A. Petraitis: „kviečiu mokytis muzikos“
Įkelta:
2017-06-07
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka

Šiandien Tauragės muzikos mokykla rengia stojamuosius egzaminus bei laukia vaikų, kuriuos traukia paslaptingas muzikos pasaulis. Kad suprastume, kodėl verta į savo gyvenimą įsileisti muziką, pakalbinome vieną iš įdomiausių pučiamųjų instrumentų – klarnetą – įvaldžiusį mokytoją, Muzikos mokyklos pavaduotoją ugdymui, Algirdą Petraitį. Pedagogas papasakojo, jog Muzikos mokyklos mokiniai ugdomi ne tik muzikaliai – iš čia jie išeina pasisėmę įgūdžių gyvenimui, ir net jei nevalgo muzikanto duonos, yra kitokie – kūrybiškesni, labiau disciplinuoti, įvaldę gilesnius pojūčius.

Algirdas Petraitis – jau dvidešimt septynerius metus Tauragės muzikos mokykloje dirbantis klarneto mokytojas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui. Laisvalaikiu rašantis muziką fortepijonui, kurią groja konservatorijų dėstytojai ir auklėtiniai, išleidęs savo poezijos knygą, koncertuojantis kamerinėje aplinkoje vykstančiuose poezijos vakaruose, A. Petraitis tauragiškiams pažįstamas kaip meniškos sielos ir atsidavęs pedagogas. Nors apgailestauja, kad greitėjantis gyvenimo tempas, administracinis darbas palieka vis mažiau laiko pačiam pasimėgauti grojimu, mokytojas teigia klasikinės muzikos klausantis ir laisvalaikiu, ją ir mėgstantis labiausiai.

Lengvai randa bendrą kalbą

Muzikos keliu visą gyvenimą, kaip ir dauguma muzikantų, iš Šilutės kilęs Algirdas Petraitis ėjo nuosekliai. Nors ir neplanuotai, pasirinko mylimą profesiją. Pradėjęs lankyti muzikos mokyklą, vėliau įstojo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, po to į Muzikos akademiją, kurią baigęs, pasirinko pedagogo kelią.  Būdamas studentu, ragavo ir atlikėjo duonos, sukūręs šeimą atvyko dirbti į Tauragę. Pagrindinis A. Petraičio baras – klarnetas. Tiesa, per ilgus darbo metus jam yra tekę dėstyti ir fleitą, birbynę, saksofoną. Mokytojas vis dar bendrauja su daugeliu savo mokinių, dalis kurių yra tapę profesionaliais muzikantais. Jokūbas Sadauskas, Tomas Kuzmarskas, Kęstutis Kova, Kęstutis Radvila, Tomas Petraitis, Aurimas Stanevičius, Ignas Daniulis, Julius Liorančas, Kristina Kiminiūtė, – neužsikirsdamas geriausius savo mokinius, kurie sugrįžta pagroti ir į Tauragę, vardija pedagogas. A. Petraitis teigia vertinantis pažintį su kiekvienu vaiku ir pedagoginio darbo naštos nejaučiantis – mokytojo profesija jam neatrodo sunki, nes, dirbdamas individualiai, su vaikais visada randa bendrą kalbą.

– Kadangi nuo pat pradžios pradėjau dirbti pavaduotojo ugdymui darbą, pamokų daug neturėjau. Bet taip susiklostė, kad dauguma mokinių, kuriuos teko mokyti, buvo labai geri. Pirmiausia – kaip vaikai, o taip pat – motyvuoti, mylintys muziką. Visada surandam bendrą kalbą, bendrą tikslą. Su visais vaikais, kuriuos mokiau, važiuodavom į festivalius, į konkursus, dalyvaudavome įvairiuose koncertuose. Tiesiog sekdavosi susikalbėti. Didžioji pedagogika nuo to ir prasideda – kai randi bendrą kalbą, jei kažkaip vaiką sudomini, užkreti ta muzikos liga, – kalbėjo A. Petraitis.

