Svečiuose – Don Kichotas iš Šilutės
Įkelta:
2014-04-24
Nuotrauka
Aprašymas
Dirbdamas Šilutėje savo aštria žurnalisto plunksna Dovydas tapo tikra rakštimi Pagėgių kraštą valdantiems garsiesiems politikams Komskiams. Ievos Liorančaitės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Dovydas Maidane, ši patirtis jam tapo neįkainojama. Asmeninio albumo nuotrauka

Ieva LIORANČAITĖ

info@taurageszinios.lt

Kadaise, vos baigęs mokyklą, jaunas, veržlus ir naivus jaunuolis, pravėręs Šilutės laikraščio „Šilokarčema“ redakcijos duris, pareiškė norintis rašyti. Tokia galimybė jam buvo suteikta. Po sėkmingo debiuto jaunasis žurnalistas jautėsi galintis kalnus nuversti. Praėjus keleriems metams, jo maksimalizmas ir ambicijos niekur nedingo – pasikeitė tik straipsnių temos, bet aštri plunksna sminga daug taikliau, o nuo žvitrios akies nepasislepia joks melo ar neteisybės šešėlis. Pasiaukojimas darbui, vidinė energija ir siekiamybė būti geriausiam šiam vaikinui pernai pelnė „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės organizuojamą metų žurnalisto apdovanojimą, įteikiant simbolinę Don Kichoto statulėlę. „Jau būdamas mažas žinojau, kad užaugęs tapsiu žurnalistu“, – net nemirktelėjęs pasakė pašnekovas, vaikštinėdamas Tauragės miesto gatvėmis, kurios jam primena pirmąją gyvenimo meilę, kilusią būtent iš čia. Taigi kviečiame susipažinti su „Lietuvos ryto“ žurnalistu Dovydu Pancerovu.

– Kokie iššūkiai kyla dirbant žurnalisto darbą?

– Kiekvieną kartą turi nustebinti žmones. Man patinka stebinti, viską daryti kitaip ir geriau nei kiti. Paprastai žurnalistai turi tam tikrus šablonus, kai rašo straipsnius ar kuria reportažus. Aš mėgstu tuos šablonus laužyti ir į viską žiūrėti kitu kampu. Todėl didžiausias iššūkis, kai tu tą dalyką esi daręs ne vieną kartą ir nustebinęs ne kartą, padaryti taip, kad ir vėl nustebintum skaitytoją. O svarbiausia tai padaryti kokybiškai.

– Kas Tavo darbe tau patinka labiausiai?

– Patinka tai, kad mes, žurnalistai, galim liestis prie tokių dalykų, prie kurių kiti žmonės nesiliečia. Galiu bendrauti su žmonėmis iš įvairių sričių. Tarkim, kad ir slapti pareigūnai Maidane, tie žmonės, kurie dirba su valstybės saugumu. Tu gali prie jų liestis, matyti, kaip jie dirba, suvokti jų darbą. Tu netampi jų dalimi, bet gali daug ką apie juos suprasti, ko negali kiti. Mano darbe nėra monotonijos.

– Kuris interviu į atmintį įsirėžė labiausiai? Kas buvo Tavo pašnekovas?

– O, Dieve, jų buvo labai daug! Esu kalbinęs žmones pradedant kaliniais, prostitutėmis, narkomanais ir baigiant profesoriumi Landsbergiu. Negaliu išskirti vieno interviu, kuris būtų emociškai stipriausias. Visi jie savotiškai įdomūs. Būna ir neįdomių, aišku. Bet dabar jau turiu laisvę rinktis pašnekovus pats.

– Kokia žiniasklaidos dabartinė padėtis Lietuvoje Tavo akimis?

– Manau, kad vienintelė dabar egzistuojanti žiniasklaida yra naujienų portalai.

– Ar tai rimta žiniasklaida?

– Taip, vienintelė rimta, nes televizijos visiškai negaliu vadinti žiniasklaida. Dabar pasikeitęs pats naujienų ritmas. Anksčiau jį formuodavo rytiniai laikraščiai arba televizijos vakaro žinios. O dabar naujienos eina gyvai. Pasikeičia ir pats rašymo stilius – tu parašai porą sakinių, o po to nuolat papildai tekstą. Bet tiek mano, tiek mano kolegų tekstuose labai daug ir analitinės žurnalistikos. To, ko nebėra laikraščiuose ar televizijoje. Todėl naujienų portaluose yra ir „karštųjų žinučių“, ir rimtų analitinių temų. O laikraščiai pralošia laikui, nespėdami paskelbti rytinės naujienos, kurią jau paskelbė portalai.

– Prisiminkime laiką, kurį teko praleisti Ukrainoje. Buvai pačiame įvykių įkarštyje Maidane. Papasakok, kaip visa tai atrodė.

