Svarbiausia, kad vaikas būtų laimingas
Įkelta:
2016-10-12
Nuotrauka
Aprašymas

L. Tamašauskienės „Facebook“ profilio nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Mokytojų dienos proga pakalbinome 23 metų darbo patirtį turinčią M. Mažvydo progimnazijos pradinių klasių mokytoją Ligitą Tamašauskienę. Jaunatviška, aktyvi, novatoriška, išmintinga ir įkvepianti, atsidavusi savo darbui – tai tik keletas mokytoją Ligitą apibūdinančių epitetų. Išties sunku nusakyti įspūdį, kurį palieka bendravimas su šiuo atviru žmogumi. Aišku ir tai, kad su ja kalbantis, neįmanoma nesišypsoti.

– Papasakokite apie savo pirmąjį darbą. Ar dar pamenate savo pirmąją klasę?

– Baigusi Marijampolės pedagoginę mokyklą, įstojau į Klaipėdos universitetą, bet iškart gavau darbą, kadangi atsidarė Baltrušaičių pagrindinė mokykla. Mes buvom tas pirmasis kolektyvas, kuris vasarą, dar nedirbdami, paruošėm sau darbo vietas – ir langus dažėm, ir valėm, ir džiaugėmės. Puikiai atsimenu, pirmaisiais metais atėjusi dirbti gavau ne pirmokus, bet ketvirtokus. Šitaip tuos vaikus pamilau, kad mes ir po šiai dienai labai nuoširdžiai bendraujame, socialinių tinklų pagalba, turime „Facebook“ grupę. Jau esu ir „močiutė“ – turiu tos laidos anūkų, nors aš su jais dirbau tik vienus metus. Buvau jauna, netekėjusi, matyt visa ir atsidaviau mokiniams, bet buvo smagu.

– Papasakokite, kodėl pasirinkot mokytojo kelią, kas Jus taip patraukė, sužavėjo?

Pati pradinę mokyklą baigiau Eičiuose. Turėjau labai puikią pradinių klasių mokytoją – Džiugintą Videikienę. Pamenu ją kaip mokytoją, kuri mums buvo lyg antroji mama. Vėliau mokiausi tuometinėje 1-ojoje vidurinėje, dabar M. Mažvydo progimnazijoje, kurioje dirbu jau dvidešimtį metų. Šiltas prisiminimas apie „antrąją mamą“ lėmė, kad, kai atėjo metas spręsti, kur stoti, auklėtojai pasakiau, jog būsiu mokytoja. Taip gavosi, kad sprendimą padariau labai greit. Baigus 10-tą klasę, kaip tik Marijampolės aukštesniojoj muzikos mokykloj atsidarė pradinių klasių mokytojo specialybė. Visada norėjau būti medike, tai atsispindėdavo net mano piešiniuose, todėl mokytoja nustebo.

Nuotrauka

– Ar niekada nesigailėjote šio savo sprendimo?

– Tikrai ne. Mes, mokytojai, jau tokie esam – visą save atiduodi tam darbui. Kitą kartą net ir mano pačios vaikai sako: mama, tu vis neturi laiko, taigi, vien dėl šios problemos, savo trečiąjį vaiką leidau į savo klasę, kad kuo daugiau pabūčiau su vaiku. Nors nebuvo taip, kad jis man būtų kaip sūnus klasėj – jis man buvo mokinys. Net negalėdavo paklausti, kas užduota namų darbams mamos, klausdavo tėčio – tėtis turėdavo tai surasti bet kokiomis priemonėmis, taip buvo ugdomas savarankiškumas. Kartais gal reikėtų rasti daugiau laiko šeimai, bet nesakau, kad tai yra blogai, ir nesakau, kad visą laiką atėmiau, nes priekaištų dar iš šeimos negavau (2 jaunesnieji Ligitos sūnūs jau mokosi konservatorijoje, trečiasis savanoriškai atlieka nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą – red. past.).

– Kaip Jūs manote, ar mokytojo profesija – tai pašaukimas?

