2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

L. Mikalauskas nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“

  • Įkelta: 2017-03-10
Liudo Mikalausko „Facebook“ profilio nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Paskelbti 16 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų – „Auksinių scenos kryžių“ – nominantai. Tarp jų – tauragiškis operos solistas Liudas Mikalauskas, į apdovanojimą pretenduojantis už vaidmenis operose „Don Karlas“ ir „Vindzoro šmaikštuolės“.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateiktas 81 pasiūlymas apdovanoti spektaklių kūrėjus, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija Kultūros ministerijos ekspertų komisija: Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Audronė Girdzijauskaitė, Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Rasa Vasinauskaitė, Dalia Storyk-Zykuvienė, Audronė Žiūraitytė.

Paskelbti nominantai 2016 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti. Menininkai vertinami šiose kategorijose: režisierius, dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo), dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo), dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo), šviesų dailininkas/vaizdo projekcijų kūrėjas, muzikos spektakliui kūrėjas, teatras vaikams, teatras +, operos menas, baleto menas, šokio menas, šokėjai bei debiutas/jaunasis menininkas.

Solistas Liudas Mikalauskas „Auksiniam kryžiui“ nominuotas kategorijoje Operos menas, už Didžiojo inkvizitoriaus balso, Vienuolio vaidmenis operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Falstafo vaidmenį operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Taip pat šiam apdovanojimui nominuotos dar dvi solistės: Eglė Šidlauskaitė, už Eboli vaidmenį operoje „Don Karlas“ ir Raminta Vaicekauskaitė, už Elizabetės vaidmenį toje pačioje operoje bei Ponios Flut vaidmenį operoje „Vindzoro šmaikštuolės“. Už nuopelnus statant operą „Don Karlas“ nominuoti ir 2 dirigentai: choro dirigentas Česlovas Radžiūnas, už LNOBT choro bei dirigentas Pierre Vallet (Prancūzija), už muzikinės dalies parengimą.

G. Verdi opera „Don Karlas“  priskiriama „didžiosios operos“ (grand opera) žanrui. Anot muzikologės Beatos Baublinskienės, tai – stiprus veikalas ne tik nuostabia muzika, bet ir istorinių personažų charakteriais, dramatišku siužetu. Jos premjera Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko pernai kovą.

Liudas Mikalauskas „Tauragės žinioms“ juokavo, kad pateko į nepalankią kompaniją, mat su juo dėl apdovanojimo besivaržančios solistės atliko pagrindinius vaidmenis.

– Nominavo – gerai, smagu, malonu, bet kažin, ar turiu šansų. Bosams konkuruoti su sopranais ir mecosopranais sunku, mano vaidmuo labiau antraeilis, kolegės, manau, padarė didesnį įspūdį komisijai. Pasidžiaugiau, ir tiek, – kalbėjo solistas.

Apdovanojimai bus įteikti Klaipėdos dramos teatro scenoje, kovo 27 d. 

Pas liaudies meistrą, juvelyrą, Tautodailininkų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininką Zenoną Radvilą pasikalbėti nuvykome ūkanotą žiemos rytą. Žilagalvis menininkas palydėjo į rūsyje įrengtas dirbtuves, kurias nė kiek neperdedant galima vadinti jo dirbinių muziejumi. Čia kiekviename kampelyje įsikurdinta po skulptūrą, regis kiekvienas gelžgalis ar medis Zenono rankose atgyja, įgauna formą ir tampa kokia nors mistine būtybe, o meninę kompoziciją sukurti galima iš bet ko, ką mato akys. Šia kūrybine energija persisunkusios visos Zenono būsto sienos, tenai užėjęs pajunti, kad pakliuvai į visiškai kitokią, nekasdienišką erdvę, kurios ore tvyro darbštumas, kūrybiškumas ir išmintis.

Asociacijos „Mažoji scena“ vadovė, režisierė Genovaitė Urmonaitė tauragiškius nustebino naujame amplua. Aktorė filmavosi populiariame seriale „Rezidentai“, kuris rodomas per TV3 televiziją.

Spalvingąją teatralę Genovaitę Urmonaitę turbūt pažįsta visi tauragiškiai. Nors šiuo metu 38-erius metus teatro scenai atidavusi režisierė mina darbo biržos slenkstį, veiklos jai tikrai netrūksta. Gastrolės su Asociacijos „Mažoji scena“ teatru, 24-erių metų tradicijas turinčio Mėgėjų teatrų festivalio organizavimas, teatralizuoti pasirodymai miesto bendruomenėse – režisierė teigė suskaičiavusi, jog per 2016-uosius metus 50 vakarų praleido scenoje, o kur dar repeticijos. Prieš Kalėdas Genovaitė su bibliotekininke Birute Jogėliene svečiavosi JAV, pakviesta Lietuvių išeivių bendruomenės pirmininkės Sigitos Šimkuvienės. Ten ne tik rengė lietuvių bendruomenėms pasirodymus, bet ir sėmėsi patirties bei įkvėpimo.