Klebonas Vytautas Gedvainis: „Jėzaus atėjimas – garbė Dievui ir ramybė žmogui“
Įkelta:
2016-12-15
Nuotrauka
Aprašymas
Autorės nuotrauka

Adventas simbolizuoja liturginių metų pradžią ir užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų. Šiuo laikotarpiu katalikai susilaiko nuo triukšmingų linksmybių, mąsto apie egzistencijos prasmę ir dvasinį augimą. Apie šį maldos ir rimties, laukimo ir susikaupimo metą pasakojo Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis.

Svarbiausia vertybė – meilė Dievui ir žmogui

– Advento laikotarpiu žmonija prisiliečia prie nepaprasto įvykio, kurio metu Dievo meilė didžiule begalybe išsilieja į žemę, kai pats Dievas priima savo kūrinio – žmogaus – prigimtį, – kalbėjo kunigas. – Kokia įdomi plotmė – Visatos Karalius gimsta kūdikiu oloje. Dievas atėjo į Žemę, nes mylėjo žmogų.

Klebonas kvietė nenutolti nuo pagrindinės advento laikotarpio prasmės: „Šiuo metu turi būti atsigręžiama į žmogaus gyvenimą, jo jausmus ir darbus, į žmogaus santykį su Dievu ir su savo artimaisiais. Tai yra maldos ir susitaikymo, gerų darbų laikas, kurio metu reikia apmąstyti: kam aš gyvenu, kokia mano paskirtis, ką aš padariau ir ką dar noriu padaryti?“ Pasak jo, šio laikotarpio metu reikia artimiems žmonėms paruošti nuoširdžias dovanas, būtina laikytis dvasinių ir materialių advento tradicijų, nes taip pagerbiame Dievą, išreiškiame savo meilę ne tik jam, bet ir žmonėms.

– Meilė suteikia tobulumą, ji įprasmina bet kokį gyvenimo veiksmą: atsiprašymą, gero darymą ar pareigos atlikimą. Darbas, atliekamas be meilės ir džiaugsmo, neturi amžinybės nuopelnų artimo žmogaus aspektu. Savo pareigą kiekvienas žmogus, nesvarbu kuo dirbtų – mokytoju, vairuotoju, politiku, pardavėju – turi atlikti su meile, tuomet tai bus įrašyta į Dievo ir Amžinybės knygą, –  pasakojo kunigas.

Kalėdinis šurmulys įneša sumaišties

Šiandienos problema, pasak Vytauto Gedvainio, yra išgyvenama pagarbos vienas kitam krizė, kai tėvai negerbia vaikų, vyrai negerbia žmonų, o šios savo vyrus laiko menkaverčiais. Šios priežastys lemia tai, kad gyvendami tuose pačiuose namuose, šeimos nariai atsiriboja vieni nuo kitų savose erdvėse, tarsi vėžlys savo kiaute. Kunigas įžvelgė didžiausią blogybę – artimųjų susvetimėjimą ir priminė, kad Šventame rašte yra mokoma, kaip gerbti artimą žmogų:  „sveikinkit vienas kitą šventu pabučiavimu. Intymus pabučiavimas į lūpas yra galimas tik tiems, kuriuos sieja kraujo ryšys – tarp vaikų, tėvų ir senelių. Bučiavimas į skruostą yra ištikimos draugystės ir pasitikėjimo ženklas“.

– Rankos pabučiavimas yra pagarbos absoliutas, –  aiškino klebonas. – Šiuo gestu mamytei ir tėveliui yra išreiškiama nuoširdi padėka už gyvybės suteikimą, už paėmimą ant rankų ir nešiojimą, už nuolatinį rūpestį, laiminimą ir saugojimą. Taip yra išreiškiami patys giliausi jausmai.

Vytauto Gedvainio nuomone, advento tradicijų silpnėjimą įtakoja žmonių nuostatos, šaltumas, skubėjimas, uždarumas, nesupratingumas, skirtingos pažiūros ir vertybės. Jis apgailestavo, kad šios tradicijos įgauna neigiamus pokyčius, susijusius su ankstyvu kalėdiniu šurmuliu. Juk laukimo metu negalima blaškytis ir skubėti, nes tai trukdo apmąstymams ir susikaupimui.

– Jei operacinėje būtų didelis triukšmas, įdomu, kaip pavyktų operacija, jei naktį turėtume miegoti triukšmingoje aplinkoje, kaip tai paveiktų mūsų organizmą? –  klausė dekanas. – Keturios savaitės turi būti ramios ir skirtos suvokimui, Visatos karaliaus pažinimui. Užsitęsęs išankstinis šventimas išvargina ir ilgainiui nedžiugina.

Kūčių vakarienės sakralumas

Advento tradicijos, pasak dekano V. Gedvainio, yra svarbi tąsa iš kartos į kartą, jos šimtmečiais buvo puoselėtos ir brandintos, todėl kiekvienam tikinčiajam yra brangios ir džiaugsmingos. Gyvenimo tėkmėje šios tradicijos keičiasi veikiamos daugelio dalykų, todėl vieniems jos tampa gyvenimo reliktu, o kitiems tai yra svarbus protėvių palikimas, kurį stengiamasi išsaugoti ir perduoti savo vaikams bei anūkams.

Klebonas teigė, kad būtina branginti Kūčių vakarienės išskirtinumą, nes tai yra vienintelė išlikusi kalendorinė šventė, sutinkama šeimos rate.  Kristaus gimimo išvakarės švenčiamos visame pasaulyje, bet Kūčių vakarienę su kalėdaičio laužymu valgo tik lietuviai ir lenkai. Lenkų tautybės popiežius Jonas Paulius II šios tradicijos laikėsi Vatikane, todėl ji išplito po visą pasaulį – šiuo  pavyzdžiu pasekė daug tikinčiųjų.

Išskirtinis Kūčių simbolis yra neraugintos kvietinės duonos gabalėlis – kalėdaitis. Būtent tokia duona yra naudojama Eucharistijoje, tokią duoną kunigai per kunigystės sakramentą, tardami Paskutinės vakarienės Kristaus žodžius, paverčia Jėzaus kūnu ir krauju. Šita duona, pašventinta per pirmąjį advento sekmadienį, kiekvieno tikinčiojo namuose turi būti padėta pačioje garbingiausioje vietoje iki tol, kol bus padengtas Kūčių vakarienės stalas.

Dekanas Vytautas Gedvainis skatina Kūčių vakarienei paruošti dvylika patiekalų, nes šis skaičius simboliškai siejasi su dvylika apaštalų, dvylika mėnesių. Pasak jo, šeimoje išgyvenamos nepakartojamos emocijos, kai mama su meile gamina, vaikai skaičiuoja patiekalus, po to visi kartu pasigardžiuodami juos suvalgo. Pasninko metu nevartojama mėsa, grietinė, sviestas, tačiau toks apribojimas skatina kiekvienos šeimininkės išradingumą. Kunigas priminė, kaip reikia subtiliai elgtis šios vakarienės metu.

– Kūčių vakarienės pradžioje amžiumi vyriausias žmogus uždega žvakę, persižegnoja, skaito maldą ir kalėdaitį išdalina artimiesiems. Šie juo dalijasi tarpusavyje, išsakydami vienas kitam gražiausius ir nuoširdžiausius linkėjimus. Vyksta dalijimasis duona, taip simboliškai perduodama šiluma ir ramybė, – pasakojo klebonas. – Dievas per duoną ateina, maitina, stiprina ir veda į potyrius, dvasinę kelionę ir amžiną gyvenimą. Pavakarieniavus būtina sukalbėti maldą ir skubėti į Kristaus gimimo nakties Mišias. Maldos, skaitomos vakarienės  pradžioje ir pabaigoje, yra maldaknygės Kūčių vakarienės skyrelyje.

Kūčių rytą šv. Mišios Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos įprastai, o Kristaus gimimo Bernelių šv. Mišios prasidės 21.00 val. Prieš tai dainuos jaunimo choras,vadovaujamas Kornelijaus Pukinskio. Jie yra parengę ypatingą programą, todėl tikintieji kviečiami ateiti pusvalandžiu ankščiau.

Kristaus gimimo eglutė

Klebonas V.Gedvainis pasakojo, kad eglutę reikia puošti Kūčių dieną, o esant poreikiui – keletą dienų prieš šventes. Anksti papuošus ji spėtų atsibosti, būtų neįdomi, nekvepėtų miško gaiva, imtų byrėti spygliai.  Švč. Trejybės bažnyčioje Kristaus gimimo eglutė su ypatingu džiaugsmu įžiebiama Kūčių rytą. Visai nesvarbu, ar eglutė natūrali, ar pagaminta iš įvairių medžiagų, kadangi ji yra simbolis.

Krikščioniškajame pasaulyje eglutė nupuošiama sulaukus Trijų karalių šventės. Šis paprotys turi istorinį kontekstą. Iš krikščionybės istorijos žinoma, kad Adventas ne visada buvo toks, koks dabar. Iki IV a. vidurio jis truko 7 savaites – tiek, kiek dabartinė gavėnia (laikas nuo Užgavėnių iki Velykų). Iki tol Advento pabaiga laikyta sausio 6-oji, dabartinė Trijų karalių šventė. 354 m. Bažnyčia galutinai nustatė Kalėdas, kaip Kristaus gimimo dieną, švęsti gruodžio 25-ąją. Kartu sutrumpėjo ir advento laikotarpis. Bažnyčioje papuoštą eglutę galima laikyti iki Kristaus krikšto – sausio 9 dienos. Pagal seną paprotį, Prakartėlė laikoma ir Kalėdų giesmės giedamos iki vasario 2-osios – Eglutės dienos, kai kūdikėlis Jėzus Marijos ir Juozapo buvo atneštas į šventyklą ir paaukotas Dievui.