Vaikai nori greito rezultato

Tai, kad šiuolaikiniai vaikai vis mažiau nori kruopščiai ir nuosekliai mokytis, pasak mokytojo, yra pagrindinis šios profesijos sunkumas. Kadangi įvaldyti muzikos instrumentą – ilgas procesas. Pripratę prie sparčiųjų technologijų, sukišę nosis į išmaniuosius telefonus, vaikai nori greito rezultato, o meistriškumui ugdyti reikia užsispyrimo ir nuolatinio darbo.

– Su kiekvienu vaiku turime pasiekti rezultatų – net jei vaikas mažiau talentingas, turi silpnesnę klausą arba mažai dirba namie, kūrinius vis tiek reikia išmokti. Metų pabaigoje vyksta atsiskaitymai, turime parodyti, kas iš to vaiko išėjo. Ir vis gi pasigendam vaikų, norinčių dirbti, nes rezultatas nėra greitai matomas. Tačiau nereikia ieškoti vaikuose tobulumo, jie visi yra individualūs ir visi yra geri, tam jie ir vaikai, – teigia pedagogas, į vaikystės išdaigas žiūrintis geranoriškai ir lanksčiai.

Šiuo metu A. Petraitis ugdo tris mokinius, kurie, jo paties teigimu, yra tikrai gerai grojantys: ketvirtokas Vilhelmas Bredelis, pirmokas Grigas Kumpys, penktokas Dominykas Pocius, jau kitąmet ketinantis stoti į konservatoriją.

Nuotrauka

Prieš dvejus metus Muzikos mokykloje pritaikius naują ugdymo sistemą, dabar vaikai ruošiami aštuonerius metus, ir, atėjus laikui rinktis gimnazines klases, gali iš karto stoti į konservatoriją. Pagal senają sistemą instrumentui įvaldyti buvo skiriami 6 mokymosi metai. Tauragės muzikos mokykloje galima mokytis groti šiais pučiamaisiais instrumentais: fleita, klarnetu, saksofonu, trimitu, trombonu, altu. Dėsto puikūs mokytojai: Robertas Kazlauskas, Jonas Kalvanas, Tadas Geštautas, Jurgita Stažienė, Vladislovas Žičkus, Saulius Bernotas ir A. Petraitis. Įgūdžius tobulinti mokiniai gali grodami mokyklos mišriame pučiamųjų orkestre, kuris atliekama muzika papuošia įvairius miesto renginius.

Kodėl klarnetas?

Pasak mokytojo, klarnetas – vienas geriausių ir sudėtingiausių pučiamųjų instrumentų, ansambliuose dažnai atliekantis pirmojo smuiko funkciją. Tai labai universalus instrumentas, tinkantis groti tiek įvairiuose kolektyvuose, simfoniniuose, estradiniuose orkestruose, tiek solo. Taip pat tinka įvairiems žanrams – džiazui, estradai, klasikai, netgi kaimo kapelai. Jį sunku įvaldyti, tačiau išgaunamų garsų spektras ypatingai platus, tembras švelnus, užburiantis, todėl suteikia ypatingą malonumą muzikuojant.

Pats turėjęs puikų mokytoją – Lietuvoje žinomą estrados muzikantą Tomą Balčytį, stojant patartas egzaminų komisijos, A. Petraitis klarnetu pradėjo groti nuo pirmos klasės. Anot pedagogo, muzikantų profesija specifinė tuo, kad instrumentas pasirenkamas iš karto, todėl labai svarbu tinkamai apsispręsti. Tą padaryti visada padeda Muzikos mokyklos egzaminų komisija, priimanti mokytis mažuosius muzikantus. Mokytojai įvertina fizinius vaiko duomenis, klausą, ritmo pajautimą ir pataria, kokį instrumentą jam labiausiai tiktų valdyti.

Anot A. Petraičio, tiek pučiamiesiems, tiek visiems kitiems muzikos instrumentams įvaldyti reikia ištvermės ir jėgų. Juokaudamas  mokytojas prasitarė, jog mokslininkai yra apskaičiavę, kad pianistui sugroti vienos valandos koncertą reikia tiek pat jėgų, kiek 6 valandas dirbant medkirčio darbą. Pasak pedagogo, aišku, meistriškumas vystomas palaipsniui, mažučiai vaikai taip sunkiai negroja, po truputį lavina įgūdžius.

