Lituanistei Vitalijai Juškevičiūtei labiausiai nepatinka tūnojimas
Įkelta:
2013-02-20
Nuotrauka
Aprašymas
Karinos Sėrikovos nuotrauka

Karina SĖRIKOVA

karina@taurageszinios.lt

„Tauragės žinias“ pasiekė Vitalijos Juškevičiūtės kolegų laiškas, kad ji respublikiniame lietuvių kalbos mokytojų esė konkurse „Mintys apie pamoką“ laimėjo pirmąją vietą. Nutarėme susipažinti ir skaitytojus supažindinti su šia puikia lietuvių kalbos mokytoja, kurios svarbiausia misija – dvasiškumo ugdymas.

Lietuvių kalba užsikrėtė nuo mokyklos

Vitalija Juškevičiūtė lietuvių kalbos moko Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos ir „Versmės“ gimnazijos moksleivius. Vitalija pasakojo, kad jos domėjimasis lietuvių kalba užgimė dar Lomių pagrindinėje mokykloje, kur ji sutiko nuostabią lietuvių kalbos mokytoją Eleną Bazinienę.

– Ji nuolat skatino mokinių aktyvumą, ugdė meilę kalbai, literatūrai, tautosakai. Ne aš vienintelė iš jos mokinių tapau lietuvių kalbos mokytoja – ji turi daug lituanistų pasekėjų, – pasakojo V. Juškevičiūtė.

Vidurinę mokyklą Vitalija baigė Batakiuose. Ten likimas suvedė su ne prastesne lituaniste Julija Paulauskiene, kurią jos buvusi mokinė geruoju mini iki šiol.

Lituanistikos mokslus V. Juškevičiūtė baigė Šiaulių universitete. Besimokydama rašė į universiteto laikraštį, kūrė – pradžioje poeziją, vėliau ypač pamėgo prozą, aktyviai dalyvavo įvairiuose konkursuose. Buvo laikotarpis, kai Vitalija kartu su profesoriumi Juozu Pabrėža vedė radijo laidą apie tarmes.

– Buvau vienintelė kurse, kuri mokėjo pietų žemaičių dūnininkų tarmę. Tad mane 1–2 kartus per savaitę profesorius Pabrėža veždavosi į miesto radijo stotį, ten man uždėdavo dideles juodas ausines ir aš kalbėdavau tarmiškai. Kai dabar prisimenu, buvo labai smagu, – prisiminimais dalijosi mokytoja.

Gražiausias laikas – Mažeikių krašte

Baigdama universitetą, Vitalija susižavėjo lietuvių rašytoja Marija Pečkauskaite-Šatrijos Ragana. Todėl baigusi universitetą, idealų vedama, jauna lietuvių kalbos specialistė iškeliavo dirbti į Mažeikių kraštą, į Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinę mokyklą ir rašytojos Šatrijos Raganos memorialinį muziejų.

– Nors universiteto bendruomenė norėjo, kad likčiau universitete, kad ir toliau dirbčiau laikraštyje, tačiau labai traukė būtent į Židikus. Kaip tik buvo laisva lituanisto vieta ir man pasisekė. Kaip ir visą gyvenimą man sekasi, atrodo, pildosi visos svajonės, – pridūrė mokytoja.

Devynerius metus V. Juškevičiūtė dirbo Mažeikių krašte – lietuvių kalbos mokytoja bei muziejaus direktore ir gide.

Bedirbdama Mažeikiuose, tauragiškė susipažino su begale Lietuvos šviesuolių. Vitalija pasakoja, kad iki šiol išliko bičiuliški santykiai su profesore Viktorija Daujotyte, kuriai jaučia ypatingą pagarbą, taip pat Šatrijos Raganos bendrijos pirmininke ir operos soliste Regina Maciūte, „Žemaičių žemės“ redaktore Danute Mukiene bei kitais menininkais, rašytojais, poetais, iš kurių, Vitalija sako, visada mokėsi ir iki šiol mokosi.

Patinka iššūkiai

Po devynerių metų, praleistų Mažeikių krašte, aplinkybės privertė grįžti į Tauragę. V. Juškevičiūtė sako bedirbdama Mažeikiuose jau buvo žinoma visoje respublikoje, o štai Tauragėje teko pradėti nuo nulio. Mokytoja įsidarbino Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje. Šiuo metu Vitalija jau vienuolika metų Tauragėje. Aktyvi V. Juškevičiūtė iki šiol. Mokytoja sako, kad nėra nieko nuobodesnio nei tūnojimas.

– Dažnai leidžiuosi į visokias aferas ir avantiūras, tačiau paprastai viskas baigiasi sklandžiai. Štai spalį nacionalinėje lietuvių kalbos mokytojų konferencijoje skaičiau kalbą Lietuvos lituanistų vardu. Tai buvo iššūkis, reikėjo perskaityti kažką įdomaus. Tačiau, manau, man pavyko, nes žmonės tikino, kad pranešimas patiko. Stengiausi, kad jis būtų paprastas, nuoširdus, bet kartu ir savitas, – tikino mokytoja.

Ir šis esė konkursas „Mintys apie pamoką“ įrodo, kad V. Juškevičiūtė nemėgsta sėdėti be darbo.

Credo – ugdyti dvasingumą

Nuo praėjusių metų rugsėjo V. Juškevičiūtė mokytojauja ir „Versmės“ gimnazijoje. Mokytoja teigia, kad su gimnazistais sutaria puikiai, jaučia, kad yra jiems sava. Nors, pasak Vitalijos, ji myli visokio amžiaus mokinius, labiausiai jai patinka mokyti vyresniuosius, nes jiems gali daugiau duoti.

– Vyresniuosius pavyksta įkvėpti eiti lietuvių kalbos keliu, malonu, kai pavyksta pamoką padaryti dvasingą, kai mokinys iš jos kažką išsineša širdyje, – tikino pašnekovė.

Mokytoja net pridūrė, kad ji yra už kultūrą, už sielos švytėjimą, jos credo – per lietuvių kalbą, kultūrą, tautosaką ugdyti dvasingumą.

– Svarbiausi dalykai mano gyvenime yra šeima, gamta, kultūra, naujos knygos. Netikiu, kad elektroninė knyga išstums popierinę. Popierinė ne tik gražesnė, jaukesnė, bet ir su iliustracijom. Nors pritariu naujoms technologijoms, manau, kad jos būtinos, tačiau dėl laiko, praleisto prie kompiuterio, prastėja mokinių lietuvių kalba: vaikai rašydami pamiršta lietuviškas raides, mažiau skaito knygų. Kultūringas lietuvis privalo žinoti tokius autorius, kaip Biliūnas, Krėvė, jau nekalbu apie Maironį bei Kudirką, išmanyti rašybą, skyrybą – tai, kas priklauso tautiečiui, piliečiui, – teigė lituanistė.

Lietuvių kalbos mokytoja V. Juškevičiūtė už pirmąją vietą mokytojų esė konkurse „Mintys apie pamoką“ apdovanota vasario 19-ąją Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.