2020 Liepos 13 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Asmenybės

Šauniausios biuro administratorės rinkimuose – smagiai nusiteikusi tauragiškė

  • Įkelta: 2014-04-15
Išeitis iš sudėtingos situacijos. Rasvita Andriukaitienė vyriškus baltinius paverstų moteriška palaidine. Asmeninio albumo nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Biuro prekių tiekimo Baltijos šalyse atstovė – bendrovė „Office day“ jau dešimtą kartą skelbia „Šauniausios biuro administratorės“ rinkimus, kuriuose gali dalyvauti visos Lietuvos sekretorės, biuro administratorės ir administratoriai. Tarp beveik šimto dalyvių – tauragiškė Rasvita Andriukaitienė, UAB „Nagoja“ finansininkė, nedidelėje įmonėje atliekanti ir administratorės pareigas. Pretendentės į šauniausios biuro administratorės titulą turės įveikti kelis atrankos etapus. Pirmajame reikėjo užpildyti konkurso dalyvio anketą su klausimais apie situacijas, kurių netikėtai kyla administratorėms. Vienas tauragiškės atsakymas suintrigavo.

Verčiau rizikuoti nei graužtis

Bendrovė „Nagoja“, kurioje dirba Rasvita Andriukaitienė, gamina ąžuolo grindlentes, parketlentes, grindjuostes Lietuvos rinkai ir eksportui. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Rasvita, jos darbas įmonėje – nuo administratorės iki vyriausiosios buhalterės, o tai reiškia – nuo laiškų rašymo iki finansinių balansų. Apie save moteris kalbėjo nedaug, bet trumpos pažinties metu galėjai susidaryti nuomonę, kad myli savo šeimą, darbą, yra energinga ir veikli, puiki šeimininkė ir skaniai gamina. „Tauragės žinių“ žurnalistę pokalbio sutikusi priimti savo namuose pavaišino karštais, ką tik iš orkaitės ištrauktais, gardžiais pačios keptais keksiukais su įdaru.

– Nors ir bijau, rizikuoju. Geriau gailėtis to, ką padarei, nei graužtis dėl to, ko nepadarei, – vieną savo charakterio savybių atskleidė simpatiška dviejų vaikučių mama.

Į „Šauniausios biuro administratorės 2014“ rinkimų anketos klausimą, kokie jos pomėgiai, Rasvita atsakė, kad viskas priklauso nuo nuotaikos:

– Kartais dievinu pabūti ramiai su knyga prie žvakės ir saldumynais. O kartais norisi lėkti, bėgti, ypač vasarą. Labai patinka drauge su vyru važiuoti motociklu, gaila, kad kol kas tik keleivio vietoje, – atskleidė Rasvita.

Apie šauniausios biuro administratorės rinkimus R. Andriukaitienė sužinojo gavusi informaciją elektroniniu laišku. Anot konkurso dalyvės, jai šie rinkimai nebuvo naujiena, tik ankstesniais metais dalyvauti juose Rasvita nesiryžo, neslepia – nenorėjusi viešai publikuoti savo nuotraukų. O šiemet ilgai negalvojo, tik pasitarė su drauge, ar ši sutiks ją nufotografuoti biure, ir, be abejo, su įmonės vadovais. Jie savo darbuotoją palaikė.

Rasvita neslėpė, kad atsakymus į konkurso anketos klausimus rašė atsakingai vakarais, po darbo, o ne vienu prisėdimu.

Kaip išsiversti įvairiose situacijose

Konkurso dalyviams reikėjo atsakyti į klausimus-situacijas: įsivaizduokite, kad vienu metu užpuola begalė darbų – ateina svečių, atveža užsakytas prekes, kolega prašo surasti sutartį, skamba telefonas ir pan. Ką po ko darysite ir kodėl? Kita situacija – verslo klientas atėjo į susitikimą su Jūsų vadovu, kurio šiuo metu nėra. Susisiekus su vadovu paaiškėja, kad jis susitikimą pamiršo ir užtruks pusvalandį, kol atvyks. Kaip elgsitės ir ką sakysite klientui?

Taip pat reikėjo nurodyti, kokią netradicinę dovaną sugalvosite verslo partneriui. Įvertinusi situaciją, kad įmonė veikia provincijoje, Rasvita atsakė, kad tai būtų saldi, gražiai įpakuota dovana iš saldumynų parduotuvės. Į klausimą, kiek daugiausiai ir kokių darbų galite atlikti vienu metu, tauragiškė rašė: „Svarbiausia, jog gerai veiktų galva, o tada ir darbus atlieki visus, kurie užgriuvo, net nejausdamas, kad jie supuolė vienu metu“.

Konkurso dalyvių pasiteirauta: jei turėtumėte keturias rankas, kaip tai palengvintų Jūsų darbą, taip pat – kokias ergonomines priemones pritaikote savo ir kolegų darbo vietose, kaip skatinate savo kolegas kurti draugišką aplinkai biurą?

Apsipylėte kava. Ką darysite?