Mokykla – ne būrelis

A. Petraitis akcentuoja, kad Muzikos mokykla nėra būrelis, o muzikanto profesija ypatingai sunki, reikalaujanti daug darbo ir pastangų. Pasirinkus šį kelią tenka ilgai mokytis – muzikos mokykloje dabar jau aštuonerius metus, vėliau konservatorijoje ketverius, Muzikos akademijoje – dar penkerius.

– Tai yra mokykla, specializuota, nuosekli, su savo disciplinomis, skirta meistriškumui išgauti ir paruošti vaikus tolimesniam mokymuisi. Kaip ir vidurinėje, juk ne viena pamoka yra. Tėveliai taip pat turėtų padėti vaikams mokytis, suprasti, kad vaikai čia ateina ne tik laiko praleisti. Šių laikų aplinka lemia, kad kartais būna sunku susikalbėti tiek su vaikais, tiek su tėvais, nes Muzikos mokyklą jie traktuoja kaip būrelį. Turi labai mylėti muziką, norėti dirbti toje profesijoje, kad pasiektum aukštų rezultatų, –  kalbėjo pedagogas.

Tauragės muzikos mokykla yra žinoma Respublikoje, kaip gera mokykla. Tačiau, pasak A. Petraičio,  reikia nepamiršti, mokyklos vardas yra vertinamas pagal mokinio talentingumą. Šiuo metu mes turime smuikininkę Agnę Gečaitę (mok. Lijana Bagdonienė), dėl kurios Tauragės muzikos mokykla tapo garsi ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Ugdomi visapusiškai

Tauragės muzikos mokykloje yra pradinio ir pagrindinio ugdymo programos, kurias baigus išduodamas valstybinis mokyklos baigimo pažymėjimas, leidžiantis toliau tęsti studijas. Dar tik planuojantiems stoti į Muzikos mokyklą priešmokyklinių grupių vaikams veikia paruošiamojo ugdymo programa, kur lavinama klausa, susipažįstama su muzikos mokymosi subtilybėmis.

Yra ir muzikos mėgėjų ugdymas – 4 metų programa, tiems, kas nori tik paragauti muzikos, praplėsti akiratį. Šioje programoje savaitinių pamokų skaičius yra mažesnis.

Taip pat vyksta kryptingas muzikinis ugdymas meno kolektyvuose po Muzikos mokyklos baigimo vidurinėje toliau besimokantiems vaikams – orkestruose, tautinės muzikos ansamblyje, chore, akordeonistų ansamblyje. Pabaigę pagrindinę programą vaikai lieka groti kolektyvuose savo malonumui, tobulėjimui, vyksta koncertuoti tiek Lietuvoje, tiek į užsienį.

Baigdamas pokalbį A. Petraitis pabrėžė, jog mokymasis Muzikos mokykloje vaikams suteikia ne tik muzikinių, bet labai įvairiapusių gebėjimų:

– Mokydamasis muzikos mokykloje, vaikas ugdosi visapusiškai. Jam vystosi abu galvos smegenų pusrutuliai. Mokslininkų įrodyta, kad muzikos instrumentą valdantys vaikai yra visiems kitiems mokslams imlesni, jie greičiau orientuojasi, vystosi jų motorika.  Išvysto visai kitus, gilesnius pojūčius – skonio, grožio, elgsenos, kultūros. Mes koncertuojame, einame į sceną, vaikai išmoksta elgsenos akademinėje aplinkoje. Mokome ir ačiū pasakyti, ir kada patylėti – labai daug dalykų. Vaikai mokosi planuoti laiką, nes lankyti dvi mokyklas, dalyvauti renginiuose yra sudėtinga, taigi išmoksta disciplinos. Dauguma gyvenime tikrai nepražūsta, net jei jie dirba ne muzikoje, dažniausiai imasi aktyvios veiklos. Tai yra visai kitokie žmonės. Todėl labai kviečiu visus vaikus mokytis muzikos. 

Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-12

Ką tik įsikūrusi „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenė, kurią koordinuoja Indra Uginčienė, spalio pradžioje pirmą kartą susirinko švęsti ir kartu kurti bendruomenę įgimtą proto negalią turintiems žmonėms, jų tėvams ir draugams. Į šią bendrystės kelionę – burtis ir kurti bendruomenę – pastūmėjo klebono Mariaus Venskaus iniciatyva.