Švedijos naujakuriai Lietuvos ir lietuvių nepamiršta
Įkelta:
2013-02-01
Nuotrauka
Aprašymas
Eglė ir Tadas su sūnumi Domantu. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eglė su kolege restorane. Asmeninio albumo nuotrauka

info@taurageszinios.lt

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad du aktyvūs tauragiškiai sužadėtiniai Eglė Tverijonaitė ir Tadas Pipiras Švedijoje, Stokholme, pavasarį organizuoja labai lietuvišką renginį – su atlikėjais Justinu Lapatinsku ir Anatolijumi Oleinik, lietuviškais patiekalais ir pačia geriausia nuotaika. Mūsų kraštiečių tikslas – suburti emigracijoje gyvenančius lietuvius. Kas tie jauni kraštiečiai, šiuo metu vaikštantys Švedijos žeme, tačiau darbų lavinoje nepamirštantys vienyti lietuvių? Kalbamės su 23-ejų Egle.

– Kaip judu su Tadu likimas nubloškė į Švediją? Kiek laiko jūs ten?

– Švedijoje yra didelė tauragiškio vadovaujama statybos įmonė. Prisijungti prie darbo joje mus pakvietė draugai, taip pat tauragiškiai, kurie ten jau dirbo. Į Švediją atvykome beveik prieš dvejus metus.

– Papasakok apie savo pradžią Švedijoje.

– Pradžia buvo sunki: kelis mėnesius laukėme švediškų personos numerių. Kadangi taupėme, gyvenome pas vieną švedą jo svečių namelyje, aštuoni kilometrai nuo artimiausio miestelio. Neturėjom nei televizoriaus, nei interneto, nei draugų, su kuriais būtume galėję leisti laisvalaikį. Net automobilis buvo skolintas. Teliko džiaugtis gamta, kuri Švedijoje tikrai labai graži. Jūra, miškas – viskas šalia. Šiek tiek susitaupę, nusipirkom automobilį, vėliau gavome butą miestelyje. Pradėjau lankyti švedų kalbos kursus, vaikas – darželį, atsirado draugų. Gavau pavienių smulkių darbų. Vėliau darbo biržoje pasirinkau barmenų/baristų kursus. Nors dėl kalbos barjero buvo nelengva mokytis, po penkių mėnesių kursus baigiau, o diplomų įteikimo dieną buvau susitarusi dėl dviejų darbo pokalbių. Kitą dieną jau važiavau į darbą restorane. Ten dirbu jau beveik metus.

– Kaip atrodo tavo darbo diena?

– Gana intensyvi. Pabundu pusę penktos, susiruošiu darbui. Šeštą valandą jau turime būti darželyje, kur paliekam savo mažylį. Po to aštuonis kilometrus važiuoju iki kito miestelio, kur lipu į traukinį, važiuojantį į Stokholmą. Nuo miestelio, kuriame gyvename, Stokholmas nutolęs 80 kilometrų. Darbą baigiu apie 16 valandą, apie 18 valandą grįžtu į namus, pasiimu sūnų iš darželio ir bėgu ruošti vakarienės. Man patinka greitas gyvenimo ritmas, nes nėra laiko galvoti, kaip pavargsti, ir dejuoti. Be to, traukinyje turiu laiko paskaityti. Šiuo metu skaitau knygą „Kūno kalbos vadovas“. Mane domina knygos, iš kurių galiu gauti naudos.

– Ką Švedijoje veikia tavo sužadėtinis Tadas?

– Šiuo metu Tadas dirba lietuvių statybų įmonėje, mokosi švedų kalbos.

– Kaip susipažinote?

– Susipažinome tuometinėje „Šaltinio“ vidurinėje mokykloje, būdami dešimtokai. Tadas buvo naujokas. Iš karto krito į akį. Atrodė kaip studentas: dailūs marškinukai, tobulos kalbėjimo manieros. Nusprendžiau, kad man jo reikia, tad pirma parodžiau iniciatyvą bendrauti. Susitikome, pabendravome ir štai jau beveik aštuonerius metus esame kartu.

Būdami aštuoniolikos, susilaukėme sūnaus. Žinoma, buvo sunku. Ypač slėgė nuolatinis aplinkinių smerkimas, pikti žvilgsniai, bet namiškiai palaikė, padėjo – tai buvo svarbiausia.

– Ką prieš išvažiuodami veikėte Lietuvoje?

– Tadas dirbo stogdengiu, aš lankiau Suaugusiųjų mokymo centrą. Vėliau, kol sūnus buvo dar mažytis, po kelias valandas per dieną darbavausi gėlių salone. Esu dirbusi vadybininke langais prekiaujančioje įmonėje, išbandžiau save draudimo srityje, tačiau supratau, kad tai ne man. Pusę metų dirbau Anglijoje, kavinėje, vėliau greitojo maisto užkandinėje „Burger King“. Prieš išvažiuojant į Švediją Tadas dirbo statybose, aš „Iki“ parduotuvėje kasininke. Šiltuoju metų periodu pinigų užtekdavo, tačiau kitu metu versdavomės sunkiai. Laisvu laiku dalyvaudavau įvairiuose renginiuose, kuriuos ir patys organizuodavome.

– Kokios aplinkybės privertė emigruoti?

– Smalsumas ir, žinoma, noras suteikti gražesnę ateitį savo vaikui ir sau.

– Kaip kilo mintis suorganizuoti renginį, kurio tikslas suburti lietuvius?

– Mintis kilo netikėtai. Kadangi dirbu restorane, kuriame vienu metu telpa apie 300 žmonių, pagalvojau – kodėl gi ne. Stokholme vyko Andriaus Mamontovo koncertas, žmonės su malonumu į jį ėjo. Lietuviškų renginių čia labai trūksta, o pasisėdėjimų su gyva lietuviška muzika, lietuviškais patiekalais, galų gale lietuvėmis padavėjomis ir vedėjais išvis niekas neorganizuoja. Stokholme gyvena daugiau nei 600 lietuvių. Norisi pabendrauti, pasidalyti idėjomis. Manau, daug lengviau, kai yra, į ką atsiremti, su kuo pabendrauti. Per šventes grįžome į Tauragę, nuvykome į Kauną, kur susitikome su renginių organizatoriais. Viską aptarėme ir pradėjome ruoštis: išplatinome skelbimą, išsiuntinėjome asmeninius kvietimus. Deja, paskutinėmis dienomis restorano, kuriame dirbu, direktorius sulaužė mūsų žodinį susitarimą ir suplanuotą renginio dieną nutarė restorane surengti irakietišką vakarėlį. Tačiau rankų nenuleidome, planuojame, kad renginys įvyks pavasarį.

– Ar tokį lietuvių susiėjimą organizuojate pirmą kartą?

– Tokio dydžio renginį pirmą kartą, todėl labai jaudinuosi ir noriu, kad viskas iki smulkmenų būtų tobula. Net pasamdžiau dvi moteris, kurios, kol tėveliai linksminsis, prižiūrės jų mažylius.

– Renginį vesi pati. Ar turi tokios patirties?

– Nuo penktos klasės lankiau Rimos Bandzinaitės vadovaujamą dramos būrelį. Ne taip seniai jai parašiau, ar ji mane prisimena. „Kaip galiu neprisiminti tokios gabios aktorės?“ – atrašė ji. Gyvenimas susiklostė taip, kad dramai nebeliko laiko, bet visada, pasitaikius galimybei, ropščiuosi ant scenos ir mėgaujuosi jos teikiamais malonumais. Tai mano didžiausia aistra.

Kalbino Karina Sėrikova

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.