„Ir ko tu nori, to linkėk kitam“

– Vieni kitus Kalėdų rytą sveikinkime šventu pabučiavimu ir sakykime: „Su Kristaus gimimo diena, tegul Dievas būna su tavimi“, „Su Šventomis Kalėdomis, tegul Dievas tave lydi“, „Tegul Marija ir Juozapas saugo tavo namus, šeimą ir vaikus“. Linkėkime sveikatos, gilaus tikėjimo ir meilės, o visų kitų dalykų Dievas duos, – kalbėjo klebonas.

Jis pateikė pamokomą Saliamono pavyzdį: „Dievas klausė Saliamono, ko jis nori. Šis pageidavo tik išminties. Kadangi netroško priešo mirties, ilgo amžiaus, turtų ir garbės, Dievas jam suteikė tokią išmintį, kokios neturėjo niekas pasaulyje, dar papildomai suteikė sėkmę ir laimę.“

– Ir ko tu nori turėti, to linkėk kitam. Tu sergi – melskis už visus sergančiuosius, keliauji – melskis už visus keliaujančiuosius, skiriesi – melskis už išgyvenančius skyrybas, važiuoji operuotis – melskis už visus operuojamus, tuomet Dievas padės šimteriopai. Jei Dievo prašai už save, esi vienas Dievui, o jeigu Dievui meldiesi už visus sergančius ir kenčiančius, Dievas pastebės ir tave, – entuziastingai kalbėjo klebonas. – Reikia norėti sveikatos: kai būsi sveikas, tu visko norėsi. Kai visko norėsi – tai nuoširdžiai dirbsi, o kai nuoširdžiai dirbsi – tu visko turėsi.

Kalėdų rytą, 8.00 val., vyks Kristaus gimimo Mišios, kurių metu giedos suaugusiųjų choras. Šią dieną šv. Mišios bus aukojamos 10.00 ir 12.00 valandomis, o vakare – įprastu laiku.

Kalėdojant lankomi parapijos žmonės

Tradiciškai Lietuvoje kalėdojama nuo Visų šventųjų iki Trijų karalių. Pagal Bažnyčios kanonus, parapijoje dirbantys kunigai, vadovaujami klebono, turi aplankyti parapijos tikinčiųjų šeimas. Pasak Vytauto Gedvainio, laikantis lietuviškos tradicijos, katalikai pasikviečia kunigą į savo namus. Bet kurios gatvės atstovai gali organizuoti lankymą sudarydami sąrašus, kurie kaimynai ir kokiu laiku norėtų sulaukti kunigo savo namuose, o surinktą informaciją atnešti į raštinę. Kalėdojimas vyksta iki 22 val.

Kalėdojimo prasmė – kunigo susitikimas ir betarpiškas bendravimas su šeima, pasidalijant jos džiaugsmais ir vargais, išsprendžiant iškilusias problemas. Lydintis asmuo kunigo laukia lauke, kartu su juo į parapijiečių namus neina, siekiant išlaikyti slaptumą. Labai svarbus momentas, pasak klebono, yra namų palaiminimas. Juk į namus užeina žmonės ne tik su gerais, bet ir su blogais ketinimais, negatyviomis mintimis, todėl kunigas, Dievo įgaliotas, Dievo vardu pašventina ir palaimina tikinčiojo namus, kviesdamas gyventi meilėje, ramybėje ir darnoje.

– Būkime geresni ir pakantesni vieni kitiems, supraskime, kad šalia mūsų yra kitokių pažiūrų, kitokių norų žmonės. Didžiausia blogybė – siekti, kad kitas žmogus mąstytų ir gyventų taip, kaip mes. Reikia priimti žmogų tokį, koks jis yra šiame pasaulyje. Kantrumu, malda ir viltimi pačiam panašėti į jį, o šiam leisti panašėti į save, – savo palinkėjimus kiekvienam gyventojui išsakė klebonas Vytautas Gedvainis.

Bažnyčios choras ruošia staigmeną

Bažnyčios vargoninkas Kornelijus Pukinskis vadovauja 26 asmenų jaunimo chorui, su kuriuo šiuo metu repetuoja šventinę programą, skirtą Kūčių vakarui. Pasak jo, tikinčiųjų laukia maloni staigmena, kuri suvirpins kiekvieno širdį. Vargonininkas kviečia naujus narius, norinčius ir galinčius dainuoti, prisijungti prie choro ir taip garsinti Tauragės parapiją. 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.