2018 Liepos 17 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

„Auksinės krivūlės riterio“ nominacijai vėl teikiamas J. Samoška

  • Įkelta: 2017-09-12
Tado Zakarausko nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiemet antrus metus iš eilės „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui Tauragės rajono savivaldybė siūlo Mažonų seniūną Joną Samošką, kuris vietos savivaldos srityje dirba jau 35-erius metus. Pernai laurų nuskinti Tauragės rajono savivaldybei nepavyko, tikimasi, jog ilgametis seniūno darbas ir iniciatyvos bus įvertinti šiemet.

Rugsėjo pabaigoje jau 12-tą kartą Lietuvos savivaldybių asociacija rengs tradicinę  „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremoniją. Lietuvos vietos savivaldos dienos proga kasmet paskatinamos ryškiausiai įvairiose srityse sublizgėjusios šalies savivaldybės. Taip pat „Auksinės krivūlės riterio“ ženklai įteikiami keletui labiausiai vietos savivaldai nusipelniusių žmonių.

Kandidatus „Auksinės krivūlės riterio“ nominacijai teikia savivaldybė, Tarybos sprendimu. Kandidato anketoje reikalaujama įvardyti ne daugiau 5 konkrečių nuopelnų vietos savivaldai. Šiemet, kaip ir pernai, šiam apdovanojimui nuspręsta nominuoti Mažonų seniūną Joną Samošką, kuris 2012–2016 m. buvo Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentu, 2012-aisiais yra gavęs Žemės ūkio ministrės padėką, 2012-aisiais išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu, ir tai dar toli gražu ne visi jo nuopelnai.

Projektą parengusi Tauragės rajono savivaldybės sekretorė Sonata Jurgilienė teigė, jog Jonas Samoška kaip kandidatas pasirinktas rajono mero Sigito Mičiulio iniciatyva, įvertinus jo jau gautus apdovanojimus ir ilgalaikį atsidavimą gimtajam kraštui.  Šiemet sukanka 35-eri metai, kai J. Samoška dirba vietos savivaldos srityje.

Jonas Samoška, paklaustas, ar jam šis apdovanojimas reikšmingas, patikino, jog jam tai nėra svarbu. Ketvirtą dešimtmetį  vietos savivaldoje dirbantis vyras teigė, jog didžiausias įkvėpimas jam yra ne apdovanojimai, o žmonių bendruomeniškumas ir naujos idėjos.

– Taip, tai gana ilgas laikotarpis. Bet dirbdamas seniūnu, turi išmanyti daugybę sričių – kultūros, švietimo, statybos, kartais turi būti ir notaru, advokatu, architektu. Gal dėl to man neatsibosta. Jei mane „uždarytų“ į vieną sritį, perdegčiau.  Mažonų seniūnijai priklauso 51 kaimas, visur reikia suspėti, kartais žmogui problemą reikia išspręsti čia ir dabar, nesvarbu, naktis ar savaitgalis. Esu pratęs dirbti neskaičiuodamas darbo valandų. Tačiau labai padeda bendruomenės, kartu susivienijus galima pasiekti, kad žmonėms seniūnijoje būtų geriau gyventi. Vertinu, kai žmonės ateina ne reikalaudami, o pirmiausia siūlydami, ką patys gali padaryti, – kalbėjo J. Samoška.

„Auksinės krivūlės riterio“ nominacija asmeniui suteikiama tik vieną kartą. 

Iškirtinę pagarbą savo protėviams nusprendė parodyti Samoškų, Šimkūnų ir Trijonių šeimos palikuonys, kuriuos jungiančios giminystės gijos veda į Matiškių kaimą, ant Jūros upės skardžio, kur kadaise stovėjo Samoškų sodyba. Šioje vietoje Virginijus Šimkūnas sugalvojo įamžinti plačios giminės istoriją – praėjusį šeštadienį pašventintas akmuo, simboliškai įvardytas kelių kartų gyvenimo liudininku. Į Šv. Mišias ir paminklo pristatymą susirinko 105 giminės atstovai, kuriai priklauso ir Tauragės rajono vicemerė Virginija Eičienė bei jos brolis – Mažonų seniūnas Jonas Samoška. Faktus iš bažnyčių knygų ir nuotraukas iš giminaičių albumų surinko ir į paminklo šventinimą atvykusiems giminaičiams pristatė minėtoje sodyboje gimusi ir augusi Laima Šimkūnaitė-Pikčiūnienė.

Tauragiškių mylimas operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita gyvena džiugiomis emocijomis. Pora liepos 3-ąją sulaukė šeimos pagausėjimo.

Vilniaus universiteto biblioteka, Forumo rūmai, Kino teatro „Skalvija“, viešbučio „Lietuva“  rekonstrukcijos, pagaliau Tauragėje esantis Raudonojo kryžiaus organizacijos pastatas – visa tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, dėstytojo, profesoriaus, iš Tauragės kilusio garsaus architekto Rolando Paleko darbai. „Tauragės žinios“ kviečia iš arčiau susipažinti su šiuo talentingu žmogumi.

Muziejininku-fotografu ir jaunimo fotostudijos „Kadras“ vadovu  dirbęs Romanas Naryškin paliko darbo vietą. Jaunas vyras išvyksta gyventi į Vilnių, kur dirbs informacinių technologijų specialistu. Kas jį pakeis, kol kas nežinoma, nes sunku surasti visus šiai darbo vietai reikalingus kriterijus atitinkantį pretendentą.