomet dirbo žurnaliste „Tauragės kurjeryje“. Pasak Margaritos, savaime taip susidėliojo, jog atsiradus gyvenime širdies draugui, neužilgo pasikeitė ir veiklos kryptis. Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis, įgyvendindamas vaikų darželio Mažonuose idėją, ėmė ieškoti pedagogų, Margaritos įgyta kvalifikacija puikiai tam tiko. Anot M. Rimkutės, priimti sprendimą padėjo ir kurį laiką brandintas pokyčių troškimas – norėjosi išbandyti save visiškai kitoje srityje. Moteris atviravo, jog jau kurį laiką prieš tai svarstė pakeisti darbą, žvalgėsi kitų galimybių.

– Aš labai mylėjau žurnalistiką, bet paskutiniu metu pradėjau jausti, jog dirbu nebe su tokiu užsidegimu. Nebe taip nuoširdžiai gilinuosi į žmonių problemas, tai tiesiog tapo rutina. Norėjau pakeisti darbą, aplinką, kol dar nebuvau visiškai išsisėmusi, ieškoti kitų įkvėpimo šaltinių. Psichologijoje egzistuoja teorija, jog žmogaus požiūris į gyvenimą ir asmenybė kardinaliai keičiasi kas septynerius metus. Sutapimas ar ne, tačiau būtent po 7 metų žurnalistikoje teko pasukti kitu keliu, – atviravo Margarita.

Moteris neneigė, jog psichologinių požiūriu žurnalistika ir darbas su vaikais šiek tiek turi panašumų – anot jos, abiem atvejais reikia pasišventimo ir sugebėjimo įsijausti į kito pasaulėžiūrą.

Darželyje – kaip namie

Mažonų vaikų darželyje ir Pagramančio pagrindinėje mokykloje Margarita dirbti pradėjo nuo šių metų rugsėjo. Jaukiai įrengtose, erdviose patalpose, auklėtojos teigimu, sutilptų dar viena grupė. Didinti vaikų skaičių – ateities planuose. Kol kas darželį lanko 10 vaikų, kurių amžius nuo dviejų iki ketverių metų, bemaž pusė jų atvežami iš miesto. Artimiausiu metu gretas turėtų papildyti dvynukės mergaitės. Mažonų seniūnijos antrame aukšte darželinukai dienas leidžia jaukioje palėpėje, kur įrengta virtuvė, patalpa miegui su naujomis lovytėmis, sporto salė, nauji tualetai. Yra ir skalbimo mašina bei keliasdešimties metrų erdvus koridorius, kaip sakė Margarita, tampantis „Formulės“ trasa įsibėgėjimui paspiriamomis mašinėlėmis. Svarbiausia tai, kad darželio erdvė spinduliuoja namų jaukumu. O namai, anot Margaritos, kuriami ten, kur žmonės vertina buvimą vienas su kitu, kur yra tarpusavio ryšys. Tai patvirtina ir darželį lankančių vaikų tėvelių atsiliepimai – daugelis džiaugiasi, jog vaikai tapo ramesni, Mažonuose jaučiasi kaip namie.

Nuotrauka

– Gali pripirkti gražiausių baldų, žaislų, bet jeigu nebus tarpusavio ryšio tarp auklėtojos ir vaikų – atmosfera ir liks institucinė. Aš negalėčiau apsimesti, kad jie man patinka. Vaikai labai jaučia suaugusiųjų nuotaikas ir būsenas – negaliu ateiti į darbą susikrimtusi ar pasinėrusi į kitas mintis. Vaikai tuoj pat tai supranta, tampa neramūs, nebeklauso. Per tuos du mėnesius apsilaužėme vieni kitiems ragus, pamilome vienas kitą, – šmaikštavo M. Rimkutė.

Paklausta, kaip pavyksta tarpusavio ryšį užmegzti, Margarita akcentavo besiremianti ne tik moderniais pedagogikos ir psichologijos metodais bet ir savo, kaip mamos, patirtimi.

– Su vaikais reikia kalbėti paprasta kalba. Stengiuosi nustatyti ribas, tačiau nevartoju neiginių – negalima, nelipk, nežaisk su šakute, nesimušk. Mieliau sakau – žaidžiame su žaislais, įrankius naudojame valgydami, žaidžiame draugiškai, nes mylime vienas kitą. Vaikams patinka žinoti ir laikytis taisyklių, o kalbant teigiamai, išlieka teigiama nuotaika ir noras elgtis taip, kaip priimtina, – patirtimi dalijosi auklėtoja.

Stereotipai – neteisingi

Be Margaritos darželyje dirba dar viena pedagogė – dvidešimties metų patirtį turinti Ramunė, kurios patarimai neseniai pradėjusiai dirbti auklėtojai padeda jaustis tvirčiau. Taip pat iki pietų joms talkina auklėtojos padėjėja Simona.

Mažonų darželyje vaikai ugdomi pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas programas. Taip pat auklėtinius M. Rimkutė moko anglų kalbos. Pasak jos, tokio amžiaus vaikai labai imlūs užsienio kalboms, ypač įsidėmi naujus žodžius, kai jie pateikiami žaidimo forma ir vaizdinėmis priemonėmis. Darželio grupės patalpose įrengtas vaizdo projektorius, yra internetas, galimybės užsiėmimams naudoti medijas. Muzikos pamokas vaikams veda muzikos mokytojas Vygantas Šerpytis, juos aplanko ir choro „Gloria“ vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė. Kadangi dauguma Margaritos auklėtinių – berniukai, futbolas čia – labai mėgstamas žaidimas. Todėl vaikams ūgtelėjus bus ieškoma galimybių pasikviesti futbolo trenerį. 

Savyje pedagogės pašaukimą atradusi Margarita pasakojo, jog itin daug laiko su auklėtiniais praleidžia lauke, kasdien ieško, kaip praturtinti ugdymo procesą pažintimi su gamta, lauko darbais. Erdvės tam daugiau, nei pakanka – Mažonų seniūnijos pastatą supa pievos, erdviame kieme seniūnijos darbuotojai pažadėjo kitąmet įrengti žaidimų aikštelę, pati auklėtoja užsiminė apie planus pavasarį su vaikais įsirengti nedidelį daržą ir auginti daržoves.

Margarita džiaugėsi, jog seniūnijos darbuotojai geranoriškai prisideda prie darželio aplinkos kūrimo, vaikai sulaukia nemažai dėmesio. Taip pat gyrė ir Pagramančio vidurinės mokyklos pedagogų kolektyvą ir vaikus – esą nedidelė mokyklos bendruomenė – kaip vienas kumštis.

Stereotipas, kad kaime ugdymo procesas yra prastesnis, anot Margaritos, neteisingas. Atvirkščiai, čia vaikai turi daugiau laisvės, jaučia glaudesnį ryšį su gamta, o maža bendruomenė labai vieninga – kaip šeima. 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.