2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Šiandien per „LRT kultūra“ – mažieji talentai sergantiems bendraamžiams

  • Įkelta: 2017-03-26
Romualdo Vaitkaus nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Jaunoji smuikininkė Agnė Gečaitė, nuo 5-erių žibanti ryškiausiose tarptautinėse ir Lietuvos klasikinės muzikos scenose, sekmadienį grieš smuiku Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame iškilmingame koncerte „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“. M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globojama vienuolikmetė tauragiškė ir kiti stipendininkai scenoje pasirodys  kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu prof. Donato Katkaus. Koncertą tiesiogiai transliuos kanalas „LRT Kultūra“.

Nuo 2012-ųjų Agnė griežia tarptautiniuose konkursuose ir koncertuose, yra pelniusi dešimtis aukščiausio laipsnio apdovanojimų. Jau būdama 7-erių Tauragės radijo Tauragės metų žmogaus rinkimuose už kūrybinius pasiekimus išrinkta „Metų deimančiuku“. 

Agnę pasaulinio garso muziko, filantropo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ globoja nuo 2015-ųjų. Fondas įkurtas 2003-aisiais, asmenine Maestro iniciatyva, skatina išskirtinių gabumų vaikų ugdymą, taip pat teikia pagalbą vaikams, sergantiems retomis, sunkiai gydomomis ligomis. Nuo Fondo įkūrimo iki savo mirties Maestro M. Rostropovičius buvo jo prezidentu, aktyviai dalyvavo koncertuose, mokė išskirtinių talentų turinčius vaikus.

Kovo 26-ąją, 17.00 val., minint fondo įkūrėjo M. Rostropovičiaus 90-ies metų jubiliejų Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks tradicija tapęs renginys – labdaros koncertas „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“. Fondo globotiniai kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu prof. Donato Katkaus, jau trečią kartą sukvies pratęsti jo puoselėtas idėjas – padėti likimo apdovanotiems vaikams iškilti ir rasti savo vietą gyvenime, o sergantiems – pasveikti ir užaugti.

Kaip teigia M. Rostropovičiaus fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė, projekto „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“ idėja gimė sujungus trijų bendraminčių – M. Rostropovičiaus, Vaikų ligoninės paramos fondų ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro – pajėgas. Pagrindinis šio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tuos, kam jo reikia labiausiai, t. y. paremti sergančius Lietuvos vaikus aukojant Vaikų ligoninės paramos fondui.

Norintieji prisidėti prie sergančių vaikų gerovės savo paramą galės skirti dviem trumpaisiais pinigų aukojimo numeriais – 1891 (2 Eur) ir 1892 (3 Eur)nuo kovo 21 d. iki balandžio 30 d.

Koncerto tiesioginė transliacija – kovo 26 d. 17 val. per „LRT Kultūra“ televizijos kanalą. Renginio globėjas – J. E. Prezidentas Valdas Adamkus ir p. Alma Adamkienė. Visos surinktos lėšos bus skiriamos Santariškėse įsikūrusioje Vaikų ligoninėje gydomiems vaikams – Vaikų ligoninės paramos fondui paremti.

 

Dovydas Kaminskas – mero patarėjas, vienas jauniausių Tauragės rajono politikų, turintis aiškią gimtojo miesto viziją ir skleidžiantis ją visomis įmanomomis priemonėmis. „Vlogai“ socialiniuose tinkluose, dalyvavimas jaunimo organizacijų veikloje, bėgimo maratonai – tai tik keletas sričių, kuriose, be darbo mero komandoje, šis vyras save išreiškia, siųsdamas tauragiškiams aiškią žinutę: Tauragėje yra ką veikti, savo miestą turime kurti kartu.

Paskelbti 16 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų – „Auksinių scenos kryžių“ – nominantai. Tarp jų – tauragiškis operos solistas Liudas Mikalauskas, į apdovanojimą pretenduojantis už vaidmenis operose „Don Karlas“ ir „Vindzoro šmaikštuolės“.

Pas liaudies meistrą, juvelyrą, Tautodailininkų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininką Zenoną Radvilą pasikalbėti nuvykome ūkanotą žiemos rytą. Žilagalvis menininkas palydėjo į rūsyje įrengtas dirbtuves, kurias nė kiek neperdedant galima vadinti jo dirbinių muziejumi. Čia kiekviename kampelyje įsikurdinta po skulptūrą, regis kiekvienas gelžgalis ar medis Zenono rankose atgyja, įgauna formą ir tampa kokia nors mistine būtybe, o meninę kompoziciją sukurti galima iš bet ko, ką mato akys. Šia kūrybine energija persisunkusios visos Zenono būsto sienos, tenai užėjęs pajunti, kad pakliuvai į visiškai kitokią, nekasdienišką erdvę, kurios ore tvyro darbštumas, kūrybiškumas ir išmintis.