2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Šauniausios biuro administratorės rinkimuose – smagiai nusiteikusi tauragiškė

  • Įkelta: 2014-04-15
Išeitis iš sudėtingos situacijos. Rasvita Andriukaitienė vyriškus baltinius paverstų moteriška palaidine. Asmeninio albumo nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Biuro prekių tiekimo Baltijos šalyse atstovė – bendrovė „Office day“ jau dešimtą kartą skelbia „Šauniausios biuro administratorės“ rinkimus, kuriuose gali dalyvauti visos Lietuvos sekretorės, biuro administratorės ir administratoriai. Tarp beveik šimto dalyvių – tauragiškė Rasvita Andriukaitienė, UAB „Nagoja“ finansininkė, nedidelėje įmonėje atliekanti ir administratorės pareigas. Pretendentės į šauniausios biuro administratorės titulą turės įveikti kelis atrankos etapus. Pirmajame reikėjo užpildyti konkurso dalyvio anketą su klausimais apie situacijas, kurių netikėtai kyla administratorėms. Vienas tauragiškės atsakymas suintrigavo.

Verčiau rizikuoti nei graužtis

Bendrovė „Nagoja“, kurioje dirba Rasvita Andriukaitienė, gamina ąžuolo grindlentes, parketlentes, grindjuostes Lietuvos rinkai ir eksportui. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Rasvita, jos darbas įmonėje – nuo administratorės iki vyriausiosios buhalterės, o tai reiškia – nuo laiškų rašymo iki finansinių balansų. Apie save moteris kalbėjo nedaug, bet trumpos pažinties metu galėjai susidaryti nuomonę, kad myli savo šeimą, darbą, yra energinga ir veikli, puiki šeimininkė ir skaniai gamina. „Tauragės žinių“ žurnalistę pokalbio sutikusi priimti savo namuose pavaišino karštais, ką tik iš orkaitės ištrauktais, gardžiais pačios keptais keksiukais su įdaru.

– Nors ir bijau, rizikuoju. Geriau gailėtis to, ką padarei, nei graužtis dėl to, ko nepadarei, – vieną savo charakterio savybių atskleidė simpatiška dviejų vaikučių mama.

Į „Šauniausios biuro administratorės 2014“ rinkimų anketos klausimą, kokie jos pomėgiai, Rasvita atsakė, kad viskas priklauso nuo nuotaikos:

– Kartais dievinu pabūti ramiai su knyga prie žvakės ir saldumynais. O kartais norisi lėkti, bėgti, ypač vasarą. Labai patinka drauge su vyru važiuoti motociklu, gaila, kad kol kas tik keleivio vietoje, – atskleidė Rasvita.

Apie šauniausios biuro administratorės rinkimus R. Andriukaitienė sužinojo gavusi informaciją elektroniniu laišku. Anot konkurso dalyvės, jai šie rinkimai nebuvo naujiena, tik ankstesniais metais dalyvauti juose Rasvita nesiryžo, neslepia – nenorėjusi viešai publikuoti savo nuotraukų. O šiemet ilgai negalvojo, tik pasitarė su drauge, ar ši sutiks ją nufotografuoti biure, ir, be abejo, su įmonės vadovais. Jie savo darbuotoją palaikė.

Rasvita neslėpė, kad atsakymus į konkurso anketos klausimus rašė atsakingai vakarais, po darbo, o ne vienu prisėdimu.

Kaip išsiversti įvairiose situacijose

Konkurso dalyviams reikėjo atsakyti į klausimus-situacijas: įsivaizduokite, kad vienu metu užpuola begalė darbų – ateina svečių, atveža užsakytas prekes, kolega prašo surasti sutartį, skamba telefonas ir pan. Ką po ko darysite ir kodėl? Kita situacija – verslo klientas atėjo į susitikimą su Jūsų vadovu, kurio šiuo metu nėra. Susisiekus su vadovu paaiškėja, kad jis susitikimą pamiršo ir užtruks pusvalandį, kol atvyks. Kaip elgsitės ir ką sakysite klientui?

Taip pat reikėjo nurodyti, kokią netradicinę dovaną sugalvosite verslo partneriui. Įvertinusi situaciją, kad įmonė veikia provincijoje, Rasvita atsakė, kad tai būtų saldi, gražiai įpakuota dovana iš saldumynų parduotuvės. Į klausimą, kiek daugiausiai ir kokių darbų galite atlikti vienu metu, tauragiškė rašė: „Svarbiausia, jog gerai veiktų galva, o tada ir darbus atlieki visus, kurie užgriuvo, net nejausdamas, kad jie supuolė vienu metu“.