– Šimtu procentų. Išmokti būti mokytoju neįmanoma. Turbūt turi turėti kažką tokio. Kaip namiškiai man kartais sako, jei kas nors uždraustų eiti tau į darbą, turbūt susirgtum. Vis dar einu į darbą kaip į šventę, labai smagu matyti, kada vaikai laimingi, kada geri rezultatai. Dar Marijampolėje besimokydama svarsčiau, ar būti auklėtoja, ar mokytoja, tuomet pagalvojau, kad pradinių klasių mokytoja pasiekia labiau apčiuopiamą rezultatą. Man reikia matyt to rezultato, nes esu „tiksliukė“, aš turiu matyti pokyčius. Kai vaikams smagu, ir man pačiai smagu.

– Koks, Jūsų manymu, turėtų būti geras mokytojas?

Visų pirmiausia, jis turėtų būti Žmogus. Mokytojui reikia daug gerų savybių. Nes tu esi pavyzdys, tu esi atviras. Ne kartą savo kolegėms esu sakiusi: dirbkim su vaikais taip, kad ir po 20 metų jie mus prisimintų kaip gerą žmogų, jog jiems nebūtų gėda pasakyti, kad čia – mano mokytoja, ir sutikę neužtrenktų durų prieš nosį. Iš tikrųjų tuos atgarsius mes išgirstam, kai vaikai suauga. Ir pati didžiausia padėka ir įvertinimas geram mokytojui yra, kai ir po daugelio metų iš universiteto skambina buvęs pradinukas: „mokytoja, su mokytojų diena!“.

Nuotrauka

– Kokia, Jūsų nuomone, turėtų būti mokykla, kad joje būtų gera ir mokytojui, ir vaikams?

Jeigu aš grįžau į savo mokyklą, tai matyt čia ir yra mano vieta. Tą klimatą turbūt lemia daug veiksnių, bet, kad ir šiuo laikmečiu, aš drąsiai galiu teigti, kad gera mokykla nėra ta, kuri gražiai atrodo savo sienomis. Gera mokykla – tokia, kurioje vyksta normali, kokybiška ugdomoji veikla. Man tuo šita mokykla patinka – nesvarbu, kad ji seniausia, nesvarbu, kad galbūt ne pačios gražiausios sienos. Visai nesvarbu, kad galbūt ne kasdien matom liaupses laikraščiuose. Svarbu, kad būtų vaikams gera mokytis, kad mikroklimatas tarp mokytojų ir mokinių būtų geras, kad būtų geri vaikų rezultatai – mes, mokytojai, šioje mokykloje, turbūt kiekvienas to siekiame. Net nesvarbu, jei vaikui nesiseka matematika, bet kaip smagu su juo yra bendrauti, kai pamatai tas besišypsančias akis. Nesvarbu, kad galbūt praeitos laidos mokiniai neturėjo visų aukščiausių lygių, bet kaip smagu, kai jie nuoširdžiai atlieka bet kokį darbą, kurio tik paprašyčiau. Praėjusią savaitę organizavome sporto šventę pradinukams ir penktokai – mano praėjusi laida, buvo mano geriausi pagalbininkai. Ir šitaip puikiai viskas pavyko, todėl, kad mes vienas kitą suprantame iš pusės žodžio. Ne vien mokomųjų dalykų rezultatai yra svarbiausia – čia mes ugdom vaiką kaip asmenybę. Mes puikiai žinom, kad kai kuriose šeimose tėvai neturi įgūdžių savo vaikams padėti – kalbu apie asocialias šeimas. Juolab, kai tokie emigracijos mąstai, vaikai dažnai net sako: „Aš vis tiek išvažiuosiu į Angliją, kam man mokytis.“ Taigi, motyvacijos mokytis kartais trūksta, ir mes iš visų jėgų stengiamės ją kelti. Bet mokytojui, be tėvų pagalbos, sunku tai padaryti. Mes turim visi sujungti jėgas į visumą ir ugdyti vaiką taip, kad jis galiausiai būtų laimingas. Ir mokykla turi būti tokia, kurioje mes pastebėtume kiekvieną vaiką. Todėl drąsiai galiu teigti, kad M. Mažvydo progimnazija yra puiki mokykla, – gerais savo pasiekimais, ir prie to prisidedame ne tik mes mokytojai, bet ir mokiniai, jų tėveliai.

