Karpinių meistrės dovana vaikams – dailės pleneras
Įkelta:
2017-07-28
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“  vaikai ir jų tėveliai turi didelį turtą – jau 35 metus dirbančią auklėtoją Viliją Jurkuvienę, kuri vaikams kasdien dovanoja po žiupsnelį kūrybiškumo ir meilės menui. Menininkė kasdien visapusiškai ugdo auklėtinių gebėjimus bei papuošia darželio erdves įstabiais karpiniais, tapybos darbais ir nuotraukomis. Šią vasarą Vilija surengė dailės plenerą priešmokyklinukams, į kurį pakvietė ir kitų darželių auklėtinius. Pasak moters, projektas sulaukė didžiulio pasisekimo – vaikų tiesiog nėjo atplėšti nuo kūrybinių veiklų, taigi, greičiausiai, taps tradiciniu.

Garsina Lietuvą

Visada besišypsanti, pozityvumu spinduliuojanti Vilija į „Tauragės žinių“ redakciją užsuko papasakoti įspūdžių iš praėjusį mėnesį surengto dailės plenero mažiesiems. Moteris teigė, jog idėją surengti tokią stovyklą vaikams su darželio direktore Laimute Gudavičiene jos subrandino po to, kai Vilijai sėkmingai pavyko suorganizuoti respublikinį karpinių plenerą suaugusiems Juodeikių kaime, Žagarės regioninio parko teritorijoje, savo draugų sodyboje. 2015-aisiais vykusiame plenere dalyvavo menininkės iš visos Lietuvos, o jo metu sukurtų darbų, kuriais, kaip pasakojo Vilija, buvo nukabinėtos visos sienos, pažiūrėti vyko turistai net iš Vokietijos.

Nuotrauka

– Viskas gavosi ekspromtu, nežinojau, kaip plenerai (pleneras, išvertus iš prancūzų kalbos – susibūrimas, susirinkimas, – red. past.) organizuojami, ir nieko nekopijavau – įgyvendinau savo idėjas. Pagalvojau, kodėl aš turiu pagal kažkieno tradicijas daryti. Imsiu ir surengsiu renginį savo nuožiūra, taip, kaip man šovė į galvą, – juokavo pripažinta karpytoja, pridūrusi, jog renginys viršijo visus jame dalyvavusiųjų lūkesčius.

Vilija Jurkuvienė visoje Lietuvoje ir užsienyje žinoma kaip karpinių meistrė, savo darbais nustebinanti net visko mačiusius profesorius, jos darbai spausdinami įvairiuose leidiniuose.  2014 metais Rokiškyje vykusioje respublikinėje karpinių parodoje Vilijos darbų triptikas vestuvių tematika pripažintas geriausiu (įdomiausiu) parodos darbu, Maironio gimimo 150 metų paminėjimui skirtoje respublikinėje parodoje-konkurse „Tu, jo numylėta tėvynė“ pelnė 1 iš 5 nominacijų, o karpinys „Vasaros darbai laukuos“ eksponuojamas Varšuvoje, Lietuvos ambasadoje. 2015 m. menininkė dalyvavo Vilniuje, tarptautinėje popieriaus karpinių parodoje „Karpinių Kalėdos“ kartu su menininkais iš 13-os šalių, tarp jų iš Kinijos, Japonijos. Kadangi karpiniuose gausu liaudies motyvų, jie – puikus būdas pristatyti lietuvių tautinį paveldą kitose šalyse. Tarptautinio simpoziumo Baltarusijos Molodėčno mieste „Meninis karpymas: forma ir spalva“ metu V. Jurkuvienė skaitė pranešimą ir su 9 asmenų delegacija iš Lietuvos reprezentavo Lietuvos menininkus.

Nuotrauka

Eskizas – galvoje

Kaip pasakojo Vilija, vieną darbą ji karpo keletą mėnesių, kartais net pusmetį. Nuostabu tai, kad menininkė nedaro jokių eskizų – bendras karpinio vaizdas, kaip pati teigė, yra jos galvoje. Žinant, kiek miniatiūrinių detalių sudaro karpinį ir kad visos detalės nepertraukiamai turi jungtis į vieną visumą, tai atrodo neįtikėtina.

Patirties ir įkvėpimo Vilija semiasi iš susitikimų su bendraminčiais Vilniuje, kur laikas nuo laiko organizuojamos įvairios parodos ir dirbtuvės.

– Nuvažiavusi į renginius Vilniuje, atsigaunu, parvažiuoju, lyg „dopingo“ gavusi. Labai įdomu ir gera būna. Ten daug įtraukiančios veiklos, įdomių žmonių galima sutikti, kalbėjo moteris.   