– Buvo įdomu – stiprios emocijos, smarkūs išgyvenimai. Ten būdamas supranti, kad tai, ką atspindi kita Lietuvos žiniasklaida, kuri ten nebuvo, nėra visai tiesa. Ten nebuvo vien geri žmonės. Nebuvo ir to, ką skelbė rusų žiniasklaida, sakydama, kad ten vien naciai. Ten buvo daug žmonių su skirtingais interesais. Tarp jų buvo tų, kurie norėjo permainų, ir tų, kuriais rusai vėliau pasinaudojo.

– Stebėjus visus įvykius iš arti, turbūt paties galvoje norom nenorom piešiasi scenarijus, kokia galėtų būti tolimesnė Ukrainos ateitis. Kas jos laukia? Galiausiai kuo visa tai baigsis?

– Manau, kad Rusija tiesiog negali atiduoti Ukrainos Europai. Sprendimui, kad viskas baigsis be karo, yra tik viena išeitis – suformuojant prorusišką vyriausybę. Manau, kad ten dirba specialiosios tarnybos, kurios kursto nesantaiką. Prorusiškai nusiteikusios žmonių grupės sukuria tokį įvaizdį, kad visi nori į Rusiją, vaizduojama nuomonė, jog Kijevo vyriausybė nesusitvarko su situacija ir yra per daug silpna kažką pakeisti. Neva vienintelės galimos permainos – prorusiška vyriausybė arba Rusijos kariuomenės atėjimas į rytų Ukrainą. Kaip ten baigsis – nežinau. Bet vienaip ar kitaip gali baigtis blogai. Rusija turi didesnių interesų Ukrainos atžvilgiu nei Vakarai. Pagal geopolitikos principus Ukraina yra kaip Rusijos prieangis. Jeigu tavo koridorius priklauso tavo priešams, tuomet į tavo valstybę lieka tik vienos durys. Šiuo atveju Rusija suinteresuota užvaldyti tą koridorių.

– Norisi šiek tiek daugiau sužinoti apie Tave kaip asmenybę. Kaip atrodo Dovydo Pancerovo diena, kai jam nereikia į darbą?

– Šiandien yra diena, kai man nereikia dirbti. Kai turiu laisvo laiko, mėgstu bėgioti. Tiesa, dabar nebėgioju, nes rūkau. Kai pradedu bėgioti, metu rūkyti.

– Tai retai bėgioji? – kausiu žiūrėdama į Dovydo rankoje smilkstančią cigaretę.

– (Dovydas skambiai nusijuokia – aut.) Na, dažniausiai bėgioju nuo balandžio pabaigos iki rugsėjo. Dar mėgstu krepšinį. Dievinu skaitymą. Ant mano stalelio miegamajame guli knygos, pradedant Stalino biografija ir baigiant amerikietiškais detektyvais. Mėgstamiausi mano rašytojai – egzistencialistai: Sartras, Škėma, Gavelis.

– O kaip save penkiais žodžiais apibūdintum žmogui, kuris Tavęs nepažįsta?

– Pats gražiausias, pats šauniausias... Ne, iš tikro net nežinau. Nenoriu atsakyt į šitą klausimą. Nežinau.

– Taip ir parašyt, kad nežinai?

– Išvis nerašyk.

– O jei vis dėlto norėsiu parašyt?

– Turbūt esu ambicingas, darbštus...

– Viskas, penki žodžiai.

– Kaip tai? Juk tik du! A, na taip (juokiasi). Dar esu savikritiškas savo darbams.

– Džiaugiesi savo darbais?

– Tuo metu, kai padarau – taip. Tada atrodo, kad uždirbau tą straipsnį. Bet kai praeina kažkiek laiko ir tu šiek tiek patobulėji, pradedi galvot, kad ai, turbūt nerodyčiau jo niekam. Nors yra ir tokių straipsnių ir reportažų, kuriuos įrašyčiau į savo gyvenimo aprašymą.

– Jei dabar nebūtum žurnalistas, kokiame kitame amplua Tave būtų tikėtina išvysti?

– Gal politiko. Dar man visada patiko kariuomenė. Taip pat visuomet turėjau svajonę dirbti žvalgyboj, VSD. Man jų darbas atrodė labai romantiškas.

– O kur čia romantika?

– Sudėtingas darbas, protinės kovos.

– Čia romantika?

– Taip, man čia romantika.

– Ar Tu – laimingas žmogus?

– Žinoma. Turiu gerą darbą, daug gerų draugų, man nuolat tenka bendrauti su įdomiais žmonėmis. Kartais, kai ateinu imti interviu iš kokio mokslininko, istoriko ar kito protingo žmogaus, susimąstau, kad tai lyg studijos vienam, kai tu gali sėdėti su tuo žmogumi ir iš jo mokytis. Todėl mano darbas man padeda tobulėti, pasiekti pergalių, save realizuoti. Tai neabejotinai daro mane laimingą.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.