– Kokią knygą būtinai rekomenduotumėte perskaityti? Galbūt turite knygą, kuri, Jūsų nuomone, galėtų įkvėpti, uždėti akcentą asmenybės formavimesi?

– Ne vieną kartą esu skaičiusi Robert T. Kiyosaki knygą „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“. Esu rekomendavusi ją mokinių tėvams, savo sūnums. Mėgstu konstruktyvaus mąstymo knygas. Šią vasarą skaičiau Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė „Ferrarį“. Tokia mano literatūra.

– Kokiais savo mokinių pasiekimais didžiuojatės?

– Kad ir menkiausias pasiekimas – jis visada yra malonus. Jei vaikas atėjo nemokėdamas skaityti ir per Naujuosius jis jau skaito – tai yra toks didelis pasiekimas mums ir toks malonus mažai širdžiai. Man atrodo, kad nebūtinai jis turi „nuskambėti“ per visą Respubliką. Tokių pasiekimų mes, mokytojai, kas kartą laukiame, norime matyti, kad vaikui pasisekė ir, jei kartais mokytojo veikloje būną mažų žaizdelių, – tai jas užgydo. Jei apie didesnius pasiekimus, aišku yra jų buvę, aš mėgstu dalyvauti respublikiniuose konkursuose, pavyzdžiui, dalyvaudami konkurse „Pagamink neregiui knygelę“, mes pagaminom net dvi knygeles, buvom pakviesti Vilniuje į apdovanojimų ceremoniją. Taip pat džiaugiamės sportiniais pasiekimais, dažnai laimime piešinių konkursuose, olimpiadose, diktantų konkursuose. Aš visada skatinu vaikus dalyvauti konkursuose kuo daugiau, nes dalyvaudamas vaikas tobulėja, pamato gausybę įvairių užduočių ir taip grūdinasi, taip pat tai yra greitas grįžtamasis ryšys, greitai pasiekiamas ir apčiuopiamas rezultatas. Kartais nebūtina laimėti pirmą vietą, daug smagiau, kai kiekvieno akyse pamatai tam tikrą pasiekimą. Labiausiai vertinu ir giriu vaikus už pažangą.

Nuotrauka

– Žengiate koja kojon su technologijomis, pavyzdžiui, savo klasėms sukuriate „Facebook“ profilius, turbūt esate labai novatoriška?

– Taip, tai yra vienas iš mano prioritetų, kuriuos aš išsikėliau, ir jau seniai išsikėliau. Pradinėse klasėse aš pirmoji mokykloje pradėjau ugdymo procesui naudoti multimediją, įrangą įsigijome su tėvų pagalba, didelis ačiū jiems. Pradžioje tai buvo iššūkis, dabar jau – kasdienybė. Esu novatoriška, ne vien todėl, kad reikia, man tai ir patinka.

– Vis dėlto, ar sunkus yra mokytojo darbas.

– Kaip į tai pažiūrėsi. Būdamas mokytoju, gyveni tuo, naktimis mąstai, kuri scenarijus pamokoms. Pabundu naktį nuo minties ir galvoju, reikia greit užsirašyti, nes ryte jau būsiu pamiršusi (juokiasi, – red. past.). Nesakau, kad tai lengvas darbas, nes dirbti su žmonėmis apskritai yra vieni sunkiausių darbų. Man asmeniškai, jis nėra sunkus. Iš tikrųjų, anksčiau ar vėliau, vis tiek kažkaip randi bendrą kalbą. Tačiau pats sunkiausias klausimas turbūt, kaip įkainoti mokytojo darbą – tai yra neįmanoma.

 

 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.