Šauniausios biuro administratorės rinkimų dalyvių paprašyta įsivaizduoti, kad pateko į nemalonią situaciją: šiandien Jums kaip niekada nesiseka – netyčia apliejote kava savo baltą palaidinę, o Jūsų įmonėje vyks svarbus susitikimas, švarko neturite – kaip išsisuksite?

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Rasvita, į tokią situaciją ji niekad nebuvo patekusi, yra tekę susiplėšyti pėdkelnes ir važiuoti į namus jų keisti. Tačiau į anketoje pateiktą situaciją Rasvita pažiūrėjo su humoru, nors nepasakytume, kad jai neatsakingai ruošėsi. Priešingai – atsakymas suintrigavo. Rasvita rašo, kad paprašytų pagalbos kolegos, vilkinčio švarką, pasikeisti baltiniais. Iš skolintų vyriškų baltinių ji esą „susiraitytų bliuzelę“. Savo atsakymą konkursantė iliustravo nuotraukomis. Tarp vyrų dirbanti moteris „Tauragės žinioms“ sakė, kad pasiskolinti kito drabužio įmonės administracijoje galimybės nebūtų.

– Nors jei atvirai, nežinau, ar išdrįsčiau svarbiame susitikime pasirodyti su palaidine pernelyg apnuoginta nugara, – sakė šauniausios biuro administratorės rinkimuose dalyvaujanti, įprastai dalykiškais drabužiais vilkinti R. Andriukaitienė.

Balsavimas prasidėjo

Konkursas „Šauniausios biuro administratorės rinkimai“ vyksta nuo kovo 24 ir vyks iki gegužės 1 d. Konkursantes vertins ir internetinio puslapio lankytojai, ir komisija. Balandžio 7–20 dienomis vyksta viešas balsavimas už pretendentes. 16 daugiausiai lankytojų balsų (konkurso dalyvei galima skirti nuo 1 iki 5 gėlyčių) surinkusių administratorių pateks į kitą etapą, kuriame toliau varžysis dėl „Šauniausios biuro administratorės 2014“ vardo.

Atkrintamąja tvarka į ketvirtfinalį pateks aštuonios, surinkusios daugiausiai publikos balsų, po kelių dienų – keturios, o į finalą pateks dvi šauniausios dalyvės ir galiausiai, gegužės 2 d., bus paskelbta nugalėtoja. Visos dalyvės bus apdovanotos vertingais prizais. Keturios pačios šauniausios biuro administratorės gegužę keliaus į Tarptautinę „Office day“ parodą Rygoje.

Balsuoti už konkursantes galima internete: http://sauniausia-administratore.vz.lt/, už žaviąją tauragiškę Rasvitą Andriukaitienę:

http://sauniausia-administratore.vz.lt/crumbs/secretary/profile.do?id=175111 .