Pleneras – vaikams

Pasak Vilijos, darželyje mokyti vaikus dailės gana sunku, kadangi nėra struktūrizuotų dailės pamokų, darželinukai užimti kitomis veiklomis. Tačiau, nepaisant to, jos auklėtiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, kuriuose pristato piešinius įvairiomis technikomis ir temomis. Dažniausiai tampa laureatais.

Nuotrauka

Šiemet kilusią idėją plenerą surengti vaikams Vilija įgyvendino kartu su dar viena darželio auklėtoja Greta Rašimaite bei auklėtojų padėjėja Rima Pagojiene. Į jį buvo pakviesti vaikai, baigę lankyti priešmokyklines grupes Tauragės ikimokyklinėse įstaigose. Į šį plenerą susirinko vaikai iš „Ąžuoliuko“, „Pušelės“ ir „Žvaigždutės“ ikimokyklinių įstaigų.

– Pagalvojome, jog birželį vistiek reikės dirbti, o vaikai, kurie baigia priešmokyklines grupes ir nuo rudens eis į mokyklą, yra savotiškai nuskriausti – neturi kur vasaroti. Aišku, atidaviau dvigubai daugiau jėgų, nei įprastai, tačiau rezultatas buvo to vertas – vaikų akys blizgėjo, trys stovyklos savaitės pralėkė lyg viena diena, kuri buvo pilna įspūdžių, žaidimų, dailės užsiėmimų, edukacinių ir pažintinių kelionių, – įspūdžiais dalijosi auklėtoja.

Dailės technikų paletė

Anot stovyklos-plenero organizatorės, vaikų užsiėmimai vyko tiek pačiame darželyje, tiek netradicinėse erdvėse – Tauragės aeroklube, kuriame vaikai ne tik apžiūrėjo lėktuvus, bet juos piešė iš natūros. Darželinukai susipažino su įvairiomis, rečiau naudojamomis vaizduojamosios dailės technikomis.

– Labai patiko piešti plunksnele, vis pamirkant ją juodo tušo buteliukyje. Kita intriguojanti vaikus dailės technika buvo grotažo technika. Teko atsakinėti į daugybę klausimų – kodėl reikalingos piešime žvakės, o ką darysime su miltais?.. Tačiau, kai pradėjome raižyti pačių pasiruoštus popieriaus lapus, vaikų tarsi „neliko“ grupėje – visi paniro į kūrybinį darbą.  Taip pat su vaikais fantazavome ir piešėme „abstrakčius piešinius“ – taškavome, taškėme, purškėme, naudojome siūlus, o nudžiūvus darbeliams dar dekoruodavome įvairiais grafiniais elementais, simboliais, – kūrybinių dirbtuvių paslaptis atskleidė Vilija.  

Nuotrauka

Pasak menininkės, didelio susidomėjimo tarp vaikų sulaukė ebru meno technika – senovinis kinų išrastas ir turkų meistrų ištobulintas tapymas ant vandens. Didelį džiaugsmą vaikams suteikė pažintinės kelionės. Viena jų – kelionė į Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ organizuotą respublikinio ekologinio projekto „Aš noriu augti prie švarios jūružės“ vaikų piešinių parodos atidarymą. Parodoje Tauragę atstovavo priešmokyklinės „Saulučių“ grupės vaikai: Robertas Ž., Rusnė L., Austėja N. ir Majus J. 

– Smagu buvo matyti tų vaikučių emocijas, kurie pirmą kartą išvydo jūrą, ošiančias bangas, išpuoselėtą parką su tvenkiniais, Gintaro rūmus, ne mažiau įdomi stovyklautojų kelionė buvo į Vinetu kaimą. Vėl vaikų akutės spindėjo smalsumu, džiaugsmu, noru patirti nuotykių... Šias akimirkas jie prisimins ilgai. Į atsisveikinimą su stovykla susirinko beveik visi tėvai. Grupėje buvo eksponuojami visi vaikų sukurti darbai ir atrodė, lyg visi būtų susirinkę į didelę meno galeriją...Tėvelių akyse spindėjo nuoširdus džiaugsmas, kad jų vaikai praleido laiką turiningai, daug pamatė ir sužinojo. Jie teigė, kad „tai pirmas blynas, kuris yra labai pavykęs“!... Tai mums patys geriausi įvertinimai! Šauniems stovyklautojams menininkams linkime sėkmės, gerumo bei tapti Lietuvos ateities kūrėjais, – kalbėjo Vilija J. 

Nuotrauka

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.