2018 Spalio 18 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Mirė Tauragės garbės pilietis Kazimieras Vaičiulis

  • Įkelta: 2017-09-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šįryt, eidamas 87-uosius metus, mirė Tauragės garbės pilietis, Lietuvos ir Tauragės rajono politinis veikėjas, pirmosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos pirmininko Vytauto Venckaus pavaduotojas, daug prie Tauragės krašto klestėjimo prisidėjęs dauglaukiškis Kazimieras Vaičiulis.

K. Vaičiulis gimė 1931 m. sausio 28 d. Visdžiaugų kaime, Šilalės rajone. Mokėsi Šilalės rajone, Kvėdarnos vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1954 m. Įstojo į Lietuvos veterinarijos akademiją. 1959 metais, baigęs akademiją, įgijo zooinžinieriaus specialybę. Ilgus metus dirbo vadovaujantį darbą žemės ūkio srityje. 1981 m. Aukščiausiosios tarybos Prezidiumo įsakymu jam suteiktas nusipelniusio zootechniko garbės vardas. 1995–1997 ir 1997–2000 metais K. Vaičiulis buvo Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys. Aktyviai prisidėjo prie Sąjūdžio rajono tarybos veiklos.

Tauragės rajono garbės piliečio vardas Kazimierui Vaičiuliui buvo suteiktas Savivaldybės tarybos sprendimu 2009 m. gruodžio 17 dieną, o tų pačių metų gruodžio 29 dienos šventiniame Savivaldybės tarybos posėdyje už ypatingus nuopelnus ir išskirtinį indėlį į Tauragės rajono gyvenimą, K. Vaičiuliui įteiktas vardinis Tauragės garbės piliečio medalis, Tauragės garbės piliečio liudijimas bei pažymėjimas.

Kazimierą Vaičiulį žmonės mena kaip sumanų, dalykišką, teisingą vadovą, turintį savo nuomonę ir gebantį ją ginti. Jam vadovaujant, Dauglaukis buvo pavyzdinė gyvenvietė, garsėjo čia auginamais Lietuvos sunkiųjų veislės žirgais.

Velionis Kazimieras Vaičiulis bus pašarvotas rugsėjo 17 d. Tauragės laidojimo namuose „Rimtija" (Prezidento g. 26 A, Tauragė).

Šiemet antrus metus iš eilės „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui Tauragės rajono savivaldybė siūlo Mažonų seniūną Joną Samošką, kuris vietos savivaldos srityje dirba jau 35-erius metus. Pernai laurų nuskinti Tauragės rajono savivaldybei nepavyko, tikimasi, jog ilgametis seniūno darbas ir iniciatyvos bus įvertinti šiemet.

Iškirtinę pagarbą savo protėviams nusprendė parodyti Samoškų, Šimkūnų ir Trijonių šeimos palikuonys, kuriuos jungiančios giminystės gijos veda į Matiškių kaimą, ant Jūros upės skardžio, kur kadaise stovėjo Samoškų sodyba. Šioje vietoje Virginijus Šimkūnas sugalvojo įamžinti plačios giminės istoriją – praėjusį šeštadienį pašventintas akmuo, simboliškai įvardytas kelių kartų gyvenimo liudininku. Į Šv. Mišias ir paminklo pristatymą susirinko 105 giminės atstovai, kuriai priklauso ir Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė bei jos brolis – Mažonų seniūnas Jonas Samoška. Faktus iš bažnyčių knygų ir nuotraukas iš giminaičių albumų surinko ir į paminklo šventinimą atvykusiems giminaičiams pristatė minėtoje sodyboje gimusi ir augusi Laima Šimkūnaitė-Pikčiūnienė.

Tauragiškių mylimas operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita gyvena džiugiomis emocijomis. Pora liepos 3-ąją sulaukė šeimos pagausėjimo.

Vilniaus universiteto biblioteka, Forumo rūmai, Kino teatro „Skalvija“, viešbučio „Lietuva“  rekonstrukcijos, pagaliau Tauragėje esantis Raudonojo kryžiaus organizacijos pastatas – visa tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, dėstytojo, profesoriaus, iš Tauragės kilusio garsaus architekto Rolando Paleko darbai. „Tauragės žinios“ kviečia iš arčiau susipažinti su šiuo talentingu žmogumi.