Dešimtus metus veikianti Taurų kaimo bendruomenė „Taurų žiburys“ išsirinko naują vadovą. Iš pirmininkės pareigų pasitraukus ilgametei bendruomenės sielai Irenai Jonikaitei, jos pareigas perėmė 35-erių metų finansų specialistas Vytautas Navickas.
„Versmės“ gimnazijos moksleivės Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur buvo apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso (ESJMK) nacionalinio etapo baigiamojo turo nugalėtojai. Konkursas vyko trimis etapais beveik du mėnesius.
Ponia žiemą vaikšto pasidabinusi žemę šluojančiais kailiniais, dailia skrybėle ir elegantiškomis pirštinaitėmis. Jos aukštakulnių kaukšėjimą išgirsi iš toli, o prabangių kvepalų šleifas nusidrieks per visą gatvę jai praeinant.
Juo tapo Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius
Sekmadienį, kovo 30-ąją, 15 val., Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ bus apdovanoti valstybės labui ir jos gerovei dirbantys, visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą brandinantys piliečiai. Tarp laureatų – ir Tauragės paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas.
Kaune vyko trečiasis respublikinis vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalis „Septynios natos“. Šiame festivalyje Tauragei atstovavo Tauragės moksleivių kūrybos centro solistės Gabija Midvikytė ir Virginija Bartušytė.
Andrius Tapinas visuomenei žinomas kaip žunalistas, TV laidų vedėjas, o jau kurį laiką – ir kaip rašytojas, pelnęs geriausios Metų knygos autoriaus apdovanojimą. Paklaustas, kuris amplua jo širdžiai mieliausias, juokaudamas atsakė, kad vadinti jį galim kaip tik norim, kad ir verslininku ar pokerio žaidėju, svarbu ne nusikaltėliu ar apsivogusiu žurnalistu.
Tauragėje lankėsi žurnalistas, ryšių su visuomene specialistas, parapsichologas, ezoterinių klubų lektorius Gintaras Mikšiūnas, per pastaruosius 10 metų per asmeninę praktiką tyrinėjęs aiškiaregystę ir ekstrasensoriką. G. Mikšiūnas tai darė integruodamas ir pritaikydamas naujausias kvantinės fizikos žinias, senąją Rytų išmintį ir gyvenimišką patirtį.
Verslininkas, krepšinio mecenatas, kandidatas į Europos Parlamentą Antanas Guoga vakar viešėjo Tauragėje. Mūsų mieste jis lankosi jau nebe pirmą kartą. Šįkart žinomas Lietuvoje visuomenės veikėjas atvyko susipažinti su Taurage, pasimokyti iš tauragiškių, išgirsti jų svajones ir, pasak jo, suprasti, kuo gyvena mažesnių miestų žmonės.
Apie Agnę Gečaitę rašyta ne kartą, vos 8-erių metų mergaitė besimokydama tik antrus metus Tauragės muzikos mokykloje pas mokytoją Lianą Bagdonienę, pasiekė stebėtinų rezultatų.
Brigita Maroščikienė – auksarankė menininkė, trijų vaikučių mama. Laisvalaikiu moteris ne tik siuvinėja, tačiau ir smuikuoja. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta jos personalinė siuvinėtų darbų paroda.
50 metų kartu
  • Įkelta: 2014-01-31
Speiguotą sausio savaitgalį Lomių bažnyčioje susirinko Bronės ir Juozo Gečų, gyvenančių Mišeikių kaime, gausi šeimyna. Proga ypatinga – tėveliai šventė garbingą 50 metų bendro gyvenimo sukaktį!
Ne tik žmonės nori būti gražūs. Gyvūnai – taip pat. Tauragėje iš lūpų į lūpas sklinda žinia apie puikią specialistę. Šuniukų kirpėja, stilistė – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Kristina Jucikienė save juokais vadina šunų užkalbėtoja.
Tauragėje netrūksta kūrybingų asmenybių. Viena jų – poetė Janina Budrevičienė, kuri save apibūdina kaip ryžtingą ir plačių užmojų moterį.
Ona Lešinskytė-Švedienė – buvusi ryšininkė, partizanė, kovotoja už Lietuvos laisvę. Akacija. Toks slapyvardis anuomet suteiktas išskirtinio grožio lietuvaitei.
Tauragė atsisveikina su Petru Greviu, ilgus metus vadovavusiu Tauragės šilumos bendrovei.
Visi mes, pakrikštytieji, save įvardijantys Katalikų Bažnyčios nariais, kai norime paaiškinti, kas yra kunigas, visada turime konkretų pavyzdį kunigo, kuris mus pakėlė, kai buvome sugniuždyti negandų ar laimino ypatinguose gyvenimo momentuose. Kalbiname Airijos lietuvių katalikų misijos, mūsų kraštietį kunigą Egidijų ARNAŠIŲ.
Elzaso sostinė Strasbūras prieš Kalėdų šventes dar kartelį atsikvėpė. Čia įsikūrusiame Europos Parlamente (EP) patvirtinta svarbi Europos Sąjungos ilgametė finansinė ateitis.
Ko gero, kiekvienas mūsų, susitikęs su vienokią ar kitokią negalią turinčiu žmogumi, pirmiausiai pajuntame gailestį, užuojautą ir, būkime atviri, padėkojame likimui, kad tokia nelaimė mus ir mūsų vaikus aplenkė. Daugelis sveikųjų įsitikinę, kad neįgalių žmonių gyvenimas – sunkus, liūdnas ir nevisavertis, tačiau neretai klystame.
Tauragės krašto muziejininkai Tauragės garbės piliečio vardo suteikimo komisijai teikia naują kandidatūrą šiam titului gauti. Tauragės garbės piliečio vardą suteikti prašoma akademikui, istorikui, Vilniaus edukologijos universiteto profesoriui Eugenijui Jovaišai, ilgus metus Tauragės krašte drauge su savo studentais atlikusiam archeologinius kasinėjimus ir pateikusiam visuomenei ne vieną istorinį atradimą.
Lapkričio 29 dieną Anykščių kultūros centre, iškilmingos ceremonijos metu, bus įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis feniksas“. „Auksinis feniksas“ – svarbiausias Lietuvos kultūros centrų asociacijos ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.
Lapkričio 5–8 dienomis Kaune vyko II-asis tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum – 2013“.
Pravėręs medžio skulptūrų drožėjo, tauragiškio Valiaus Naurecko namų duris iškart supranti – čia gyvena menininkas. Namuose gausu medžio dirbinių, paties rankomis kurtų interjero detalių ir baldų.
Socialiniuose tinkluose ir interneto platybėse neretai dalijamasi patinkančiomis nuorodomis, mėgstamais vaizdo įrašais. Tarp tauragiškių ir ne tik plinta vaikinų komandos „Broliai akrobatai“ pasirodymų medžiaga ir informacija apie jaunus, energingus vyrukus, kurie savo akrobatiniais triukais žiūrovus stebina visoje Lietuvoje. Kviečiame susipažinti.
Kasmet Nobelio premija apdovanojami žmonės ar organizacijos už svarbius pasiekimus tam tikro mokslo srityje arba už ypač svarbią visuomeninę veiklą. Šiemet vienas tokių – ekonomikos srityje įvertintas Robertas Shilleris, teigiama, turi lietuviškų šaknų.