Reklamos kūrėjas Povilas: kompiuteris – tobuliausias kūrybos įrankis
Įkelta:
2013-02-28
Nuotrauka
Aprašymas
Povilas sako, kad sėdėti ir tik kalbėti apie verslo sėkmę neužtenka, idėja turi tapti kūnu. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Gykai“ – reklamos agentūra Vilniuje, kuriai vadovauja tauragiškis Povilas Pečkaitis. Asmeninio albumo nuotrauka

Vytautė ČĖSNAITĖ

info@taurageszinios.lt

Kol dauguma Lietuvos studentų laisvalaikį leidžia internete ar besilinksmindami klubuose, kiti savo laisvas akimirkas ir įgytas žinias stengiasi pritaikyti kurdami verslą. Vienas tokių – tauragiškis Povilas Pečkaitis ir jo dizaino studijos komanda „Gykai“. Nors šiuo metu vaikinas Vilniuje studijuoja multimediją ir technologijas, tai jam netrukdo kurti verslo. Pasak Povilo, „Gykai“ yra šiuolaikiška, drąsi, veržli, idėjų ir noro jas įgyvendinti nestokojanti komanda.

Visada mėgau kompiuterius ir kūrybą

Povilas pasakoja, kad vien sėdėjimu pamokose niekada neapsiribodavo, keletą kartų buvo išrinktas klasės seniūnu, aktyviai dalyvavo mokyklos parlamento veikloje, vėliau įsitraukė į Tauragėje veikusią jaunimo organizaciją „Laisvas plotas“.

– Visada mėgau technologijas ir kūrybą. Vos tik gavęs savo pirmąjį kompiuterį pradėjau stropiai „krapštinėti“ įvairias grafikos programas. Kompiuteris – tobuliausias kūrybos įrankis, leidžiantis be didesnio vargo įgyvendinti visus sumanymus, o nepavykus viską ištrinti ir pradėti iš naujo. Dvyliktoje klasėje apsisprendžiau, kad mokslus tęsiu informatikos srityje, tačiau kūryba iš mano gyvenimo niekada nedingo, – teigė Povilas.

Stengiamės pranešti pasauliui, kas esame

Vaikinas pasakoja, kad dizaino studijos atsiradimas buvo labai studentiškas.

– Viskas prasidėjo šiltą vasaros pavakarę sėdint parke su draugais. Pagalvojome, kad taip sėdėdami švaistome savo brangų laiką. Pradėjome mąstyti, kokios bendros veiklos galėtume imtis ir, kaip bebūtų keista, visų mintys sukosi apie reklamos sferą. Taip ir gimė studentiška reklamos agentūra „Gykai“. Labiausiai šia idėja užsikrėtė ir jos „virusą“ ėmė platinti mano draugas, kolega ir bendrakursis Alvydas Opulskis. Iš pradžių į komandą kvietėme visus norinčius kurti. Komandos sudėtis buvo plati: nuo operatorių ir montuotojų iki muzikos kūrėjų ir tiesiog šiaip aktyvių žmonių. Deja, verslas reikalauja daug kantrybės, tad dauguma komandos narių, greitai negavę apčiuopiamų rezultatų – pinigų, prarado motyvaciją. Galiausiai su Alvydu likome dviese. Trečioji komandos narė – Gerda Aleksandravičiūtė prie mūsų prisijungė po pirmosios mūsų surengtos reklamos konferencijos „Take Me“. Dabar mergina užsiima viešaisiais ryšiais, bendrauja su klientais, rašo straipsnius ir tvarko kitus su vadyba ir komunikacija susijusius reikalus, – pasakojo Povilas.

Pasak vaikino, pirmaisiais bendro darbo mėnesiais komanda stengėsi pranešti pasauliui, kas jie yra ir ką veikia.

– Pirmosios reklamos buvo socialinės ir jas kūrėme savo iniciatyva. Vėliau išsivystė pirmasis komercinis projektas – Helovyno vakarėlis „Nežiūrėk po lova“, kurį organizavome kartu su kita jauna organizacija. Taip po truputėlį iš lūpų į lūpas ėmė sklisti žinia apie „Gykus“ – jauną, drąsią ir šviežią reklamos agentūrą, – pasakojo tauragiškis.

Nuo reklamos televizijai iki konferencijų

Dizaino agentūros „Gykai“ darbai įvairiapusiški. Nuo mobiliųjų aplikacijų dizaino („Scanorama“, „TopSport“, Vilniaus knygų mugė), reklaminių plakatų, televizinių filmukų (IRIS, „Member Shop“) iki reklamos konferencijų respublikos mastu.

– Projektas, kuriuo visa komanda galime drąsiai didžiuotis, yra analogų neturinti pirmoji Lietuvoje reklamos konferencija „Take Me“. Jos tikslas – supažindinti visuomenę, o ypač jaunuosius verslininkus, su tikrąja reklamos galia ir jos įtaka verslo sėkmei. Dažnai klaidingai manoma, kad didelės investicijos į rinkodarą visuomet atsiperka. Aklai investuojant rezultatai nepateisina lūkesčių, todėl šioje srityje ypač reikalinga įžvalga ir atidumas. Tą ir bandė įrodyti konferencijos pranešėjai, remdamiesi ne vien teorija, bet ir praktika. Renginyje buvo analizuojami reklamos kanalai, jų tinkamumas tam tikrai prekių ar paslaugų grupei ir efektyvumas. Mano nuomone, vienas geriausių pranešimų buvo didžiausios lauko reklamos bendrovės pasaulyje „JCDecaux“ rinkodaros direktoriaus Vadimo Komarskio pranešimas, išsiskyręs ypatingu profesionalumu ir dėmesiu detalėms. Ši konferencija mūsų komandai buvo didelis iššūkis, tačiau sėkmingai jį įveikėme ir nenustojame judėti pirmyn – šiemet organizuojame jau trečiąją „Take Me“, – atskleidė vaikinas.

Povilo bei jo komandos „Gykai“ pagrindinis tikslas – įsitvirtinti rinkoje.

– Tikiuosi, kad mūsų projektas nesibaigs vos tik gavus diplomą. Šiuo metu baigiu studijas, laikas parodys, ar sieksiu magistro laipsnio, ar visas jėgas skirsiu tobulėjimui reklamos srityje. Juk kuo labiau lendi į reklamos mišką, tuo aiškiau pamatai, kiek visko dar reikia išmokti, – apie ateities planus pasakojo P. Pečkaitis.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.