Konkurso dalyvių pasiteirauta: jei turėtumėte keturias rankas, kaip tai palengvintų Jūsų darbą, taip pat – kokias ergonomines priemones pritaikote savo ir kolegų darbo vietose, kaip skatinate savo kolegas kurti draugišką aplinkai biurą?

Apsipylėte kava. Ką darysite?

Šauniausios biuro administratorės rinkimų dalyvių paprašyta įsivaizduoti, kad pateko į nemalonią situaciją: šiandien Jums kaip niekada nesiseka – netyčia apliejote kava savo baltą palaidinę, o Jūsų įmonėje vyks svarbus susitikimas, švarko neturite – kaip išsisuksite?

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Rasvita, į tokią situaciją ji niekad nebuvo patekusi, yra tekę susiplėšyti pėdkelnes ir važiuoti į namus jų keisti. Tačiau į anketoje pateiktą situaciją Rasvita pažiūrėjo su humoru, nors nepasakytume, kad jai neatsakingai ruošėsi. Priešingai – atsakymas suintrigavo. Rasvita rašo, kad paprašytų pagalbos kolegos, vilkinčio švarką, pasikeisti baltiniais. Iš skolintų vyriškų baltinių ji esą „susiraitytų bliuzelę“. Savo atsakymą konkursantė iliustravo nuotraukomis. Tarp vyrų dirbanti moteris „Tauragės žinioms“ sakė, kad pasiskolinti kito drabužio įmonės administracijoje galimybės nebūtų.

– Nors jei atvirai, nežinau, ar išdrįsčiau svarbiame susitikime pasirodyti su palaidine pernelyg apnuoginta nugara, – sakė šauniausios biuro administratorės rinkimuose dalyvaujanti, įprastai dalykiškais drabužiais vilkinti R. Andriukaitienė.

Balsavimas prasidėjo

Konkursas „Šauniausios biuro administratorės rinkimai“ vyksta nuo kovo 24 ir vyks iki gegužės 1 d. Konkursantes vertins ir internetinio puslapio lankytojai, ir komisija. Balandžio 7–20 dienomis vyksta viešas balsavimas už pretendentes. 16 daugiausiai lankytojų balsų (konkurso dalyvei galima skirti nuo 1 iki 5 gėlyčių) surinkusių administratorių pateks į kitą etapą, kuriame toliau varžysis dėl „Šauniausios biuro administratorės 2014“ vardo.

Atkrintamąja tvarka į ketvirtfinalį pateks aštuonios, surinkusios daugiausiai publikos balsų, po kelių dienų – keturios, o į finalą pateks dvi šauniausios dalyvės ir galiausiai, gegužės 2 d., bus paskelbta nugalėtoja. Visos dalyvės bus apdovanotos vertingais prizais. Keturios pačios šauniausios biuro administratorės gegužę keliaus į Tarptautinę „Office day“ parodą Rygoje.

Balsuoti už konkursantes galima internete: http://sauniausia-administratore.vz.lt/, už žaviąją tauragiškę Rasvitą Andriukaitienę:

http://sauniausia-administratore.vz.lt/crumbs/secretary/profile.do?id=175111 .

Dešimtus metus veikianti Taurų kaimo bendruomenė „Taurų žiburys“ išsirinko naują vadovą. Iš pirmininkės pareigų pasitraukus ilgametei bendruomenės sielai Irenai Jonikaitei, jos pareigas perėmė 35-erių metų finansų specialistas Vytautas Navickas.
„Versmės“ gimnazijos moksleivės Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur buvo apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso (ESJMK) nacionalinio etapo baigiamojo turo nugalėtojai. Konkursas vyko trimis etapais beveik du mėnesius.
Ponia žiemą vaikšto pasidabinusi žemę šluojančiais kailiniais, dailia skrybėle ir elegantiškomis pirštinaitėmis. Jos aukštakulnių kaukšėjimą išgirsi iš toli, o prabangių kvepalų šleifas nusidrieks per visą gatvę jai praeinant.
Juo tapo Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius
Sekmadienį, kovo 30-ąją, 15 val., Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ bus apdovanoti valstybės labui ir jos gerovei dirbantys, visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą brandinantys piliečiai. Tarp laureatų – ir Tauragės paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas.