Kokios jos – ilgaamžės santuokos paslaptys?
Įkelta:
2013-02-14
Nuotrauka
Aprašymas
Auksinės vestuvės. Dar po penkerių – smaragdinės, po dešimties – deimantinės. To šiai porai ir linkime. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vladislovas ir Ona Timinskai susituokė 1962 metų rudenį. Asmeninio albumo nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Gražios meilės istorijos įkvepia gražiems jausmams ir suteikia optimizmo. Ypač šiais laikais, kai skyrybos dažnos, o žurnaluose gausybė straipsnių apie besiskiriančias žinomas poras. Šv. Valentino dieną kalbiname Oną ir Vladislovą Timinskus, rudenį atšventusius savo auksines vestuves. Beje, lietuviams sukomercinta Valentino diena svetima. Pamiršome, kad turime gegužę švenčiamą puikią meilės deivės Mildos šventę. Tačiau Milda nėra santuokos deivė, ji globoja meilę tokią, kokia ji yra, visai nesvarbu, vedę žmonės ar ne. Todėl šįkart – apie tikrąją meilę ir žmones, 50 metų gyvenančius santuokoje.

„Nei žaibas trenkė, nei kojos linko“

Ona ir Vladislovas „susirašė“ 1962 metų spalį, o vestuves atšoko lapkričio 24 dieną. 2012-ųjų lapkričio 24-ąją jie atšoko jau savo auksines vestuves. Užaugino du vaikus – dukrą Vidą ir sūnų Žydrūną. Dukters susilaukė praėjus trejiems metams po vestuvių, o sūnaus – dar po šešerių metų. Jau džiaugiasi trimis anūkais.

Iki vestuvių pora draugavo vienerius metus. Susipažino Žygaičiuose, kur Ona dirbo pardavėja. Kaip „Tauragės žinių“ korespondentei pasakojo Ona, Žygaičiuose ji išsinuomojo kambarį pas Vladislovo močiutę. O Vladislovas tuo metu gyveno pas gimines Kaune, tačiau vieną dieną grįžęs rado sau nuotaką.

Kaip sakoma, pamačius vienas kitą nei žaibas trenkė, nei kojos ėmė linkti, Ona atviravo, kad pirmąkart pamačius Vladislovas jai nepadarė jokio įspūdžio, tačiau palengva užsimezgusi draugystė peraugo į meilę.

– Aš, Vladislovas ir du jo broliai susirinkdavome pasikalbėti, „pašposyti“. Taip viskas ir prasidėjo, – trumpai apie draugystės pradžią pasakojo Ona.

Kai tuokėsi, Onai buvo 20 metų, Vladislovui – 22-eji. Sako, kad visai ne jauni, dabar 14–15 metų merginos „panomis dedasi“. Esą dabar žmonės tuokiasi vyresni, tačiau skirtumas tik tas, kad jaunimas neskuba tuoktis, o gyvena susidėję.

Išsipuošusiai jaunajai teko ropštis į sunkvežimį

Onos ir Vladislovo vestuvės, kaip tuomet ir buvo dera, truko dvi dienas. Svečių buvo trys dešimtys. Vestuvių šventei jiedu buvo užsisakę mašinas, tačiau stipriai palijus kelias pažliugo, tad iki namų lengvosios mašinos negalėjo privažiuoti. Teko visiems ropštis į sunkvežimio priekabą ir taip važiuoti iki pagrindinio kelio, kur laukė vestuvininkų mašinos.

Pakartoti amžinos meilės įžadų į bažnyčią praėjusį rudenį Ona ir Vladislovas važiavo prabangiu limuzinu, kurį savo tėvams šia gražia proga išnuomojo vaikai. O ir pati šventė buvo nepaprasta – koncertavo žinomas atlikėjas Andrius Rimiškis, vakarą tęsė pasamdyti muzikantai.

– Būtume paminėję ramiai šeimoje, tačiau spalį pagal susirašymo datą sūnus su marčia į laikraštį įdėjo sveikinimą, o dukra su šeima užsakė sveikinimą televizijos pageidavimų koncerte. Taip apie šventę prisiminę giminės ėmė ne tik sveikinti, bet „spausti“, kad iškeltume balių, – išklojo Vladislovas.

Du žmones riša bendri tikslai

Daugelį metų kartu nugyvenę Ona ir Vladislovas Timinskai sako, kad pirmiausiai du žmones riša draugystė, bendri tikslai ir bendra veikla.

– Šiemet tą padarysim, kitąmet tą. Kartu kūrėm ir įgyvendinom savo planus. Taip ir pralėkė 50 metų. Gyveni ir susigyveni. Visko būta, ir pykčių, ir susitaikymų, ir blogų, ir gerų dienų, o kur jau čia nebus. Be to, jaunystėje žmonės lankstesni, vėliau charakteriai sudėtingėja, – neslėpė Vladislovas ir Ona.

Tačiau iki svarstymų, skirtis ar ne, Timinskai sako nebuvo priėję.

Į klausimą, kuris pirmiau nusileidžia, Vladislovas atsakė: vieną kartą vienas, kitą – kitas, o Ona pajuokavo – būna taip, kaip vyras sako. Pasakė, taip ir yra. Kaip tame Žemaitės apsakyme „Marti“ šeimos galva pasakė – „Mauč, boba“ ir toji daro kaip liepta.

– O jei rimtai, taikytis reikia vienam prie kito. Kiekvienas iš pradžių turi norų „perdaryti“ kitą žmogų, nori, kad šokinėtų tik pagal jo dūdelę. Bet kartais reikia pašokti ir pačiam dėl mylimo žmogaus, kitaip šeimoje darnos nebus, – laimingos santuokos paslaptį išdavė Ona.

Kai sūnui sukako vieneri metukai, Ona liko namų šeimininke, šeima pradėjo ūkiškai verstis, nes iš vieno atlyginimo išgyventi sunku, tad darbo buvo užtektinai, tik spėk suktis. Kai yra kas veikti, anot poros, nėra laiko ir bereikalingiems pykčiams. Esą tais laikais gėda būtų buvę skirtis. Timinskai sako, kad jų giminėje niekad skyrybų nebuvo. Tai ne dabar, vos susipyksta, susirenka savo skudurus ir išsiskirsto kas sau.

– Smagūs buvo laikai, – jaunystę prisiminė Vladislovas, – visur išeidavom, žinoma, tik abu kartu, o dabar tik namuose sėdėti belieka, – sakė Ona.

Naujais aukso žiedais pasipuošę Ona ir Vladislovas norėtų, kad jų vaikai nugyventų gyvenimus taip, kaip jie, nors, be abejo, vaikams visada linkima dar geresnio gyvenimo.

Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-31
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams.
Nuotrauka
jankauskas
Įkelta:
2022-05-27
Tauragės rajono taryba už Tauragės kraštui paskirtą ilgametį, nuoširdų ir atsakingą pedagoginį darbą bei reikšmingą kūrybinį indėlį į Tauragės rajono švietimą bei kultūrą, Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė Jonui Jankauskui. Regalijų įteikimas vyks birželio 3-ąją per apskrities Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“. 
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
2022-05-21
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.